Myślenice

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

Kiedy skończy się rewitalizacja centrum? "Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu”

W pytaniach przesyłanych na redakcja@miasto-info.pl coraz częściej pytacie o termin zakończenia remontu centrum Myślenic - zwracając uwagę, że „już jest po czasie”. Postanowiliśmy to sprawdzić

Podczas czerwcowej sesji rady gminy burmistrz informował, że remont przebiega zgodnie z planem, a "wszystko wskazuje na to, że termin oddania inwestycji w październiku, względnie w listopadzie, z już ostatecznymi odbiorami zostanie dotrzymany przez wykonawcę".

Pytanie dotyczące terminu zakończenia prac przesłaliśmy do magistratu. Jak się okazuje, roboty potrwają nieco dłużej, a inwestycja najprawdopodobniej zostanie oddana w nowym roku.

- Wykonawca przebudowy myślenickiego Rynku złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia prac do 15 stycznia 2021 roku. Aktualnie trwa przygotowanie stosownego aneksu, wyrażającego zgodę na wydłużenie terminu realizacji umowy – informuje Tomasz Sólnica, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w UMiG w Myślenicach.

- Wykonawca przebudowy myślenickiego Rynku złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia prac do 15 stycznia 2021 roku. 

Na początku listopada dobiegły końca prace na ul. Kościuszki prowadzącej do Rynku, a główny plac miasta już niemal w całości wyłożony jest granitem, porfirem i otoczakami.

Zainstalowane i uruchomione zostały latarnie, a dodatkowe iluminacje oświetlają główny ciąg pieszy, nową fontannę, figurę św. Floriana, Pomnik Niepodległości oraz budynek urzędu miasta i gminy.

Obecnie Na Rynku wykonywane są prace związane z zielenią, czy montażem małej architektury. Natomiast główny front robót przeniósł się na Plac Kilińskiego. To ostatni obszar wchodzący w projekt rewitalizacji centrum, gdzie budowlańcy układają nową kostkę.

 

Co obejmuje rewitalizacja?

Gmina Myślenice na odnowienie centrum otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 25 milionów. Projekt rewitalizacji został opracowany, a jego realizacja rozpoczęta w poprzedniej kadencji samorządu, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski. Umowę na dofinansowanie inwestycji były gospodarz gminy podpisał w październiku 2018 roku.

Została podzielona na dwie części; pierwsza obejmowała budowę Muzeum Niepodległości przy ul. Traugutta oraz wymianę nawierzchni wokół kościoła  Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pierwszy etap projektu został zrealizowany w kwietniu i wystawiliście mu wysoką ocenę. 

Centrum miasta po rewitalizacji ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej – płaskiej posadzki, obejmą takie elementy jak fontanna, przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku.

Powiązane tematy

Myślenice. Nowe centrum w nowym roku
Myślenice 2

Myślenice. Nowe centrum w nowym roku

Remont centrum dobiega końca. Niedawno uruchomione zostało nowe oświetlenie ledowe Rynku, który na tle miasta odróżnia jego barwa. Prace potrwają najpóźniej d...

Komentarze

 • 27 lis 2020

  Niestety, nie wszystko jest w porządku. Ani architekt projektujący ani służby podległe Burmistrzowi nie przewidziały zjazdów dla niepełnosprawnych czy dla rodziców z wózkami przy zejściach naprzeciw Urzędu Miasta oraz wyżej naprzeciw herbaciarni. Żeby zejść na płytę z wózkiem, musiałem dojść do wylotu na ulicę Reja. Może to i dobrze, miałem dłuższy spacer.

  43 7 Odpowiedz
 • Marta 27 lis 2020

  Wszystko wybrukowane a miało być tyle zieleni

  41 11 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

   Tez zachodzę w głowę co ten Ostrowski sobie myślał wybierając taki projekt ? Chce nas usmażyć pewnie za to, ze Krzysiek wybory przegrał 😂

   38 28 Odpowiedz
   • 27 lis 2020

    Brak parkingu podziemnego, przynajmniej na połowie powierzchni, zupełnie poraża. Sztuka dla sztuki. Marny projekt bez wizji.

    28 10 Odpowiedz
   • 30 lis 2020

    Wszyscy zachodzą w głowę co burmistrz myślał, ale wszyscy chyba zapomnieli, że przed zatwierdzeniem projektu były konsultacje społeczne i głosowanie internetowe na proponowane projekty. Halo mieszkańcy, przecież mieliście prawo głosu.

    4 Odpowiedz
  • 28 lis 2020

   Prawda jest taka, że w tą szkodliwą rewiralizację wkręcił wszystkich król Maciuś I, największy szkodnik w dziejach. Kupił głosy kościoła za wymianę przy kościele, a to było zupełnie niepotrzebne. Tak samo muzeum było niepotrzebne. A chore dzieci czekają na lek na SMA i dogorywają, a ostry czeka na laury za rewitalizację. Dziwny jest ten świat

   16 5 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Matko Bosko kogo ten Ostrowski to wybrał na wykonawcę???? Czy on widział plan? Przecież to będzie betonowa patelnia a dodatkowo podobno zjazdów dla niepełnosprawnych ani matek z wózkami od strony urzędu nie ma....
  Panie Ostrowski, nie popisał się pan na finiszu swojej przygody z fotelem burmistrza!

  43 26 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

   Aaaa i jeszcze drzewa trzeba było wyciąć, krzewy, biedne kwiaty, Panie ostrowski jak Pan mógł pozwolić na taka zagładę zieleni? Darek Sz. Powiatowy ogrodnik żyć Panu nie da!

   31 25 Odpowiedz
   • 27 lis 2020

    Wykonawce remontu rynku wybrał obecny burmistrz.

    Zieleń usunął obecny burmistrz.

    Wszystkie niedoróbki można było poprawić ponieważ umowa na to pozwala (tak zrobiono z wyglądem latarni).

    Brak poprawek obciąża obecne wladze miasta, które mogly naprawić błędy.

    47 32 Odpowiedz
    • 27 lis 2020

     Nie wytrzymałeś i już zęby wbijasz w obecnego burmistrza? 😂 przecież to ostrowski zaakceptował projekt (który zakładał wycinki i tą betonową dżunglę) i za jego rządów rozpoczęto prace 🙈🙈

     39 31 Odpowiedz
     • 27 lis 2020

      Bolek - błędy można było naprawić.

