Koronawirus

Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym zajmują pacjenci z koronawirusem. Jak wygląda sytuacja w myślenickim szpitalu?

Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym zajmują pacjenci z koronawirusem. Jak wygląda sytuacja w myślenickim szpitalu?

Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala są zajęte pacjentami ze stwierdzonym koronawirusem. Pacjenci z podejrzeniem i objawami covid przebywają w części SOR i części oddziału pulmonologicznego.

Na temat aktualnej sytuacji w powiecie i myślenickim szpitalu, podczas wczorajszej sesji rady powiatu mówił starosta, kierownik wydziału zdrowia i dyrektor myślenickiego szpitala.

 

Podczas piątkowej sesji rady powiatu starosta Józef Tomal, wraz z kierownik wydziału zdrowia Małgorzatą Bajer i dyrektorem szpitala Adamem Stycznia przedstawili aktualną sytuację związaną z koronawirusem.

Jak w swoim wystąpieniu informował starosta Józef Tomal; decyzją wojewody małopolskiego z 28 września oddział zakaźny myślenickiego szpitala został przemianowany na drugi poziom zabezpieczenia łózek dla pacjentów. - Na 18 łóżkach leżą tam pacjenci z potwierdzonym koronawirusem. Oprócz tego zakażeni przyjmowani są także na SORze i pulmonologii, gdzie została specjalnie wydzielona część oddziału na ten cel – mówił starosta.

Informował również o ognisku koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu, gdzie covid potwierdzono u 13 osób z personelu i 2 podopiecznych. - Zostały podjęte działania izolujące tych pracowników. Pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt zostali wysłani na kwarannatnnę – mówił starosta.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

„Strefy są po to, aby zwiększyć czujność epidemilogiczną”

Przypomnijmy; zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia od dzisiaj powiat myślenicki znajduje się w tzw. „czerwonej strefie” co wiąże się z obostrzeniami. Te dotyczą m.in. obowiązku zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej i wprowadzają ograniczenia dotyczące wesel, imprez, czy funkcjonowania lokali (więcej na ten temat piszemy w tekście „Powiat myślenicki w czerwonej strefie. Wraca obowiązek chodzenia w maskach, ale to nie wszystko” .

Do ministerialnych rozporządzeń odniosła się kierownik wydziału zdrowia starostwa powiatowego.

Małgorzata Bajer: Rozporządzenie dotyczące listy stref wprowadza obostrzenia po to, aby przez jakiś czas zwiększyć czujność epidemiologiczną i żeby wyjść z tej strefy. Takie jest ogólne założenie stref.

Zakażeń jest bardzo dużo. Przed wprowadzeniem żółtej strefy (19 września) w okresie dwóch tygodni mieliśmy 115 przypadków. Ostatnie dwa tygodnie to przyrost na poziomie 232 przypadków. To dwukrotnie większy przyrost, wirus się rozprzestrzenia.

Testy mogą być wyłącznie zlecane przez Sanepid, wykonywane w szpitalu - jeżeli pacjent ma objawy i zgłosi się do placówki. W związku z tym, że nasz oddział zakaźny jest już przekształcony na oddział covidowy; 17 łózek i 1 respiratorowe jeszcze wczoraj były zajęte pacjentami, którzy mają potwierdzony wynik dodatni i objawy związane z chorobą covid.

Natomiast mamy problemy z pacjentami, którzy są podejrzani o zakażenie i mają objawy. Dyrekcja szpitala zorganizowała poczekalnię dla tych pacjentów i opiekę nad nimi w części Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ponieważ cały oddział zakaźny nie przyjmuje żadnego pacjenta – chorego na chorobę zakaźną inną niż covid i pacjentów podejrzanych o covid.

Pacjenci podejrzani przebywają w części SOR i części pulmonologii. Testy mogą być wykonane w szpitalu, zlecane przez sanepid i po rozmowach z ministerstwem zdrowia – przez lekarzy rodzinnych. Dzisiaj mogą zlecać badania nie tylko w przypadku występowania wszystkich objawów takich jak: utrata smaku, węchu, duszności, kaszel, ból i wysoka gorączka. W tej chwili to lekarz będzie decydował o badaniu niezależnie od występowania i nasilenia objawów.

„Obecna sytuacja w szpitalu jest bardzo trudna”

Aktualną sytuację w szpitalu szczegółowo opisał jego dyrektor Adam Styczeń. Mówił o rozporządzeniach i ich wpływie na funkcjonowanie placówki, wzrastającej liczbie osób które trafiają do szpitala z podejrzeniem covid i działaniami jakie podejmuje, aby móc zapewnić im obsługę medyczną, nie narażając innych pacjentów.

Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala: Obecna sytuacja w szpitalu jest bardzo trudna z dwóch powodów. Po pierwsze powstała nowa strategia, która szpitale jednoimienne przekształciła w szpitale wysoko specjalistyczne. Dzięki tej decyzji zostały ograniczone liczby łóżek dla pacjentów z podejrzeniem, czy też zachorowaniem.

W związku z powyższym szpitale, które w swoich strukturach posiadały oddziału zakaźne zostały przeznaczone jako szpitale drugiego rzutu na przyjęcie pacjentów zakażonych. Patrząc na Małopolskę ogólnie nawet gdybyśmy chcieli dosumować liczbę łóżek w szpitalach drugiego poziomu, do poziomu trzeciego ona i tak jest znacząco mniejsza od tej, która była przed rozpoczęciem pandemii. Wobec powyższego, w wyniku wspólnych uzgodnień na poziomie województwa – szpitale pierwszego rzutu zostały zobowiązane do wygospodarowania w ramach własnej struktury dodatkowej ilości łózek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, co pozwoli na to, że ci pacjenci będą mieli możliwość hospitalizacji.

Jak Państwo wiecie w wyniku wzrastającej zachorowalności, coraz więcej osób wymaga hospitalizacji. Ponieważ mamy cały oddział zakaźny wyłączony dla pacjentów wymagających hospitalizacji z potwierdzonym wynikiem, coraz częściej zespoły ratownictwa medycznego przywożą nam pacjentów w stanie bardzo ciężkim, pozostawiając ich na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Zaczyna brakować miejsc respiratorowych. Podjęliśmy decyzję, że część SOR-u wyłączyliśmy jako część „brudną”, po to żeby zwiększyć ilość łóżek dla pacjentów z podejrzeniem.

Stworzyliśmy dodatkowe izolacje, dlatego że mamy zajęte miejsce na intensywnej terapii łącznie z izolatorium i tą grupę pacjentów, która musi być pod respiratorem mamy w zabezpieczeniu szpitalnego oddziału ratunkowego. Dodatkowo mamy wydzielone łózka w części izolatek w oddziale chorób płuc.

Taka organizacja sprawia niesamowite zmęczenie personelu. Musieliśmy zwiększyć obsadę personelu pielęgniarskiego z uwagi na pełni oddział, musieliśmy przeorganizować pracę oddziału płucnego i zakaźnego, bo do tej pory dyżury były łączone, ale patrząc na stan pacjentów takiej możliwości nie ma.

Trudność jest też taka, że szpitale powiatowe miały możliwość przeorganizowania się w ciągu kilku dni. Decyzje wydawane sukcesywnie dotyczą różnych terminów. *Bądźmy dobrej myśli, że przy koordynacji wielkim wsparciu i wysiłku przede wszystkim personelu medycznego, uda się zachować ciągłość i płynność zabezpieczenia świadczeń.

Masz objawy, co robić?

W dalszej dyskusji radni zadawali pytania związane z aktualną sytuacją. Anna Rapacz (PiS) dopytywała, co robić w przypadku kiedy zauważa u siebie objawy, np. utratę węchu. W odpowiedzi dyrektor poinformował o ścieżce opieki nad pacjentem.

Jak mówi; jeżeli występują objawy, powinniśmy się skontaktować z lekarzem rodzinnym (w pierwszym kroku telefonicznie). Ci mają pełne uprawnienia do tego, aby wydać skierowanie do przeprowadzenia badania. Na podstawie skierowania pacjent zgłasza się do punktu wymazowego, które w szpitalu czynne są w godz. 8-12. Jeśli pogorszy się stan zdrowia, to taka osoba udaje się do izby przyjęć oddziału zakaźnego.

Dokąd kierować pacjentów, skoro oddział jest pełny?

Z kolei Piotr Dziadkowiec (PiS) dopytywał, gdzie trafią pacjenci z koronawirusem, skoro nasz oddział zakaźny jest pełny?

– Bardzo dobre pytanie. W województwie nie ma jednostki do której moglibyśmy dzisiaj takiego pacjenta skierować. Szpital Uniwersytecki ma polecenie, że ma przyjmować pacjentów zakaźnych, ale dotyczy to pacjentów wysokospecjalistycznych, a jak wiemy chodzi tu głównie o procedurę i hospitalizację pacjentów wymagających leczenia na poziomie poszczególnych powiatów. Pacjentów z neuroboreliozą, z ropnym zapaleniem mózgowym mamy w oddziale neurologii i miejmy nadzieję, że to wystarczy. Pytaliśmy na poziomie województwa, gdzie takich pacjentów kierować, ale do dzisiaj takiej informacji nie otrzymaliśmy. Zapewne w inne województwa, gdzie statystyka zachorowań jest mniejsza – usłyszał od dyrektora Stycznia.

Marek Lenczowski (PiS) pytał m.in. o to jak długo średnio trwa hospitalizacja i czy aktualna sytuacja koliduje z planowanym leczeniem w szpitalu. - Pierwszego pacjenta, którego przyjęliśmy 15 września wypisaliśmy po dwóch tygodniach, innych w takim samym okresie przekazaliśmy na respiratorze do jednostki wysokospecjalistycznej. Nie bagatelizujmy problemu i starajmy się do tych wytycznych zastosować – mówił dyrektor Adam Styczeń. Ponadto wyjaśniał, że wszystkie świadczenia planowe są realizowane na bieżąco. 

W ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 290 osób w województwie małopolskim. Od początku zmagań z pandemią wirusa potwierdzono u  12073 osób z których 9071 stanowią ozdrowieńcy, a 200 osób zmarło.

W powiecie myślenickim liczba potwierdzonych przypadków wynosi 698 w 445 ozdrowieńców. Aktualnie hospitalizowanych jest 20 osób, w izolacji z wynikiem dodatnim przebywają 232 kolejne, a kwarantanną objętych jest 739 kolejnych. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 3 paź

  Wypadało by czymś przykryć tego virusa, .że np. Przed 2015 r zapadalność na gruźlicę była wyższa, albo że rak przed PiS zbierał większe żniwo, albo że wcześniej tonęło więcej ludzi i więcej pieszych ginęło.
  Coś na wzór Nowaka, jak rządziło PO to kradli, a teraz respiratory dotarły w mniejszej liczbie bo podrożały i taki tam pierdoły, aby ludzie słyszeli nie to co się teraz dzieje. ale jak było w poprzednim wieku.

  41 20 Odpowiedz
  • 4 paź

   Gdybyś taki przekręt zrobił we własnej firmie, że rozłożyłby własna firmę np. Zakłady mięsne Kania i zamówił byś 100O0tys ton mięsa z Chin i przelał za to mięso z góry pieniądze, handlarzowi bronią. to byś siedział za działalność na szkodę firmy. gdyby to mięso nie dotarło a pieniądze z firmy byłyby na ten zakup wyprowadzone, w wyniku czego firma ogłosiła by upadłość.

   Panstwo upadłości nie oglosciblo. wiec jego ministrowie wyprowadzają kasiorę za pośrednictwem handlarza bronią, bezkarnie.
   Takie czasy.

   35 11 Odpowiedz
   • 11 paź

    Wzruszyła mnie Twoja histroria. Fajnie, że piszesz i odpowiadasz na własne posty :),

    4 7 Odpowiedz
  • 14 paź

   Problem polega na tym, że teraz rak, jak i wiele innych chorób, zbiera większe żniwo, z powodu braku dostępności opieki medycznej.

   6 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 3 paź

  I wszyatko jasne jak na poważnie zachorujesz to o miejscu w szpitalu możesz sobie pomarzyć w gorączce

  58 3 Odpowiedz
 • 3 paź

  Dwa tysiące ofiar COVID-u od marca br. natomiast TYGODNIOWO w Polsce umiera DWA TYSIĄCE osób z powodu nowotworów!!!

  Tych niepotrzebnych śmierci będzie więcej, bo ludzie mają ograniczony dostęp do diagnozy i leczenia.

  Jak nieprawdopodobne skupienie sił personelu medycznego na walce z wirusem wpływa na sytuację w innych obszarach służby zdrowia?

  Czy raka, pęknięte wrzody żołądka, uraz głowy albo złamaną nogę można zdiagnozować i wyleczyć przez tzw. teleporadę?

  Debata dostępna na YouTube. Poniżej jej tytuł:

  "Obejrzyj Fałszywa Pandemia Lekarze przerywają milczenia Maseczki Maciej Pawlicki Warto Rozmawiać"

  53 12 Odpowiedz
  • 4 paź

   Luna. To co piszesz to logika działań współtowarzyszących .
   Tu lekarze nie odkrywają Ameryki.
   W czasie powodzi. pożaru, wojny dzieje się podobnie.
   Gdy było tsunami w Tajlandii , ileś osób zmarło na zawał serca, zmarli na raka. na gruźlicę.
   Ale akcja była ukierunkowana na ludzi z tsunami.
   W czasie wojny. jest podobnie, zajmują miejsce w szpitalach ranni frontowi, a zawaly , gruźlica , czy inne - rak. były leczone w domu.

   To o czym piszesz za lekarzami, nie jest odkrywcze. Gdy jest pożar i płoną ludzie, pomaga się tym ludziom a nikt nie zastanawia się na umierającymi z powodu innych przyczyn.
   Jak płonął WTC, to oddelegowali wszystkich lekarzy do pomocy rannym z WTC. Pewnie międzyczasie były zejścia z innych przyczyn, ale o nich już się nie mówiło.

   Jak jest katastrofa lądowa, to wszystkie karetki pracują na nią. Pecha na człowiek z zawałem, który się na karetkę nie doczekał. Tak dzieje się od zawsze.
   ,

   28 22 Odpowiedz
   • 4 paź

    Wybacz Bono, ale w czasie wojny lekarze nie dostają pieniędzy za siedzenie w pustych przychodniach i wykonywanie telefonów

    40 2 Odpowiedz
    • 4 paź

     OK i nie tylko w czasie wojny.
     To że rodzinni leczą wirtualnie, robi zasadnym wirtualną pracę strażaków, policji.......

     27 1 Odpowiedz
     • 5 paź

      Nie robi zasadnym, podobnie jak nie robi logicznym Twojego porównania...

      15 10 Odpowiedz
 • 3 paź

  Dane dla osób wnikliwych i analizujących. Te statystyki wyjaśniają skąd większa liczba testów dodatnich.
  Pytanie dlaczego nikt nie podaje ile spośród tych wyników jest fałszywie dodatnich...

  Przykładowe ilości wykonywanych testów na koronawirusa w województwie małopolskim:

  25 maja br. - 48 686

  28 września br - 298 603

  Informacje zaczerpnięte z serwisu medonet na Onecie.

  38 9 Odpowiedz
 • 3 paź

  W niniejszej debacie dostępnej na YouTube
  "Obejrzyj Fałszywa Pandemia Lekarze przerywają milczenia Maseczki Maciej Pawlicki Warto Rozmawiać"

  1:36 - lekarz mówi, że w jego szpitalu obawiają się testów, a nie choroby, której śmiertelność wynosi około promila według CDC (wrześniowe dane dotyczące covid–19 Amerykańskiego Centrum do Spraw Kontroli Zakażeń). Personel obawia się pozytywnego wyniku testu, ponieważ wiedzą, że to co skutkowałoby zamknięciem oddziału...

  36:40 Profesor Rutkowski z Białegostoku mówi: w Polsce zastosowano po raz pierwszy od czasów PRL-u oficjalną cenzurę. Pani wiceminister Żelazko-Szczurek w marcu zabroniła konsultantom wojewódzkim i krajowym jakichkolwiek publicznych wypowiedzi na temat covidu.

  Czy to nie jest zastanawiające?
  Dlaczego w przypadku każdej innej choroby mogą wypowiadać się swobodnie, a przy tej już nie?

  38:40 - temat konsekwencji noszenia masek

  37 8 Odpowiedz
 • 3 paź

  Czy jeśli w poprzednie lata zgłaszali się do lekarzy pacjenci z objawami grypy (która niejednego "zwalała" z nóg) byli kierowani na oddział zakaźny???
  A cóż to innego ten cały korona$wirus jak grypa?
  Czy w tym roku panowała w Polsce grypa??

