Wywiad

Bożena Góra: Będziemy protestować do skutku

Wyjdziemy na pasy, aby zwrócić uwagę na problem, z którym codziennie borykają się mieszkańcy Krzyszkowic oraz wszyscy ci, którzy korzystają z tego niebezpiecznego skrzyżowania.

Protest pokazuje desperacje ludzi, którzy chcą w końcu realnych działań, a nie kolejnych obietnic. Chcą poprawy bezpieczeństwa. Dotychczasowe metody nie przyniosły efektów, więc teraz mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce

- mówi Bożena Góra, organizatorka protestu "Wyjdźmy na pasy. Chcemy bezpiecznie żyć" w Krzyszkowicach.

 

Postanowiła Pani tupnąć nogą i stanąć na czele protestu "Wyjdźmy na pasy. Chcemy bezpiecznie żyć" i zorganizować blokadę Zakopianki. Trudno było przekonać ludzi do tego pomysłu?

Ludzi nie trzeba w ogóle przekonywać do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, ani o słuszności protestu. Wspaniałe jest to, jak ta inicjatywa potrafi łączyć mieszkańców Krzyszkowic. Założyliśmy z mężem wydarzenie na facebooku 3 grudnia. Po kilku dniach strona tętniła życiem. Odbieraliśmy telefony i wiadomości z chęcią pomocy, przyłączenia się do protestu lub z dobrym słowem i poparciem. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomagają w przygotowaniach tego wydarzenia. Każda pomoc i zaangażowanie jest ważne. Dziękujemy.

Udział w wydarzeniu w sieci deklaruje ponad 240 osób, kolejne 800 wykazuje zainteresowanie. Na jaką frekwencję liczycie?

Zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Pokazuje to, że problem skrzyżowania w Krzyszkowicach naprawdę istnieje i stanowi realne zagrożenie. Nie podam orientacyjnej liczy osób, bo sama nie wiem ilu uczestników się spodziewać. Natomiast bardzo wierzę w mieszkańców Krzyszkowic i liczę na to, że frekwencja zaskoczy nawet mnie. Pozytywnie oczywiście.

Przeciwko czemu będziecie protestować?

Może nie przeciwko czemu, a z jakiego powodu. Wyjdziemy na pasy, aby zwrócić uwagę na problem, z którym codziennie borykają się mieszkańcy Krzyszkowic oraz wszyscy ci, którzy korzystają z tego niebezpiecznego skrzyżowania. Protest pokazuje desperacje ludzi, którzy chcą w końcu realnych działań, a nie kolejnych obietnic. Chcą poprawy bezpieczeństwa. Dotychczasowe metody nie przyniosły efektów, więc teraz mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce.

Blokadę planujecie na 25 stycznia, czyli na początku ferii w Małopolsce i w trakcie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Jeżeli mieszkańcy nie zawiodą, na pewno zwrócicie na siebie uwagę, ale co potem? Jaki jest główny cel waszych działań?

Co potem? Sobotni protest to rozpoczęcie tak naprawdę naszej walki o bezpieczne skrzyżowanie. Wydarzenie tworzę nie tylko ja, czy mój mąż. Za tą inicjatywą stoi grupa ludzi, którzy mają głowy pełne pomysłów. Nie chcę dzisiaj mówić o szczegółach, bo teraz skupiamy się na najbliższej sobocie, jednak mamy już kolejne pomysły. Naszym celem jest podjęcie konkretnych działań przez zarządcę drogi czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Jaką formę przyjmie protest?

Protest zaplanowany jest w godzinach od 8 do 11. W czasie jego trwania uczestnicy będą przechodzić przez pasy ruchem ciągłym przez kilkanaście minut. Następnie przez kilka minut przepuszczać będziemy samochody i ponownie zajmować przejście dla pieszych. Uczestnicy będą mieli transparenty i flagi, a nad bezpieczeństwem będzie czuwać policja.

Zgromadzenie jest legalne?

Tak. Protest został oficjalnie zgłoszony jako zgromadzenie publiczne. Otrzymałam identyfikator przewodniczącej tego zgromadzenia. Jako organizatorzy dopełniliśmy wszelkich formalności, aby był on legalny.

Jak na waszą inicjatywę zareagował sołtys i przedstawiciele społeczności Krzyszkowic w samorządzie?

Sołtys popiera naszą inicjatywę. Jeśli chodzi o radnych z Krzyszkowic, to została wysłana do obu panów (radny powiatowy Robert Pitala, radny miejski Andrzej Grzybek) informacja o proteście z zapytaniem czy poprą w nim mieszkańców. Niestety nie doczekaliśmy się odpowiedzi od żadnego z nich.

Odkąd zgłosiła pani organizację wydarzenia udało się doprowadzić do rozmowy z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad?

Takie spotkanie odbyło się w czwartek, 16 stycznia w siedzibie GDDKiA w Krakowie. Udział w nim wzięli mieszkańcy Krzyszkowic, przedstawiciel powiatu, burmistrz, radni z Krzyszkowic oraz dyrektor GDDKiA. Doceniamy zaproszenie i chęć spotkania. Wierzymy w dobra wolę ze strony GDDKiA. Nie otrzymaliśmy jednak żadnych konkretów, znów same zapowiedzi i obietnice. Tych było już wystarczająco wiele, dlatego też protest się odbędzie.

Burmistrz Jarosław Szlachetka komentując protest zwracał uwagę na to, że "Organizatorami są osoby, które nie mieszkają jeszcze w Krzyszkowicach, które niedawno sprowadziły się do Krzyszkowic lub które mają niewiele wspólnego z tą miejscowością". Może się pani odnieść do takiej opinii? Jaki jest pani związek z Krzyszkowicami?

Nigdzie nie jest napisane, że organizator zgromadzenia publicznego musi być mieszkańcem danej miejscowości, nie ma też obowiązku wykazania przynależności do danej miejscowości. Mój mąż Waldemar Góra będący współorganizatorem tego wydarzenia pochodzi z Krzyszkowic. Od 2007 roku mamy działkę w tej miejscowości, na której jakiś czas temu wybudowaliśmy dom. Przejeżdżam przez skrzyżowanie w Krzyszkowicach wystarczająco często, aby wiedzieć jak bardzo jest niebezpieczne.

Dla mnie liczy się cel jaki chcemy osiągnąć protestem i jest nim poprawa bezpieczeństwa. Nie skupiam się na tym w jakim stopniu związana jestem z tą miejscowością. Uważam, że dzielenie ludzi w taki sposób jest krzywdzące.

Ale wcześniej zaprosiła pani burmistrza do udziału w proteście... liczycie na jego obecność?

Oczywiście, że burmistrz Jarosław Szlachetka został zaproszony. Jest przecież włodarzem gminy i był pierwszą osobą, która została oficjalnie zaproszona do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Nam jako organizatorom i myślę, że mieszkańcom również byłoby miło, gdyby zjawił się tego dnia w Krzyszkowicach.

Liczycie na obecność innych samorządowców?

Każda osoba na proteście jest mile widziana, niezależnie od tego czy jest samorządowcem czy nie. Obecność jest równoznaczna z poparciem i słusznością naszej inicjatywy.

Nie brakuje głosów mówiących o tym, że protest ma podłoże polityczne…

Od samego początku podkreślam apolityczność wydarzenia. Mieszanie polityki do protestu, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa, byłoby głupotą. Zdrowie i życie ludzkie, które codziennie narażają mieszkańcy Krzyszkowic, nie ma barw politycznych. Wielokrotnie podkreślałam również, że nie ważne czy na protest przyjdą ludzie związani z jedną czy drugą partią. „Na pasy” wychodzimy jako jedna społeczność, która ma wspólny cel, bez żadnych podziałów.

"Ani kroku w tył, dopóki nie będzie realnych działań. Deklaracje już nas nie interesują. Jak ktoś nam coś obieca np. na spotkaniu sołeckim - brawo dla niego. Dopóki tego nie zrealizuje, traktujemy obietnice jako nic nie wnoszące mydlenie oczu" - można przeczytać na stronie wydarzenia "Wyjdźmy na pasy..." Czy to zapowiedź kolejnych protestów?