      29 30 Odpowiedz
      • 27 lis 2020

       Sam piszesz ze projekt zaakceptowany przez Ostrowskiego zawierał błędy. Wiec wszystko co wymieniłeś to zasługa Ostrowskiego i nie wiem jak byś się pocił kombinował to rzeki kijem nie zawrócisz. Nie popisał się Maciek i na jego konto to idzie i to są fakty a nie dywagacje z cyklu „co by było gdyby”

       29 25 Odpowiedz
       • 30 lis 2020

        Projekt kolego był zaakceptowany przez mieszkańców. Pamiętam doskonale że były konsultacje i głosowanie. Burmistrz nie wybierał sam wedle uznania. Już dawno krytykowałam ten projekt choćby za paskudne latarnie, cieszę się że je poprawiono choć trochę. Nie zgadzam się natomiast aby winić za to w całości Ostrowskiego. Jak napisano wyżej projekt jest elastyczny, można było pozmieniać niedociągnięcia, z resztą pozmieniano niektóre rzeczy, niestety na MINUS jak choćby kolorystykę. I to jest wina Szlachetki, sorry Batory.

        2 Odpowiedz
    • 27 lis 2020

     Hahahaha Łukaszku wierny (niczym pies) obrońco poprzedniego układu, następnym razem zamiast zawijać herb miasta porozmawiaj z kimś kompetentnym :D ja nie wiem jak burmistrz Ostrowski mógł zaakceptować taki plan? Czyn on się kierował???

     24 30 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Jestem bardzo zawiedziony realizacją projektu.

  ✅ zmiana wyglądu latarni

  ⛔ oświetlenie odbiegające w barwie od oświetlenia stosowanego w całym mieście ( stancie sobie Państwo pod Arkadami i spójrzcie w stronę ronda na Sobieskiego).
  ⛔ kolor płyt totalnie inny niż na projekcie, miały być piaskowo- ceglane, są szare.
  ⛔ najpiekniejsza część zieleni została usunięta (magnolie).
  ⛔ kocie łby na głównym takcie pieszym (,nierówna nawierzchnia).
  ⛔ tragiczne ławki.
  ⛔ brak podjazdów dla niepełnosprawnych.
  ⛔ dodatkowe miejsca parkingowe pod magistratem kosztem zieleni.
  ⛔ w środkowej części rynku (linia wschod- zachod) zgodnie z projektem miały zostać posadzone DO ZIEMI drzewa w ilości 8 szt. ŻADNE Z NICH NIE POSADZONO.
  ⛔ brak informacji o nasadzeniach zastepcych wzamian za wycięte drzewa.
  ⛔ czarne donice pogłębiające szarosc płyty rynku.
  ⛔ pełne spoiny między płytami.
  ⛔ widok totalnej betonozy :-(

  Tak naprawdę zastanawiam się nad sensem inwestycji i wydawaniu tylu milionów złotych, po to aby popsuć to co było🤔

  58 17 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

   Tez się zastanawiam czym się Pan Ostrowski kierował wybierając taki a nie inny projekt. Wywalone miliony w błoto. Trzeba iść do starostwa mu „podziękować”

   35 32 Odpowiedz
   • 27 lis 2020

    TomeL co do projektu, tez mam duże wątpliwości.
    Można było błędy naprawić.
    Od akceptacji wniosku magistrat w Myślenicach tego nie zrobił.

    26 21 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   27 lis 2020

   Z przykrością zdanie podzielam, bo jeśli już grube pieniądze na to poszły to jakość winna być adekwatna. Przymkną obydwie strony oko a zaoszczędzoną na wykonaniu kwotą się podzielą pod stołem (?) - chciałbym się człowiek tu mylić, a przecież wiadomo że sam kolor kamienia potrafi robić różnicę w cenie.

   Na takiej betonowej patelni nie da się wysiedzieć, no chyba że w projekcie chodziło o to by ludzie rynek mijali 😐

   27 5 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Mawiali, ze Pan Ostrowski na uhonorowanie swoich rządów postawił sobie muzeum. Obawiam się, że ta betonowa dżungla będzie jednak bardziej kojarzyć się z jego rządami. Jak coś takiego można było zaakceptować?
  Ciekawe jak wyglądała sprawa przetargu.

  36 24 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

   @Bolek,TomeL
   Jakie stanowiska piastujecie u obecnego burmistrza?

   35 24 Odpowiedz
   • mirek@ 27 lis 2020

    Nie zdziwię się jak to sam kwiat tej kadencji się tu wypowiada albo to jedna osoba...

    Rynek to betonoza podobnie jak podejście urzędników i wspaniały symbol ich działan. Latwo jest się chwalić na fejsbuku że rynek pięknieje i pracę idą jak ziemniaki na targu, ale jak ktoś wytyka błędy to wszystkiemu winni poprzednicy. Kto rozstrzygał przetarg na wykonanie? Kto podpisał umowę z wykonawca? Kto jej przedłuża czas wykonania do stycznia? Kto będzie odbierał inwestycje? Czyj podpis się tam znajduje i znajdzie? Ta osoba jest odpowiedzialna.

    Nie ma co dyskutować o winie, wydaliśmy jako miasto na ten remont mnóstwo pieniędzy ale nie zachwyca co teraz?

    35 18 Odpowiedz
    • 27 lis 2020

     Teraz trzeba podziękować panu Ostrowskiemu, bo to przecież on parafował umowy czyż nie? Miejcie chociaż raz jaja uderzcie się w pierś i przyznajcie do błędu a nie jak baby (nie wszystkie ofc) byleby winę na kogoś innego zrzucić.

     27 26 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Masz coś ciekawego do powiedzenia w przedmiotowej sprawie? Prywatne wycieczki możemy inaczej załatwić skoro tak bardzo mnie podziwiasz i chcesz usłyszeć o moim prywatnym życiu 😂

  Zwykłem nie zniżać się do pewnego standardu ale pozwolę sobie tym razem na odrobine prywaty i tez zapytam:

  Z jak wysokiego stanowiska dostaliście kopa po utracie koryta, ze od lat sączycie ten nieprzerwany jazgot na forum?

  24 24 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Czekajcie, czekajcie czy ja dobrze rozumiem????
  Pan Maciej Ostrowski wymyślił rewitalizację, ten sam burmistrz, podpisał umowy, wybrał projekt (jak donosicie pełen błędów), wykonawców i za jego kadencji rozpoczęła się rewitalizacją ale winny jest.......obecny burmistrz Szlachetka?

  W życiu w lepszym kabarecie nie brałem chyba udziału. Pan Szlachetka według myślenickiego kodu jak domniemywam jest winny wszelkiego zła wynikającego z rządów poprzednich? COVID to tez wina pana Szlachetki? Ręce opadają, niby dorośli ludzie a przedszkole......propagandę taka siejecie że ludziom odechciewa się na to forum wchodzić.