  Proszę Pana dyr. Stycznia o odpowiedź. Dziękuję.

  41 9 Odpowiedz
 • 3 paź

  Była mowa już o grypie tutaj na wiosnę. Grypa była ale słaba, mało osób zmarło. Ogólnie na grypę na swiecie umiera pomiędzy 150 000 a 450 000, a tu masz wyniki dla Polski: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/ile-osob-umiera-rocznie-na-grype/
  Czyli poniżej 150 osób rocznie.

  8 21 Odpowiedz
  • 4 paź

   a więc z powodu grypy choruje rocznie 4 miliony ludzi w Polsce..wszyscy mają objawy... jesli chodzi o zgon z powodu powikłań które utrzymuja sie nawet kilka tygodni po zakażeniu np zapalenie mięsnia sercowego, czy zaplaenie płuc.. nie zalicza sie do zgonów z powodu grypy.. więc zgony z powodu powikłań pogrypowych zabijaja wiecej ludzi niż z niby koronka,,, jesli osobie chorej na raka znajdującej sie w ostanim stadium choroby.. znjadą zakażenie koronawiusa...bezobjawowe.. osoba umiera wpisuja covid a w akt zgonu mimo że dana osoba żadnych objawów nie miała!! i czy powaznie myślisz ze ta osoba zmarła na bezobjawowego wirusa czy na raka?? ale wpisaniem covida bardziej sie opłaca..

   38 3 Odpowiedz
  • 4 paź

   Spotkałeś się kiedyś w życiu z sytuacją, żeby osobie zmarłej z powodu komplikacji pooperacyjnych wpisywano w kartę zgonu grypę? Bo z covidem tak jest. Spróbuj przeanalizować wytyczne, kiedy lekarze wpisują covid19 - zero sekcji zwłok, zero badań, wystarczy, że chory przed śmiercią miał problemu z oddychaniem, nie trzeba nawet testów robić (to oficjalne stanowisko). A powyższy przykład z powikłaniami po operacji pokazuje, że nawet objawów chory może nie przejawiać, kwestia tylko, jak bardzo szpital chce uzyskać pieniądze.

   37 3 Odpowiedz
 • 4 paź

  W tej chwili dla opozycji jest najważniejszy oszołom Czarnek. Opozycja dała się nie pierwszy raz wpuścić w maliny. Na tym forum jest inaczej. Popieram Lunę. Koronawirus, jest najważniejszy a reszta może zdychać. Najlepiej w swoich chałupach. Państwo zajmuje się samym sobą. Jak żyję nie widziałam takiego chaosu i w przepisach i w ich przestrzeganiu. Takie mamy państwo. Z cieniutką opozycją.

  41 5 Odpowiedz
 • 4 paź

  Bono o ile w ogóle można tak powiedzieć jak piszesz o tsunami, to ono było na wiosnę. Zakładam, że na tamtą chwilę służba zdrowia nie wiedziała do końca jak postępować. Ale po siedmiu miesiącach? !!! Chyba żartujesz?!!!
  Teraz mamy dane z Polski i całego świata – śmiertelność covid-19 na poziomie promila (wg. CDC). Gdyby nawet była na poziomie dwa albo trzy promile, to to jest wciąż w kategoriach np. grypy. Na tej podstawie rozwala się opiekę medyczną i gospodarkę??? Przez cały ten medialny jazgot, który nam funduje państwo jest wiele naprawdę niepotrzebnych zgonów ze strachu. Przeczytaj sobie pracę, która jest dostępna w internecie: "Radosław Kaźmierski Wpływ czynności zaburzeń mózgu na serce. Czy można umrzeć ze strachu?"

  Ludzie w stresie tracą odporność i są podatni na wszelkie choroby, w tym choroby serca i nowotwory. Nie można prowadzić polityki zastraszania przy chorobie, która nie jest aż tak groźna na jaką się ją kreuje.
  W materiale na YouTube: "Obejrzyj Fałszywa Pandemia Lekarze przerywają milczenia Maseczki Maciej Pawlicki Warto Rozmawiać"

  dr Paweł Błasiukiewicz na pytanie czy kwarantanna jest zasadna odpowiada:

  44:59 - "Te MPI, te interwencje niefarmakologiczne jak kwarantanna i izolacja to są armaty. To są działania dla ospy prawdziwej, dla eboli. Wirus SARS cov-2 nawet w części nie jest tak groźny jak ebola czy ospa prawdziwa. (...)
  Kwarantanna wysadza nam w powietrze między innymi ochronę zdrowia. Ale też życie społeczne. W tej chwili jest 137 tysięcy osób na kwarantannie. To wielkość średniego miasta."

  11:36 - lekarz mówi, że w jego szpitalu obawiają się wyników testów, a nie choroby, której śmiertelność wynosi około promila według CDC (wrześniowe dane dotyczące covid–19 Amerykańskiego Centrum do Spraw Kontroli Zakażeń).

  Dlaczego rząd podejmuje działania, które nie mają uzasadnienia i są kompletnie nieadekwatne?
  Dlaczego ludzie mają tak bardzo utrudnione możliwości korzystania ze służby zdrowia?
  Dlaczego stosowany jest test PCR, który może dać wynik dodatni nie tylko przy koronawirusie?
  Polecam materiał dostępny na YouTube: "O skuteczności testów" Pełnia Zdrowia TV Andrzej Kawka. On przedstawia tłumaczenie opisu testów PCR ze strony Agencji rządu federalnego Stanów Zjednoczonych (i podaje link do oryginalnej strony).

  31 5 Odpowiedz
 • 4 paź

  Śmiertelność wirusa nie jest głównym problemem.
  Dla służby zdrowia zagrożeniem jest jego szybkość transmisji i stan chorego po zarażeniu. Jeśli dochodzi do zarażenia medyków to w wielu przypadkach mogą oni zostać wyłączeni z pracy na kilka tygodni ponieważ ich stan jest na tyle trudny, że sami nie mogą pracować. Tu nie ma co dyskutować czy grypa jest groźniejsza czy nie. To jest kolejna jednostka chorobowa która potrafi doprowadzić do tego, że człowiek który trafi do szpitala np z wypadku, nie uzyska pomocy, ponieważ personel będzie przechodził koronawirusa i nie będzie mogł fizycznie udzielić mu pomocy, bo go nie będzie w pracy. Liczba medyków(pielegniarek, ratowników) juz wcześniej byla niewystarczająca. Nie da się z dnia na dzień zastąpić wyłączonego personelu, nie ma kim.

  11 31 Odpowiedz
  • 4 paź

   Kolego,.ludzie nie chorują wiecznie i nie wszyscy na raz. A gdy ktoś przejdzie zakażenie, to ma w organizmie przeciwciała i tym samym przynajmniej czasową odporność, więc i nie zaraża. Nie ma ryzyka przeciążenia służby zdrowia, chyba, że większość pracowników siedzi na lewych zwolnieniach, jak spora.czesc nauczycieli zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego...

   30 5 Odpowiedz
   • 14 paź

    powodzenia... w październiku i listopadzie - jak skończą się wszystkie miejsca w szpitalach i zaczną wybierać komu podłączą respirator

    2 3 Odpowiedz
  • 14 paź

   w końcu jakiś racjonalny argument - mam już serdecznie dość korona-sceptyko-oszołomów, przykre, że przejrzą na oczy dopiero jak się u nas Włochy powtórzą (i obawiam się, że to Małopolska będzie drugą Lombardią); szkoda tylko, że za tę wiedzę zapłącimy wszyscy... zdrowia życzę!

   1 5 Odpowiedz
 • 4 paź

  dirty_affair większość specjalistów na całym świecie po analizie sytuacji stwierdza, że lekarstwo nie może być gorsze niż choroba!!! Rządy opracowując strategie (lub korzystając z gotowego, narzuconego odgórnie scenariusza) nie mogą powodować jeszcze większych strat. Tu podaję przykład specjalistów z Belgii ale takie opinię płyną z wielu miejsc na świecie, W Belgii 394 lekarzy, 1340 pracowników służby zdrowia i 8897 obywateli wezwało rząd do natychmiastowego zaprzestania wszelkich obostrzeń. Podkreślają, że środki ostrożności wprowadzone w związku z wirusem będą miały o wiele gorsze dalekosiężne skutki i mogą pochłonąć znacznie więcej ofiar niż sam koronawirus.
  Więcej można przeczytać np. na stronach nczas lub dorzeczy lub w telewizji w Realu24

  Dalej zachęcam do zapoznania się z informacjami o testach PCR. One dają wynik pozytywny nie tylko przy koronawirusie. Więc na jakiej podstawie te dane statystyczne, które są nam podawane uznawane są za prawdziwe? Nigdzie nie widziałam, żeby była podana informacja ile wśród "wymazanych" testów pozytywnych jest fałszywie pozytywnych. A to sprawa fundamentalna!

  30 2 Odpowiedz
  • 4 paź

   A czy któryś artykuł opisuje realia, co się dzieje jak np 6 z 12 pielegniarek pracujących na oddziale X prawie w jednakowym czasie zaczyna chorować, nieważne na co, ich stan zdrowia uniemożliwia przyjście do pracy? Takie są fakty, że mamy nową jednostkę chorobową, która powoduje u części osób niezdolność do pracy. Juz wcześniej brakowało personelu medycznego, ratowników, pielegniarek itd. Jak oni zaczną chorować to kto zajmie się pacjentem ? Specjalista z Belgi ? Szpital to nie jest zakład produkcyjny w którym możesz wyłączyć 3cią zmianę. Chorych jest tyle ile było plus nowi, a personelu bylo zawsze za mało a teraz jest jeszcze mniej, jeden, drugi trzeci itd idzie na L4 i co wtedy ? Pracownika na produkcję wdrożysz w tydzień, zapłacisz trochę więcej ale produkcja nie stanie, a weź w rok czy 2 lata zwiększ personel medyczny, nie da się.

   7 27 Odpowiedz
   • 14 paź

    Najpierw sprawdź ile tych niezdolności do pracy polega na tym, że te osoby faktycznie są chore, a ile wynika z faktu, że muszą się izolować bo mają dodatni test. W przypadku każdej innej choroby niezdolność do pracy masz tylko wtedy, gdy jesteś chory, a i nieraz ludzie chorzy pracują, o ile tylko nie złoży ich gorączka.
    Osoba bezobjawowo zakażona może pracować normalnie, skoro maseczki i inne środki ostrożności faktycznie są skuteczne w zapobieganiu zarażeniom. No chyba że nie są (?)

    7 Odpowiedz
    • 14 paź

     oczywiście - my nie zakładajmy maseczek, bo to takie uciążliwe i kto nam każe - a służba zdrowia - niech pracuje chora... litości...

     1 7 Odpowiedz
 • 4 paź

  Zatem czyże różnimy się od Szwedów, którzy nie są poddawani kwarantannie, nie mają obostrzeń i praktycznie pożegnali wirusa?
  "Epidemiolodzy ogłaszają koniec epidemii w Szwecji. Odporność stadna została osiągnięta."
  Cały artykuł można przeczytać między innymi na stronie nczas

  Czyż nie powinniśmy zmierzać do nabycia odporności zbiorowej, a nie być straszeni i ograniczani, co ma przeogromny wpływ na osłabienie odporności?

  33 4 Odpowiedz
  • 14 paź

   Luna, myśmy powinni latem tak postąpić jak szwecja, w tej chwili jest już po ptokach, bo odporność nam spadła, sezon przeziębieniowo-grypowy mamy, mało słońca, wilgoć, grzyb, smog i alergeny.

   7 Odpowiedz
 • 4 paź

  Odporność stadna bez opieki medycznej to nic innego jak selekcja naturalna. W takim układzie będą umierać nie tylko chorzy na covid.

  7 31 Odpowiedz
  • 14 paź

   Ale my i tak nie mamy opieki medycznej, więc na jedno wychodzi :) tyle, że lepiej było przechorować wirusa latem, jak mieliśmy lepszą odporność.

   7 Odpowiedz
 • 4 paź

  dirty_affair ale to właśnie państwo ogranicza nam dostęp do opieki medycznej. Chcesz powiedzieć, że Państwo chce oszczędzać fundusze na leczenie kosztem najsłabszych i schorowanych?

  35 Odpowiedz
 • 4 paź

  Kilka postów wyżej tlumacze Ci jak wygląda sytuacja w szpitalach. Nie rozumiesz tego, że jesli zachoruje jedyny specjalista to oddział przestaje działać, nie ma rezerw kadrowych. Personel medyczyny musi być chroniony, stąd ograniczenia.

  6 34 Odpowiedz
  • 4 paź

   raczej jak ktoś jest chory siedzi w domu..logiczne..chyba że zakażony wirusem który naturalanie w nas bytuje... mamy w sobie pełno wirusów i bakterii i może za rok test na jakąs bakerie i kolejna pandemia?? tak mozna do końca życia.. aż do zniszczenia gospodarki wtedy ludzie beda całkiem podlegli najwyższym tego świata(bieznesamnom oglaszającym plandemie WHO - masoneii..bez wiedzy medycznej ale z wielkimi mazeniami... władza całkowia nad ludzmi.. jesli maja już kase dosłownie na wszystko wtedy oczekiwania sie zwiekszaja)...zakażony to nie chory.. a teraz ludziom nie myślacym tak wmówili i nakazuja areszt domowy...nie ma testów nie ma zakażen.. wyszczepią ludzi ..przestana testować i ogłosza zwycięztwo nad pandemia.. wtedy ludzie sie obudza że już nie ma tego świata..jest kryzys i czy sie podoba czy nie za miskę ryżu bedzie trzeba pracowac.. póki co widzimy powolne niszczenie gospodarki..a zgonów wcale nie przybyło.. pandemia strachu i zniewolenia ludzkości... jesli organizm jest słaby wyniszczony chorobami, wtedy biegunka, przeziebieni, przemęczenie..wszystko może okazać sie śmiertelne.. a połowa zamiast wzmocnić organizm natualnie przed sezonem grypowym... karmi się strachem

   35 3 Odpowiedz
 • 4 paź

  dirty_affair ale to właśnie państwo ustala/zatwierdza procedury obowiązujące w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia. Procedury tak bezduszne, że realizując je szpitale niejednokrotnie przyczyniają się do śmierci osób np. zamiast ratować życie w przypadku nagłym żądają testu na covid. Testu, co do którego wskazań i tak nie można mieć pewności (patrz materiał w moich postach kilka wypowiedzi wyżej).

  36 1 Odpowiedz
  • 4 paź

   To jak sobie wyobrażasz ochronę medyków których i tak jest za mało? Zasada drzwi otwartych ? Nie wiesz ilu lekarzy i personelu medycznego dzięki tym procedurom uniknęło zarażenia i mogło udzielic pomocy chorym. Druga sprawa bez procedur selekcjonujacych pacjentów, medycy w obawie o własne zdrowie mogą rezygnować z pracy.
   Jak nagły przypadek może być ratowany jeśli na oddziale nie będzie zdolnych do pracy lekarzy ?

   3 37 Odpowiedz
 • 4 paź

  Miasto Info podaje że na zakaźnym w myślenickim szpitalu jest już zajęty komplet miejsc w tym jedna osoba jest pod respiratorem...
  Kupiec 1984 jesteś szarlatanem.Teraz macie "cykora" komentujący? Boicie się, że olewaliście obostrzenia a teraz może dla was zabraknąć respiratora i pomocy lekarskiej?Przedtem pisaliście, że koronawirusa nie ma, nie ma zakażonych i chorych, teraz piszecie, że brakuje specjalistów a jeszcze jak i ci zachorują to co to będzie??? Że wam bronią dostępu do lekarza.
  Jak tak czytam od jakiegoś czasu komentarze na Miasto Info "oczami mieszkańców" to widać, że jesteście zaślepieni,niedouczeni i gdzieś wam wyparował zdrowy rozsądek.

  12 40 Odpowiedz
  • 4 paź

   a wiec oddziała zakażny pełny - całe 18 miejsc.. ile zazwyczaj jest zajętych łóżek?? 17 ..? tam jest ciężko o łóżko gdyz zawsze ten oddziała jest pełny.. wiec czego kto ma sie bać?..ludzie tam trafili z wieloma chorobami .. a dodatkowo dopisali im koronke ile z tych osób ma objawy typowe dla covida czyli zapalenia płuc?? 0?? wszyscy bezobjawowo?? najłatwiej wbić koronke ludziom w szpitalach i dpsach gdyz ci ludzie i tak tam leża z wielu powodów zdrowotnych....kto ma sie bać że braknie respiratora?? który w wiekszości dobija ludzi.. rozwala płuca... a co do prywatnych lekarzy nigdy nie braknie... za kase zawsze znajda czas i strachu przed wirusem śmierć nie ma... a publicznie cóż..zakaz z góry przyjmowania pacjentów..procedury, .. a co mówia lekarze (nie medialni celebryci) o respiratorach ? Nieprawidłowo prowadzona wentylacja może nasilać uszkodzenie płuc, może też sama z siebie powodować ich uszkodzenie lub wywoływać powikłanie związane z nadmiernymi ciśnieniami i nadmiernymi objętościami generowanymi przez respirator. Powodują one zmiany w płucach.
   Istnieje jeszcze inne zagrożenie, związane z toksycznością tlenu. Tlen, jak każde lekarstwo, jest bardzo precyzyjnie miareczkowany podczas wentylacji, jednak przy zbyt dużych stężeniach może się okazać szkodliwy. Mimo, że wiemy o zagrożeniach jakie się z tym wiążą, czasami jesteśmy zmuszeni do stosowania wysokich stężeń w celu ratowania życia pacjenta.
   Kolejną grupą zagrożeń są infekcje, zmorą na oddziałach intensywnej terapii są zakażenia wewnątrzszpitalne, czyli te infekcje, które są przenoszone między pacjentami.
   Przy wentylacji klasycznej mamy jeszcze bardzo charakterystyczną dla tej techniki infekcję
   – u około 20% pacjentów dochodzi do czegoś, co nazywamy – zresztą nieprawidłowo – respiratorowym zapaleniem płuc. Coraz częściej używamy innej nazwy dla tego schorzenia, mówimy o zapaleniu płuc związanym z wytworzeniem sztucznej drogi oddechowej czyli z intubacją pacjenta. Pojawia się ono przez dostanie się zakażonej wydzieliny do górnych dróg oddechowych chorego. Dzieje się tak w momencie, gdy między ściankami tchawicy
   a mankietem uszczelniającym wprowadzoną rurkę intubacyjną pojawia się nieszczelność....... więc w skrócie jesli pacjent umrze podłączony pod respirator wpisza covid.. ...covid jest modny i opłacalny.podobno zostało zakupione wiele maszyn do dobijania..a za chwile wielu dostanie toksyny w sztrzykawce..a powikłania po szczepieniu na grypę bedzie zaliczane jako ..covid.. oczywiste..ale akcja kupujcie bo braknie ..działa..owieczki bięgna...jak na rzeż.....

   44 3 Odpowiedz
 • 4 paź

  Coronavirus szaleje na świecie. W Polsce ma niski wskaźnik.
  Nowak wziął łapówkę za załatwienie pracy 2 tys zł od prezesa Orlen. Obaj się nie nie znają.
  Donal Trump ma coraz większe poparcie a komisja USA poparła trójmorze. Prawdopodobnie Trójmorze, przejmie stery w UE. ze wskazania USA.
  To takie najważniejsze newsy z TVP.

  Walka z COVID-19 w Polsce ma wymiar symboliczny. Teraz śledzimy zdrowie prezydenta USA, gubernatora Trojmirza.

  32 10 Odpowiedz
 • 4 paź

  O ile dobrze pamiętam to oddział zakaźny był jednoimienny i był do niedawna pusty bo nie było chorych na koronawirusa.Ale pi..pi..Kupiec1984 bezobjawowych, którzy nie mają dolegliwości chorobowych leczą w szpitalu zakaźnym?:D:D:D
  Ciebie, Lunę i takich typu nieuków proszę ignorować i traktować jak latające insekty, mieć na takich mędrków pi...i zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo najbliższych.

  9 47 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 4 paź

  Problem z ludźmi, którzy nie wierzą w pandemię, płaskoziemców, chemtrails, anty-5G, czyli szeroko pojętych foliarzy polega na tym, że im głębiej brną w temat, tym mniejsza szansa, że kiedykolwiek przyznają się do błędu. Jak sprawa płaskoziemstwa, 5G, chemtrails i temu podobnych jest dość śmieszna z perspektywy osoby, która posiada pewne wykształcenie, tak inaczej ma się to do tematu koronowirusa. Płaskoziemca oprócz tego, że robi z siebie pośmiewisko oraz znajduje niszę ludzi, z którymi się utożsamia i w pewnym sensie znajduje poletko akceptacji - nie zagraża nikomu. Z płaskoziemcą można pogadać, westchnąć, poklepać go po plecach i puścić wolno do domu. Nikogo nie skrzywdzi oprócz własnego intelektu. Foliarze specjalizujący się w negowaniu pandemii są natomiast ogromnym zagrożeniem. Historia oceni, ale prawdopodobnie to właśnie Ci ludzie odpowiadają w znacznym stopniu za obecny stan pandemii i ogromny skok zakażeń. Przez nich giną i będą ginąć ludzie. Nawet już nie chce mi się pisać, jak bardzo pragnę, aby tacy ludzie w końcu dostrzegli zagrożenie i jak ich działania mają bezpośredni wpływ na życie i zdrowie współobywateli. Nie mam już sił. Pogodziłem się z faktem, że dzisiaj foliarze wygrali. Szkoda tylko, że to zwycięstwo będą prędzej czy później opłakiwać, kiedy pandemia dopadnie ich lub ich rodzinę. Nie życzę im tego, chociaż emocje są we mnie bardzo skrajne. Po raz kolejny nad nauką górują "filmy z żółtymi napisami" a nad 30 latami badań - 30 minut oglądania jutuba. Coś nie tak podziało się z edukacją, szkolnictwem i rozwojem Internetu. Świat miał dać nam dostęp do szybkiej informacji, a dał do ręki tysiącom ludzi miecz obosieczny, którym walczą "o prawdę" skrojoną tylko pod własne ego.

  Do mojej rodziny Covid już dotarł. Oddałbym wszystko, żeby przekazać foliarzom to, co zobaczyłem i czego doświadczyłem, jako (na razie) obserwator z "drugiej ręki". Niestety nie mogę i z żalem przyznaję - nauka, wiedza i mądrość dzisiaj przegrały. Módlmy się, aby przyszłe pokolenia wyciągnęły z tego lekcję życia.

  12 55 Odpowiedz
  • 4 paź

   czym więc różni sie covid od zapalenia płuc?? pamietajmy że każdy przechodzi inaczej zalezy od innych chorób, odporności w danej chwili.... zauważmy że jedynie lekarze celebryci w opłcanaych mediach mówia pandemia..pozostali lekarze z powołania że najwieksze oszustwo świata...nie trzeba skończyć medycyny(chociaż ukończyłem) żeby widzieć że ściema ..pandemi nie ma... wirus jest i bedzie na zawsze.....w Holandi maski nie pomagają, w Belgi lekarze wysłali list do rzadu( gdzie ta wielka pandemia), UK maski chcesz nosisz , obowiązek ale nikt nie pyta o maske nigdzie i nie ma konsekwencji nie noszenia, Polska ?? maski na spacerze.... bo inaczej wszyscy umrzemy... Chiny mega zaludnienie...pandemia znikła?? rozniosła sie wszedzie ale nie po Chinach?... zastanawiam sie czy nie przetwazasz informacje czy płacą ci za pisanie bzdur...?jesli chcesz uniknąc koronki nie idziesz na testy... jakby powaznie było tak strasznie to lekarze by pracowli w szpitalu a nie wszystkie gabinety prywatne w pełni otwarte... i w tych gabinetach świrusa nie ma..niech publicznie przyjmuja jak niby personelu nie ma... .polecam przeanalizować.. https://www.worldometers.info/pl/?fbclid=IwAR3B3zPZOAxjXpvKiBYSha-G69TmSxvR8U83eGji8ge2As-i0sY-f6ClYkE polecam przeanalizować.. pomyśleć.. co nam daje niszczenie gospdarki?? upadek gospodarczy, samobójstwa, głod, więcej zawałow, chorób układu krążenia, depresja, rak - większość bedzie diagnozowana w ostatnim stadium , zgony z powodu braku leczenia, diagnostyki, samotnośc doprowadzająca do cierpienia wielu osób, a ci ludzie (zmarli z powodu niby covid) niestety i tak by zmarli tylko jeszcze w 2019 wpisali by zawał, rak , zapalenie płuc jako przyczyne zgonu, chyba że myslisz że maska i siedzenie w domu da ci niesmiertelność..czy myślisz że znikna wirusy i wszelkie choroby?..najbardziej żal mi zastraszonych ludzi dla których wyjście z domu mega wyzwanie.. myśla że kontakt z człowiekiem lub brak szmaty na twarzy doprowadzi ich do śmierci - wegetacja a nie życie....szczepienia , leki, strach, panika to was zabije..

