Koronawirus

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa.

Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej

artykuł aktualizowany

Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego obecność dając wynik ujemny. O tym przypadku informowaliście wczoraj pisząc na redakcja@miasto-info.pl .

- Nie ma powodów do paniki – mówił Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala. - Nasza placówka od 28 lutego decyzją wojewody znajduje się w stanie podwyższonej gotowości. Jesteśmy przygotowani na ewentualne przyjmowanie pacjentów. Do tej pory mieliśmy 4 hospitalizowane przypadki i u wszystkich stwierdzono wynik ujemny. To oznacza, że nie wykryto koronawirusa. Dementuję wszelkie pogłoski o tym, że w Myślenicach znajduje się osoba zarażona. Czym innym jest pacjent z podejrzeniem a czym innym potwierdzenie choroby - przekonywał.

Jak wyjaśnia dyrektor; ze względu na to, że myślenicki szpital posiada oddział zakaźny, zgłaszają i będą zgłaszać się do niego mieszkańcy regionu wracający z różnych rejonów świata, a obowiązkiem szpitala jest wdrażanie procedur i przyjmowanie ich.

Czekają na wynik studentki z Francji

Lekarze czekają teraz na wyniki studentki z Francji, która z objawami choroby trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej.

- Czekamy na wyniki badań obywatelki Francji. Jeśli je tylko otrzymamy podamy taką informację. Będzie to dziś lub jutro - zapewnia Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:
*wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
*kaszel
*duszności
*problemy z oddychaniem

Powiązane tematy

Komentarze

 • 11 mar

  Podobno, po przekroczeniu progu myślenickiego szpitala, korona wirus zabijany jest przez miejscowe bakterie.

  37 41 Odpowiedz
 • 11 mar

  Mszana Górna to raczej koło Mszany Dolnej, a nie Limanowej :)

  82 23 Odpowiedz
  • 11 mar

   A gmina jaka ? Myslenice ?

   18 88 Odpowiedz
   • 11 mar

    * Powiat

    12 88 Odpowiedz
    • 11 mar

     Gmina Mszana Dolna, powiat limanowski :) I co w związku z tym :) Zazwyczaj się najbliższe miasto pisze :)

     77 17 Odpowiedz
     • 11 mar

      No raczej o takich rzeczach w pierwszej kolejności pisza powiatowe portale :D czego ty nie rozumiesz :D w tym wypadku powiat limanowski :D jaśniej się nie da :D

      10 82 Odpowiedz
    • 12 mar

     Powiat -mógłby być -myślenicki , bo delegacje Mszany Dolnej jeździły do Paniaka ówczesnego starosty ( narodowości słowackiej) by wcielić Mszanę do Powiatu Myślenickiego , , ale ten nie był zainteresowany (taka rasa).

     6 11 Odpowiedz
     • 12 mar

      Bzdury wypisujesz.Paniak to Polak z Orawy ,a nie Słowok.A Mszana od zawsze była związana z limanowskim.

      4 1 Odpowiedz
      • 12 mar

       Nie jest to prawda.
       Paniak sam deklarował pochodzenie slowackie, i rzeczywiście urodził się na Orawie.
       W okresie przywracania powiatów po regionach do Paniaka były słane petycje od mieszkańców Mszany Dolnej o przyłączenie jej do powiatu myślenickiego.
       Do Myslenic mieli po drodze w drodze do pracy w Krakowie czy do urzędów krakowskich. Do Limanowej musza się cofać.

       1 4 Odpowiedz
 • 11 mar

  Każdy szpital ma swoje bakterie. Jak się pojawia jakąś nowa to jest kłopot. To wina ludzi. Są osoby mega nieodpowiedzialne. Masz objawy to usiądź na du... I dzwoń po karetkę a nie wsiadaj do busa, nie plataj się po sklepach. I jeszcze brak wyobraźni... A ci którzy olewają zagrożenie to palanci - żeby nie płakali.

  32 3 Odpowiedz
 • 11 mar

  Jest następny pacjent z podejrzeniem na oddziale

  12 9 Odpowiedz
 • 11 mar

  Podobno w sobotę wracają uczniowie z jednej ze szkół Powiatu Myślenickiego z praktyki w Berlinie

  12 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 mar

  Jeśli koronawirus przekroczył próg polskiego szpitala, to sam jeszcze nie wie wlazł

  2 18 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 11 mar

  Dlaczego podajecie tylko dwa przypadki, co z resztą osób, które w ostatnich dniach trafiły do myślenickiego szpitala zakaźnego ????????, Tak przy okazji w Chinach na wynik testu czeka się kwadrans u nas dwie doby, informacja z TVP

  5 5 Odpowiedz
 • 11 mar

  To ja zapytam, ile ten nowoczesny oddział ma respiratorów? Bo to jedyne narzędzie do walki ze skutkami koronawirusa. I od niego zależy, czy ktoś przeżyje infekcję, czy nie. A według jakiego klucza respirator będzie przydzielany? Loteria, koperta, czy przynależność do partii? Rząd opowiada bzdury, rozdaje kasę na 500+ a nie dba o to, co ważne!

  13 7 Odpowiedz
 • 12 mar

  Nie wiem jak się powinno siedzieć w kościele aby nie złapać wirusa, ale osoba chodząca z tacą po kościele i ksiądz podający komunię są chyba najbardziej narażeni.

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 mar

  We Włoszech to konieczność: https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/wlochy-msze-sw-bez-wiernych-z-powodu-koronawirusa/3cdywbd

  A u nas do tego nie dojdzie bo jest antidotum
  zdjecie

  2 2 Odpowiedz
 • kasia 12 mar

  ile jeszcze będą czekać na wynik obywatelki Francji ???

  6 2 Odpowiedz
 • 12 mar

  https://menway.interia.pl/obyczaje/nauka/news-wirus-homo-sapiens-czy-matka-natura-chce-nas-zabic,nId,4371624,nPack,1

  jak czytam wywody bono i maktora to trzymam kciuki za matkę naturę. Bono przecież ty do kościoła nie chodzisz a najbardziej jesteś zmartwiony księdzem który może się zarazić. Dlaczego się martwisz przecież chciałeś ich wszystkich wyłapać i pozamykać. Podać twoje cytaty z tematu "tylko nie mów nikomu"? Ty dążysz do jeszcze większej paniki niż jest? Dezinformację stosujesz tu od dawna ale jaki jest teraz twój cel? Moja msza, mój wybór, możesz się nie martwić za mnie.
  Wczoraj była koronka o 20.00. Oby nie doszło do tego, że pomocy będziesz szukał właśnie w kościele.....co wtedy zrobisz? Zmienisz zdanie, zmienisz opcje, smycz?

  1 22 Odpowiedz
  • 12 mar

   Jesteś, ślepy, głuchy czy przygłupiasty?
   Moja religijność jest inna niż twoja, bez tych przymiotów powyżej, niemniej zakażony ksiądz
   nie jest w moim interesie ( nawet jeżeli jestem tylko niedzielnym katolikiem).

   159 42 Odpowiedz
  • DajMI MINUSY! 12 mar

   To nie jest Twoja sprawa, bo na takiej mszy, jak się pozarażasz, to potem idziesz i również zarażasz. Państwo tak się boi Kościoła, że nie ma jaj zamknąć tych zgromadzeń, po czym największe zagrożenie dla ludzi będzie właśnie na mszach, bo na mszach jest dużo starszych ludzi, a z tego co wiadomo, współczynnik śmiertelności rośnie wraz z wiekiem. Skoro nawet muzłumanie poszli po rozum do głowy i zaprzestają organizacji zgromadzeń to KK też powinien. Nie wiem, na co chcemy czekać - na scenariusz Włoski? Tu minister zdrowia podkreśla, że to jest czas kwaratanny polskiego społeczeństwa, tu zamykane są szkoły i uczelnie, kina, baseny, teatry, muzea, siłownie, a tutaj pozwala się na msze w kościołach. Gdzie logika? Nie ma jej.

   A jeśli kościół leczy duszę - to twojej nie uleczył, bo poziom twojej nienawiści i agresji do ludzi o odmiennych poglądach niż twoje jest nie do zmierzenia.

   584 337 Odpowiedz
  • DajMI MINUSY! 12 mar

   "Agencja Reutera opisała przypadek z Korei Południowej, słynną "Pacjentkę 31". Chodzi o kobietę zakażoną koronawirusem, która zanim trafiła do szpitala, miała kontakt z wieloma osobami. Dwukrotnie była w kościele, zapewne tam zakażając sporą liczbę ludzi. Później wyliczono, że co najmniej 9,3 tys. osób pojawiło się w tym samym kościele, z czego około 1200 miało później objawy przypominające grypę. Obecnie u setki z nich potwierdza się zakażenie koronawirusem."

   571 332 Odpowiedz
  • 12 mar

   Pomocy w kościele? To dlaczego latacie do szpitala? Zbyt słaba wiara?

   182 2 Odpowiedz
   • 12 mar

    Macie dyspense załatwioną......to coś zmieni?

    3 Odpowiedz
    • 12 mar

     Teraz załatw rekompensatę od Państwa dla kościołów za wpływy , w kwocie zgodnej z ich deklaracją zarobkową.

     6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej