Myślenice

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

Paweł Lemaniak został odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości

Dzisiaj ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach odwołany został Paweł Lemaniak. Powodem miało być naruszenie prawa oraz brak należytego wykonywania obowiązków  

„W dniu dzisiejszym decyzją burmistrza Jarosława Szlachetki zostałem odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy od początku budowy Muzeum byli ze mną, wspierali mnie, pomagali mi i pracowali ze mną. Dziękuję za wszystko!”

- taki komunikat na swoim facebooku zamieścił Paweł Lemaniak, dotychczasowy dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

O powody odwołania dyrektora Muzeum Niepodległości zapytaliśmy burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. 

Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic: W związku z naruszeniami prawa, których dopuścił się były dyrektor Muzeum, podjąłem decyzję o odwołaniu go z pełnionej funkcji.

Niezgodne z prawem działania dyrektora związane były z postępowaniem na dostawę wyposażenia komputerowego i multimedialnego oraz brak należytego wykonywania obowiązków w zakresie administrowania podległą jednostką.

 

Paweł Lemaniak funkcję dyrektora Muzeum Niepodległości pełnił od września 2017 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Jarosława Pietrzaka.

Od tego czasu nadzorował budowę placówki, która ruszyła trzy miesiące później oraz odpowiadał za przygotowanie ekspozycji. Swój wkład w jej powstanie mieli także myśleniczanie, którzy w ramach projektu „Nasze Muzeum - Nasza Niepodległość” na ręce muzealników przekazali ponad 3600 eksponatów. Całe wnętrze natomiast zaprojektowali i zaaranżowali pracownicy placówki.

Muzeum Niepodległości w Myślenicach zostało otwarte 10 listopada, w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jego budowa jest częścią większego programu rewitalizacyjnego myślenickiej starówki, na który samorząd otrzymał 24,9 mln zł unijnej dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na rewitalizację małych i średnich miast z regionu.

 

Radny Józef Błachut apelował o rozmowę

Podczas VII Sesji Rady Miejskiej rozgorzała dyskusja na temat Muzeum Niepodległości. W mediach wiceburmistrz nazywa je "przykładem złego ustalania priorytetów", natomiast radny Józef Błachut (KWW Macieja Ostrowskiego) podkreśla dumę z jego funkcjonowania.

Postulował też o zaproszenie na kolejne posiedzenie Pawła Lemaniaka. - Skoro jest sporo krytycznych uwag, co do funkcjonowania i powstania tego muzeum, a przypominam, że byłem orędownikiem jego budowy – proponuję, aby spotkać się z dyrektorem placówki na sesji rady, aby powiedział - co jest robione, jakie widzi perspektywy i trudności – proponował.

 

Petycja o przywrócenie dyrektora 

W sieci pojawiła się petycja obywatelska o przywrócenie Pawła Lemaniaka na stanowisko dyrektora Muzeum Niepodległości. Do tej pory podpisało ją ponad 500 osób, a liczba ciągle wzrasta. 

Czytamy w niej m.in.:

W imieniu wszystkich miłośników, osób powiązanych bezpośrednio i pośrednio z Myślenickim Muzeum Niepodległości składamy na ręce Pana Burmistrza petycje o przywrócenie na stanowisko dyrektora Pana Pawła Lemaniaka. 

Paweł Lemaniak – to jedna z wyjątkowych osób tworzących pozytywną atmosferę w Muzeum.

Zawsze uśmiechnięty, zawsze chętny do pomocy, kompetentny i przekonujący. Te cechy Pana Pawła zapewne nie jedną osobę zachęciły do ciężkiej pracy lub trzymały na obranym kierunku pomimo wszelkich zawirowań związanych z powstawaniem od zera tak wielkiego przedsięwzięcia. Przez ten czas swoją wyjątkową osobowością, charyzmą i zawsze pozytywnym nastawieniem do odwiedzajacych – zyskał sobie wśród nich rzesze sympatyków. Jednak ostatnie wydarzenie z pewnością nie przyczyni się rozwoju Muzeum na którego ugruntowana pozycję pracował On od początków jego istnienia.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przywrócenie Pana Pawła Lemaniaka na poprzednio zajmowane stanowisko.

Spotka się to z pewnością z bardzo pozytywnym odzewem w samych Myślenicach jak również we wszystkich społecznościach które bacznie obserwują powstanie i rozwój Muzeum. Mamy nadzieje ze Pan Burmistrz potwierdzi że my, Polacy potrafimy z należytą troską traktować nasze Dobro Narodowe jakimi są dobrze zarządzane placówki muzealne, ale również osoby które dbają o ich rozwój.

Uważamy, iż osoba pana Pawła jest niezbędna w naszym muzeum.

Jesteśmy przekonani, że powody dla których został zwolniony nie są argumentami ostatecznymi i nie do podważenia.

Najważniejsza jest społeczność. I właśnie dlatego my będąc tą społecznością zwracamy się z ogromną prośbą o danie szansy i przywrócenie go do pracy.

Jesteśmy przekonani, że szansy tej nie zmarnuje.

Mamy nadzieję, że nasza prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 27 mar 2019

  Poznałem Pana Pawła podczas akcji zbierania eksponatów do Muzeum. To pracowity i sumienny człowiek. Nie wierzę w powody podawane przez burmistrza, a "brak należytego wykonywania obowiązków" zakrawa wręcz na śmieszność. Życzę wszystkim jednostkom samorządowych tak oddanych i pełnych poświęcenia ludzi !!!