   64 2 Odpowiedz
  • 5 paź

   Znowu taktyka ośmieszania oponentów, z których argumentami nie ma się możliwości i zdolności dyskutować?

   9 7 Odpowiedz
 • 4 paź

  W materiale na YouTube: "Obejrzyj Fałszywa Pandemia Lekarze przerywają milczenia Maseczki Maciej Pawlicki Warto Rozmawiać"
  36:40 Profesor Rutkowski z Białegostoku mówi: "w Polsce zastosowano po raz pierwszy od czasów PRL-u oficjalną cenzurę. Pani wiceminister Żelazko-Szczurek w marcu zabroniła konsultantom wojewódzkim i krajowym jakichkolwiek publicznych wypowiedzi na temat covidu.
  (...)"
  Nieco dalej mówi: "świat naukowy od początku żądał rzetelnych informacji (...)
  Nie udało się stłumić głosu rozsądku. Nie płaskoziemców jak nas obrażają, tylko ludzi, którzy zadają racjonalne pytania i którzy oczekują racjonalnych odpowiedzi."

  Parę lat temu z powodu powikłań poszczepiennych straciłam jedną z najbliższych mi osób. Po tym doświadczeniu zgłębiłam temat wpływu szczepionek na organizm ludzki. I od tamtego czasu mam na ten temat zupełnie inne zdanie, niż miałam wcześniej. Nie byłam tego świadoma, co zawierają szczepionki. Jako osoba dociekliwa informacje te zdobyłam sama analizując różne publikacje, statystyki oraz badania z Polski i ze świata, To samo robię analizując temat covid.

  61 3 Odpowiedz
 • 4 paź

  Mimo nakazu cenzury coraz więcej osób pracujących w służbie zdrowia mówi jak jest. Jeśli ktoś chce krytykować, to proszę o merytoryczne argumenty.
  "Medyk obnaża prawdę o Covid 19! Czy polska służba zdrowia stoi nad przepaścią? Damian Garlicki wR24!"
  (materiał dostępny na YouTube wRealu24)

  56 4 Odpowiedz
 • 4 paź

  Def_iblyrator 5-G ładnie wplotleś,ja uważam, że walka jest o dużą kasę dlatego jest takie silne lobby, nawet specjalnych badań nie trzeba robić, że wszystkie udogodnienia mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka,fale elektromagnetyczne itp.tak że w przypadku 5-G to lepsze jest wrogiem dobrego.
  Jeżeli chodzi o szczepionkę przeciwko grypie to uważam, że gdyby była potrzebna i w 100% skuteczna to było by szczepieniem obowiązkowym i refundowanym a jeżeli nie jesteś to ja np.nie ryzykuję i się nie szczepię na grypę.
  Jeszcze raz apeluję tylko o zdrowe podejście do każdego tematu i sytuacji.Nie dajcie się manipulować nadmiarem fejknewsów przytaczanych z niepewnych źródeł zwłaszcza Luny i kupca1984.

  5 60 Odpowiedz
  • 7 paź

   Aga 75 a powiedz mi gdzie jest pewne zrodlo w dzisiejszych czasach tylko. Prosze nie mow mi o. Lekarzach bo sporo jest przekupionych

   85 Odpowiedz
 • 5 paź

  Jakby jeszcze policja jeździła i mandaty dawała to może by coś z tego było. Wczoraj o 15 przy szpitalu mijałem ze cztery GRUPY osób po 5-6 bez maseczek... szli, dwóch kaszlało ... polecam koło takich przejść

  28 14 Odpowiedz
 • 5 paź

  To ten niby idealnie przygotowany szpital do walki z COVID? :D brawo powiat, brawo starosta!! Tak idealnie przygotowany jest szpital, ze mieszkańcy powiatu nie maja co liczyć na łóżko w nim :D hahahah, szpital się sypie (jak zwykle) a starostwo płaci busiarzom krocie za przyklejenie plakacikow na szybie
  :D kabaret

  88 11 Odpowiedz
  • 5 paź

   oj Robert Robert przecież zawsze możesz opracować plan naprawy sytuacji w szpitalu i przedsawic go w odpowiedniej chwili, możesz prawda?

   13 26 Odpowiedz
  • 5 paź

   Jaki minister, taka sytuacja służby zdrowia. Skoro szpitale jednoimienne nie dają rady, to powiatowe muszą przejmować pałeczkę (i nasz, świeżo odremontowany też). Jak to było jeszcze nie tak dawno?... "Idźmy na wybory, nie ma zagrożenia, idźmy tłumnie!" To jest dopiero kabaret!

   31 1 Odpowiedz
 • 5 paź

  Dla wszystkich młodych Par, które przez ostatnie miesiące hucznie zapełniały wiejskie OSP wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

  23 9 Odpowiedz
 • 5 paź

  Nie tylko rząd..

  zdjecie

  24 Odpowiedz
 • 5 paź

  Beka beka beka!!! Zróbcie strefy różowe i tęczowe ... będzie śmieszniej !!! Lockdown powinien być teraz a nie w marcu... a teraz nie bd lockdown bo nas nie stać xd
  Robić robić robić skarbowy i inne urzędy zamknąć do lekarza brak dostępu ino online a śmieli się z tego co leczył przez tv ... i mowili ze tak nie można... śmieszny kraj z śmieszna władza gdzie wicepremierem jest kościół katolicki który utrzymują obywatele... kraj w którym mówią żeby się szczepić a szczepionek brak... kraj którym rządzi prezydent sterowany z Żoliborza , kraj rządzący premierem bankierem i ministrem zdrowia (ex) który nawet COVID na żonę przepisał xd
  Minister edukacj to homofob straszący genderem i wysyła kobiety do domu ino kotlety klępac i dzieci rodzic... jaki kraj naszym dzieciom zostanie ? Czy nadal za 500 zł bd wybierać pionki kaczora ?

  21 54 Odpowiedz
 • 5 paź

  Czy rząd chce doprowadzić do całkowitego załamania służby zdrowia? Zapełnianie szpitali osobami, które nie mają objawów lub są skąpoobjawowe ale mają pozytywny wynik testu jest niezasadne!

  Ciekawy wywiad między innymi na stronie nczas.com pt. "Był dyrektorem giganta farmaceutycznego. Teraz UJAWNIA prawdę o pandemii koronawirusa"

  "Były dyrektor naukowy giganta farmaceutycznego Pfizer, dr Mike Yeadon mówi o tym, że gdyby nie media, moglibyśmy uznać, że „pandemia się skończyła”. Jego zdaniem „fałszywie dodatnie” testy wykorzystywane są do kreowania drugiej fali koronawirusa, o której mówi się obecnie w państwach Europy Zachodniej.
  Dr Mike Yeadon, były wiceprezes i dyrektor naukowy firmy Pfizer, mówi że połowa lub nawet „prawie wszystkie” testy na obecność COVID-19 są fałszywie dodatnie. Dr Yeadon dodaje również, że próg tzw. odporności stadnej może być znacznie niższy niż wcześniej sądzono i mógł już zostać osiągnięty.
  „Pandemia zasadniczo się skończyła”
  (...)
  Druga fala sztucznie kreowana
  Autorzy odnoszą się także do stosowanych powszechnie testów PCR. Według ich badań ponad połowa wyników pozytywnych jest „fałszywie dodatnia”, natomiast może być ich równie dobrze znacznie więcej – używają tu stwierdzenia „niemal wszystkie z nich”. W Bostonie w tym miesiącu laboratorium zawiesiło przeprowadzanie testów na koronawirusa po wykryciu 400 „fałszywie dodatnich” wyników.
  – W dotychczasowych ograniczonych badaniach wielu naukowców wykazało, że niektórzy pacjenci pozostają pozytywni pod względem PCR długo po zaniku zdolności do hodowli wirusa. Nazywamy to „zimnym pozytywnym” (aby odróżnić to od „gorącego pozytywnego”, osoby faktycznie zarażonej wirusem). Kluczową kwestią dotyczącą „zimnych pozytywów” jest to, że nie są chorzy, nie mają objawów, a ponadto nie są w stanie zarazić innych – piszą autorzy."

