Miasto

Komunikacja zbiorowa: Spotkanie gospodarzy gmin

Komunikacja zbiorowa: Spotkanie gospodarzy gmin

W siedzibie starostwa odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów gmin powiatu myślenickiego. Omawiano sytuację dotyczącą komunikacji zbiorowej. Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądać komunikacja po 1 sierpnia, gdy prywatni przewoźnicy nie będą mogli korzystać z placu przy ul. SłowackiegoZ dniem 1 sierpnia z tzw. placu busów przy ul. Słowackiego nie będą mogli korzystać prywatni przewoźnicy, którzy otrzymali wypowiedzenie umów od gminy. Z dniem 1 lipca PKS Myślenice zrezygnował z obsługi lokalnych tras tłumacząc swoją decyzję wynikiem negocjacji z prywatnymi przewoźnikami, którzy według PKS Myślenice mieli zapewnić komunikację na terenie gminy.

Prywatni przewoźnicy odrzucali ofertę PKS Myślenice w ramach której mogliby odjeżdżać z dworca PKS przy ul. Słonecznej. W porozumieniu z Kongregacją Kupiecką planowali stworzyć miejsce odjazdów na działce kupców w sąsiedztwie dworca PKS i Galerii Dekada przy ul. Słonecznej. Na to nie zgadza się burmistrz Maciej Ostrowski twierdząc, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą być świadczone jedynie usługi handlowe, a nie transportowe. Prywatni przewoźnicy zapowiadali strajk, jeśli nie otrzymają pozwoleń.

W ubiegłym tygodniu (15 lipca) przy ul. Słonecznej otwarto galerię handlową Dekada Myślenice i dworzec autobusowy. Podczas konferencji prasowej prezes PKS Myślenice Michał Kik zapowiedział, że najbardziej rentowne kursy po PKS Myślenice przejmie PKS Nowy Targ.

Jak podaje Dziennik Polski, wójtowie sąsiadujących z Myślenicami gmin dopytywali się w jaki sposób mają wytłumaczyć mieszkańcom obecną sytuację komunikacyjną w powiecie. W relacji ze spotkania Dziennik podaje, że gmina Myślenice nie daje zgody, aby utworzyć przystanki na działce kupców przy ulicy Słonecznej, należąca do spółki Galeria Myślenice. Na spotkaniu burmistrz Maciej Ostrowski potwierdził swoje stanowisko i dodał, że gmina nie ma obowiązku wskazywania przewoźnikom miejsca, które mogłoby pełnić funkcję przystanku.

Jak poinformował nas rzecznik PKS Myślenice Bogumił Makowski: - Urząd Starosty Myślenickiego został poinformowany o lokalnych kursach zawieszanych przez PKS - Myślenice od 1 lipca. Pragnę także poinformować, że dopiero w dniu 21 lipca do PKS - Nowy Targ wpłynęło pismo ze Starostwa w Myślenicach z zapytaniem czy PKS - Nowy Targ przejmie kursy, które zawiesił PKS - Myślenice.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  kurda jo mom ze siedym miejsc. jedziem w srody i piontki na targ to zabiore kogo cza a moze inne chlopy tyż sie zgodzom na wóz zaladowac no to bedzie troche lży.
  na mój gupi leb to jakoś grubu sprawa to se moze jakos rade domy doczasu jak sie wladcy dogodojom..
  mo ktos miejsca ??

  13 8 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Ktoś za taki stan rzeczy powinien nieźle "beknąć". Tłumaczenie się brakiem obowiązku zakrawa na decyzje w samorządzie szkolnym. W polityce"dorosłych" na decyzjach burmistrza Ostrowskiego traci nie tylko powiat, jak wskazuje z listów z pretensjami skierowanymi na ręce starosty, przez nieprzemyślane decyzje sparaliżowany jest transport w całym regionie. Dlaczego prezes Kik unika spotkań w szerszym gronie zainteresowanych? Bo tam nie wystarczą ustne zapewnienia o przywróceniu kursów przez PKS Nowy Targ. To że PKS Grupa nie odpowiada na pisma z urzędów to znak że grają na zwłokę licząc na to że busiarze sie złamią i będą korzystać z przystanków przy Dekadzie. Na to samo liczy Ostrowski - lakonicznie stwierdził że "Gmina w wyniku wypowiedzenia umowy najmu placu przy ul. Słowackiego, nie ma obowiązku wyznaczenia miejsca, które mogło by pełnić funkcje przystanku głownego czyli łączącego funkcje przyjazdów i odjazdów. Sugestia korzystania z nowo wybudowanych przystanków przy Galerii Dekada jak zaznaczył„miało stanowić jedynie uporządkowanie komunikacji na terenie miasta, zwłaszcza w jego centrum”.
  A ustawa to co? Patyk? Tłumaczenie się brakiem obowiązku ukazuje jedynie lekceważenie problemu, który jak widać nie dotyczy wyłącznie "wojny podjazdowej myślenickiej" ale również całego regionu. Pora odłożyć prywatne interesy i zacząć rozwiązywać problemy które samemu sie stworzyło. Nosił wilk razy kilka...

  32 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  bardzo mnie interesuje jak to sie skonczy. a wy jak myslicie?

  3 1 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  [quote=E-prawnik]
  Czy nie zastanawialiście się nad złożeniem pozwu zbiorowego http://wspolnypozew.com przeciwko Gminie za brak przemyślanej polityki komunikacyjnej ? (a raczej jej całkowity brak)[/quote]

  Może tak?

  18 3 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Znając życie to busiarze coś wykombinują. Zrobią lotne przystanki wzdłuż ul Słowackiego albo jeszcze coś innego. Moim zdaniem komunikacja powinna być zlokalizowana w jednym miejscu gdzie łatwo dojechać i z którego jest każdy będzie zadowolony i przewoźnik i pasażer.

  9 2 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Mogła by być. Działka kupców spólki Galeria Myślenice stoi otworem dla prywatnych przewoźników. To Gmina wyraźnie nie chce kompromisu. Pytanie nasuwa się samo - dlaczego za wszelką cenę chcą zagonić "busiarzy" na dworzec przy galerii Dekada?
  Tłumaczenie; "Bo działka spółki Galeria Myślenice nie posiada pierwotnej funkcji transportowej zapisanej w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego" mnie osobiście nie przekonuje. Da się wprowadzać poprawki do planów przy budowie innego obiektu na terenie gminy nawet z klauzulą natychmiastowej wykonalności, dlaczego nie skorzystać z tej możliwości właśnie teraz?

  20 4 Odpowiedz
 • basia 20 lip 2011

  Takie cuda to tylko w naszej mieścinie. Burmistrz jak twierdzi nie ma obowiązku wskazywania przewoźnikom miejsca, które mogłoby pełnić funkcję przystanku, ale chyba jego psim obowiązkiem jest zorganizowanie komunikacji. A niech się buja...

  19 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Dopuscic tu wuja Obajta, od razu paraliz komunikcyjny rozwiaze: zrobi trzeci biznes w powiecie - piyrsy kurs Obajbusem gratis lody z lodziarni na rynecku to juz by było lepi niz te baloniki w Dekadzie.

  7 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  my tu gadu gadu o nieporządnych zachowaniach, a sporo porządnych ludzi nie ma czym wrócić z pracy. czy już nie ma na to siły w tej d.... tycznej społeczności?

  13 1 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Antyabsurdalna, my tu gadu, gadu oni tam gadu gadu - nic z tego nie wynika. Różnica jest diametralna - nam za te gdybania bez rozwiązania nikt nie płaci.