Sobota 25 stycznia to pierwsze „wyjście na pasy”, ale nie ostatnie. Będziemy protestować, aż do skutku. Mamy w planach organizację cyklicznych zgromadzeń publicznych. Będziemy podejmować również inne działania, w chwili obecnej utworzona została petycja do ministra infrastruktury. Można ją podpisać internetowo, do czego serdecznie zachęcam nie tylko mieszkańców Krzyszkowic, ale całego regionu. W niecały tydzień petycję podpisało niemal 500 osób.

Co będzie miarą sukcesu po tym wydarzeniu?

Miarą sukcesy będą realne działania m.in. Generalnej Dyrekcji. Dla nas celem jest ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy oraz przedstawienie harmonogramu prac do maksymalnie 2023 roku.

Czy mieszkańcy Krzyszkowic czują się zawiedzeni?

Zawiedzeni? Tak, myślę że to dobre słowo. Są też sfrustrowani. Od lat obiecuje się im przebudowę skrzyżowania. Jak widzimy, nadal nic nie zostało zrobione. Jak było niebezpiecznie, tak jest nadal.

Czy mieszkańcy Krzyszkowic postępuja właściwie planując blokadę Zakopianki w ich miejscowości?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 72%
 • raczej tak raczej tak 7%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 5%
 • raczej nie raczej nie 3%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 13%
 • Głosów: 1262

Jakie rozwiązanie problemu w Krzyszkowicach najbardziej satysfakcjonuje mieszkańców?

Bezpieczne, po prostu. Czy to będzie tunel, czy bezkolizyjne skrzyżowanie to nie ma tak naprawdę znaczenia. Ważne jest, aby powstało jak najszybciej.

Co przemawia za budową w tym miejscu tunelu lub innej bezkolizyjnej przeprawy? Dlaczego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna zainteresować się właśnie tym miejscem?

Z drogi powiatowej dziennie wyjeżdża ok. 3500 samochodów, do tego należy doliczyć pieszych, którzy codziennie pokonują to skrzyżowanie. Uważam, że liczba uczestników w tym miejscu jest wystarczającym powodem, aby powstał tu np. tunel. Do wypadków i kolizji w tym miejscu dochodzi naprawdę często. Jak pokazują statystyki policyjne w ciągu ostatnich 5 lat doszło tutaj do 138 kolizji oraz 30 wypadków. W ich wyniku rannych zostało 37 osób, a jedna osoba poniosła śmierć.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 sty 2020

  Powodzenia!

  36 13 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  Taaa.... kiedyś protest niepełnosprawnych w Sejmie to też nie była sprawa polityczna. W ogóle.

  21 42 Odpowiedz
  • 18 sty 2020

   Każdy protest przeciw za kadencji PiS jest.... polityczny.
   A każdy protest za kadencji PO i PSL - był niepolityczny.
   Ale jesteś dziecinny, jajka ogolić i do przedszkola.

   27 19 Odpowiedz
   • 18 sty 2020

    Maska nadwornego lewaka widzę ze opadła :D

    19 16 Odpowiedz
   • 18 sty 2020

    A kto za czasów PO-PSL wychodził na ulice?! Nie było powodów, co?
    Aaaa...Pani Bożenka jeszcze wtedy nie dojrzała aby zwołać te tłumy niezadowolonych no i jakże mogła protestowac jak rządził MO, rozumiem.

    19 24 Odpowiedz
    • 18 sty 2020

     Wytrwałość ma swoje granice czasowe. Pięć lat temu nie protestowali, a teraz protestuj. Dziwne?

     16 10 Odpowiedz
     • 18 sty 2020

      Chyba, że pan Kracy sugerujesz aby zaczekali na rządy PO i wtedy protestowali?
      Przypominam, że deklaracje przedwyborcze o skrzyżowaniu w Krzyszkowicach składał obecny burmistrz.

      18 10 Odpowiedz
      • 25 sty 2020

       A ja przypominam, że problem nie zrodził się od roku. No ale poprzednika nie wolno było krytykować.

       1 2 Odpowiedz
     • 18 sty 2020

      Czemu tam węzłów nie postawią tylko chcą jakiś tandetny tunel?