  71 5 Odpowiedz
 • 6 paź

  Zachęcam do odsłuchania/obejrzenia: "Mieszanka wybuchowa czyli wiadomości z USA, Azerbejdżanu i Indii" - fabNEWS
  0:45 – "Chodzi o gigantyczny proces zbiorowy w USA. Test PCR nie stwierdza infekcji sars cov-2." (!!!)
  Mam nadzieję, że niemiecki prawnik wygra ten proces. Otworzy to możliwości do formułowania roszczeń także Polakom. Od dawna mówiłam, że trzeba przyglądnąć się testom, ponieważ one nie zostały opracowane do diagnozy klinicznej. Generalnie reakcja łańcuchowa polimerazy (PCR) to nie jest test. O tym mówi Jerzy Zięba wyśmiewany przez rządowych doradców.

  71 3 Odpowiedz
 • 6 paź

  Kilkakrotnie pisałam tu na forum, że warto przyjrzeć się "operacji covid" w szerszym kontekście.
  Covid wraz ze szczepieniami jest jednym z narzędzi wykorzystywanym do formatowania nowego gatunku człowieka (transhumanizm syntetyczny).
  Opisuje to naukowiec i mistyk:
  "Elana Freeland: 7 Globalnych Operacji Geoinżynierii, Uzbrojone Niebo i Transhumanizm" (YouTube)

  Pewne światło na zagadnienie rzuca również artykuł: Aaron Dykes,
 Prisonplanet.com
  "ONZ przewiduje transhumanistyczną przyszłości, w której człowiek będzie zbędny."

  Książka 'TRANSHUMANIZM" Grzegorz Osiński:
  "Parlament Europejski wprowadza pojęcie „osoby elektronicznej” nadając robotom prawa przysługujące do tej pory tylko człowiekowi, algorytmy sztucznej inteligencji osiągają sprawność analityczną znacznie przewyższają możliwości człowieka natomiast naukowcy pracują nad technologią transferu ludzkiego umysłu w struktury superkomputera. Książka „Transhumanizm. Retiarius contra Secutor” jest próba syntetycznego opisu problemów związanych zarówno z nadziejami jak i niebezpieczeństwami jakie niosą za sobą praktyczne implementacje idei transhumanizmu." WSKSiM

  W necie znajdziecie informacje jak liczną flotą satelitów dysponuje np. Bill Gates czy Elon Musk...

  71 2 Odpowiedz
 • 7 paź

  U nas zaostrzenia, obostrzenia, mandaty, kroczący locdown, a tymczasem w USA "gubernator stanu Floryda przeprasza za lockdown i otwiera gospodarkę. Kary za brak maseczki zniesione." - 15:50 poniższego materiału dostępnego na YouTube;

  "Kroczący LOCKDOWN trwa! Będą karać, mandatować, rozbijać dyskoteki!" (YouTube)

  64 6 Odpowiedz
 • 7 paź

  Jestem pod wrażeniem reportażu jaki wyemitowało Radio Maryja, dostępny na YouTube:
  "Reportaż: Fałszywa pandemia"

  Dobrze, że część ludzi analizuje fakty, wyciąga logiczne wnioski i widzi w obecnej sytuacji zagrożenia dla wolności osobistej, społecznej czy gospodarczej...

  64 6 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 8 paź

  No elo Luna. Wpadłem szybciutko, żeby tylko zapytać - nadal nie ma pandemi ? Pytam Ciebie, bo wiesz. Wszyscy dookoła kłamią.

  5 70 Odpowiedz
 • 8 paź

  Luna, ludzie leżący w zakaźnych nie są ani skąpoobjawowi ani tym bardziej bezobjawowi, tylko poważnie chorzy. Brak obostrzeń to więcej zakażeń i więcej chorych. Obostrzenia są przede wszystkim po to by nie załamał się system opieki zdrowotnej. Bo wtedy nie pomoże już zupełnie nikomu. Porównania do grypy sezonowej są chybione. W Szwecji też grypa występuje, ale nie powodowała do tej pory takiego obciążenia tamtejszej służby zdrowia jak covid.

  6 69 Odpowiedz
 • 9 paź

  Nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać. Jedynie do analizowania dostępnych faktów i informacji (z różnych źródeł). Uważam, że szerokie spojrzenie na problem umożliwia:
  (1) po pierwsze szczegółowe zdiagnozowanie tego problemu,
  (2) po drugie przewidywanie ewentualnych jego konsekwencji w różnych obszarach,
  (3) po trzecie opracowanie strategi naprawczych

  Ciekawy wywiad: Radio Wnet "Witt: Pandemia jest tak pożyteczna, że gdyby jej nie było, to trzeba byłoby ją sobie wymyślić!"

  61 1 Odpowiedz
 • 9 paź

  Czyli analiza dostępnych faktów i informacji z różnych źródeł ma każdego doprowadzić do tych samych wniosków, tj, że mamy do czynienia z fałszywą epidemią? A jeśli ktoś ma inny pogląd po takiej analizie to błądzi?
  Wszyscy wskazują za przykład właściwego działania Szwecję. Odporność stadna, itd. Tylko, że całą wiosnę wszystkie firmy budowlane w Szwecji przerabiały sale szpitalne na izolatki budując ścianki działowe. Przygotowywali się na fałszywą pandemię? A u nas łóżka w szpitalach niby zapełniają zdrowymi ludźmi, żeby udawać, że jest pandemia? To już nie chodzi o liczby naciągane w raportach w jedną czy w drugą stronę przez rząd, teorie o sposobie transmisji wirusa, tylko o to co się dzieje na naszych oczach. System opieki zdrowotnej trzeszczy w szwach. Jak można to negować przy zdrowym rozsądku?

  W poprzednim poście powyżej przytoczyłem fakty. Nikt nie zaprzeczył, nie przedstawił kontrargumentów, za to poszło 13 łapek w dół. Od zwolenników teorii spiskowej, którzy po prostu wierzą i koniec.

  2 66 Odpowiedz
 • 9 paź

  Szanowny Bartku G. cofnijmy się do postawy. Do fundamentu. Na jakiej postawie stwierdzasz, że te osoby w szpitalach są chore na covid-19? Z tego co mi wiadomo, to do tej pory nikt nie wyizolował wirusa i w związku z tym PCR nie jest wystandaryzowany (kalibrowany). Trzeba by się zastanowić czy w świetle tych informacji takie narzędzie "badawcze" jest wiarygodne? Czas pokaże. Pamiętajmy jednak, że to o tyle kluczowa sprawa, że na tej postawie zarządzono lockdown, zatrzymano gospodarkę, na tej podstawie zamyka się ludzi w domach itd. Można posłuchać wypowiedzi naukowców omawiających to zagadnienie np.

  Prof. Kornelia Polok i Prof. dr hab. Roman Zieliński "PCR-yzm - O prawdziwej roli testów" (YouTube)
  lub :Andrzej Kawka o skuteczności testów"

  Możesz zweryfikować w innych źródłach. Nawet P. Szumowski mówił, że część wyników PCR jest fałszywie dodatnia. Czy w podawanych statystykach słyszałeś kiedykolwiek informacje o tym ile w tych dodatnich było fałszywie pozytywnych? Jeśli tak, to podaj proszę gdzie, bo ja akurat nie trafiłam ale nie wszystko jestem w stanie "wyłapać."

  WHO zaleciła państwom stosować testy PCR. Jak to się odbyło? Trochę na ten temat w materiale poniżej. Jak również o tym, że w USA ruszył proces przeciwko producentom testów PCR (o czym już pisałam 6 października - wpisy powyżej). Zobaczymy jakie będą efekty...

  11:55 poniższego materiału dostępnego na YouTube
  "Epidemia" - Dowody zamachu na ludzkość - Paweł Kucharski"

  71 Odpowiedz
 • 10 paź

  W poniższym wywiadzie dużo rzeczowych informacji o testach, śmiertelności wirusa, maskach oraz odniesienia do badań naukowych. Dostępne na YouTube:
  "Dr Błochowiak o „fałszywej pandemii”? Czy mamy do czynienia z sytuacją podobną do świńskiej grypy?"

  60 1 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 10 paź

  Hej Luna. Mam coś dla Ciebie:

  https://www.donald.pl/artykuly/hhsxVN9t/wroclaw-slynne-zdjecie-kolejki-karetek-nie-jest-ani-fejkiem-ani-po-wypadku

  Link tytułuję "Fałszywa pandemia" specjalnie dla Ciebie.

  1 64 Odpowiedz
  • 11 paź

   def_ibrylatorze

   Kolejki do SOR-ów najczęściej spowodowane są bezduszną biurokracją i procedurami związanymi z covid, co znacząco opóźnia przyjęcia pacjentów. To po pierwsze.