  21 30 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

   Dobrze kolego pojmujesz. Żenujące to strasznie, ale cóż im pozostało poza sianiem taniej, pełnej populizmu i hipokryzji propagandy?

   10 25 Odpowiedz
  • 30 lis 2020

   No ja nie wiem, jedni mówią że wykonawcy i umowy wybrani przez Szlachetkę, inni że przez Ostrowskiego. Zdecydujcie się i może wskazcie źródło swojej rewelacyjnej wiedzy bo psioczyć we świat to każdy umie.

   1 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Brawo Maciek. Jak będę robił rewitalizację ogrodu to poproszę Cię o pomoc XDDD

  21 17 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Do tego dołoże tylko że ulica jednokierunkowa pod urzędem jest zablokowana tylko ze względu na sprzedające tam Panie. Zrobili z parkingu targ. Pań może jest tam 3, stoją do 12 a dojazd do sklepów jest przez to zablokowany! 😡

  24 2 Odpowiedz
  • 30 lis 2020

   Te baby to trzeba było dawno pogonić całkiem. Pośrednictwo w sprzedaży jajek z biedry i malin z rybitw to nie jest drobny handel tylko oszustwo.

   1 1 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Kochani, po co takie prywatne wycieczki?
  Rynek będzie gotowy, a czyje to dzieło? jest kontynuacja zarządzania to normalne i po co wymyślać jakieś idiotyczne tematy.
  Tak jakby obecny proboszcz winił poprzedniego za to że ludzie odchodzą z kościoła, albo że bruk przed kościołem ma zły kolor.

  23 8 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  A kogo miałby winić gdyby sam taki bruk wybrał, albo zniechęcił ludzi do kościoła? :D No chyba nie siebie? Oj bono, bono 😂🙈🙈

  8 24 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Od samego początku i 1 wizualizacji wiadome było że powstanie betonoza...no to po co się kłócicie:)

  13 5 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 27 lis 2020

  Czy ktoś mi może powiedzieć gdzie się podział ten szpaler drzew przez środek rynku? Na wizualizacjach pełno zieleni na zdjęciach sama kostka

  31 2 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

   Wyglada na to że to wina Tuska.
   Obecny burmistrz nie ma z rewitalizacją rynku nic wspólnego.
   Jedyne co jest jego dziełem, to czujnik wskazań możliwości wietrzenia gabinetu, na balkonie UMiG

   25 5 Odpowiedz
   • 27 lis 2020

    A co miał mieć wspólnego z tym projektem skoro ostrowski był wtedy burmistrzem i on to załatwiał? :D chłopie ty w tej swojej nienawiści to stworzyłeś sobie jakiś swój świat w którym za wszystko winny jest Szlachetka 😂😂 rozumiem ze to Szlachetka Ostrowskiego ręka podpisywał taki a nie inny projekt 😂😂😂 takie choroby się leczy, może nie jest jeszcze za późno 🙈 bez odbioru bo czuje się jak bym na babinskiego z pacjentami próbował dyskutować 😂

    7 19 Odpowiedz
    • 30 lis 2020

     Skoro bos było na projekcie a nie zostało zrealizowane to winny nie jest ten, co zatwierdzał projekt tylko ten, co nadzoruje realizację. Czyż nie?

     Odpowiedz
     • 30 lis 2020

      To by się zgadzało - WYDZIAŁ GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ
      Naczelnik wydziału: SPYRKA Wojciech
      telefon: 12 639 23 15
      Zapytaj kto nadzoruje rewitalizację rynku i po sprawie.
      Bo chyba nie sądzisz że sam burmistrz Szlachetka jest "nadzorcą"?

      1 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    27 lis 2020

    Skoro nie podano nowej lokalizacji, to niestety ✝️

    11 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Najbardziej mnie ciekawi jedna malutka rzecz. Gdzie się podział dobry granit z rozbiórki.

  28 2 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

   Ostrowski go sprzedał.
   Przecież obecny burmistrz wg. pracowników urzędu - Bolek / TomeL- oni udowadniają, że obecny burmistrz jest tylko biernym obserwatorem rewitalizacji.

   25 5 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    27 lis 2020

    Czy aby nie zapędziły trolle burmiszcza w kozi róg (?), bo z ich wywodów to on nie jest faktycznie stroną i w sumie to nie wiem która wersja lepsza: ta że coś robi, czy ta że pełni w urzędzie rolę statysty 🤔

    19 4 Odpowiedz
    • 27 lis 2020

     Nawet nie jest statystą. Jest szeregowym mieszkańcem i przygląda się przebudowie Rynku.
     A z tej pozycji oglądacza przebudowy, może wybrzydzać,
     bo jako osoba postronna, nie miesza się w decyzje poprzedników.

     Najlepiej byłoby załatwić następną rewitalizację, pod kierunkiem obecnego burmistrza i przebudować Rynek jeszcze raz.

     18 4 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Ludzie przestańcie kuźwa narzekać. Będziecie mieć piękny rynek i okolice. Niejedno duże miasto by wam zazdroscilo. Nie jestem z Myślenic ale cieszę się że będę mial przyjemność wielokrotnie przejść się przez nowe centrum miasta

  9 14 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Nie chce mi się pisać znów to samo więc podsumuję powyższą dyskusję obrazkiem:

  zdjecie

  5 4 Odpowiedz
  • 27 lis 2020

   Ten po lewej to Kaczyński. A po prawej Orban?

   15 4 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    27 lis 2020

    pewnie ustalają z Putinem jak robić sabotaż w Unii, ech stary Orban też na początku przeklinał Kreml, a kiedy już poczuł się pewnie na tronie to woli nawet ruską szczepionkę na covida od unijnej

    11 1 Odpowiedz
 • OKOKI 27 lis 2020

  Fajna ta nazwa rewitalizacja ,czyli zabetonowanie co tylko się da. Dobrze że ludzie trochę drzew uratowali bo i to by wycięli.

  15 2 Odpowiedz
 • 27 lis 2020

  Powstaje rynek przeciętny, jak setki tego typu w Polsce. Trochę szkoda, że korzysta się jakby z utartego w ostatnich latach schematu, że rewitalizujemy tylko w poziomie, brak wizji co można zrobić z przestrzenią w pionie. Tym niemniej przypomnijmy sobie jak miało to wyglądać według pierwotnego zamysłu:

  zdjecie

  Jest różnica, nieprawdaż?
  Skąd się ona wzięła i kto dokonał tej znacznej korekty, to byłoby potrzebne pytanie.

  14 2 Odpowiedz
 • 27 lis 2020
  trekk napisał/a:

  Jest różnica, nieprawdaż?
  Skąd się ona wzięła i kto dokonał tej znacznej korekty, to byłoby potrzebne pytanie.

  To akurat bardzo proste:
  Dotacja - 25mln
  Koszta wg projektu/wizualizacji - 24mln
  Koszta pośrednie (sam projekt, kosztorysy, pozwolenia, konsultacje prawne itd) 1mln
  Mało.
  Więc korekta:
  Zmiana planu wizualizacji = cięcie budżetu na korzyść kosztów pośrednich.
  I wtedy się opłaciło.
  Tak jak w klasyku Barei:

  [...]"- Powiedz mi, po co jest ten mis?
  - Właśnie, po co?
  - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
  - Protokół zniszczenia.
  - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.[...]"

  Bo nie sztuka zrobić, tylko sztuka tak zrobić żeby najwięcej zarobić. Ot co.
  Czekam dalej na rozliczenie/kosztorys budowy i eksploatacji ZUO, panie Burmistrzu Szlachetka (ten słynny Audyt, o którym tak było głośno i coś ucichło). Chce wreszcie dowiedzieć się co się stało z obiecanymi "tanimi śmieciami Ostrowskiego".
  Bo poza tym że razem z filantropem i pierwszym zarządem ZUO nakosili kasiory to został się nam dziad do którego teraz trzeba dokłądać. Te obiecane kokosy to natrzepali oni a my za tę fanaberię musimy teraz płacić jak za woły.

  14 4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   28 lis 2020

   Wszystko dobrze, z tym wyjątkiem, że nie za Ostrowskiego robiona ta przebudowa rynku...

   5 5 Odpowiedz
   • 28 lis 2020

    No, to jest konkretny argumemt w obronie Ostrowskiego.
    To tak jakby narobić komuś na wycieraczkę a po chwili zapukać do drzwi i oznajmić właścicielowi że ma pełną wycieraczkę. Ta sama logika.

    8 5 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     28 lis 2020

     Trzymajmy się faktów, tyle. Plan powstał za Ostrowskiego, realizacja już za Szlachetki.

     6 2 Odpowiedz
     • 28 lis 2020

      Czyli potwierdzasz że (zacytuje Twojego idola), Szlachetka nie chciał ale musiał? Widzę że poszedłeś o krok dalej niż w moim poprzednim wpisie:
      Ty pukasz do drzwi sąsiada i prosisz o papier...
      Przypomina mi się akcja z wycinką drzew wzdłóż koryta Bysinki.
      Ten sam numer, ta sama retoryka. Przypomnieć Ci? A jak już złapali powiatowych za "kontusz", to się zaczął Kudas jąkać. Pożal się Boże, politycy na baterie.

      4 6 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       28 lis 2020

       A Ty zmierzasz do potwierdzenia tezy @Bolek/TomeL, że Szlachetka tu nic nie może, to w takim razie nie wiem kto zlecał roboty dodatkowe itp, bo to on o nich informował, niech zgadne - Maciej? Rezultat końcowy to goła płyta i to że drzewa które widać na planie się nie pojawiły to też wina Maćka zza stołka. Parkomaty, przekazanie danych osobowych Poczcie Polskiej, wyłączenie czujników antysmogowych - za tym wszystkim stoi Maciej? OMG to ja tego nie wiedziałem. Chyba że to dzieło sił nadprzyrodzonych którym Mce przez burmiszcza zawierzone zostały?

       8 2 Odpowiedz
       • 28 lis 2020

        Nie zmieniaj tematu. Jest kolejny kosztowny bubel Ostrowskiego i nie przypiszesz tego Szlachetce. A to że musiał ciąć budżet to tylko zasługa stanu kasy jaką pozostawił mu, zgadnij kto? I tak w koło Macieju...

        4 6 Odpowiedz
        • Brak zdjęcia
         28 lis 2020

         Hmm, no to ciekawa w sumie sprawa bo:
         "Rewitalizacja centrum to jedno z zadań rozpoczętych przez burmistrza poprzedniej kadencji, a jego kontynuacja pozostaje w gestii nowego gospodarza. We wrześniu Maciej Ostrowski podpisał z wykonawcą umowę na wykonanie pierwszego etapu rewitalizacji Rynku obejmującego wymianę bruku wokół kościoła, na ul. Królowej Jadwigi i Piotra Skargi oraz sieci wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej wraz z oświetleniem. Zapowiadał również ogłoszenie przetargu na drugą część prac obejmujących m.in. remont płyty Rynku oraz ulic Kościuszki, Klakurki i Kilińskiego.

         Gdyby gmina rozpoczęła procedurę przetargową przed wyborami samorządowymi, które odbyły się 21 października, to wykonawcę tych prac wyłaniałby nowy gospodarz, ponieważ Maciej Ostrowski nie kandydował na to stanowisko. Ostatecznie gmina nie ogłosiła przetargu, pozostawiając to nowemu burmistrzowi. Został nim Jarosław Szlachetka, który w powyborczej rozmowie z nami zapowiadał weryfikację projektów rozpoczętych przez swojego poprzednika, zapewniając przy tym, że rewitalizacja Rynku znajduje się na liście zadań do dokończenia. Dzisiaj zapowiada, że przetarg zostanie ogłoszony na początku nowego roku" (https://gazeta.myslenice.pl/co-dalej-z-rewitalizacja-rynku )

         Jeszcze jakieś wątpliwości może?

         5 1 Odpowiedz
         • 28 lis 2020
          prywatnie napisał/a:

          Jeszcze jakieś wątpliwości może?

          Absolutnie żadnych - z pustej kasy i Salomon nie zaszaleje...
          Taki pewnie miał być awaryjny plan w razie przegranej Krzysia.

          Chcesz coś jeszcze dodać?

          1 4 Odpowiedz
          • Brak zdjęcia
           28 lis 2020

           Pieniadze? Przecież one miały nie stanowić problemu, gdyż według znajomości Siedzącego na Stołku miał ponoć do naszego miasta prosto z Warszawy popłynąć banknotociąg 😯

           Toż to Siedzący na Stołku miał sprawić.

           Gdzież się podziała ta Beatka, Duda i przyjaciele, tak często w kampanyi goszczący i proszący Myślenice o głosy? Nie wspomogli kolegi z partyi któremu Maciej przed odejściem pono cały skarbiec wyczyścił?

           7 1 Odpowiedz
           • 28 lis 2020

            Rozmowa z Tobą jest jak pływanie łódką z pijanym który trzyma jedno wiosło. Ja o konkretach a Ty wyszukujesz tematy zastępcze.
            Ta rewitalizacja była jedynie po to żeby wyciągnąć jak największą kasę na kontraktach pośrednich. Wnioskodawca nie był zainteresowany końcowym wyglądem projektu tylko ile wyciągną kasy w fazie projektowania i kosztorysu. A Szlachetka musiał się"bujać" z niedopracowanym projektem i naciągniętym budżetem.
            Bo, mój drogi gdyby Ostrowskiemu zależało na wyglądzie końcowym to dopiął by wszystkie fazy projektu oferując wstępne przetargi na wykonawstwo. (tak dopracowujesz kosztorys).
            A tak, Wielki Planista "zwizualizował" z rozmachem rewitalizację, kosztorys ustalili wg norm wyuczonych na tych kursach na "akwizytora" i poszło. Promesę dostali, koszta pośrednie zawinęli a o wykonawstwo niech się martwi następca - w tym wypadku Szlachetka.
            Myślisz że jakby kasa ukradziona z MARG'u wróciła szybciej na konto gminnej kasy to zdązyli by dołożyć do tej zieleni? Pytam za przyjaciela.

            4 4 Odpowiedz
            • Brak zdjęcia
             29 lis 2020

             Dlaczego Myślenice dostały rynek taki jaki dostały?

             Prawda A: poprzednia ekipa Macieja opracowała projekt i źle go oszacowała, według @M007 wyprowadzając przy tym duże kwoty we wstępnej fazie

             Prawda B: projekt został okrojony do minimum w fazie ogłoszenia przetargu przez Szlachetkę, którego ekipa pod stołem przehandlowała zaoszczędzoną w ten sposób kwotę.

             Widzisz, różnica między nami polega na tym, że ja nie jestem w stanie na ten moment wykluczyć prawdy A ani prawdy B, Ty głosisz tylko i wyłącznie prawdę A. Czy to sobista uraza do Macieja? Dowód na niewinność Szlachetki?

             Ja też mogę być zawiedziony, przecież to Siedzący na Stołku miał ściągnąć do miasta pieniądz, niestety mamy coraz większe DZIADOWANIE. To że Siedzący na Stołku po kolei wszystko wyłącza, i co - za chwilę wyłączy oświetlenie? Są jakieś pomysły jak generować pieniądz poza łupieniem mieszkańców? Może z pytaniem o radę do wójta Raciechowic, gdyż przestał narzekać i wziął się DO ROBOTY. Siedzeniem na czterech literach nic ten waćpan nie zmieni, za rok, dwa usłyszymy to samo, że wszystkiemu winien jest Maciej. No tylko ktoś jeszcze w takie tłumaczenie uwierzy?

             4 2 Odpowiedz
          • 30 lis 2020

           Beton jest droższy od drzew więc jakby chcieli oszczędzić to mogli nawet trawę posiać. Nie szukaj wymówek 007

           Odpowiedz
         • 29 lis 2020

          Ciekawa sprawa jest, bo bronisz Maciusia, który jest winny wszystkiemu. Szlachetka podobno wił się jak mógł, bo chciał za wszelką cenę wycofać się z tego bubla. Ale się nie dało, bo musiałby 100% kosztów zapłacić za pomnik dla tamtej władzy, czyli muzeum oznaczone tablicą upamiętniającą tamtych szkodników. Dlatego Szlachetka nie miał wyjścia i musiał to kontynuować. A król Maciuś teraz parska śmiechem, bo upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu.

          5 5 Odpowiedz
 • 28 lis 2020

  Moja logika jest taka, że plan Ostrowskiego się mieszkańcom miasta nie podobał i wybrali Szlachetkę
  ( wszystko mogę), aby ten plan poprawił.
  Dołożenie zieleni, nie jest wielką ingerencją w plan. Zmiana koloru bruku to kwestia telefonu do producenta.
  Odnoszę wrażenie, że obecny burmistrz nie chciał wystawiać pomnika Ostrowskiemu.
  Ale mógł zmienić narrację i ogłosić że to nie jest dzieło Ostrowskiego tylko jego.
  Wykazać zmiany i odstępstwa od planu, jako swoje, I pomnik w postaci płyty rynku, przypisać sobie.

  11 2 Odpowiedz
  • 28 lis 2020
   bono napisał/a:

   Dołożenie zieleni, nie jest wielką ingerencją w plan. Zmiana koloru bruku to kwestia telefonu do producenta.

   Tak to działa jak Ciotka sadzi krzewy w ogrodzie, Niestety umowy publiczne obwarowane są klauzulami, zwłaszcza te dotyczące dotacji.
   Ale skąd Ty o tym możesz wiedzieć skoro jak Cię/Was proszę wygugluj sobie to się obrażasz jak małe dziecko.

   bono napisał/a:

   Ale mógł zmienić narrację i ogłosić że to nie jest dzieło Ostrowskiego tylko jego.
   Wykazać zmiany i odstępstwa od planu, jako swoje, I pomnik w postaci płyty rynku, przypisać sobie.

   Idż Ty lepiej do Ostrowskiego na konsultacje jak brać Euro dotacje i z czym się to wiąże jak nie chcesz guglować. Może jako bonus, nauczy Cię też jak zmieniać uchwały Rady Miasta podmieniając dokumenty z wsteczną datą w takiej czy innej sprawie. Taka narracja to "mała szkodliwość społeczna" jak to wykazał niezawisły i praworządny sąd. A takie umiejętności są na wagę złota w każdym samorządzie, więc karierę na przykład w powiecie masz gwarantowaną. Tylko nie w naszym bo tam już zasiadają wszyscy tuzowie okolicy.

   4 5 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    28 lis 2020

    "Tylko nie w naszym bo tam już zasiadają wszyscy tuzowie okolicy"

    Czyli Siedzący na Stołku i przyjaciele

    3 2 Odpowiedz
    • 28 lis 2020
     Mysleniczanin007 napisał/a:

     A takie umiejętności są na wagę złota w każdym samorządzie, więc karierę na przykład w powieciemasz gwarantowaną.

     prywatnie napisał/a:

     Czyli Siedzący na Stołku i przyjaciele

     W SAMO SEDNO!