  150 38 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  I czas przekazać stołek koledze z partyi. Dzieje się, czarne charaktery, karramba :)

  122 36 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Bedzie więcej czasu na leśne manewry Halniaka. Może nawet dzięki temu zniknie problem quadów i motocykli w przynależnych gminie lasach.

  29 58 Odpowiedz
  • 27 mar 2019

   Ale ty jesteś beznadziejny !!!!

   65 20 Odpowiedz
  • 28 mar 2019

   Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dziękuje nasz drogi, myślenicki bufonie.

   zdjecie

   18 7 Odpowiedz
   • 28 mar 2019

    Przyznaje się, jestem nad wyraz ekscentryczny. Można lubieć, nienawidzieć, mieć żal lub współczuć. Moja reakcja jest zawsze taka sama. (Patrz wyżej, Liam Neeson)

    4 19 Odpowiedz
  • paulinka 29 mar 2019

   ale z pana zartownis panie mateuszu hi hi hi karuzela smiechu

   12 8 Odpowiedz
   • 29 mar 2019

    Profesor dostanie zawału jak przeczyta Twój post.

    5 9 Odpowiedz
    • paulinka 29 mar 2019

     a ja dalej sie smieje z tych pana zartow sa takie zabawne jak pan

     9 9 Odpowiedz
     • 29 mar 2019

      Wiesz że ja też? Tłumaczenie "oczywistych, oczywistości" przestaje być ironią a zakrawa na śmieszność. No ale powiedz sama, jak dzieciom prościej wytłumaczyć że pora wyjść z piaskownicy bo przyszły inne dzieci i teraz to one będą się w niej bawć? ;)

      6 13 Odpowiedz
      • paulinka 29 mar 2019
       paulinka_mce napisał/a:

       ale z pana zartownis panie mateuszu hi hi hi karuzela smiechu

       niekoniecznie trzeba sie wyzlosliwiac w ten sposob jak o halniakach panie mateuszu, przeciez to ciagle poziom piaskownicy i nieladnie tak nieprawdaz?

       10 9 Odpowiedz
  • paulinka 30 mar 2019

   Ale pan to lubi unikać odpowiedzi...

   4 2 Odpowiedz
 • mirek@ 27 mar 2019

  SKANDAL! Każdy kto nie nasz to przestępca. Wstydź się Pan, Panie burmistrzu

  124 45 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Mam nadzieję ,że jego rządy potrwają tylko 5 lat

  98 43 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  W takie tłumaczenie może uwierzy tylko ktoś, kto nie zna pana Lemaniaka.
  Niby miała być piękna miotła do sprzątania w Gminie, a okazuje się zwykłym drapakiem :/

  105 25 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Zastanawiam się kogo by tu jeszcze odwołać?
  powód?
  obietnice wyborcze.
  jak myślicie kto to może być?

  81 24 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Pewnie rozpisze konkurs na nowego dyrektora. Warunki: Kręcone włosy

  81 23 Odpowiedz
 • Julian Niewiadomski 27 mar 2019

  Ma Pan rację Panie "Kemicz"- te kręcone włosy to nawet po linipatyjnej.

  60 21 Odpowiedz
 • profesor profesor 27 mar 2019

  KOMPROMITACJA! Kolejny ruch kadrowy ukazujący dyletantyzm Pana burmistrza i brak zrozumienia dla ludzi pracujących z pasji. Jeśli odsuwa się entuzjastów od zajęć wymagających kreatywności i przestrzeni, kiedy wycina się prawdziwych twórców, którzy spełniali się na swoich stanowiskach, to zostaje bezduszny automatyzm i mierność. A wystarczy prowadzić dialog, rozumieć, zamiast zapowiadać gotowość do rozmów.

  110 23 Odpowiedz
  • 27 mar 2019

   Widzę żal po "wyciętym" przez mieszkańców gminy pryncypale. On to był entuzjastą i prawdziwym twórcą: Stwarzał posady z powietrza, dokumenty na potrzeby, warunki kiedy ich nie było i nagrody z okazji "bycia samorządowcem".
   Prawdziwy pasjonata-artysta.
   Wracając do byłego Pana Dyrektora - myślę że gdyby oskarżenia były bezpodstawne, nie było by tu takiego bicia piany. Pożyjemy, zobaczymy.

   37 82 Odpowiedz
   • 27 mar 2019

    Piszemy na tym forum od lat i zazwyczaj mam podobne zdanie do Twojego, ale nie tym razem. Zdumiewa mnie Twoja wiara w czystość intencji nowego burmistrza oraz w to, że jest to człowiek lekarstwo dla gminy. Ile wyleczy, to wyleczy, ale jakie inne zarazy przyniesie, to aż się boję.

    66 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 mar 2019

  "brak należytego wykonywania obowiązków" - kpina! Chyba długo stołka nie zagrzeje.

  92 22 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Ale bieda, szkoda komentować ale pięć latek szybko przeleci ....

  86 20 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Panie Lemaniak broń Pan swojego dobrego imienia przed Sądem bo zostałeś Pan poważnie oskarżony przez jaśnie panującego burmistrza a jeśli to nieprawda nic Panu nie pozostaje .Chyba ,że oskarżenia są zasadne to nie ma co kruszyć kopii . A panu burmistrzowi przypominam . Jeszcze tablica !!