   Po drugie SOR to teraz w dobie teleporady chyba jedyna szansa na konsultację lekarską i przeprowadzenie badań. Dlatego tak wielu pacjentów z różnymi schorzeniami tam się zgłasza. Więcej na ten temat dowiesz się z poniższego materiału dostępnego na TouTube:

   "Kulisy polskiej służby zdrowia w czasach "pandemii" - Rozmowa z Katarzyną"

   Tak swoją drogą najwyższy czas, byśmy samodzielnie dysponowali składką zdrowotną i mogli wybierać, gdzie się leczymy. Moim zdaniem to uzdrowiłoby ten patologiczny system teleporad i przymusowego poświadczania nieprawdy wymuszonym podpisem w ankiecie na wejściu.

   42 2 Odpowiedz
 • 10 paź

  Mówiłam o tym wielokrotnie, że dany problem należy rozpatrywać na wielu różnych płaszczyznach. My jako ludzie mamy ogólną tendencję, by za bardzo skupiać się na tym, co jest na wierzchu, co jest najbardziej widoczne. Natomiast zdaje się, że najwięcej dzieje się głębiej, za kurtyną. Pamiętajmy, że dość często to, co jest "na wierzchu" służy jako przykrywka do tych głębszych i ważniejszych procesów... David Icke powiedział, że to co dziś dzieje się w Chinach jutro będzie u nas. Zgadzam się z tym. Dlatego tym bardziej powinniśmy być czujni w temacie wprowadzanie coraz to szerszej technologii cyfrowej.

  Niezmiernie ważna debata dostępna na YouTube:

  "Fałszywa Pandemia szczepienia Wojna w Azji między Chinami - USA Cyfrowa dyktatura Warto Rozmawiać #5"

  Kilka wypowiedzi z powyższej debaty:

  "Rzeczywiście dosyć łatwo jest zniszczyć cały system powiązań gospodarki. Myślę, że Europa również będzie bardzo ciężko doświadczać skutków tego, co się wydarzyło niezależnie od tego czy rzeczywiście ten wirus był tak niebezpieczny, czy tylko jego skutki. Cała ta sytuacja naprawdę zaprowadzi nas do zupełnie innego świata.
  (...)
  Wydaje mi się że wchodzimy bezwzględnie w czas wielkich rywalizacji mocarstw o dominację w ładzie światowym. Chiny ze Stanami Zjednoczonymi. To będzie dużo potężniejsze niż między Związkiem Sowieckim, a Stanami.
  (...)
  "Nazwijmy sprawy po imieniu. Może przełożyć się w wojnę. Oczywiście, że grozi nam wojna. (...) Jest budowany cały system sojuszy, które w gruncie rzeczy mają okrążyć Chiny (...) Mamy do czynienia z takim przegrupowywaniem się sił, które przy pewnym negatywnym scenariuszu może doprowadzić do starcia wojennego i to na dużą skalę. (...)"

  W powyższym materiale jest odpowiedź na pytanie dlaczego jest tak duży nacisk na rozpowszechnianie 5G!

  52 2 Odpowiedz
 • 10 paź

  Hahaha.. doobre, Bardzo dobre! Wszyscy pacjenci z koronawirusem... No a co pacjent podpisuje na dzień dobry na SORze? Ankietę w której jest napisane, że zgłasza się z podejrzeniem koronawirusa. Bo jeśli nie podpisze to go nie przyjmą ! Tak się robi statystyki.

  53 1 Odpowiedz
 • 11 paź

  Słyszałam, to przed planowanym zabiegiem też jest wymagany test na koronawirusa.

  Mało tego, W czasie telefonicznej rozmowy z kolegą dowiedziałam się od niego, że są takie "koronobusy", gdzie można iść i zrobić sobie test odpłatnie. Ten kolega mówił, że wybiera się tam razem z bratem i ojcem. Pytam go czy mają jakieś objawy, czy są przeziębieni, chorzy. On na to, że nie ale chcą się sprawdzić, bo tyle się teraz w telewizji nasłuchali o nowych zakażeniach, że chcą wiedzieć. Mówił, że w kolejkach do takiego "badania" stoją tłumy ludzi (dzień wcześniej był jego szef z rodziną). Zapytałam o cenę wykonania testu. Powiedział, że to 720 złotych od osoby.
  Tak działa pandemiopsychoza...

  Nie na darmo Jarosław Pinkas powiedział, że wygenerują emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę. (!) Już udało się wygenerować emocjonalne zapotrzebowanie na testowanie...

  Z tego co mi wiadomo, to reklama bazująca na lęku o swoje zdrowie czy życie lub zdrowie/życie bliskich osób jest reklamą nieetyczną!

  0:37 poniższego materiał
  "Jarosław Pinkas wygadał się! Chce wygenerować emocjonalne zapotrzebowanie na..."

  48 1 Odpowiedz
 • 11 paź

  Dr Błochowiak przytacza badania jasno pokazujące, że maski nie chronią przed infekcją (wyniki eksperymentów - info w moim poście powyżej z 10 października). Jest dużo opracowań dotyczących negatywnych konsekwencji noszenia masek.

  Oddech to coś podstawowego, fundamentalnego czego nie można nam ograniczać.

  W Księdze Rodzaju 2:7 "wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą”

  „Wszystko co robimy i czym jesteśmy, zaczyna się od naszego ODDECHU” – dr Joy Manne

  WAŻNE!!! BARDZO PROSZĘ OBEJRZYJCIE TEN MATERIAŁ.

  "W maseczce głupiejemy. Dowody naukowe - Ewa Pawela"

  TEN MATERIAŁ EWY PAWELI POWINIEN OBEJRZEĆ KAŻDY.
  RODZICE POWINNI PRZEDSTAWIĆ GO DYREKTOROM SZKÓŁ.
  A DYREKTORZY MINISTERSTWU ZDROWIA. itd...

  Dodatkowo:

  "Eksperci UK i WHO o zagrożeniach od masek. Ex pracownik służb USA - nie straszcie ludzi covidem" - YouTube (głównie od 25 minuty)

  Czyżbyśmy mieli stać się ogłupiałą, bezwolną, posłuszną masą płatników licznych podatków?

  42 Odpowiedz
 • 11 paź

  "Tysiące naukowców i osób podpisali Wielką Deklarację z Barrington by przerwać obostrzenia covid." YouTube

  "Obostrzenia powinny być zlikwidowane i należy iść w kierunku wariantu Szwedzkiego - tworzenia odporności stadnej.
  Maski nie mogą być narzucone przepisami - to wrogie dla celu polityki zdrowotnej - mówi jeden z 3 pierwszych czołowych sygnatariuszy deklaracji, profesor z USA (Stanford University)."

  "Wielka deklaracja z Barrington" - technocracy.news

  " (...) Jako epidemiolodzy chorób zakaźnych i naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym mamy poważne obawy co do szkodliwego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne dominujących zasad dotyczących COVID-19 i zalecamy podejście, które nazywamy Skoncentrowaną Ochroną.

  Pochodząc z lewicy i prawicy, z całego świata, poświęciliśmy naszą karierę ochronie ludzi. Obecna polityka blokowania wywiera druzgocący wpływ na krótko- i długoterminowe zdrowie publiczne. Wyniki (by wymienić tylko kilka) obejmują niższe wskaźniki szczepień w dzieciństwie, pogorszenie wyników chorób układu krążenia, mniejszą liczbę badań przesiewowych w kierunku raka i pogorszenie stanu zdrowia psychicznego - prowadzące do większej nadmiernej śmiertelności w nadchodzących latach, przy czym klasa robotnicza i młodsi członkowie społeczeństwa będą ponosić największy ciężar . Niedopuszczanie uczniów do szkoły to poważna niesprawiedliwość.

  Utrzymanie tych środków do czasu udostępnienia szczepionki spowoduje nieodwracalne szkody, (...)"

  Czy kolejni naukowcy mylą się? Czy tylko ta garstka rządowych doradców posiadła wszelką wiedzę i prawo do naszego zdrowia oraz życia?

  35 Odpowiedz
 • 11 paź

  Jeżeli ktokolwiek ma jeszcze złudzenia, że głównym celem jest uratowanie nas przed wirusem, to powinien przeczytać te artykuły:

  "Techno-totalitarna mapa drogowa Światowego Forum Ekonomicznego" pl.technocracy.news

  oraz

  "Inteligentna sieć: Wdrożenie technokracji? #1" prisonplanet.pl - Patrick Wood,

  35 Odpowiedz

Zobacz więcej