  11 1 Odpowiedz
 • basia 20 lip 2011

  Bo ci co gadu gadu w tej sprawie a czelność mają nazywać siebie włodarzami miasta (czyt. Myślenic) i okolicznych wiosek to podejrzewam że własne cztery litery wożą wypasionymi autami i w zasadzie zwisa im jaki bedzie efekt końcowy tej żenującej sytuacji

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Z działką kupców to tylko sciema ze strony Burmistrza .Pierwotnie był tam dworzec więc podejrzewam że dodali tylko funkcję handlową nie usuwając komunikacyjnej ale nie mam wglądu w plan więc nie jestem pewny.Byłaby to super alternatywa na jakiś czas taki dworzec obsługujący lokalną komunikację-wilk syty i owca cała-Koźmiński ma dowiezionych klientów a busiarze mają skąd odjeżdżać.Jak pisałem wielokrotnie sprawa nie do zaakceptowania nawet gdyby busiarze wybudowali terminal na miarę Balic.
  Dlaczego?
  Gra idzie o duże pieniądze i wcale nie o PKS tu chodzi,PKS Myślenice praktycznie nie istnieje sprawa PKS Grupy też nie wiadomo jak się zakończy ale po tym co widać sprzedadzą resztki które zostały i sprawa się zakończy czego bodajże domagali się radni w Łodzi(o ile się nie mylę to chyba były już te PKSy wystawione na sprzedaż)
  Ktoś kto przejmie obsługę tego" dworca "a podejrzewam że któraś ze spółek których pod tą nazwą trochę się namnożyło będzie małym nakładem kosztów czerpał spore zyski .Dziwi upór władzy ale widać po tym że ktoś komuś musiał dać słowo że przeniesie busy na dworzec i za wszelką cenę chce tego dotrzymać.Gdyby w każdej sprawie władza wykazywała tak determinację bylibyśmy jedną z najlepszych gmin w Polsce.
  Czy patrząc na to wszystko wierzy ktoś że chodzi tu o dobro pasażerów?
  Co do PKS to starostwo ma środki prawne aby zmusić PKS do oddania zezwoleń?
  A przepraszam ,kontrolę na busiarzy nasyła się szybko a PKS cieszy się specjalnymi względami(ciekawe kto o to dba)
  To taka gospodarka wolnorynkowa i zdrowa konkurencja po myślenicku.

  17 1 Odpowiedz
 • Dorota Ruśkowska 20 lip 2011

  I my temu miastu oddajemy podatki i serce. Ech..Nic tylko siąść i płakać. Idę po chusteczki.

  25 4 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Szkoda łez pani Doroto. Prawda jest taka, że władze M-nic interesuje grubość ich portfeli, a nie dobro i wygoda mieszkańców. Komunikacja miejska w M-cach? Nierealne wg mnie.

  18 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Chwileczkę, czegoś tu nie rozumiem ...

  Plac na Słowackiego należy do miasta .... Jeśli burmistrz z Bożej łaski wygania busiarzy z tego placu, na siłe próbując ich usiedlić w Dekadzie (prywatna własność) to jest to nic innego JAK NIEGOSPODARNOŚĆ !!!!!!!

  Teraz UMiG kasę zarabia na placu, a gdyby przenieść komunikację do Dekady to zarobi Koźmiński i .... kto jeszcze ?

  19 Odpowiedz
 • basia 20 lip 2011

  Ja tam serca nie oddaje. Jak władze wystawiają na moją skromną osobe tyłek to ja mam ich gdzieś. Nie popieram lokalnego biznesu, staram się nie byc odbiorcą niektórych "chorych" pomysłych tut. przedstawicieli władz wyższych, w związku z powyższym nie rzuciłam się jak 3/4 mieszkańców w dniu otwarcia na nową za przeproszeniem galerię. To miasto już dawno przestało być sensownem miejscem a co najgorsze wcale nie idzie ku dobremu.

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Dziś słyszałem , że 1 200 000 zł, które ma być wydane na lotnisko dla helikopterów przy szpitalu jest uzasadnione.

  Plotni wieść niosą że na wiosnę 2012 do Myślenic ma przylecieć z Torunia Ojciec Dyrektor. Dla niego PiS i MO chcą lotniska.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  [quote=gość: E-prawnik] Chwileczkę, czegoś tu nie rozumiem ...

  Plac na Słowackiego należy do miasta .... Jeśli burmistrz z Bożej łaski wygania busiarzy z tego placu, na siłe próbując ich usiedlić w Dekadzie (prywatna własność) to jest to nic innego JAK NIEGOSPODARNOŚĆ !!!!!!!

  Teraz UMiG kasę zarabia na placu, a gdyby przenieść komunikację do Dekady to zarobi Koźmiński i .... kto jeszcze ? [/quote]
  Mafia z łodzi!!!!!!!

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  na takie postanowienie panie burmistrzu czekać miesiąc !!!... a na pseudo dworcu to niema wielkopowierzchniowych obiektów handlowych????

  15 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  busiarze narzekają. Autobusy jeżdżące do krakowa mają te same ceny , zjeżdżają na oba dworce i mają więcej miejsca. Lepiej będzie dla podróżnych jeżeli busy będą na dworcu. Pasażerowie będą mieć dach nad głową, i ochronę przed zimnem.

  11 11 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Dokładnie jak napisał przedmówca. Jak pamiętam to na starym dworcu zatrzymywał się prawie każdy przewoźnik(poza szwagropolem) i nie słyszałem żeby ktoś narzekał na ceny wjazdu. Cała komunikacja powinna być w miejscu starego dworca a na placu przy słowackiego niech będzie parking co w jakimś stopniu rozwiąże problem z parkowaniem.

  8 10 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  [quote=idefix]Cała komunikacja powinna być w miejscu starego dworca a na placu przy słowackiego niech będzie parking co w jakimś stopniu rozwiąże problem z parkowaniem. [/quote]

  Możesz rozwinąć i uzasadnić tą tezę bo nie rozumiem? Co ma "piernik do wiatraka"? Przecież działka spółki Galeria Myślenice ZNAJDUJE SIE NA TERENIE STAREGO DWORCA więc w czym problem???

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Mogła by być. Działka kupców spólki Galeria Myślenice stoi otworem dla prywatnych przewoźników. To Gmina wyraźnie nie chce kompromisu. Pytanie nasuwa się samo - dlaczego za wszelką cenę chcą zagonić "busiarzy" na dworzec przy galerii Dekada?
  Tłumaczenie; "Bo działka spółki Galeria Myślenice nie posiada pierwotnej funkcji transportowej zapisanej w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego" mnie osobiście nie przekonuje. Da się wprowadzać poprawki do planów przy budowie innego obiektu na terenie gminy nawet z klauzulą natychmiastowej wykonalności, dlaczego nie skorzystać z tej możliwości właśnie teraz? [/quote]

  I widzisz wreszcie mogę się z tobą zgodzić, moje propozycje:

  1. Zmienić plan zagospodarowania na działkę transportową

  2. Popatrzeć na umowy z Kongregacją (jakie mieli terminy na rozwinięcie działki) i jeżeli to możliwe odebrać działkę za niedostosowanie się do umów. Trzeba też brać pod uwagę że jeżeli terminy jeszcze nie zostały przekroczone to po ich przekroczeniu za x lat, automatycznie działkę stracą, gdyż zobowiązali się na niej wybudować Galerię Kupców, do czego nie dojdzie wtedy na pewno i Gmina i tak odzyska plac.

  3. Niezależnie kto nadal zostanie na działce, wydzierżawić ją na dworzec dla prywatnych przewoźników (busiarzy) ale niestety coś za coś. Busiarze mają się zobowiązać do wybudowania sanitariatów i zamkniętej ogrzewanej zimą "wiaty" dla oczekujących, co będzie także w ich interesie, bo obok zadaszony dworzec z poczekalnią i tam stopniowo przez braki na działce busiarzy zaczną ludzie się przenosić siejąc spustoszenie po prywatnych przewoźnikach.

  To moje zdanie i możliwe że tak się stanie, ale dużo też będzie zależało od podejścia do tematu przez samych zainteresowanych.

  Pozdrowienia od Podziemia.

  6 3 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Myśleniczanin007 jak ty sobie wyobrażasz przystanek busów na działce kupców przecież oni będą budować galerię. Nie wyobrażam sobie wsiadania do busa na placu budowy, jeszcze łyżką koparki dostane po głowie albo hak dźwigu o mnie zahaczy. A po za tym wyjaśnij nam wszystkim dlaczego tak ci zależy żeby właśnie na tej działce powstał dworzec. Czyżbyś był kupcem i liczysz na zysk z "nowego parkingu busów?"

  9 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Bez potężnego zwarcia na Rynku w Myślenicach się nie obejdzie.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  [quote=gość: Dyrektor] Dziś słyszałem , że 1 200 000 zł, które ma być wydane na lotnisko dla helikopterów przy szpitalu jest uzasadnione.

  Plotni wieść niosą że na wiosnę 2012 do Myślenic ma przylecieć z Torunia Ojciec Dyrektor. Dla niego PiS i MO chcą lotniska. [/quote]

  Szpital i jego teren to sprawa Starostwa i Powiatu a nie Myślenic i Gminy. Tutaj Gmina nie ma nic do powiedzenia. Tak dla ścisłości.

  4 3 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  [quote=klamerka023] To miasto już dawno przestało być sensownem miejscem a co najgorsze wcale nie idzie ku dobremu. [/quote]

  Akurat w tej kwestii masz całkowitą rację

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Tu od początku nie chodziło o dworzec -za połowę pieniędzy z działki PKS gdy gmina była właścicielem mógł wybudować piękny dworzec(nowy dworzec w Mielcu kosztował 1,5 mln a działka poszła za ok 3 mln)
  http://www.tvn24.pl/-1,1711327,0,1,dworzec-w-mielcu-czeka-na-wybory,wiadomosc.html
  Może kiedyś doczekamy się prawdziwego wyjaśnienia.
  Co do działki kupców na razie nie budują a w tak krótkim czasie to i tak sukces że busiarze się dogadali.

  9 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  [quote=Podziemie]Niezależnie kto nadal zostanie na działce, wydzierżawić ją na dworzec dla prywatnych przewoźników (busiarzy) ale niestety coś za coś. Busiarze mają się zobowiązać do wybudowania sanitariatów i zamkniętej ogrzewanej zimą "wiaty" dla oczekujących, co będzie także w ich interesie, bo obok zadaszony dworzec z poczekalnią i tam stopniowo przez braki na działce busiarzy zaczną ludzie się przenosić siejąc spustoszenie po prywatnych przewoźnikach.[/quote]

  Napiszę tak, żeby nie zmieniać meritum dyskusji;
  Zastanawiał się ktoś co już niejednokrotnie pisałem - dlaczego gmina nie zadbała o zaplecze sanitarne dla busiarzy na placu przy ul. Słowackiego? W przypadku działki spółki kupieckiej to wygląda to tak że to w obowiązku najemcy jest zapewnić zaplecze socjalne dla firm transportowych, co zapewne ujęte jest odpowiednia klauzulą w umowie najmu. (Dlaczego brakowało tej klauzuli w umowie o podnajem placu przy ul. Słowackiego - nie wiem, lecz było to karygodne zaniedbanie). Podejrzewam że w gestii i samej spółki jak i prywatnych firm przewozowych będzie jak najszersze ujęcie współpracy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Co do powrotu działki w ręce gminy to nie liczyłbym za bardzo na taką ewentualność. Napiszę tak żeby nie zapeszać - nie tylko Koźmiński ma pieniądze i chrapkę na działkę kupców. Szkoda tylko że cała sprzedaż odbyła się za zamkniętymi drzwiami bo gdyby ogłoszono rzetelny przetarg podejrzewam że nie mielibyście teraz na co narzekać.

  [quote=idefix] Myśleniczanin007 jak ty sobie wyobrażasz przystanek busów na działce kupców przecież oni będą budować galerię. Nie wyobrażam sobie wsiadania do busa na placu budowy, jeszcze łyżką koparki dostane po głowie albo hak dźwigu o mnie zahaczy. A po za tym wyjaśnij nam wszystkim dlaczego tak ci zależy żeby właśnie na tej działce powstał dworzec. Czyżbyś był kupcem i liczysz na zysk z "nowego parkingu busów?" [/quote]

  Nie nie jestem kupcem, podejrzewam jednak że gdybym to ja otrzymał szansę inwestycji w ten teren na zasadach na których działkę nabyła spółka Galeria Myślenice to już dawno stałby tam piękny obiekt z piętrowym parkingiem i sześcioma stanowiskami dla busów. Poszukajcie na forum moich postów z przed dwóch - trzech lat kiedy wyśmiewaliście projekty galerii z niewiekimi lecz funkcjonalnymi dworcami. Nota bene, Idefixie wyobraź sobie że da się budować i nie przeszkadzać węzłowi komunikacyjnemu.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  Napiszę tak, żeby nie zmieniać meritum dyskusji;
  Zastanawiał się ktoś co już niejednokrotnie pisałem - dlaczego gmina nie zadbała o zaplecze sanitarne dla busiarzy na placu przy ul. Słowackiego? W przypadku działki spółki kupieckiej to wygląda to tak że to w obowiązku najemcy jest zapewnić zaplecze socjalne dla firm transportowych, co zapewne ujęte jest odpowiednia klauzulą w umowie najmu. (Dlaczego brakowało tej klauzuli w umowie o podnajem placu przy ul. Słowackiego - nie wiem, lecz było to karygodne zaniedbanie). [/quote]

  Zapomniałeś dodać że to zaniedbanie przedstawiciela firm przewozowych a nie Urzędu Miasta.

  Ale Gmina mogła także wprowadzić w tamtej umowie wymóg wybudowania sanitariatów, to już druga sprawa. Niestety nie wiemy jak było na prawdę w czasie podpisywania umowy i kto komu jakie ustępstwa proponował.

  3 2 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Dlaczego nie zaglądnąc do tej umowy? Gdzie są przedstawiciele prywatnych firm transportowych? Chciałbym się dowiedziec jak wyglądała kwestia zaplecza sanitarnego w przypadku wynajmu placu przy ul.Słowackiego, chce także poznać ofertę umowy dla busiarzy na mini dworcu galerii Dekada. Znajdzie się ktoś uprzejmy kto rozwieję wątpliwości?

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  Jeżeli dobrze rozumiem władze miasta, to żeby powstał jakiś dworzec dla busów to działka na musi mieć wpisane w planie zagospodarowania usługi transportowe. Tu się rodzi pytanie czy jest jeszcze jakaś działka poza tą, na której stoi dekada, która ma taką funkcję. Bo jeżeli nie to ktoś tu robi z Myśleniczan durniów.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  ludzie sami robić problem mamy nowoczesny dworzec, i jeżeli nam wybierać między placem bez wiaty i zerwanymi rozkładami jazdy a ciepłym dworcem, z kawiarnia i nowoczesnym systemem informacji o kursach to wybiorę to drugie. Nie rozumiem tego że pks (nie tylko nasz, ale kraków, nowy targ, limanowa) ma same ceny jak busy a zjeżdża na dworce, a nasi "szanowni" busiarze mają niby upaść. Uważam też za głupie wpisy ludzi z osiedla że będzie daleko. Przystanki w mieście zostaną te same i busy będą zapewne zatrzymywać się na osiedlu i słowackiego, to w interesie przewoźnika jest dotrzeć do ludzi. Więcej ludzi = więcej kasy.

  7 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie] gość: Dyrektor napisał/a:Dziś słyszałem , że 1 200 000 zł, które ma być wydane na lotnisko dla helikopterów przy szpitalu jest uzasadnione.Plotni wieść niosą że na wiosnę 2012 do Myślenic ma przylecieć z Torunia Ojciec Dyrektor. Dla niego PiS i MO chcą lotniska. Szpital i jego teren to sprawa Starostwa i Powiatu a nie Myślenic i Gminy. Tutaj Gmina nie ma nic do powiedzenia. Tak dla ścisłości. [/quote]

  Podobnie jak gmina nie ma nic do budowanych rond ?

  A kto finasnuje projekty ? Opiniuje plany ?

  6 1 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  Wiecie co? Prawda jest taka, że ludzie będą jeździć tym co najbardziej będzie im pasowało czasowo bez względu na to czy to jest bus czy PKS - przynajmniej wg mnie

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  "Z dniem 1 sierpnia z tzw. placu busów przy ul. Słowackiego nie będą mogli korzystać prywatni przewoźnicy, którzy trzy miesiące temu otrzymali wypowiedzenie umów od gminy. "

  z dwóch miesięcy można zrobić trzy!!!!!!

  8 3 Odpowiedz
 • 20 lip 2011

  W tym mieście wszystko co działa na niekorzyść mieszkańców jest możliwe

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  [quote=monika91] W tym mieście wszystko co działa na niekorzyść mieszkańców jest możliwe [/quote]

  A gdzie podczas wyborów ludzie mieli oczy ?

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  [quote=gość: Oczy] monika91 napisał/a: W tym mieście wszystko co działa na niekorzyść mieszkańców jest możliwe

  A gdzie podczas wyborów ludzie mieli oczy ? [/quote]

  W czasie wyborów większość tutejszych przeciwników władzy siedziała w busach a te, że stare trupy dymiące jak palone gumy na Sobótki, trochę im tymi toksynami mózgi pouszkadzały i tak teraz mamy.

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2011

  [quote=monika91] W tym mieście wszystko co działa na niekorzyść mieszkańców jest możliwe [/quote]

  A to co działa na korzyść jest zawsze należy obrócić by tutaj było niekorzystne :)

  3 Odpowiedz
 • 21 lip 2011

  Jak coś się dzieje pozytywnego to to zauważam, bo jest tego tak mało, że to aż się rzuca w oczy wtedy. Natomiast uważam, że to co się dzieje w kwestii komunikacji to jest istny bajzel i trzeba z tym coś zrobić przed 1 września.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: kwasnica] Dopuscic tu wuja Obajta, od razu paraliz komunikcyjny rozwiaze: zrobi trzeci biznes w powiecie - piyrsy kurs Obajbusem gratis lody z lodziarni na rynecku to juz by było lepi niz te baloniki w Dekadzie. [/quote]

  Obajtak ma już Ujków z busów u siebie...komunikacja gminna... to samo może powielic w M-cach...jeszcze na striptiz do Dobczyc, bo same lody...to za mało i w nagrodę wakacje w Szlacheckim Gnieździe.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  Wy KRZYKACZE jesteście jak KRYL, a ja jestem Wielorybem :O

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  Podziemie wytłumacz mi dlaczego Burmistrz przez tak długi okres nie reagował że nie ma warunków na Dworcu dla pasażerów tylko stali zmoknięci wiatr hulał w koło i nikogo nie interesowało , miały być Koksiaki herbatki i CO , NAGLE WIELKIE OLŚNIENIE JAK MA WYGLĄDAĆ DWORZEC CZEGOŚ NIE ROZUMIEM, BO TEN OBECNY ŻADNA REWELACJA.

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  Przystanek początkowy PKS miał na ul.Słowackiego(pod blokami) tam stali i blokowali zatokę.!!!

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  Ludzie , a wy pisząc nie zastanawiacie sie jaka bedzie jazda ulicą Słonedczną , przeciez jak ci rozpanoszeni busiarze tu przyjda to tylko sobie w łeb strzelić,Potzebne by tu były światła.A kupcy sie panosza jak moga i tak tej zakichanej galeri nie wybydują.Kto buduje galerie koło galerii, ktory spozywczak do nich teraz pójdzie , mieli na to czas mieli a że ktos był szybszy .. to ich strata mysla du.. a nie głowami , wielcy kupcy.potzeba tu cos innego a nie galeri skąd Ci biedni ludzie wezma tyle kasy na te zakupy,, paranoja

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  Tłumaczenie; "Bo działka spółki Galeria Myślenice nie posiada pierwotnej funkcji transportowej zapisanej w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego" mnie osobiście nie przekonuje. Da się wprowadzać poprawki do planów przy budowie innego obiektu na terenie gminy nawet z klauzulą natychmiastowej wykonalności, dlaczego nie skorzystać z tej możliwości właśnie teraz? [/quote]

  ciekawe podejście do tematu idąc dalej chciałbym sobie na działce postawić spalarnie,złomowisko lub cuś innego... to co zmienimy przeznaczenie działeczki i nie ma problemu...

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: lol] .. miały być Koksiaki herbatki . [/quote]

  i jest klimatyzacja, ogrzewanie, kawiarenka za ścianą, toalety i inne bajery. Ale czekaj kurde nie ma ruchomych schodów i widy nie to w tym przypadku masz racje żenada.

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  aso -"to co zmienimy przeznaczenie działeczki i nie ma problemu..."

  jakos wczesniej sie dalo:)

  szkoda ze tak wladze nie rzuca okiem na nielegalna budowe na Borzecie?

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie] Mysleniczanin007 napisał/a:Mogła by być. Działka kupców spólki Galeria Myślenice stoi otworem dla prywatnych przewoźników. To Gmina wyraźnie nie chce kompromisu. Pytanie nasuwa się samo - dlaczego za wszelką cenę chcą zagonić "busiarzy" na dworzec przy galerii Dekada? Tłumaczenie; "Bo działka spółki Galeria Myślenice nie posiada pierwotnej funkcji transportowej zapisanej w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego" mnie osobiście nie przekonuje. Da się wprowadzać poprawki do planów przy budowie innego obiektu na terenie gminy nawet z klauzulą natychmiastowej wykonalności, dlaczego nie skorzystać z tej możliwości właśnie teraz? I widzisz wreszcie mogę się z tobą zgodzić, moje propozycje:1. Zmienić plan zagospodarowania na działkę transportową2. Popatrzeć na umowy z Kongregacją (jakie mieli terminy na rozwinięcie działki) i jeżeli to możliwe odebrać działkę za niedostosowanie się do umów. Trzeba też brać pod uwagę że jeżeli terminy jeszcze nie zostały przekroczone to po ich przekroczeniu za x lat, automatycznie działkę stracą, gdyż zobowiązali się na niej wybudować Galerię Kupców, do czego nie dojdzie wtedy na pewno i Gmina i tak odzyska plac.3. Niezależnie kto nadal zostanie na działce, wydzierżawić ją na dworzec dla prywatnych przewoźników (busiarzy) ale niestety coś za coś. Busiarze mają się zobowiązać do wybudowania sanitariatów i zamkniętej ogrzewanej zimą "wiaty" dla oczekujących, co będzie także w ich interesie, bo obok zadaszony dworzec z poczekalnią i tam stopniowo przez braki na działce busiarzy zaczną ludzie się przenosić siejąc spustoszenie po prywatnych przewoźnikach.To moje zdanie i możliwe że tak się stanie, ale dużo też będzie zależało od podejścia do tematu przez samych zainteresowanych.Pozdrowienia od Podziemia. [/quote]

  Plan zagospodarowania przestrzennego można zmieniać raz na trzy lata. A zatem, teraz nie da się tak łatwo zmienić. Poza tym, Galeria Myslenice sama dążyła do tego, żeby na ich działce było 100 procent handlu i komercji bez żadnych usług-obsług komunikacyjnych. Niech więc teraz kupcy nie rżną głupa. Chcieli co mają. Ba, znacznie wcześniej od Dekady mieli pozwolenie na budowę i do tej pory nic nie zrobili. No, może poza piekną hodowlą chwastów na swojej ładnej, ale bezużytecznej działce.

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: lol] Podziemie wytłumacz mi dlaczego Burmistrz przez tak długi okres nie reagował że nie ma warunków na Dworcu dla pasażerów tylko stali zmoknięci wiatr hulał w koło i nikogo nie interesowało , miały być Koksiaki herbatki i CO , NAGLE WIELKIE OLŚNIENIE JAK MA WYGLĄDAĆ DWORZEC CZEGOŚ NIE ROZUMIEM, BO TEN OBECNY ŻADNA REWELACJA. [/quote]

  A czy ty wynajmując lub dzierżawiąc cokolwiek masz zagwarantowane że po wynajęciu i prowadzeniu działalności najemca ma ci tam zrobić jakuzzi, bidet, klimę i jesz nagą panią z wachlarzem ?
  Przecież to w interesie dzierżawcy jest podnoszenie jakości a nie właściciela lokalu. Tu mamy do czynienia z placem kóry chcieli wynająć i wynajęli. Tak było w umowie i tak jest do teraz, więc nie oburzaj się że urząd nie zrobił wiaty albo że nie zamontował im w busach klimatyzacji.

  Nie bądź śmieszny człowieku.
  Inna sytuacja byłaby gdyby tak było w umowie i urząd zobowiązałby siędo tego - co nie miało miejsca.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: Wieloryb] Wy KRZYKACZE jesteście jak KRYL, a ja jestem Wielorybem :O [/quote]

  Dokładnie..

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: LeF] Plan zagospodarowania przestrzennego można zmieniać raz na trzy lata. A zatem, teraz nie da się tak łatwo zmienić. [/quote]
  To nieprawda. Plany zagospodarowania są bezterminowe i można przystąpić do zmiany w planie dla danego terenu w każdej chwili. Tylko to jest długa procedura, co najmniej 1 rok jeśli nie ma sprzeciwów czy innych ograniczeń, bo plany są uzgadniane przez ponad 25 różnych instytucji.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: LeF]
  Plan zagospodarowania przestrzennego można zmieniać raz na trzy lata. A zatem, teraz nie da się tak łatwo zmienić. Poza tym, Galeria Myslenice sama dążyła do tego, żeby na ich działce było 100 procent handlu i komercji bez żadnych usług-obsług komunikacyjnych. Niech więc teraz kupcy nie rżną głupa. Chcieli co mają. Ba, znacznie wcześniej od Dekady mieli pozwolenie na budowę i do tej pory nic nie zrobili. No, może poza piekną hodowlą chwastów na swojej ładnej, ale bezużytecznej działce. [/quote]

  Nie znam na tyle przepisów by to negować ale na zdrowy rozsądek tak to zapewne wygląda. Oczywista prawda że kupcy błagali Ostrego o działkę, że chcą na niej prowadzić handel i dlatego doszło do zmiany planu zagospodarowania. Burmistrz sceptycznie do tego podszedł i jak widać miał rację. Poszedł im na rękę i zgodził się i teraz wielkie larum, bo ma to odkręcać bo interes kupców skończył się na chwastach i zaniedbaniu działki?
  Słyszałem te słowa i nikt ich wtedy nie negował i każdy był zadowolony, a teraz co, odwidziało się i winą najłatwiej obarczyć Ostrego ?
  Śmiech na sali :)

  Wy chcielibyście pewnie by burmistrz był jak chorągiewka i zmieniał decyzję za każdym razem jak komuś się coś umyśli ?
  Trochę rozumu, ludzie.
  Jeżeli jest tak jak pisze LeF to nie ma nawet o czym gadać.
  Teraz wielkie niezadowolenie że powstałą Dekada. Kupcy powinni mieć pretensję do siebie, że nie potrafili się dogadać ze sobą i postawić coś wcześniej, bo zmieniłoby to całkowicie późniejszą sytuację z Dekadą i dworcem, ale teraz już mleko się wylało i jest pozamiatane.

  2 3 Odpowiedz
 • 21 lip 2011

  No tak Muzyk, i nawet w przypadku innego budowanego naprędce obiektu, dało się te plany pozmieniać błyskawicznie. Sam starosta nadał poprawce status NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI! A w tym przypadku się nie da?
  A, zapomniałem. Ten przypadek nie jest w interesie gminy...

  Podziemie, nie zmieniaj tematu i nie obarczaj winą za transportowy burdel kupców ze spółki Galeria Myślenice. Wiesz jaką mają umowę dzierżawy? Wiesz na jakich zasadach nabyli działkę? Dlaczego Maciej nie chce żeby na ich posesji nie było konkurencji dla Koźmińskiego? A co mają do tego busy? Szukają alternatywy bo zostali postawieni na ostrzu brzytwy, gdzie jedynym wyborem jaką dostali od gminy jest Dekada.

  Burmistrz nie ma być "chorągiewką" tylko mediatorem właśnie w takich sprawach. To w jego interesie jest by jak najszybciej ten problem rozwiązać a nie jak to robi do tej pory, przymuszać prywatnych przedsiębiorców do korzystania z posesji PRYWATNEJ którą tylko wynajmuje jedna ze spółeczek firmy którą zaprzedał Łódzkim prestidigitatorom.

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: muzyk]
  To nieprawda. Plany zagospodarowania są bezterminowe i można przystąpić do zmiany w planie dla danego terenu w każdej chwili. Tylko to jest długa procedura, co najmniej 1 rok jeśli nie ma sprzeciwów czy innych ograniczeń, bo plany są uzgadniane przez ponad 25 różnych instytucji. [/quote]

  Udokumentuj to podając podstawy prawne.
  A co jeśli są sprzeciwy? Wtedy posprzątane? Z 25 instytucji wystarczy jedna która się nie zgodzi i po ptokach?
  No to jeszcze większy problem niż to co napisał LeF :)

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  Cytat Podziemia : Wy chcielibyście pewnie by burmistrz był jak chorągiewka i zmieniał decyzję za każdym razem jak komuś się coś umyśli ? No nie powiedz że jest inaczej śmieszne ale prawdziwe tu trafiłeś ha ha ha.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))] No nie powiedz że jest inaczej śmieszne ale prawdziwe tu trafiłeś ha ha ha. [/quote]

  Nie bo Nie ;)

  Masz odpowiedź na jaką zasługujesz ;)

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  Podstawy prawne. Proszę bardzo:
  USTAWA z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
  Art. 15. 1. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta sporządza projekt planu miejscowego, zawierający część .....
  Art. 17. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta po podjęciu przez radę gminy uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego kolejno ... i tu są wymienione instytucje, z którymi musi uzgodnić plan.
  Art. 18. 1. Uwagi do projektu planu miejscowego może wnieść każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu, wyłożonym do publicznego wglądu...
  Art. 21. 1. Koszty sporządzenia planu miejscowego obciążają budżet gminy, z zastrzeżeniem ust. 2... - w zastrzeżeniu jest, że plan może opłacić inwestor realizujący przyszłą inwestycję a to są koszta 40-80 tys zł.

  W obecnej ustawie nie ma określonego terminu obowiązywania zatwierdzonego planu, w przeciwieństwie do starej ustawy z 1984 r, gdzie terminy były określone na 10 lat.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  sorki - w stara ustawa była z 1964 roku

  Odpowiedz
 • 21 lip 2011

  Myśleniczanin czemu się tak upierasz żeby przystanek busów był właśnie na działce nie istniejącej galerii Myślenice. Przecież mamy w mieście nowy dworzec który poradzi sobie z obsługą wszystkich pasażerów to czemu busy właśnie nie miały by z niego korzystać. Czemu busy mają działać na lepszych warunkach niż inni przewoźnicy.