  92 19 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Proponuje zorganizować brifing na którym dowiemy na ile istotne były uchybienia w postępowaniu związanym z "informatyzacją" muzeum oraz jakiego kalibru były uchybienia w zarządzaniu placówką która ma zaledwie 5 miesięcy. Znam Pawła i jego "zajawienie" historią i wiem że trudno będzie znaleźć równego mu zastępce który z pasją i sercem będzie prowadził to muzeum.

  86 22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 mar 2019

  Dobra zmiana damy wszystkim radę nawet ratownikom basenowym

  62 22 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  No cóż, może warto przypomnieć sobie dwoje poprzednich dyrektorów muzeum. Pana Jarosława Pietrzaka i Panią Bożenę Kobiałkę. I teraz pytanie: Jakież to zarzuty miał wobec nich poprzedni burmistrz?
  A teraz wszyscy bronią Pana Pawła Lemaniaka

  55 60 Odpowiedz
  • 27 mar 2019
   cygnus napisał/a:

   Piszemy na tym forum od lat i zazwyczaj mam podobne zdanie do Twojego, ale nie tym razem. Zdumiewa mnie Twoja wiara w czystość intencji nowego burmistrza oraz w to, że jest to człowiek lekarstwo dla gminy. Ile wyleczy, to wyleczy, ale jakie inne zarazy przyniesie, to aż się boję.

   Wbrew pozorom i Twoim obawom o "moją wiarę w czystość intencji nowego burmistrza" dokładnie przyglądam sie działaniom nowego "układu".
   Jak powyżej zaznaczył Taki_gość, jakoś nikt nie oponował zwolnienia Pani Bożeny pomimo jej pasji i dedykacji w rozwój poprzedniego muzeum. Nie dziwi mnie to bo znam realia tego miasteczka. Nie zdziwiło mnie także że zamiast zwolnić, awansował Szewczyka co spotkało się z moją aprobatą - prawdziwa pasja sama się obroni. Nie przeszkadza mi wiec jazgot oponentów braku krytyki z mojej strony w stosunku do posunięć nowego burmistrza. Wybraliśmy go w celu poprawy sytuacji w gminie więc dajmy mu działać, trudno sprzątać pomieszczenie z pajęczyn nie usuwając ich razem z tworzącymi je pająkami. O tym wie każda dobra gospodyni domowa.

   40 27 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Jakoś w modzie ostatnio za dobrą pracę otrzymywanie kopniaka w doopę na koniec. Nie jestem polityczny ale wcześniej też tak było?

  58 15 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Bez histerii drodzy Państwo. W 100 % popieram decyzję burmistrza. Czemu nie protestowaliście jak w sposób bezpardonowy zwalniano wieloletnią zasłużoną Panią Dyrektor Muzeum, albo jak z buta potraktowano jej późniejszego następcę ?! Teraz wielkie halo, można powiedzieć że kto "mieczem wojuje..." itd. Gmina zadłużona po uszy, muzeum nie za 5, a bagatela za 11 milionów, puste ściany, zamczysko w gmachu , niemiecki ciągnik jako symbol naszej niepodległości. Co jeszcze ?

  58 54 Odpowiedz
 • Niedźwiedź Leśny 27 mar 2019

  Aleś Ty głupi. A żeby ci krowa zdechła. Poproszę definicje słowa bufon. Teraz był konkurs piękności na dyrektora. Decydent miał słabe okulary, co wiele wyjaśnia.

  15 19 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Władza odbiła nowemu burmistrzowi. Najpierw, powinien zapoznać się z problemami miasta, wiosek, z drogami, dojazdami, podjazdami itp. z obowiązkami jakie go dotyczą, a nie zaczynać od pokazania, jaki to jestem wspaniały, potrafię zrobić "porządek". Burmistrzu, karma wraca, zło wraca. Bardzo się zmieniłeś, oczywiście na gorsze.
  Panie Pawle, jest Pan wspaniałym człowiekiem i proszę nie pozwolić się oczerniać.

  56 34 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Panie Pawle - pana odwołanie nie zatrzyma rozrastania się układu jaki zaserwował gminie Szlachetka ale dzięki temu wielu mieszkańców dowiedziało się kim naprawdę jest ten człowiek. Panu nie dorasta do pięt.

  45 36 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Noooo deko lakoniczna ta argumentacja, sugerująca jakiś skręcony przetarg (lub całkiem bez) na dostawę sprzętu. Warto byłoby trochę więcej usłyszeć o ile podanie takiej informacji jest możliwe i dozwolone. Z dnia na dzień to na prawdę wywala się z roboty za grubą sprawę. Fakt faktem, że jeśli byłaby nie prawdziwa to albo Pan Paweł ma za dużo honoru aby się szarpać albo powinien się własnie poszarpać aby oczyścić siebie i dobre imię. Albo wersja trzecia : rozwiązujemy umowę natychmiast i nie kręcimy afery albo kręcimy aferę i robimy dyscyplinarkę. Dogadali się i rozeszli jak człowiek z człowiekiem. Tak na wyczucie to coś na rzeczy jest. Obstawiam w ciemno wersję trzecią. Chętnie poznałbym szczegóły nawet jeśli to ustawka - jednak warto wyjaśnić.

  Albo pismaki coś tu nakręcili ale się działo skoro zaaranżowali i wykonali pracownicy a tutaj był na to przetarg? Rozumiem, że przetarg wygrali pracownicy? Chyba, że przetarg nie doszedł do skutku?
  http://www.przetargi.egospodarka.pl/595295_Wykonanie-aranzacji-wystawy-w-budynku-Muzeum-Niepodleglosci-w-Myslenicach_2018_2.html

  http://esedno.pl/mateusz-suder-wiceburmistrz-myslenic-niegospodarnosc-malwersacje-niedopelnienie-obowiazkow/

  "Dzisiaj Muzeum Niepodległości wciąż nie jest ukończone, źle przygotowano przetargi na jego wyposażenie, posypał się harmonogram realizacji. Mało tego poprzednie władze udzieliły firmie, która budowała obiekt – ukrywając to przed Radą Miejską – zamówień dodatkowych na kwotę 140 000 zł."
  .....nie żeby obiektywnie ale wałem czuć na odległość. Nadal obstawiam wersję trzecią, dogadali się co do zwolnienia aby chłopa z wpisem do papierów albo sprawą nie puścić, bo by nigdzie roboty nie znalazł a po cześci to nawet może nie być jego wina ale "śmietanka" Macieja.

  25 21 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Jak zwykle czujny, zwarty i gotowy.....

  12 7 Odpowiedz
 • Włodek 28 mar 2019

  Niektórzy powinni sobie przypomnieć i odpowiedzieć, czym zasłużyła na zmianę Pani Bożena Kobiałka ?

  46 11 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 28 mar 2019

  powinien pan isc do sadu panie pawle! wierze w to ze to ustawka polityczna i nie pasuje pan partii i powinien walczyc pan o dobre imie

  30 34 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Myślę po ilości obrońców p. Lemaniaka, że powinien on w następnych wyborach startować na burmistrza. W necie ma już sporo poparcia.

  Powtarzam. Przypomnijcie sobie sposób zwolnienia p. Kobiałki i p. Pietrzaka

  42 22 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 28 mar 2019

   poprzedni dyrektor mial budowac muzeum to zajmowal sie organizowaniem turniejów rycerskich, wieczorkow poetyckich i konkursow na kapelusze, nic dziwnego ze mu podziekowano. jego nastepca postawil muzuem w niespelna rok a o czasie zmarnowanym na te zabawy w przebieranki nikt nie pamieta

   28 13 Odpowiedz
   • 28 mar 2019

    To może jeszcze wytłumacz z jakiego powodu straciła stanowisko p. Kobiałka?
    A może Pietrzak jako dyrektor muzeum to była taka przykrywka, żeby za chwilę wsadzić na stołek Lemaniaka?

    24 17 Odpowiedz
    • mysleniczaninzdziada 28 mar 2019

     nie wiem dlaczego stracila, moze nie czula sie na silach zbudowac muzuem niepodleglosci a wiec o charakterze historyczno-regionalnym. ale to tylko moje domysly - daleko mi do teorii spiskowych, mowie tylko o tym co sam widzialem na wlasne oczy i sledzac media

     17 10 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Dobra decyzja. Miałem z tym Panem do czynienia. Jak góra zagra tak Pan Lemaniak zatańczy. Naturalna kolej rzeczy.

  36 34 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Lemaniak w wyborach na burmistrza to chyba niezła idea, dobrze jest różnicować pola manewru, im więcej tym lepiej. Mam nadzieję, że kolejne wybory przyniosą więcej kandydatur. Wybór partyjnego w samorządzie mija się z celem idei samorządu i nigdy mieszkańcom służyć nie będzie. Widać? - Trochę już widać. Partyjnym wara od SAMORZADÓW.

  18 22 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Dziwna ta ilość obrońców, to wrogowie miasta.
  Ekspulsja Pani Kobiałka doczekała się retorsji. to normalne działanie. (do tej pory, przeważnie w dyplomacji)

  25 8 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Kto zna Pawła to wie że jego jedyną winą jest to że nie pasuje obecnej władzy. Ale spokojnie on sobie da radę a burmistrz jako człowiek ultra wierzący wie że kara za oczernianie go nie ominie. Stoi w Biblii jak byk.

  29 30 Odpowiedz
  • 28 mar 2019

   Jeszcze wyślij anonimowy email bo nie wszyscy wychwycą groźbe w Twoim poście.
   Ból w czterech literach jest zaiste piekielny, Milordzie.

   7 16 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Ale, że o co chodzi z tym "sposobem zwolnienia" poprzednich dyrektorów?
  Bo ja odniosłem wrażenie, że nowy burmistrz jest przeciwko metodom działania poprzedniego, ale póki co wychodzi na to, że ma jakąś dziwną pulę "oko za oko", że skoro Ostrowski tak mógł, to on też może i nie ma prawa to godzić w jego wizerunek?

  21 17 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Wybory to taka gra, takie rekolekcje dla wyborców jak powinno się postępować.
  Ale żeby do tych przedwyborczych obietnic dojść, należy robić to samo co poprzednik tylko jeszcze skuteczniej.
  Tutaj zawsze można się zasłonić poprzednikiem, że on robił to samo.

  14 7 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Panie Pawle, nie znam szczegółów Pańskiego zwolnienia. Jednak proszę rozważyć Sąd Pracy. Wiem, że po takim potraktowaniu można być w szoku... Znam sprawy, które wydawały się z góry przegrane,lecz w efekcie poszkodowani wygrywali z pracodawcami. Odzyskiwali swoją cześć i dobre imię. Nierzadko także niezłe odszkodowania.

  28 19 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Petycje to możecie sobie pisać np. do Macieja Ostrowskiego lub do niezatapialnego Józefa Tomala, a najlepiej do "budki z wodą sodową".

  23 23 Odpowiedz
  • 28 mar 2019

   Cytat z petycji:
   [...]Mamy nadzieje ze Pan Burmistrz potwierdzi że my, Polacy potrafimy z należytą troską traktować nasze Dobro Narodowe jakimi są dobrze zarządzane placówki muzealne9(.1), ale również osoby które dbają o ich rozwój.

   Uważamy, iż osoba pana Pawła jest niezbędna w naszym muzeum (.2)

   Jesteśmy przekonani, że powody dla których został zwolniony nie są argumentami ostatecznymi i nie do podważenia. (.3)

   Najważniejsza jest społeczność (.4). I właśnie dlatego my będąc tą społecznością zwracamy się z ogromną prośbą o danie szansy i przywrócenie go do pracy.[...].

   1. Z audytu wynika zupełnie coś innego. Kto przeczytał ten wie, czekam na expose byłego dyrektora.
   2. "Nie ma ludzi niezastąpionych" cytat który padł z ust pewnego Pana na "weselu w muzealnym ogrodzie".
   3. Jakiekolwiek działanie na szkodę Gminy celowo czy pod wpływem presji zwierzchników można zakończyć w sądzie więc zwolnienie ze skutkiem natychmiastowym nie jest "argumentem ostatecznym". Andrzejowi "Żelazna Ręka" do dzisiaj spędza to sen z powiek...
   4. Zanim podjęto decyzje, odbyły się konsultacje środowiskowe więc podejrzewam że nie jest to decyzja bezpodstawna.

   9 11 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Służbisto, do sądu nie pisze się petycji.

  14 6 Odpowiedz
 • 28 mar 2019
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Cytat z petycji:
  Jesteśmy przekonani, że powody dla których został zwolniony nie są argumentami ostatecznymi i nie do podważenia

  podważać, podważać, bronić się. Każdy ma prawo do obrony zwłaszcza gdy słuszne a jeśli nie słuszne to podważać.
  W mojej ocenie nadal myslę, że to zadziałała alternatywa nr3:

  Vivaldi napisał/a:

  Albo wersja trzecia : rozwiązujemy umowę natychmiast i nie kręcimy afery albo kręcimy aferę i robimy dyscyplinarkę. Dogadali się i rozeszli jak człowiek z człowiekiem. Chętnie poznałbym szczegóły nawet jeśli to ustawka - jednak warto wyjaśnić.

  mało szczegółów z jednej i drugiej strony ale nic w tym dziwnego nawet jeśli jednemu czy drugiemu było wspólnie "nie po drodze" to nawet z błahego powodu nic razem -my Polacy (jak szło w petycji)- nic nie zbudujemy albo ktoś "gra w orkiestrze" albo robi "pod gorę".
  Intencje szczere to uzasadnić, intencje fałszywe to rozejść się w pokoju ale nie przeszkadzać. Bardzo proste. Może warto grzebać a może lepiej nie i dać im obojgu spokój.

  3 3 Odpowiedz
  • 28 mar 2019

   Też myślę że przyjęto tę opcję. Jednak jak już napisałem powyżej, zawsze można dochodzić swojej racji w sądzie.

   9 9 Odpowiedz
 • 28 mar 2019
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Cytat z petycji:

  4. Zanim podjęto decyzje, odbyły się konsultacje środowiskowe więc podejrzewam że nie jest to decyzja bezpodstawna.

  Proszę mi powiedzieć, jakie były to konsultacje? Jeśli sama grzebanina wśród posłusznych pisowczyków to argument ten nie ma sensu.

  15 7 Odpowiedz
  • 28 mar 2019

   "[...]Zanim burmistrz podjął decyzję, konsultował się w tej sprawie ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK koło w Myślenicach oraz Polskim Stowarzyszeniem Historycznym oddział Myślenice. Obie te placówki nie wyraziły sprzeciwu wobec decyzji burmistrza. W Muzeum Niepodległości w Myślenicach nie funkcjonują związki zawodowe.[...]"
   Żródło

   9 12 Odpowiedz
   • 28 mar 2019

    Tak jak napisałem, zapytanie przedstawicieli było czystą formalnością - jawne przejawianie niechęci wobec dyrektora a burmistrzowi to na rękę. Obie jednostki bezużyteczne, bez większego polotu i ambicji. Zdziwiła kogokolwiek wydana przez Pana Stoszka i Ingardena opinia? Odwoływanie się do tego jest po prostu śmieszne.

    18 9 Odpowiedz
    • 28 mar 2019

     Wyrokować, każdy może. Trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi jak co, komu wychodzi...
     Jak to mawiał forumowy klasyk: ...A karawana jedzie dalej...

     4 12 Odpowiedz
     • 28 mar 2019

      Właśnie widzę, że jak kończą się argumenty to człowiek ratuje się czym może. ;)

      (dla tych którzy nie zrozumieli - chodzi o mądrości ludowe) :))

      13 3 Odpowiedz
     • 28 mar 2019

      Przykro mi, ale nie obędzie się bez ad personam - trzeba zauważyć słonia w salonie:
      Masz kija w dupie bawiąc się w księgę przysłów i starasz się być białym księciem zaszczycającym wszystkich swoim inteligentnym majestatem i biczem domniemanego obiektywizmu, gdy jedyne co robisz to propagowanie domniemań i docinek. Nie jesteś demonem Laplace'a żeby wszędzie być i wszystko wiedzieć, a piszesz z przekonaniem jakbyś dzierżył imperatyw moralny w prawej dłoni. Trochę więcej pokory.

