Myślenice

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

W pytaniach przesyłanych na redakcja@miasto-info.pl coraz częściej pytacie o termin zakończenia remontu centrum Myślenic - zwracając uwagę, że „już jest po czasie”. Postanowiliśmy to sprawdzić

Podczas czerwcowej sesji rady gminy burmistrz informował, że remont przebiega zgodnie z planem, a "wszystko wskazuje na to, że termin oddania inwestycji w październiku, względnie w listopadzie, z już ostatecznymi odbiorami zostanie dotrzymany przez wykonawcę".

Pytanie dotyczące terminu zakończenia prac przesłaliśmy do magistratu. Jak się okazuje, roboty potrwają nieco dłużej, a inwestycja najprawdopodobniej zostanie oddana w nowym roku.

- Wykonawca przebudowy myślenickiego Rynku złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia prac do 15 stycznia 2021 roku. Aktualnie trwa przygotowanie stosownego aneksu, wyrażającego zgodę na wydłużenie terminu realizacji umowy – informuje Tomasz Sólnica, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w UMiG w Myślenicach.

- Wykonawca przebudowy myślenickiego Rynku złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia prac do 15 stycznia 2021 roku. 

Na początku listopada dobiegły końca prace na ul. Kościuszki prowadzącej do Rynku, a główny plac miasta już niemal w całości wyłożony jest granitem, porfirem i otoczakami.

Zainstalowane i uruchomione zostały latarnie, a dodatkowe iluminacje oświetlają główny ciąg pieszy, nową fontannę, figurę św. Floriana, Pomnik Niepodległości oraz budynek urzędu miasta i gminy.

Obecnie Na Rynku wykonywane są prace związane z zielenią, czy montażem małej architektury. Natomiast główny front robót przeniósł się na Plac Kilińskiego. To ostatni obszar wchodzący w projekt rewitalizacji centrum, gdzie budowlańcy układają nową kostkę.

 

Co obejmuje rewitalizacja?

Gmina Myślenice na odnowienie centrum otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 25 milionów. Projekt rewitalizacji został opracowany, a jego realizacja rozpoczęta w poprzedniej kadencji samorządu, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski. Umowę na dofinansowanie inwestycji były gospodarz gminy podpisał w październiku 2018 roku.

Została podzielona na dwie części; pierwsza obejmowała budowę Muzeum Niepodległości przy ul. Traugutta oraz wymianę nawierzchni wokół kościoła  Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pierwszy etap projektu został zrealizowany w kwietniu i wystawiliście mu wysoką ocenę. 

Centrum miasta po rewitalizacji ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej – płaskiej posadzki, obejmą takie elementy jak fontanna, przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane tematy

Komentarze (104)

  • 27 lis 2020

    Jestem bardzo zawiedziony realizacją projektu.

    ✅ zmiana wyglądu latarni

    ⛔ oświetlenie odbiegające w barwie od oświetlenia stosowanego w całym mieście ( stancie sobie Państwo pod Arkadami i spójrzcie w stronę ronda na Sobieskiego).
    ⛔ kolor płyt totalnie inny niż na projekcie, miały być piaskowo- ceglane, są szare.
    ⛔ najpiekniejsza część zieleni została usunięta (magnolie).
    ⛔ kocie łby na głównym takcie pieszym (,nierówna nawierzchnia).
    ⛔ tragiczne ławki.
    ⛔ brak podjazdów dla niepełnosprawnych.
    ⛔ dodatkowe miejsca parkingowe pod magistratem kosztem zieleni.
    ⛔ w środkowej części rynku (linia wschod- zachod) zgodnie z projektem miały zostać posadzone DO ZIEMI drzewa w ilości 8 szt. ŻADNE Z NICH NIE POSADZONO.
    ⛔ brak informacji o nasadzeniach zastepcych wzamian za wycięte drzewa.
    ⛔ czarne donice pogłębiające szarosc płyty rynku.
    ⛔ pełne spoiny między płytami.
    ⛔ widok totalnej betonozy :-(

    Tak naprawdę zastanawiam się nad sensem inwestycji i wydawaniu tylu milionów złotych, po to aby popsuć to co było?

    58 17 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

    Niestety, nie wszystko jest w porządku. Ani architekt projektujący ani służby podległe Burmistrzowi nie przewidziały zjazdów dla niepełnosprawnych czy dla rodziców z wózkami przy zejściach naprzeciw Urzędu Miasta oraz wyżej naprzeciw herbaciarni. Żeby zejść na płytę z wózkiem, musiałem dojść do wylotu na ulicę Reja. Może to i dobrze, miałem dłuższy spacer.

    43 7 Odpowiedz
  • Marta 27 lis 2020

    Wszystko wybrukowane a miało być tyle zieleni

    41 11 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

    Wykonawce remontu rynku wybrał obecny burmistrz.

    Zieleń usunął obecny burmistrz.

    Wszystkie niedoróbki można było poprawić ponieważ umowa na to pozwala (tak zrobiono z wyglądem latarni).

    Brak poprawek obciąża obecne wladze miasta, które mogly naprawić błędy.

    47 32 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 27 lis 2020

    Czy ktoś mi może powiedzieć gdzie się podział ten szpaler drzew przez środek rynku? Na wizualizacjach pełno zieleni na zdjęciach sama kostka

    31 2 Odpowiedz

Zobacz więcej