  4 7 Odpowiedz
 • basia 21 lip 2011

  Jacy inni przewoźnicy???????????? Dworzec to jedna wielka ściema.

  6 3 Odpowiedz
 • 21 lip 2011

  Ja kto jacy inni przewoźnicy. To już nikt nie pamięta jak na starym dworcu zatrzymywał się prawie każdy autobus dalekobieżny. To są inni przewoźnicy. Po za tym wielka ściema to Galeria Myślenice i kupcy myśleniccy co nie potrafią nic zrobić tylko niszczyć i blokować inne inwestycje. Bardzo dobrze że powstała galeria a w nim tesco i inne sklepy sieciowe. Mam prawo do robienia zakupów gdzie ja uważam za stosowne. Po za tym jak się busiażom nie podoba korzystanie z dworca to mogą zlikwidować biznes i iść do pracy tylko że lepsze jest deko handlu niż kilo roboty.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2011

  Burmistrz nie może zmieniać zdania jak pisze Podziemie super więc przypomnę Ci co mówił parę lat temu że nie wpuści żadnej duże sieci do Myślenic,stąd wniosek że Biedronka i Tesco to taki rodzinny osiedlowy biznes.
  Widzę że niektórym płacą nadgodziny:) :)

  7 Odpowiedz
 • 21 lip 2011

  [quote=idefix] Myśleniczanin czemu się tak upierasz żeby przystanek busów był właśnie na działce nie istniejącej galerii Myślenice. Przecież mamy w mieście nowy dworzec który poradzi sobie z obsługą wszystkich pasażerów to czemu busy właśnie nie miały by z niego korzystać. Czemu busy mają działać na lepszych warunkach niż inni przewoźnicy. [/quote]

  Ja się wcale nie upieram przy tym żeby busy były na działce kupców. Idefixie wyjaśnie to Tobie i reszcie która widać albo nie rozumie albo udaje że nie wie o co chodzi - Mnie interesuje dlaczego burmistrz nie pójdzie na kompromis i nie wyda polecenia poprawki do Planu Zagospodarowania Przestrzeni. Skoro da się to zrobić dla ZUO, dlaczego nie da się tak samo zrobić dla Galerii Myślenice? Interesuje mnie też dlaczego tak się upiera by busiarze korzystali z mini dworca przy galerii Dekada skoro oni NIE CHCĄ! Czy tak ciężko to zrozumieć? A dlaczego się interesuje? Napisał Ci już powyżej Nieoświecony.
  Nie da to się parasola w d..... rozłożyć.

  5 2 Odpowiedz
 • basia 21 lip 2011

  [quote=idefix] To już nikt nie pamięta jak na starym dworcu zatrzymywał się prawie każdy autobus dalekobieżny. [/quote]
  No właśnie... zatrzymywał... tylko kiedy to było. Czas przeszły - dokonany i raczej już niewykonalny

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  M007: Czy możesz mi wyjaśnić czemu ja jako pasażer gdy chcę gdzieś pojechać, mam być zmuszany do biegania po mieście? Busy tu, autobusy tam, tramwaje jeszcze gdzie indziej?

  Absolutnie zgadzam się z decyzją Burmistrza i konsekwentnym trwaniem przy niej! Chce wsiąść w środek komunikacji w jednym miejscu, a nie biegać między Słowackiego a Słoneczną i sprawdzać co gdzie i kiedy jedzie... W interesie PASAŻERA jest aby wszystko było w jednym miejscu!

  Mini-dworzec? Prawie 15 lat jeździłem pks'em z Myślenic do szkoły, na studia i do pracy. Na starym dworcu było 15 stanowisk, nigdy nie widziałem żeby więcej niż połowa była zajęta. Może ktoś policzył, że tyle wystarczy? Dworzec to nie parking, autobus/bus podjeżdża wsiadamy i jedziemy, po co więc więcej miejsca?

  A busiarze? Cóż busiarze, robią szum i zawsze to oni są "uciśnienie" przez niedobre władze/policję/ITD. Uchwała rady miasta o tym że "wszystko będzie w jednym miejscu" ponoć ma już 5 lat o czym wszyscy zainteresowani zapewne dawno wiedzieli. Sytuacja przypomina mi trochę tę z marca gdy ITD skontrolowała 36 busów i zatrzymała 32 dowody. Rzecznik stowarzyszenia przewoźników prywatnych brylował wtedy w mediach i mówił że to "nagonka", że "ITD działa na szkodę pasażerów" itp itd. Tyle że ze dwa dni później wystąpił rzecznik policji który powiedział że kontrola dotyczyła sprawdzenia czy busiarze dostosowali się do przepisów które weszły z dniem 1.01.2011. Kontrola była w marcu, a zgodnie z ustawą busiarze mieli cały 2010 na dostosowanie się...

  Reasumując, mam nadzieję że miasto nie ugnie się przed szantażem i będę mógł mieć wybór w JEDNYM(!!) miejscu, wolna amerykana wreszcie zostanie ukrócona a mocna konkurencja wymusi na busiarzach podniesienie standardu usługi, bo często zapominają o tym że wożą ludzi, a nie ziemniaki...

  Czego Wam i sobie zdecydowanie życzę!

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Pasażer zrób referendum ile pasażerów jest za Busami ze Słowackiego a ile za PKS z Dworca a potem się wypowiadaj, bo ja na przykład chcę jżdzić ze Słowackiego bo jest mi wygodniej.

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  [quote=gość: lol] Pasażer zrób referendum ile pasażerów jest za Busami ze Słowackiego a ile za PKS z Dworca a potem się wypowiadaj, bo ja na przykład chcę jżdzić ze Słowackiego bo jest mi wygodniej. [/quote]

  A ja z dworca bo jest mi i mojej rodzinie wygodniej.

  6 3 Odpowiedz
 • 22 lip 2011

  busy na slowackiego!

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Ten "dworzec" to istna kpina. Będąc w Jaśle i Krośnie, na dworcach z prawdziwego zdarzenia widziałem może po 2 busy na dworcu, resztę połączeń obsługiwał ich PKS. A tu PKS chce, aby busy na niego robiły.

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  [quote=gość: PqP] Ten "dworzec" to istna kpina. Będąc w Jaśle i Krośnie, na dworcach z prawdziwego zdarzenia widziałem może po 2 busy na dworcu, resztę połączeń obsługiwał ich PKS. A tu PKS chce, aby busy na niego robiły. [/quote]

  Bzdura. i to wierutna bzdura. Chcecie usłyszeć jaka jest prawda? To proszę.

  Busy czy będą na działce kupców czy na dworcu to i tak będzie to jedno miejsce, a Słowackiego odpada całkowicie.
  Teraz dla czego busy chcą na działce kupców a nie na PKS-ie?
  Busiarze walą ściemą że to wina opłat, ale to nie prawda, bo na działce kupców wcale nie będzie taniej. Chodzi o coś innego niż o pieniądze za miejsce. Najważniejszym celem busiarzy jest postój w miejscu skąd jest wyjazd, a tutaj dworzec dla nich jest niewygodny bo tam nie ma miejsca na postoje, jest tylko wjazd, 2-3 minuty i wyjazd. Busiarze chcą tak jak do tej pory nadrabiać czas szybką i niebezpieczną jazdą, wcześniejszym zjawieniem się na przystanku docelowym i najlepiej tyle postoju by zapełnić busa i znów wyjazd i nadrobienie szybką jazdą by znowu postać chociaż kilka minut więcej na przystanku docelowym.

  W przypadku placu kupców byłoby to możliwe, dlatego na to chętnie się zgodzą, ale już na dworcu takich szans nie ma i nie będzie, więc skończyłaby się niebezpieczna jazda mająca na celu wcześniejszy przyjazd bo i tak nie dałoby się stanąć i kilkanaście minut napychać busa.

  To jest jedyny i podstawowy problem dla busiarzy. Osobiście uważam że bus ma być punktualny nie tylko na przystankach początkowych i końcowych ale i pośrednich, gdy w czasie wyścigu z czasem zawsze jest na nich dużo wcześniej i albo się zatrzyma albo zapełniony już na początku nie zatrzyma się w ogóle.

  Stawki za wjazdy to ściema dla ludzi nie wiedzących o co tak naprawdę chodzi, a trasy m-ce kraków PKS wrzuca samochody euro5, które płacą za przejazd płatnymi drogami o połowę mniej (mniejsze zanieczyszczenie spalinami) niż stare busy najczęściej klas euro2 i 3 (kopciuchy). To też jest problemem, bo trzeba zakupić nowe busy by płacić mniej za przejazd Zakopianką, bo inaczej trzeba będzie podnieść ceny i zwalić winę nie na swoje stare samochody lecz na PKS i opłaty za wjazd na dworzec.

  8 2 Odpowiedz
 • 22 lip 2011

  [quote=gość: Pasażer] M007: Czy możesz mi wyjaśnić czemu ja jako pasażer gdy chcę gdzieś pojechać, mam być zmuszany do biegania po mieście? Busy tu, autobusy tam, tramwaje jeszcze gdzie indziej?

  Absolutnie zgadzam się z decyzją Burmistrza i konsekwentnym trwaniem przy niej! Chce wsiąść w środek komunikacji w jednym miejscu, a nie biegać między Słowackiego a Słoneczną i sprawdzać co gdzie i kiedy jedzie... W interesie PASAŻERA jest aby wszystko było w jednym miejscu!

  Mini-dworzec? Prawie 15 lat jeździłem pks'em z Myślenic do szkoły, na studia i do pracy. Na starym dworcu było 15 stanowisk, nigdy nie widziałem żeby więcej niż połowa była zajęta. Może ktoś policzył, że tyle wystarczy? Dworzec to nie parking, autobus/bus podjeżdża wsiadamy i jedziemy, po co więc więcej miejsca?

  A busiarze? Cóż busiarze, robią szum i zawsze to oni są "uciśnienie" przez niedobre władze/policję/ITD. Uchwała rady miasta o tym że "wszystko będzie w jednym miejscu" ponoć ma już 5 lat o czym wszyscy zainteresowani zapewne dawno wiedzieli. Sytuacja przypomina mi trochę tę z marca gdy ITD skontrolowała 36 busów i zatrzymała 32 dowody. Rzecznik stowarzyszenia przewoźników prywatnych brylował wtedy w mediach i mówił że to "nagonka", że "ITD działa na szkodę pasażerów" itp itd. Tyle że ze dwa dni później wystąpił rzecznik policji który powiedział że kontrola dotyczyła sprawdzenia czy busiarze dostosowali się do przepisów które weszły z dniem 1.01.2011. Kontrola była w marcu, a zgodnie z ustawą busiarze mieli cały 2010 na dostosowanie się...

  Reasumując, mam nadzieję że miasto nie ugnie się przed szantażem i będę mógł mieć wybór w JEDNYM(!!) miejscu, wolna amerykana wreszcie zostanie ukrócona a mocna konkurencja wymusi na busiarzach podniesienie standardu usługi, bo często zapominają o tym że wożą ludzi, a nie ziemniaki...

  Czego Wam i sobie zdecydowanie życzę! [/quote]

  To jest jakaś miejska paranoja serwowana przez klakierów z urzędu. Musicie zrozumieć że komuna już nie wróci! Centralizacja to była modna za wójków Gomółki i Gierka. Ja wiem że tęskno do "porządku" rodem z KC, jednak mamy XXI wiek, wolne wybory i możemy decydować co nam się podoba a co nie, zwłaszcza gdy prowadzimy prywatne przedsiębiorstwo. To "bieganie" o ktorym piszesz to jest właśnie wybór. Albo tu albo tam, do wyboru do koloru. Jeszcze może zażądaj żeby wszystkie sklepy z rynku i okolic przeniosły swoją działalność na ul. Słoneczną "w celu uporządkowania handlu w mieście zwłaszcza jego centrum".
  Koń by się uśmiał...

  [quote=ChcęPrawdyProszę]Stawki za wjazdy to ściema dla ludzi nie wiedzących o co tak naprawdę chodzi, a trasy m-ce kraków PKS wrzuca samochody euro5, które płacą za przejazd płatnymi drogami o połowę mniej (mniejsze zanieczyszczenie spalinami) niż stare busy najczęściej klas euro2 i 3 (kopciuchy). To też jest problemem, bo trzeba zakupić nowe busy by płacić mniej za przejazd Zakopianką, bo inaczej trzeba będzie podnieść ceny i zwalić winę nie na swoje stare samochody lecz na PKS i opłaty za wjazd na dworzec.[/quote]

  Dlatego właśnie PKS i Grupa i jego cichy patron GMO chcą zrekompensować koszty "pańszczyźnianym" płaconym przez busy. A'propos płacenia za przejazdy Zakopianką polecam poczytać http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1158848-problem-wagi-ciezkiej.html

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  A ile to autobusów euro5 posiada PKS?

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  M007 - Nieważne skąd będą wyjeżdżać busy to i tak opłaty będą dla nich obowiązkowe.
  A co chciałeś powiedzieć tym linkiem, bo ja widzę że z niego tylko tyle że busy omijają zakopiankę jadąc na południe a to miało miejsce przecież już od dawna i nic to nie zmienia.
  Na Kraków już się tak nie da bo to nie ekspresówka jak ta na Lubień i nie ma bocznej alternatywy.

  aaaa- w tym momencie z tego co rozmawiałem mają już kilkanaście sztuk, nie wiem ile będzie jeździło M-ce - Kraków ale zapewne docelowo wszystkie będą miały na takich trasach Euro5, by nie podnościć kosztów.

  Teraz ty mi powiedz ile busów Myślenickich ma Euro4? A ile Euro5?

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Dla busiarzy z ich kultura nie powinno byc miejsca nigdzie. Proponuje taki uklad aby za kazde wulgarne slowo uslyszane w busie przez busiarzy musieli oni placic kare pieniezna. Moze wtedy naucza sie jak powinno sie obslugiwac klienta. Wiocha i nic wiecej.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Kilka wiadomości na temat systemu opłat:

  http://www.danetechniczne.com.pl/tag/viatool/

  http://www.viatoll.pl/pl

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  M007: Masz absolutną rację! "Koń by się uśmiał..." z Twoich argumentów!

  ...a to już standardowo jak brakuje argumentów to przyrównać do "klakierów/pracowników/bycia na garnuszku" urzędu...
  ŻENADA szkoda dalej dyskutować z takimi ludźmi.

  Wybór kolego, to jest wtedy gdy mam dwa produkty na półce, albo dwie usługi OBOK siebie i mogę faktycznie wsiąść do busa po prawej albo autobusu po lewej. Widzę, że nie masz bladego pojęcia o "bieganiu" (czy jak to nazwałeś "wyborze") szczególnie o "wyborze" o 5 rano na 10 stopniowym mrozie albo w deszczu...

  Gmina ma dbać o interesy mnie jako PASAŻERA, a nie małej grupki przedsiębiorców którzy chcą aby wszyscy tańczyli jak oni zagrają, a których monopol na "róbta co chceta" może zostać wreszcie usankcjonowany...

  I masz rację, mamy XXI wiek i najwyższy czas aby sytuację uporządkować, bo takie czasy:

  www.youtube.com/watch?v=fBfQgcLvg-c

  to faktycznie się już skończyły.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Ale jesteście żałośni obrońcy, ja sobie wszystko wkładam w archiwum i za rok wam odtworzę właśnie wasze artykuły jako to Burmistrz walczył o dobro Nas Pasażerów.

  3 2 Odpowiedz
 • 22 lip 2011

  Myśleniczani skoro kupcy zburzyli halę dworcową po to by powstała tam galeria to nich powstanie tam galeria a nie nowy parking dla busów. Przypuszczam że burmistrz może zmienić plan zagospodarowania przestrzennego tylko nie chce. Po za tym to busiarze przecież mogą wliczyć w koszty każdy wjazd na dworzec i potem odliczyć to od podatku. Przecież dostaną fakturę za wjazdy. Ja osobiście ich nie rozumiem. Ciekawi mnie tylko dlaczego wam tak zależy na busiarzach. Już nikt nie pamięta jak szybko jeżdżą po wsiach czy zakopiance jak busy są przeładowane a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. To nikogo nie martwi.

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  "Pasażer "doskonały przykład dzięki że podsunąłeś
  http://www.youtube.com/watch?v=fBfQgcLvg-c
  sam bym nie wpadł ale zauważ że dotyczy to czasów gdy
  -PKS BYŁ MONOPOLISTĄ I ROBIŁ CO CHCIAŁ-gdyby nie busiarze do dzisiaj jeździlibyście jak śledzie w beczce,zapytaj starszych ile było problemów żeby wynająć autobus na weselę czy wycieczkę?
  - W KRAJU ISTNIAŁ SYSTEM NAKAZOWY I TO WŁADZA DECYDOWAŁA SKĄD,DOKĄD I JAKI POJEDZIE AUTOBUS A REWIZORZY TRAKTOWALI KAŻDEGO PASAŻERA JAK POTENCJALNEGO GAPOWICZA(widać niektórzy bardzo tęsknią do tych czasów)
  Następnym razem jak każą coś napisać to przeczytaj dwa razy.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  [quote=gość: Chcecie Prawdy - PROSZĘ] gość: PqP napisał/a: Ten "dworzec" to istna kpina. Będąc w Jaśle i Krośnie, na dworcach z prawdziwego zdarzenia widziałem może po 2 busy na dworcu, resztę połączeń obsługiwał ich PKS. A tu PKS chce, aby busy na niego robiły.

  Bzdura. i to wierutna bzdura. Chcecie usłyszeć jaka jest prawda? To proszę.

  Busy czy będą na działce kupców czy na dworcu to i tak będzie to jedno miejsce, a Słowackiego odpada całkowicie.
  Teraz dla czego busy chcą na działce kupców a nie na PKS-ie?
  Busiarze walą ściemą że to wina opłat, ale to nie prawda, bo na działce kupców wcale nie będzie taniej. Chodzi o coś innego niż o pieniądze za miejsce. Najważniejszym celem busiarzy jest postój w miejscu skąd jest wyjazd, a tutaj dworzec dla nich jest niewygodny bo tam nie ma miejsca na postoje, jest tylko wjazd, 2-3 minuty i wyjazd. Busiarze chcą tak jak do tej pory nadrabiać czas szybką i niebezpieczną jazdą, wcześniejszym zjawieniem się na przystanku docelowym i najlepiej tyle postoju by zapełnić busa i znów wyjazd i nadrobienie szybką jazdą by znowu postać chociaż kilka minut więcej na przystanku docelowym.

  W przypadku placu kupców byłoby to możliwe, dlatego na to chętnie się zgodzą, ale już na dworcu takich szans nie ma i nie będzie, więc skończyłaby się niebezpieczna jazda mająca na celu wcześniejszy przyjazd bo i tak nie dałoby się stanąć i kilkanaście minut napychać busa.

  To jest jedyny i podstawowy problem dla busiarzy. Osobiście uważam że bus ma być punktualny nie tylko na przystankach początkowych i końcowych ale i pośrednich, gdy w czasie wyścigu z czasem zawsze jest na nich dużo wcześniej i albo się zatrzyma albo zapełniony już na początku nie zatrzyma się w ogóle.

  Stawki za wjazdy to ściema dla ludzi nie wiedzących o co tak naprawdę chodzi, a trasy m-ce kraków PKS wrzuca samochody euro5, które płacą za przejazd płatnymi drogami o połowę mniej (mniejsze zanieczyszczenie spalinami) niż stare busy najczęściej klas euro2 i 3 (kopciuchy). To też jest problemem, bo trzeba zakupić nowe busy by płacić mniej za przejazd Zakopianką, bo inaczej trzeba będzie podnieść ceny i zwalić winę nie na swoje stare samochody lecz na PKS i opłaty za wjazd na dworzec. [/quote]

  Byłeś w Jaśle albo Krośnie ? Widziałem jak tam wszystko jest po układane ? I jeździ PKS, a nie tylko busy. PKS tam potrafi sam na siebie zarobić.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Ale nie zarządza tam PKSami MPK Łódż ?

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  [quote=idefix] Myśleniczani skoro kupcy zburzyli halę dworcową po to by powstała tam galeria to nich powstanie tam galeria a nie nowy parking dla busów. Przypuszczam że burmistrz może zmienić plan zagospodarowania przestrzennego tylko nie chce. Po za tym to busiarze przecież mogą wliczyć w koszty każdy wjazd na dworzec i potem odliczyć to od podatku. Przecież dostaną fakturę za wjazdy. Ja osobiście ich nie rozumiem. Ciekawi mnie tylko dlaczego wam tak zależy na busiarzach. Już nikt nie pamięta jak szybko jeżdżą po wsiach czy zakopiance jak busy są przeładowane a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. To nikogo nie martwi. [/quote]

  święte słowa. Za wjazdy zawsze otrzymacie faktury które wrzucacie w koszt uzyskania przychodu i odliczycie całą kwotę od dochodu. Pisałem o tym pewnie z miesiąc temu w temacie o busach na stronie głównej i jakoś nikt się nie odezwał. Przeszkadza to wam?
  Zapewne przeszkadza bo będzie pełna kontrola ilości przejazdów jakie wykonuje każdy przewoźnik i nic nie będzie się dało pojeździć na lewo, bez podatku? A to finalnie chodzi i tego boi się każdy busiarz !
  Dla was najlepsza byłaby samowolka i brak kontroli a burmistrz chce was kontrolować by skończyła się jazda na czarno. I dobrze. Burmistrz ma do tego prawo bo on odpowiada za komunikację w gminie i to właśnie robi.

  Oj ludzie ludzie trochę pomyśleć i wychodzi o co tak na prawdę walczą prywatni przewoźnicy.

  4 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  Wszystkim tęskniącym za starym systemem kiedy to władza decydowała o wszystkim co dobre dla obywatela z okazji święta 22lipca wszystkiego najlepszego.
  Można wieczorem przy kawce powspominać jak to dobrze było w partii,ORMO itp. odkurzyć stare legitymacje pooglądać odznaczenia.
  PKS to była wtedy siła?

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))] Wszystkim tęskniącym za starym systemem kiedy to władza decydowała o wszystkim co dobre dla obywatela z okazji święta 22lipca wszystkiego najlepszego. [/quote]
  Tego można się spodziewać, gdy nie ma się jak obalać nieobalalnych i prawdziwych argumentów pisze się takie farmazony by tylko coś napisać.
  Trochę honoru

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Co zabolało?
  Przecież z wielu postów przebija tęsknota za czasami gdy to władza wiedziała najlepiej co dobre dla obywatela?
  Czy składanie życzeń i to z takiej okazji to brak honoru?
  http://www.youtube.com/watch?v=X-y9hVaPVLo

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...