      Pozdrawiam

      16 7 Odpowiedz
    • 28 mar 2019

     Yyyy ale, że jak, że Ciebie nie zapytali ?

     Shad napisał/a:

     Właśnie widzę, że jak kończą się argumenty to człowiek ratuje się czym może

     no własnie ale jakie argumenty? Nic w art nie podano a tu burza.

     Ludzie powtarzam nawet jak jednemu się uśmiech drugiego nie podobał to się dogadali bez afery i są dogadani a aferę kręcicie Wy. Załatwili między sobą i OK. Czy Wy na prawde czekacie na to aby w punktach pojechali (UWAGA PRZYKŁAD a nie fakt) : ukręcił kasę na przetargu na sprzęt albo przetargu nie było, albo specyfikacja przetargowa pod jedną firmę, a może nie zweryfikowane zamowienia przy budowie. Nie wiem i pewnie tak nie było ale jak było to nakręcicie aferę, zamiast rozejścia się w zgodzie pójdzie oficjalna sprawa dyscyplinarna i może za byle nic ukręcicie Pawłowi jakiś wyrok na papier. Tego chcecie tymi pierdołami tutaj? Jesli strony chciałby coś wyjaśniać wyjaśniłby. Nie chcą to czego drążycie? Jak pójdzie sprawa oficjalnie pod Waszym naciskiem obyście się nie zdziwili, bo finał będzie bez zmian tylko w skutkach gorszy. Myślcie głową a nie pyszczeniem :-)

     mysleniczaninzdziada napisał/a:

     Z tego co ludzie opowiadają na mieście to Pan Paweł był jednym z ostatnich kompetentnych, wartościowych i myślących, teraz czas na grupowe cięcia w urzędzie i finito pewnie bedzie trzeba obsadzać lepszymi

     Oczywiście, że i tak może być i jest to prawdopodobne. Jak chciało mu się gonić z Halniakiem w ramach rozrywki znaczy zajawkę ma a to ważne, widać żyje i żyje czymś. I nawet jak był na przykład tylko za drogi w "utrzymaniu" a przy okazji coś tam coś tam o czym nie wiemy to Pawła nie uratujecie na stanowisko a wygrzebiecie coś i pogrzebiecie bardziej.

     6 11 Odpowiedz
     • 28 mar 2019

      Bo widzisz Vivaldi, tu sprawa Pawła jest tylko tłem żeby dowalić Szlachetce. Dowalić każdemu kto jest za Szlachetką czy przy okazji mnie bo nie jestem "anty". Po trupach do celu, a celem jest Szlachetka. Zaczynam się zastanawiać czy słusznie podjąłem dyskusję w tym temacie. Tak jak piszesz, może to tylko zaszkodzić Pawłowi.

      14 18 Odpowiedz
      • mirek@ 28 mar 2019

       Ciekawa retoryka - teraz straszenie tym ze wyrażając poparcie dla dyrektora będzie mial kłopoty, ludzie serio? Wszystko strachem? Siła? Pozycja?

       13 5 Odpowiedz
      • 28 mar 2019

       Ty się już nie odzywaj.Dużo ludzi wie coś za ptosek ! A po co ma wiedzieć więcej !

       20 4 Odpowiedz
   • 28 mar 2019

    Bo się boją.

    14 4 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  '' brak należnego wykonywania obowiązków w zakresie administrowania podległą jednoską'' ? Chodzi o to, ze Pawel w trakcie administrowania muzeum wstapil do W.O.T i musial przejść kilkunastodniowe szkolenie ?? Czy o to, ze godzi pasje bycia ''Halniakiem'' w zalozonej przez siebie
  grupie terytorianej ,z administrowaniem muzeum ?!

  29 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 mar 2019

  zdjecie
  Jak to z PiSem bywa. I można by zrywać boki gdyby nie fakt, że to my zapłacimy w podatkach.

  To co Kurski wkłada w treść Wiadomości to już sprawa z pozoru od nas odległa...

  PiS zawitał do Myślenic i nie ma pokoju, jest wojna i są bitwy. Szlachetka czyni "porządek". Czyści, porządkuje i oddłuża Myślenice. Choć idąc jeszcze wczoraj ulicą widziałem tyle samo śmieci co zwykle na chodnikach, trawnikach i różnych zakamarkach. No ale ponoć ten Szlachetka jest bardzo zajęty czyszczeniem i dużo pracuje. Gminy gospodarz.

  16 15 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Panie Pawle, nie znam Pana, ale wiadomo jest mi, że jest Pan żołnierzem WOT. Przepisy wyraźnie mówią:
  " w okresie od dnia doręczenia pracownikowi karty powołania do terytorialnej służby wojskowej, a przed jej zakończeniem – pracodawca nie może zwolnić ani rozwiązać z pracownikiem umowy o pracę. Ochrona ta nie przysługuje jednak pracownikowi, jeżeli pracodawca ma podstawy by rozwiązać umowę o pracę w trybie dyscyplinarnym oraz w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji zakładu pracy".
  No cóż, na pocieszenie Panu powiem za J.S. Lecem "Nawet od tronu wycierają się spodnie". Miejmy nadzieję, że są uszyte z tak samo marnego materiału, jak nasza obecna smutna rzeczywistość.

  19 14 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Zapewne historią za bardzo manipulował .

  28 7 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  O co ten lament , przecież nikt nie jest przyspawany do stołka .

  16 19 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Panie Pawle, teraz dopiero ze szczątkowych informacji dowiedziałam się, że jest to zwolnienie dyscyplinarne. Tym bardziej doradzam Panu wniesienie sprawy do Sądu Pracy. Tam pracodawca musi podać konkretne zarzuty. I niech pracodawca nie zapomni o tym, że Sąd, to nie suweren sprawny intelektualnie inaczej.Powodzenia.

  28 9 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Niech ten świat bezdusznym nie będzie, z dnia na dzień wykopują człowieka z pracy, skoro dla PiSu to norma, to standardy krześcijańskie mają wzorowe. No a Szlachetka ma dużo katolickich rzeczy na fejsbuku, wierzący i praktykujący.

  Petycję o przywrócenie dyrektora podpisało już kilkaset osób i liczba ciągle rośnie. Jednak żyje to miasto! Ave

  http://www.andrzejnartowski.pl/czysciciel-obajtek-orlenino-i-gra-w-czaszki/

  17 16 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  kto następny??

  21 5 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 28 mar 2019

   Następny? Z tego co ludzie opowiadają na mieście to Pan Paweł był jednym z ostatnich kompetentnych, wartościowych i myślących, teraz czas na grupowe cięcia w urzędzie i finito pewnie bedzie trzeba obsadzać lepszymi

   19 9 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  szkoda że jeszcze do końca kadencji Pana burmistrza kadencji musimy się męczyć... teraz jakaś miernota wejdzie na gotowe i nagle dziwnym trafem kasa na dokończenie wnętrza muzeum się znajdzie. Potem tylko wypakowac gotowe eksponaty i jestem super pis dyrektor!

  20 13 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Czas pokaże czy postawiłeś na dobrego konia. Już teraz jestem przekonany że nie.

  Pragnę tylko podkreślić że zawsze byłem w obozie anty Ostrowskim, teraz zapisałem się do obozu anty Szlachetkowego.

  19 3 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  dokładnie tak

  5 6 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  Taka jest kolej rzeczy nowa miotła zamiata , gość popierał maćka i platforme to co się dziwić , tak to już jest w tym popisowskim państwie! Dzisiaj ludzie są oszołomami bo jedni głosują na po a drudzy na pis bo tak są ich mózgi sterowane i zaprogramowane a bambry popisowskie się cieszą jak zawładnęli ludzkimi mózgami. oszołomieni ludzie poza pis i po nie widzą kogo innego!

  23 11 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  O co to bicie piany , Kto wygrał wybory ten sprawuje urząd , a petycje to proponuje zaadresować do św Mikołaja .

  18 20 Odpowiedz
  • 29 mar 2019

   Ciężko zrozumieć bo urywają się kontakty i znajomości. Przecież Szlachetka deklarował rozbicie tego układu jeszcze przed kandydaturą na drugą kadencję. Szkopuł w tym że "układ" myślał że Szlachetka przegra z kretesem i dlatego teraz skowyt. Zwłaszcza gdy zaczął wypełniać swoje przedwyborcze deklaracje. Nie muszę Wam chyba przypominać jak Ostrowski i jego entourage traktowali Szlachetkę i popierających go myśleniczan gdy jeszcze byli u władzy? A teraz pretensja bo "usuwa koalicjantów Ostrowskiego"? Piszę to już kolejny raz, nie lubie się powtarzać jednak myślę że za którymś rzem trafi to do umysłów "opozycji" - przegraliście wybory i teraz ponosicie konsekwencje.

   19 23 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  Mateuszu i Mateuszu. Ale którysz? Ten były spółkowy czy ten na zastępstwie? A może ten morawiecki?

  8 12 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  Nagle wielka haja, że obecny burmistrz zwalnia z dnia na dzień zasłużonego dyrektora. A czy poprzednik nie działał podobnie? Krótka pamięć Drodzy Forumowicze... bardzo krótka.

  14 20 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  Nie chodzi tylko o samo to, że zwalnia. Ma ktoś oczywiste dowody że Maciej tak robił? A jeśli już to miało miejsce, to czy nie po to wybierali mieszkańcy tą niby lepszą opcję, żeby teraz ktoś stosował praktyki pisowskie u Obajtka wyuczone?

  No druga sprawa, równie kontrowersyjna - kto na następcę, następny partyjny aparatczyk czy pojedziemy po rodzinie? (Hajduki może?)

  19 11 Odpowiedz
  • 29 mar 2019

   Poprzedni burmistrz święty pewnie nie był. Za to obecny czyli wspaniała lepsza opcja dla dobra mieszkańców zwalnia dyscyplinarne uczciwego człowieka podając wyssane z palca powody. Nie znam żadnego przypadku kiedy by p. Ostrowski tak postąpił.

   26 11 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  zdjecie

  20 15 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  Do prywatnie kim ty dzisiaj jesteś tam u siebie napoleonem , hitlerem czy może stalinem? :)

  9 6 Odpowiedz
 • 30 mar 2019

  Jarosławie, siejesz pan dużo zła.

  Złamałeś Konstytucję i podniosłeś rękę przeciw obywatelom jako poseł?

  19 13 Odpowiedz
 • 30 mar 2019

  czy kazda zmiana wladzy musi zmieniac ludzi na stanowiskach-obojetnie czy dobrze rzadzili i pracowali

  14 6 Odpowiedz
 • 30 mar 2019

  Bardzo dobra decyzja Pana Burmistrza .

  14 25 Odpowiedz
  • 31 mar 2019

   Oczywiście, też jestem tego zdania. Byłem na sesji jak stałem murem za poprzednią Panią Dyrektor, to mogę przyjść teraz , z resztą nie tylko ja. Mogę stanąć do merytorycznej dyskusji z każdym kto kwestionuję decyzję burmistrza. Mogę to zrobić ja, albo ludzie związani z historią, którzy przez poprzednią władzę zostali zmarginalizowani, bo nie byli związani z urzędem. Murem za burmistrzem , trzymam kciuki za Pana. Tyle w temacie.

   18 26 Odpowiedz
 • 30 mar 2019

  panie burmistrzu przypominam !! Tablica !!

  8 11 Odpowiedz
  • 30 mar 2019

   Koniecznie trzeba się jej pozbyć następnie solidnie wstawić nową że to nowy wybudował własnymi rękoma na ściernisku . Za jakiś czas to kto tam będzie pamiętał jak było.

   13 8 Odpowiedz
 • 31 mar 2019

  A strony konfliktu milczą. Zastanówcie się na poważnie dlaczego nie ma twardych argumentów podanych? Któraś ze stron zdecydowanie sobie tego nie życzy i/lub nie chce. Po co najgłośniej klikają osoby postronne. Pan Paweł jeśli czułby potrzebę zareagowałby na pewno nie tu ale w sądzie pracy o czym byłoby wiadomo, Pan Burmistrz gdyby czuł potrzebę argumentu także podałby wprost przyczynę tylko wtedy nie uchyliłby bramki do polubownego rozwiązania, bo z urzędu musiałby wytoczyć sprawę. Nie widzicie albo nie słyszycie tej ciszy polubownej aby zaszkodzić jak najmniej? Nie znam sprawy ale coś mi się wydaje, że w tym przypadku milczenie jest złotem.

  7 20 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   1 kwi 2019

   … lub są jeszcze tacy ludzie, którym godność nie pozwala taplać się w tym...

   9 8 Odpowiedz
 • 1 kwi 2019

  Mamy wszyscy nadzieję że pójdzie Pan do sądu pracy i że zapadnie tam sprawiedliwy wyrok. To by ucięło zbędne spekulacje

  13 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 kwi 2019

  W sumie nie mam zdania czy to dobrze czy źle. Ale przypomina mi sie sytuacja sprzed roku czy dwóch kiedy to Pan Paweł dostał nagrode od burmistrza Ostrowskiego, chyba 60 tys. za pomysł koncepcji budowy muzeum ( jakos tak to leciało, prosze mnie poprawic jak sie myle). Wtedy wszyscy grzmieli jak tak można a teraz piszecie jaki wspaniały człowiek. Zdecydujcie się :)

  13 10 Odpowiedz
 • 2 kwi 2019

  500 osób podpisanych pod petycją jakoś nie ma wątpliwości kogo popiera

  8 8 Odpowiedz
 • Paweł Lemaniak 2 kwi 2019

  Dziękuję wszystkim za wsparcie i dobre słowo - tylko to mi zostało w sytuacji, w której się znalazłem. Coś poszło nie tak, jak miało pójść, więc teraz dla równowagi pojawiać się będą różnego rodzaju kłamstwa i niedopowiedzenia, jak ten dwa posty wyżej. Stary sprawdzony klasyk - najbardziej chwytliwy - "piniądze", wszystko niedopowiedziane, tak aby można było się wycofać, a kłamstwo poszło w świat.
  Prostując - nie otrzymałem żadnej nagrody w związku z budową muzeum.
  Jeszcze raz dzięki dla Wszystkich za wsparcie.

  23 14 Odpowiedz
 • 2 kwi 2019

  Józek, minister propagandy powiedział, „Kłamstwo wypowiedziane raz pozostaje kłamstwem, ale kłamstwo wypowiedziane tysiąc razy staje się prawdą” . Jak Pan widzi powyżej towarzysze pisorki rzuceni na front walki z drugim sortem napiszą o Panu wszystko "co trzeba", żeby udowodnić "co trzeba" w myśl zasady "dajcie mi człowieka a znajdziemy mu paragraf".
  Ja po prostu bardziej wierzę Panu, a nie im...... Może jednak sąd pracy ???

  11 14 Odpowiedz
 • Paweł Latoń 2 kwi 2019

  Kiedyś przychodziłem do muzeum aby poznać wojenną Historię naszego regionu. Zobaczyłem w tedy Pana Pawła który mi bardzo pomógł, jako osobę zdeterminowaną i ciężko pracującą bez wytchnienia. Ci co piszą o pieniądzach nie wiedzą o tym jak dyrektor angażował się w muzeum, jak całe serce tam zostawiał. Zapewne też nie chcą wiedzieć bo było by im to nie na rękę. Dla mnie to odwołanie jest porażką dla Myślenic i powiatu. Przyjdzie kiedyś taki czas że wspomnę o Panu i zwyczajnej ludzkiej pomocy, która okazała się dla mnie wyjątkowo cenną lekcją.

  12 13 Odpowiedz
 • 3 kwi 2019

  Burmistrz najlepszym naszym przyjacielem jest,
  Burmistrz naszym naszym przyjacielem jest,
  Burmistrz najlepszym naszym przyjacielem jest,
  jemu chwała jemu cześć (bez końca!)
  glory glory hallelujah Burmistrz nie ma .....

  3 10 Odpowiedz
 • 4 kwi 2019

  Dobrze ,że tablica jeszcze wisi....

  1 8 Odpowiedz

Zobacz więcej