      3 4 Odpowiedz
      • 18 sty 2020

       Kurde miał być normalny komentarz a podpiol się pod ten. Sorki ale nie da się go usunąć.

       1 Odpowiedz
 • mirek@ 18 sty 2020

  od lat wszystko mogli obiecywać politycy tunele pociągi parkingi cuda niewidy ale najlepiej im wychodzą właśnie te niewidy to nie ma się co dziwić ze ludzie wyjdą na ulice i tracą cierpliwość. Popieram

  28 14 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  Szopka polityczna ! Żenada ! A ucierpią jak zwykle zwykli mieszkańcy. Mam nadzieje kobieto ze oddasz co do złotówki kasę która gddka wycofa w ramach takiej „współpracy” za swoją prywatę !

  25 45 Odpowiedz
  • 23 sty 2020

   Żenadą to jesteś Ty ignorancie. Spróbuj sobie tam przejść lub przejechać w godzinach szczytu. Mimo, że nie jestem mieszkańcem Krzyszkowic to bywam tam często i aż strach patrzeć na to co się tam dzieje. Ile jeszcze ludzi musi zginąć?

   7 1 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  Wybudujmy tunel wszędzie tam gdzie zginęła 1 osoba w ciągu 5 lat, zostaniemy krajem tuneli :)
  Ci ludzie chyba nie wiedzą ile ludzi ginie na polskich drogach, to nie droga zabija tylko ludzie. Jakby każdy zwolnił tam do 50ciu, to teoretycznie nawet w trakcie zderzenia nikt nie miałby prawa zginąć. Nieprzestrzeganie przepisów nie może być argumentem dla GDDKiA. Budowa czegokolwiek w tym miejscu nigdy się nie odbędzie ponieważ, nie ma tam absolutnie żadnych powodów do przebudowy przejazdu. Niestety osoby, które odpowiadają za decyzję nie mają odwagi tego powiedzieć, tylko coś tam próbują obiecać. Czekam tylko jak przebudowa zostanie wpisana na listę inwestycji nie objętych zabezpieczeniem w fundusze :)

  17 27 Odpowiedz
  • 19 sty 2020

   Tylko zaraz za fotoradarem rozpędzają się do 100 i jeszcze zmieniają pas żeby wyprzedzić

   8 2 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  Sprawa jest prosta wybudować tunel i po sprawie.Tak się buduje tunel w 3 dni.Ale u nas jest tylko technologia do budowy kościołów.
  https://www.youtube.com/watch?v=XHIExNi09Oc

  23 18 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   18 sty 2020

   I kapliczek, i pomników smoleńskich jeszcze

   28 9 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  Burmistrza na proteście pewnie nie będzi, Jego prawej ręki miłośnika soszial mediów też nie, ale jakby się udało i tunel czy co tam trzeba powstało, i jakimś cudem chłopaki mieli jeszcze stołki, to do przecinania wstęgi będą pierwsi. Już widzę jak wyrywaja sobie nożyczki.

  41 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sty 2020

  Sprawa zawisła między drogą espresową a a zwykłą (główną czy jak zwał). Jeśli tu ma istotnie być ekspresówka i dzieło odsunięcia pieszych od ruchu na Zakopiance zostało już rozpoczęte (kładki), to jakoś kontynuacji w ostatnich latach nie widać (rozumiem że priorytetem dla budżetu jest kupienie wyborców i gro środków zostało przesunięte m.in. z dróg na wątpliwy socjal).

  Każdy kto nie zgadza się z tą obecną ekipą i prezentuje inne spojrzenie musi się liczyć z delikatnie rzecz mówiąc nieprzychylnością. To nie są ludzie do merytorycznej dyskusji. Skłócili się już prawie ze wszystkimi partnerami w UE, a w kraju nastawianie jednych przeciw drugim, dzielenie ludzi na swoich i wrogów. Przykładów zbyt wiele, jak choćby to że Kurski nie dopuścił do programu "Pytanie na śniadanie" dermatologa zaproszonego tam jako eksperta tylko dlatego, że w dzień finału WOSP miał na ubraniu przyklejone czerwone serduszko? Absurd? No absurd, nie wiadomo płakać, pukać się po głowie czy śmiać. Przykre jest upartyjnienie TVP do tego stopnia... macie wyobraźnię jak to bagnonwygląda od środka - bo ja chyba nie.

  Przy takim tle politycznym nie zdziwmy się, że każda akcja kłócąca się z celami PiS (tzn. jak najdłuższego utrzymania się w rządzeniu publicznym pieniądzem) spotka się z kontrą. Nie liczcie na burmistrza zbytnio, wybrany ma w pierwszej kolejności być naszym reprezentantem, ale praktyka może być zupełnie inna, zwłaszcza ta partyjna.. to tylko jeden z tych którzy w pierwzzej kokejności muszą być bezwarunkowo posłuszni władzom partyjnym. Pisałem jeszcze przed wyborami, by takich osób nie wybierać, a zwłaszcza z PiS. Im mniej uwikłana w zależności osoba, tym więcej może zrobić.

  Dlaczego tyle przed wyborami naobiecywał? Ano, dlatego....

  20 13 Odpowiedz
  • 18 sty 2020

   Tu nigdy esksprzsowki nie będzie dlatego że debilnie została postawiona czyli ostre zakręty przejazdy pasy itd.

   3 2 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  Trochę to żałosne, opowiada pani ze to nie jest protest polityczny po czym na pani wydarzeniu komentarze osób broniących burmistrza znikają a wypociny miłośników KOD są nadal widocznie i nikt nic z nimi nie robi (o PiS-ie a nawet Kaczyńskim tam pisano). Żenujące podejście. Albo usuwam wszystkie Komentarze polityczne albo zostawiam wszystko. Zreszta poza kołkiem wzajemnej adoracji ludzie widza ze zrobiła się hucpa polityczna ! Nic nie wywalczycie więcej a dodatkowo stracicie to co już było mówione i zobaczymy co wtedy pani będzie miała do powiedzenia. Kabaret

  23 29 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   18 sty 2020

   Oczywiście że portal i forumowicze nie są absolutnie tak obiektywni i pluralistyczni jak Telewizja Polska i to jest wzór do którego wszyscy powinni równać. To chyba chciał przekazać @Bolek.

   13 15 Odpowiedz
   • 21 sty 2020

    prywatnie, zabolało ? sam pewnie szczekasz na fejsie we wspomnianym wydarzeniu.

    6 7 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  A czym zawinili kierowcy którzy będą stać i czekać? ??????

  16 23 Odpowiedz
  • mknp@o2.pl 19 sty 2020

   Większość protestów w Polsce są wymierzone w osoby niewinne, najłatwiej jest utrudniać życie zwykłym ludziom i tłumaczyć to walką o lepsze jutro, faktyczne działania są znacznie trudniejsze i mniej medialne.

   3 10 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  Problemy z wyjazdem lub przejazdem zaczną się dopiero po oddaniu:
  1. Tunelu w Lubniu
  2. Wybudowaniu północnej obwodnicy Krakowa
  3. Dokończeniu S7 Warszwa - Kraków.

  To wszystko zostanie dokończone do 2023 r. To będzie pamiętny rok dla wszystkich korzystających z zakopianki :)

  23 2 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 18 sty 2020

  kiedy zawodza politycy ludzie biora sie za wlasne sprawy ! BRAWO PANI BOŻENO ZA ODWAGĘ!

  34 12 Odpowiedz
 • 18 sty 2020

  Czemu tam chcą jakiś sam tandetny tunel a nie jakieś obwodnicę i tunel
  Już nie widzą jak ciężko na Mc pojechać?

  3 8 Odpowiedz
 • Zofia 19 sty 2020

  trzymam kciuki za was! pierwszy raz mieszkancy demonstruja ze maja dosc gospodarzy ktorzy ich maja za baranow ktorym mozna wszystko obiecac a reprezentacja z krzyszkowic w samorzadzie jest mocna i co z tego? z korzyscia dla kogo te stolki?

  26 9 Odpowiedz
 • 19 sty 2020

  I SŁUSZNIE !!!

  16 6 Odpowiedz
 • 19 sty 2020

  Tam powinny być światła. Z priorytetem ustawionym na wyjeżdżających z Krzyszkowic. Natychmiast powinny zapalać się wtedy czerwone dla jadących Zakopianką.
  Mało...powinien być nakaz salutowania. Wszyscy powinni wyjść z samochodów i salutować jadącym od Krzyszkowic. Pod karą mandatu.

  18 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sty 2020

  Mieszkańcy Krzyszkowic winni zgłosić chęć budowy pomnika smołeńskiego, miejsce w sąsiedztwie jest, a dojazd do pomnika wnet priorytetem się stanie, bo jakże pierwszy poseł IV RP by z tego kociołka wyjechał, no i otoczenie pomnika też bylejakim być nie może. A kto przejedzie przez Krzyszkowice zobaczy i się nawróci.

  15 16 Odpowiedz
 • 19 sty 2020

  Ludzie niech giną, a na Rydzyka jest.

  27 10 Odpowiedz
 • 19 sty 2020

  Durna platforma z Ostrowskim na złość ludziom, wszystkie wolne środki bezsensownie skierowała na zupełnie nieptrzebny remont rynku w myślenicach i budowę muzeum.. Porostu zwykle 47 milionów pójdzie jak psu w d... ę na niepotrzebną demolkę rynku, za miast dać na takie skrzyżowanie. Tyle w temacie.

  20 17 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   19 sty 2020

   Ostrowski należy do PO tak jak Szlachetka jest członkiem SLD.

   Ostrowski remont zaplanował, realizuje Szlachetka.

   Poprawę bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań i przejść Zakopiance obiecywał Szlachetka, że ponoć przez partyjne znajomości może więcej.

   23 11 Odpowiedz
   • 19 sty 2020

    Wszyscy wiedzą, że niezrywalne umowy na demolkę dobrego rynku powiązał z już wydanymi 12 milionami na tym bardziej niepotrzebne muzeum i to tak wrednie, że nawet Szlachetka nie mógł tego zerwać, choćchciał. Wszyscy to wiedzą, tylko jaki ś lewak i kłamca na forum niewie i mataczy dalej.

    11 14 Odpowiedz
    • Sebastian Czernecki 19 sty 2020

     co znaczy lewak?jestem leworęczny i nie wiem czy to do mnie obrazliwe klamca?

     8 6 Odpowiedz
  • 19 sty 2020

   Pragnę przypomnieć że też nawieszchnia przy kościele była remontowana z pieniędzy miasta a nie kościoła i jeszcze w 1 kolejności
   ...

   8 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sty 2020

  Za parę dni prawdopodobnie Duda pojedzie na skoki do Zakopca. Jest szansa by sprawa poszła dalej do samych władz PiSu

  16 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sty 2020

  zdjecie

  8 7 Odpowiedz
 • 20 sty 2020

  PiS podejrzewam że już wie o tym.. Nie w tym rzecz, jeżdżę tamtędy czasami, nie rozumiem po co sami pchacie się na kolizje skrecajac w lewo jak by nie można było sie nawinac dalej w kierunku Krakowa.. Polak wygodny?

  8 9 Odpowiedz
 • 20 sty 2020

  Lukaszz - Tak właśnie robię jest ciężko wyjechać ale lepiej niż na dole..

  1 Odpowiedz
  • 20 sty 2020

   A widoczność przy zawracaniu na nitce od Krakowa jest dobra ?
   Jak dla mnie to wypychanie ludzi z jednego niebezpiecznego miejsca w inne niebezpieczne miejsce, a więc takie działanie nie rozwiązuje problemu.

   9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sty 2020

  W Bęczarce skrzyżowanie prawie tak samo ryzykowne jak w Krzyszkowicach, choć ja testowałem to raz, może dwa razy, więc za mało by się wypowiadać, co widziałem parę lat temu to wypadek przy skręcie z Zakopianki na Bęczarkę, tamten nie zdążył; wszystko zależy od pory, ale ogólnie tu i tam trzeba się zwijać i są to stresujące manewry...

  3 Odpowiedz
  • 20 sty 2020

   Zatem w beczarce tez kolejny tunel trzeba wybudowac. W glogoczowie zreszta tez bo nie jest rewelacyjny.

   2 3 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    20 sty 2020

    Wszystko to ch, dpa i kamieni kupa. Problemy są a ci co mają pomagać zawodzą. Tak, jeśli to ma kiedyś być ekspresówka to trzebaby iść w kierunku rozwiązań bezkolizyjnych i eliminacji ruchu pieszych. Ale kiedy? Za PO zaczęto budować kładki, teraz za PiS zrobiono jedno wielkie nic. Naga prawda.

    9 1 Odpowiedz
    • 20 sty 2020

     To nigdy nie będzie ekspresówka ponieważ:
     1. Ukształtowanie terenu na to nie pozwala, chyba że w mogilanach powstanie tunel.
     2. Łuki są za "ostre"
     3. Za dużo jest inwestycji wzdłuż drogi, wyobraźmy sobie że do każdego biznesu robimy zjazd?
     Przebudowa byłaby za droga. Dlatego nie powstanie żaden tunel w Krzyszkowicach i nie jest to sprawa polityczna ani PO ani PiSu. Takich rzeczy po prostu się nie buduje w takich miejscach na takich drogach.
     Ludzie powinni walczyć o rzeczy realne czyli o sygnalizację świetlną. Radni, burmistrz i zwykli mieszkańcy powinni zrozumieć, że mielenie tematu tuneli, wiaduktów to strata czasu.

     1 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 20 sty 2020

  Pani Bożena na radną! to jest wyrazista postać która walczy o interesy swoich sąsiadów

  15 3 Odpowiedz
 • 20 sty 2020

  Ja proponuję, zrobić strajk w najbliższą sobotę.
  Na kilka godzin, przed Pucharem Świata w Zakopanym.
  Gwarantuję, że wszystkie stację będą o tym mówić. :))))

  2 5 Odpowiedz
 • 20 sty 2020

  Pani Bożeno jak pani zatrzyma kolumnę rządową to będę się pani kłaniał w pas! !!!!!! Trzymam kciuki

  13 2 Odpowiedz
  • 21 sty 2020

   Przyjdzie policja w białych kaskach i tyle ich widzieli

   1 4 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    21 sty 2020

    A to służbowy przejazd?

    Tylu wypadków z udziałem pojazdów rządowych nie było pewnie w całej historii Polski od czasów wojny. Duda kilka razy, Szydło, Macierewicz..
    Wtf?

    6 5 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     21 sty 2020

     Ps Naprawy na koszt podatnika, bryczki wypasione.. zadki po każdym wypadku winni sobie chronią. Uwaga, będą pendzić jak niczym pendolino!

     5 2 Odpowiedz
     • 21 sty 2020

      prywatnie, a Ty "peNdź" jak niczym pendolino na nauki ortografii. Byle nie do szkoły na Dolne Przedmieście.

      Hmmm.. a może Ty właśnie po tej szkole jesteś?

      6 6 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       21 sty 2020

       No, Ty najwidoczniej nie, musisz być rak bardzo wykrztałcony jak nasz burmiszcz skoro tak merytoryczną dyskusję prowadzisz... A mi lokalne pendolino tak z tyłu głowy siedzi, no widzisz ;)

       4 5 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Pani Bożeno, jak tak będziecie protestować do skutku to może Pani jakiś catering zamówić?
  Z Siedmiu Smaków?

  11 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sty 2020

  Już wnet chyba utrze się powiedzenie, że kto z PiS ten złodziej. Kolejna afera, ciekawe czy w Wiadomościach TVP o tym powiedzą? https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-uslyszala-zarzuty-korupcyjne-poprosila-o-urlop-nadal-jest-dy,nId,4279466#iwa_source=worthsee
  I nie ma pieniędzy? Okazuje się, że są, z tą różnicą że nie dla wszystkich.

  5 2 Odpowiedz
 • 22 sty 2020

  MY PEOPLE POPIEROMY WOSZ STRAJK !!! NIE PODDAWOJCIE SIE ŁUBU DUBU NIECH USŁYSZY I OBACZY PREZES NOSZEGO KLUBU !!!

  4 5 Odpowiedz

Zobacz więcej