     2 2 Odpowiedz
     • 29 lis 2020

      Mysleniczanin007@
      Rozumiem, że działanie obecnego burmistrza ma na celu wykazanie na podstawie Rynku, jaki poprzednik był do dupy.
      To Kaczyński to lepiej robi, bo zerwał kontrakty na budowę autostrad i ogłosił nowe droższe przetargi, ale za to wykonane przez PiS.
      Niech się Szlachetka uczy od naczelnika państwa.

      7 Odpowiedz
      • 29 lis 2020
       bono napisał/a:

       Rozumiem, że działanie obecnego burmistrza ma na celu wykazanie na podstawie Rynku, jaki poprzednik był do dupy.

       Może i był ale na pewno nie był dobrym gospodarzem.
       Wystarczy wspomnieć poprzednie nietrafne inwestycje i już zauważa się pewną prawidłowość dotyczącą rozrzutności w sferze finansowej.

       Szlachetka nie musi nic "wykazywać", fakty mówią same za siebie: szastanie pieniędzmi z kasy gminnej na takie projekty jak:
       "Rozgrabienie PKS i przehandlowanie gruntów spółki"
       "Polityka niby komunikacyjna"
       "Szwindel działkami pod budowęZUO"
       "Tanie Śmieci dla Myślenic" aka ZUO Myślenice
       "Czysta Woda dla Krakowa"
       "Spółka EKO-Sport" i wyciąg narciarski"
       "Olimpijska strzelnica Sportowa"
       "Rewitalizacja parku na Zarabiu"
       "Orliki przy szkołach" za pieniądze podatnika do których był zakaz wstępu dla dzieci i młodzieży"
       "Działka -Banasiówka"
       "Garaż dla poniemieckiego ciągnika wydłubanego z błota" (Muzeum Niepodległości"za 24 mln
       "Rewitalizacja płyty rynku"
       "Koszta reprezentacji prawnej burmistrz kontra mieszkańcy/dziennikarze" za które zapłaciliśmy my - podatnicy.
       Próg wypłacalności i możliwości kredytowe spadły za Ostrowskiego na dno i przykryła je tona mułu. (Fitch Ratings usunęło miasto ze swojej bazy danych) DNO!
       "Zdolność kredytowa Gminy" - Zapytaj Szlachetki na jaki procent udzielany jest kredyt gminie to się zdziwisz.

       I to wszystko dzięki poprzednikowi.
       I gdzie tu teraz Twoja logika że Szlachetka chce coś komuś "wykazać"?
       Jak dalej nie widzisz problemu to albo jesteś totalnym ignorantem, (piszę również do @prywatnie) albo idziesz w zaparte bo liczysz że ludzie nie zauważą.
       (Obwodnicę Zachodnią pamiętasz? Taki "złoty pociąg" Ostrowskiego)
       A to tylko część schedy po poprzedniej ekipie, poszukaj na forum tematy które snują się przez lata panowania poprzednika to się dowiesz więcej.

       2 2 Odpowiedz
 • 28 lis 2020

  Rewitalizacja rynku stanie się symbolem napychania prywatnych kieszeni urzędników publicznymi pieniędzmi. Najgorsze jest to, że tak na bezczela to robią i ch.... im ktoś coś udowodni. Jakby chociaż kręcąc przy tym lody, odwalili zarąbisty rynek, to by ludzie inaczej na to patrzyli, a tak to niesmak pozostanie na długie lata. Ostrowski to się musi turlać ze śmiechu, z całej tej sytuacji jak pod nosem Szlachetki takiego "Misia" odwalił, a Szlachetka robi sobie zdjęcia na tle tego misia 😂
  Dobrze się chłopaki bawią w Myślenicach, starosta powinien dostać gazele biznesu, też obrotny facet 👍

  12 4 Odpowiedz
 • 28 lis 2020

  Beton, beton, beton. Projekt a wykonanie to dwa różne światy. :( Czemu nie ma tej zieleni ani drzewek? Jakaś zmiana projektu czy Ukraińcy, którzy rynek budują coś spaprali? :D Aż przykro patrzeć jak powstaje nam jedna wielka betonowa płyta w sercu Myślenic.

  10 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   28 lis 2020

   A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Dobre pytanie, do Siedzącego na Stołku skierować.

   9 Odpowiedz
  • 29 lis 2020

   Te płyty poprzednia i teraz niewiele się od siebie różnią. Nie masz gospodarza, który by się przyznał do tego Rynku.
   Poprzednik mówi, że nie tak miało być, a obecny że umywa ręce że to plan poprzednika i taka dziecinada trwa.
   A mieszkańcom lotto kto za tym stoi, byle mieli coś ładnego i nie pomoże tłumaczenie obecnego, że on nic nie może, bo chce dokuczyć poprzednikowi i wykazać jaki był denny.
   Ale ta zabawa nie kosztuje tych panów, tylko nas podatników, którzy ich utrzymujemy.
   Tak jak się głosuje na niedowartościowaną i zakompleksioną młodzież, to takie jaj później wychodzą.
   Na przyszłość wybieraj na burmistrza, osobę znaną i coś sobą reprezentującą, a nie tylko wskazaną przez partię polityczną.

   8 2 Odpowiedz
   • 29 lis 2020

    Problem polega na tym że wszystko to co napisałeś powyżej to jest wyłącznie Twoja opinia, chcesz wybielić Ostrowskiego Szlachetką i pogrążasz Szlachetkę Ostrowskim.
    Napisz lepiej co zrobił Szlachetka żle dla gminy przez te same lata że tak po nicm jeżdzisz?
    Widzisz Szlachetka jest "zły" bo odstawił poprzednika od koryta ( i cały jego układ też) i w tym szkopuł.
    Jakbyś nie obsmarowywał Szlachetki to właśnie on musi się borykać z tym co pozostawił po sobie poprzednik a nie odwrotnie.
    Miłego zgrzytania na zębach.

    3 7 Odpowiedz
    • 29 lis 2020

     Pieprzysz trzy po trzy. Co ja mam do Szlachetki, albo czy bronię poprzednika- idiotyzmy wypisujesz drogi jednostronny kolego.
     Jestem za koleją Kraków Myślenice Szlachetki, za wiaduktami na Zakopiance i to wyrażałem niejednokrotnie.
     Ale dziecinada twoja i burmistrza przy pokazywaniu kto jest gorszy a kto lepszy jest idiotyczna.
     Zrób rynek razem z Ostrowskim czy Szlachetką i będziemy my mieszkańcy miasta przeszczęśliwi .
     A te twoje pierdoły kto jest leszy a kto jest gorszy nasz zwykłych obywateli nie obchodzą.
     Tak, że przemiły koleżko schowaj te sympatie dla siebie i zrób w obecnym burmistrzem kawał dobrej roboty a każdemu z was będzie
     -dane.

     8 1 Odpowiedz
     • 29 lis 2020

      Emocje trzymaj na wodzy bo jak sam pisałeś:

      bono napisał/a:

      27 lis
      Kochani, po co takie prywatne wycieczki?[..]

      To że brak Ci znów argumentacji w temacie, znów zaczynasz "gównoburzę" jak to mawia Vivaldi. Bezsensowny powyższy wpis i te poniżej zupełnie nie na temat ale na szybko skopiowane z Twoich ulubionych portali które nijak mają się do artukułu pod którym piszesz.
      W swojej nerwowej hipokryzji znów nie czytasz co się do Ciebie mówi tylko obszczekujesz temat jak głodny pies łańcuchowy.
      Na mnie to nie działa, nie pracuje w korpo. Ale nie dziwię Ci się bo obserwując te "korpo szczurki" które znam to Pawłow byłby dumny że jego eksperymenty tak dobrze sprawdzają się na ludziach.
      Nawiasem mówiąc poza frazesami że jesteś za a nawet przeciw, konkretu brak. I zachowaj dla siebie komentarze co i z kim powinienem robić bo nie jesteś żadnym autorytetem chociaż usilnie choć nieudolnie tutaj inspirujesz.

      2 4 Odpowiedz
 • 29 lis 2020

  A przy okazji z innej beczki.
  Jesteśmy najwspanialszym organizatorem Eurowizja junior.
  Myślałem, że tak jest i że kompleksy za sprawą PiS poszły w dal.
  Ale przedstawiciel Hiszpanii musiał nam to powiedzieć na antenie TVP, aby nas utwierdzić w tym właściwym przekonaniu że rzeczywiście tak jest.
  Dobrze że Hiszpan, bo Niemiec to by z nas drwił prosto w oczy, mówiąc to samo.

  Ludzie dokąd my będziemy się posiłkować jakimiś innymi nacjami. Kur.a naprawdę jesteśmy wielcy, tylko ciągle w to nie wierzymy!

  4 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   29 lis 2020

   Nie wierzymy, dlatego przy tym głupim poczuciu niższości Polaków wystarczyło rzucić hasło o wstawaniu z kolan, choć teraz już doszli nasi rządzący z tym "wstawaniem" do czerwonej linii, bo warcholstwo a solidarność europejska i współpraca to dwie różne rzeczy. Rząd może budować prężne, dynamiczne i świadome społeczeństwo które nie będzie miało kompleksów m.in. w sytuacji gdy pkb rośnie, rozwija się gospodarka, płace ida w górę a w dół podatki, niski wskaźnik bezrobocia, sprawna niezależna politycznie policja, sądy itp. Tylko czy tego chce, bo wygląda na to, że ci obecni woleli iść drogą wciskania ciemnoty, czyli poczucie niższości i strachu w społeczeństwie potęgować. Dlatego ta obecna władza dobra nie jest i nigdy nie będzie, są jak zepsuta, zapyziała sekta. Ich trzeba będzie żywcem wykurzyć, pogonić. Mieli szansę zrobić rzeczy fajne, mając sejm i prezydenta, nikt nie przeszkadzał. Niestety, prywata i jeszcze raz prywata.

   Zaś Szlachetka ma też dany czas, podobnie jak ci w Warszawie do pokazania czegoś. Dostał szansę, nie był to mój typ, wystarczyło prześledzić przebieg "kariery". Niestety ten niekompletny rynek to tylko kolejny sygnał..

   5 2 Odpowiedz
   • 29 lis 2020

    Najbardziej mnie śmieszy podział, że ci którzy forsują wolny rynek- liberałowie, nazywani są przez kaczyńskich- socjalistami. Zaś socjaliści rozdający pieniądze po uważaniu jak komuniści, nazywają siebie prawicowcami,
    konserwatystami.
    Tak jak obrońcy pedofili są katolikami a ci którzy to napiętnują są antychrystami.
    To tak przy okazji zabetonowania rynku.

    4 1 Odpowiedz
 • 29 lis 2020

  a za wejście będzie pobierana opłata ???? ile będzie wynosiła bo to niemożliwe jest że za darmo będzie wejście

  3 1 Odpowiedz
  • 29 lis 2020

   W butach - 5 Szekli nowych
   Boso- 2 Szekle nowe
   (Bono Wam wytłumaczy przelicznik walutowy bo to on ma kolegów w Izraelu)
   Po rynku bedzie biegał boso cieć (żeby niepotrzebnie nie ścierać nawierzchni) i bedzie zbierał Szekle do puszki.
   Taka nowa tradycja, niby Owsiak zapoczątkował takie zbiórki ale tylko w sezonie. Teraz już przyzwyczajeni mieszkańcy będą "karmić puchę" przez cały rok.
   A na co pójdzie kasa ze zbiórki?
   Na fundusz Złotego Pociągu.
   Jakiż to będzię slogan Złotego Pociągu:
   "Kiedyś biegający boso Myśleniczanie, teraz jeżdzą wygodnie pociągiem!"

   3 5 Odpowiedz
   • 30 lis 2020

    Coś cię gnębi? Masz problem......
    Nie pomogę.
    Krótki dzień, coraz mniej światła, trzeba wytrwać.
    A z kasy z UE - zrezygnowaliśmy.
    Rynek przez Ostrowskiego, Szlachetka zabetonował .
    Taka mi się narracja po Tobie udzieliła.
    A w Afryce biją murzynów.

    2 1 Odpowiedz
    • 30 lis 2020
     bino napisał/a:

     Coś cię gnębi? Masz problem......
     Nie pomogę.

     W sumie mam problem - zastanawiam się gdzie na wakacje zimowe? Ciężki wybór, pod koniec roku więcej ofert i co jedna to tańsza. Ale wiem, nie poradzisz. Pozostanę przy Florydzie. - dolar tani, zawsze można łodzią myk na Kubę. Myślę że Cejrowski mnie namówił.

     2 Odpowiedz
     • 30 lis 2020

      Przywołujesz tego przygłupa?
      No to się nie mieszam.

      2 1 Odpowiedz
      • 30 lis 2020
       bono napisał/a:

       Przywołujesz tego przygłupa?
       No to się nie mieszam.

       No tak, facet szacunkowo warty z 5mln dolarów, dwa prężnie działające biznesy, stały pobyt w USA, piękne ranczo w Arizonie, Ty faktycznie "przygłup" jakich mało...
       Jednak to prawda że opinia to jak dziura w du*ie - każdy ją ma.

       1 3 Odpowiedz
       • 30 lis 2020

        Obrzucasz mnie inwektywami, trudno, nie będę się rewanżował, jestem ponad tym.
        Co do Cejrowskiego dla mnie to przygłup amerykański czy ma pieniądze , znam zamożniejszych Amerykan, natomiast ranczo jak sam powiedział kupił właściwe za darmo ktoś praktycznie dał mu w prezencie, przynajmniej tak się wytłumaczył w telewizji.
        Ale obywatele obcy , właściwie mnie nie interesują zajmuje się Polakiem mieszkającym w Polsce ,ci którzy postanowili się urządzić za granicą niech zabiegają o sympatię tych z którymi mieszkają.
        A wypowiadane przez niego do recenzje na temat Polski są poniżej pasa, i pieniądze nie mając nic do rzeczy.
        Znakomicie wpisze się w klimat Arizony prawdopodobnie jest jeszcze rasistą.

        4 Odpowiedz
        • 30 lis 2020
         bono napisał/a:

         9 min.
         Obrzucasz mnie inwektywami, trudno, nie będę się rewanżował, jestem ponad tym.

         A ciekawy jestem gdzie? Bo wiem żebyś chciał, było by Ci prościej. A tak musisz kombinować.
         Główkuj, główkuj.

         3 Odpowiedz
        • 30 lis 2020
         bono napisał/a:

         Co do Cejrowskiego dla mnie to przygłup amerykański czy ma pieniądze , znam zamożniejszych Amerykan

         Jak sie samemu nie ma kasy to pewnie że nie ma różnicy.
         A tych "Amerykan" to znasz z widzenia czy kolega Twojego kumpla z Chicago wspominał?

         bono napisał/a:

         A wypowiadane przez niego do recenzje na temat Polski są poniżej pasa, i pieniądze nie mając nic do rzeczy

         Hahahahahahaha!
         Z tego to się będę jeszcze długo śmiał. Jak dla mnie cytat roku Bono.

         3 Odpowiedz
         • 30 lis 2020

          Znam ich z filmów i opowiadań Cejrowskiego.
          Gość ma gadane i część ludzi to kupuje. Wszyscy przewodnicy lokalni, gdzie bywał Cejrowski, się z jego wiedzy "głupoty", napieprzają.

          3 Odpowiedz
          • 30 lis 2020

           A już liczyłem na to że to od tego słynnego myślenickiego murarza z Chicago masz te "znajomości". Wtedy to byłby jakiś konkret/fakt a tak znowu lejesz wodę.
           Rozczarowań ciąg dalszy...

           1 Odpowiedz
          • 30 lis 2020
           bono napisał/a:

           [...]Wszyscy przewodnicy lokalni, gdzie bywał Cejrowski, się z jego wiedzy "głupoty", napieprzają.[...]

           A Ty ich pewnie wszystkich znasz? Też z youtuba ?

           1 Odpowiedz
    • 30 lis 2020
     bono napisał/a:

     A w Afryce biją murzynów.

     Pozwolisz że zapytam OT?
     To jest taki Twój prywatny fetysz czy modna zasłona dymna?
     Jak sięgnępamięcią do Twoich tekstów to to zdanie pojawia się dosyć często w różnych kontekstach i tematach ale pierwszy raz że "W Afryce". Literówka czy niewiedza?
     Zaczyna mnie to nurtować.

     1 Odpowiedz
 • 30 lis 2020

  Tak spoglądam na zdjęcia z "lotu ptaka", porównuje oryginalny projekt (wizualizację) do tego co mamy na rynku i oprócz innego koloru kostki (i materiału), braku latarni a'la szubienica, świateł wbudowanych w trakt główny nie widzę dużej różnicy:
  Wizualizacja:
  zdjecie
  Obecny widok rynku z drona:
  zdjecie
  To w końcu o co "kaman" bo przestaje rozumieć ten spór?

  4 Odpowiedz
  • 30 lis 2020

   Wizualizacja projektu a wykonanie są inne, różnice są naoczne, nie wchodząc w parametry techniczne itp. To nie tylko kolory, które miały być grą kontrastów; teraz na rynku wszystko się zlewa. Także ilość zieleni na obrzeżach i w centrum, gdzie koncepcja zakładała pasy zieleni z posadzonymi drzewami co dawało efekt kompletnej i harmonijnej całości.
   zdjecie

   Gdzie indziej można też spotkać się z opcją krzewów w donicach, co dawało bardziej ucywilizowany, lecz niekoniecznie lepszy efekt
   zdjecie
   Nie wiadomo, skąd wynikały te 2 różne koncepcje. Płyta w obecnej formie świeci pustką i urbanizacyjną nudą, na dłuższą metę przytłacza.
   Niech wypowiedzą się jeszcze kobiety, one widzą kolory lepiej.

   4 Odpowiedz
   • 30 lis 2020

    Tak między nami, to wiesz że raczej nie będą nasadzać tych drzewek na przełomie Listopada/Grudnia. Ciekawe czym spowodowane to "opóźnienie" finalizacji projektu? Może właśnie chodzi o zieleń?
    A odnośnie różnic w "ilości zieleni i jej wyglądu" to zaznaczę że Wielki Planista dodawał lub ujmował/zmieniał wygląd wizualizacji w zależności od poprawek do kosztorysu projektu.
    Napiszę to jeszcze raz - poczekajmy do wczesnej Wiosny, podejrzewam że to właśnie wtedy pojawi się na płycie rynku ta upragniona żieleń.(I to właśnie z tego powodu "afera" z opóźnieniem terminu ukończenia projektu.).

    2 Odpowiedz
    • 30 lis 2020

     Czekam i kibicuję przede wszystkim temu miasteczku, zarządzający się zmienią a to ma być na lata, funkcjonalne, przyjemne i cieszące oko. Tym niemniej co do scenariusza jaki przedstawiasz podchodzę sceptycznie w sytuacji kiedy miejsca pod pas zieleni zostały już pokryte kostką.

     3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2020

  Niech zgadnę: te braki powstały dlatego, że nie ma pełnomocnika ds rewitalizacji, stały "monitoring" to podstawa. A wystarczyło zapytać kolegów partyjnych w stolicy jak się to robi.

  4 Odpowiedz
 • 1 gru 2020
  prywatnie napisał/a:

  Niech zgadnę: te braki powstały dlatego, że nie ma pełnomocnika ds rewitalizacji, stały "monitoring" to podstawa. A wystarczyło zapytać kolegów partyjnych w stolicy jak się to robi.

  A z boku to wygląda tak:
  zdjecie

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej