Alarmujecie

Zarabie tonie w śmieciach. Gmina wysyła w teren strażników miejskich

Zarabie tonie w śmieciach. Gmina wysyła w teren strażników miejskich

„Może władze miasta lub inne organy myślenickie zajmą się wreszcie tym gó… na Zarabiu. Szkło w wodzie… Tam odpoczywają rodziny, dzieci. Widzę że wszyscy to mają w du…”

– to fragment mocnego wpisu jednego z mieszkańców na który stara się reagować zastępca burmistrza. W jaki sposób?

 

Kilka dni temu w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców zamieścił post, który w mocnych słowach opisuje sytuację jaka od dłuższego czasu ma miejsce na Zarabiu w Myślenicach.

Chodzi o problem śmieci, które znaleźć można dosłownie wszędzie. Najgorzej jest podczas weekendów i zaraz po nich, kiedy butelki i innego rodzaju odpadki nie mieszczą się w koszach. W konsekwencji ci, którzy mieli zamiar wyrzucić coś do pojemnika, zostawiają śmieci obok, a inni rzucają je gdzie popadnie. Najwięcej jest butelek po alkoholu, które lądują nawet w wodzie.

„Może władze miasta lub inne organy myślenickie zajmą się wreszcie tym gó… na Zarabiu. Szkło w wodzie… Albo osoby z lato może do sprzątania. Bo to już jest bieda total… Wakacje mega. Tam odpoczywają rodziny, dzieci. Widzę że wszyscy to mają w du…”

na facebooku kilka dni temu napisał Wojciech Lijewski.

W komentarzach pod jego postem swoją odpowiedź zamieścił m.in. zastępca burmistrza Mateusz Suder (PiS). Zapewnia w nim, że nad porządkiem w rekreacyjnej dzielnicy Myślenic dbają odpowiednie służby i deklaruje otwartość na pomysły mieszkańców.

Mateusz Suder, zastępca burmistrza: Nad utrzymaniem czystości na Zarabiu na bieżąco pracują służby gminne, RPGK oraz pracownicy spółki Sport Myślenice. Na wiosnę specjalnie dostawiliśmy większe 120 litrowe pojemniki na odpady, kolejne wkrótce trafią na „małpi gaj” i parking przy stadionie Dalin.

Jednak trudno utrzymać idealny porządek skoro wiele osób wyrzuca butelki, opakowania itp. do rzeki, w trawę obok ławeczki, czy zostawia w lesie, a inni bezkrytycznie się temu przyglądają. Jako gmina nie jesteśmy też w stanie sprzątać terenów prywatnych, dzierżawionych czy rzek i potoków za które odpowiadają inne instytucje, przedsiębiorcy, RZGW WP.

Jeżeli macie pomysły na rozwiązanie tego problemu to również jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, piszcie.

Pomysły komentujących są różne i można wśród nich znaleźć np. rozwiązania mówiące o mandatach od 5 do nawet 30 tys. zł, przez interwencję „myślenickich chłopaków”, zaangażowanie w dbałość o ten obszar osób prowadzących tu lokale gastronomiczne, czy włączenie do pilnowania porządku strażników miejskich.

 

Gmina reaguje: na początek regulamin i więcej patroli

We wtorek 14 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice zastępca burmistrza spotkał się z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gastronomiczną i usługową na terenach dzierżawionych od miasta oraz komendantem straży miejskiej, naczelnik wydziału mienia i prezesem spółki Sport Myślenice.

Podczas spotkania mówiono o potrzebie utrzymania porządku na Zarabiu oraz egzekwowania przepisów o ruchu drogowym. Mateusz Suder przypomniał dzierżawcom o zapisach w umowach zawartych z gminą, które dotyczą też utrzymania czystości wokół obiektów gastronomicznych. Na spotkaniu poruszano też temat zwiększenia częstotliwości opróżniania koszy parkowych oraz zamiany pojemników na większe w tzw. „Małpim Gaju”.

 

„Kategoryczny brak tolerancji dla spożywania alkoholu”

W gminnym komunikacie na ten temat czytamy o „kategorycznym braku tolerancji dla spożywania alkoholu w miejscach publicznych”. To jeden z punktów nowego regulaminu korzystania z parków, jaki podczas ostatniej sesji przegłosowali radni miejscy. Przepisy będą respektować strażnicy miejscu wspierani przez policjantów.

Mundurowi mają też przyjrzeć się kierowcom, którzy łamią zakazy wjazdu i staja w miejscach niedozwolonych. W magistracie debatowano również nad potrzebą wyeliminowania wieczornych wyścigów samochodowych zakłócających spokój mieszkańcom Zarabia oraz powodujących zagrożenie dla rowerzystów i pieszych”.

- Wkrótce na Zarabiu pojawią się tablice z regulaminem parku, który na wniosek burmistrza na ostatniej sesji uchwaliła Rada Miejska. Zapisy te mówią o zasadach korzystania przez wszystkich odwiedzających. Jest to też podstawa do ich egzekwowania przez straż miejską, która wprowadza od tego weekendu stały patrol w okresie wakacyjnym, w sobotę i niedzielę, w godz. 12:00 do 22:00. Chcielibyśmy, aby w pierwszym etapie służby przeprowadziły akcję edukacyjno - prewencyjną. Reszta zależy od samych mieszkańców i turystów, gdyż dbanie o porządek i ład jest obowiązkiem nas wszystkich – mówi zastępca burmistrza Mateusz Suder.

Górny Jaz na Zarabiu w sezonie letnim tętni życiem. Największa liczba osób odwiedza to miejsce w weekendy najczęściej spędzając czas na leżakach rozłożonych przy jednym z lokali, spacerując lub siedząc na parkowych trawnikach lub przy Rabie.

Jeżeli macie pomysły na rozwiązanie tego problemu to również jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, piszcie
- Mateusz Suder, zastępca burmistrza.

Coraz częściej tej formie spędzania wolnego czasu towarzyszy alkohol. To butelki po piwie najbardziej rzucają się w oczy wśród śmieci fotografowanych przez mieszkańców. Z podobnym problemem zmagają się władze Sułkowic, gdzie mieszkańcy regularnie zaśmiecają i dewastują teren zalewu

Czy planowane przez gminę wakacyjne działania przyniosą oczekiwany efekt? Czekamy na Wasze głosy w komentarzach.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 17 lip

  To nie jest problem tylko zarabia ale całych Myślenic, trawniki w Myślenicach są tak zasra*e przez psy że nie da się na nie wejść jest za mało koszy i za rzadko są oprozniane, poza tym mentalność Myśleniczan jest specyficzna. Zresztą czasem się ludziom.nie dziwię bo jak ma się śmieci nieść kilometr to się je po prostu wyrzuca do pobliskiego rowu skąd posprząta albo nie właściciel posesji. Sam mieszkam koło szkoły na sredniawskiego i po każdym sylwestrze po boisku walaja się butelki i petardy do maja aż strażacy ich nie posprzątaja , A droga do mojego domu /prywatna/ jest notorycznie zaśmiecania przez uczniów

  39 5 Odpowiedz
  • 17 lip

   Dokładnie. Właściciele psów to dziś zmora osiedli i skwerów. Wszystko zasrane. A sprzątać sie nie chce. Teraz nawet do restauracji paniusie z pieskami chodzą, i musisz patrzeć, jak pies dyszy obok stolika, albo żre na kolanach u panci. Świat zwariował.

   34 9 Odpowiedz
   • 18 lip

    Tak samo jak ludzie wchodzą z dziećmi i musze sluchac jak wrzeszczą obce bachory, skoro właściciel lokalu na to pozwala tobie nic do tego ze dyszy czy „siedzi na kolanach panci”

    7 10 Odpowiedz
 • 17 lip

  No tak robienie zdj. Przepełnionego i przy nim śmieci to o czym świadczy?

  17 10 Odpowiedz
 • mirek@ 17 lip

  w weekend na zarabiu tlumy, smieci na kazdym kroku, halas motocyklistow i tuningowanych samochodow jadacych do malpiego gaju i spowrotem. parkingi platne to ludzie staja gdzie chca a jedyne co oferuje zarabie to lezaki, gofry i kebab. w weekendy trzymam sie z daleka od tego miejsca bo to juz dawno nie jest przestrzen do odpoczynku a gmina nie potrafi tam nawet utrzymac porzadku. jesli to ma byc wizytowka miasta to ja dziekuje za taka promocje

  50 1 Odpowiedz
  • Paweł Latoń 17 lip

   Bo Myślenice to najsmutniejsze miasto powiatowe w Polsce.🤣

   23 6 Odpowiedz
   • 17 lip

    Nie, nie... nie Myślenice tylko Myśleniczanie... A skoro mieszkańcy smutni to jak ma być radosne miasto ?

    9 3 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 17 lip

  dlaczego nikt nie wysle ekipy sprzatajacej tam w sobote rano i po poludniu a potem w niedziele rano i po poludniu i nie doloza wiecej koszy tylko pytaja mieszkancow jak rozwiazac problem. przeciez wladze sa od tego

  36 6 Odpowiedz
  • 17 lip

   Władza ma pomysł inny. Zamiast zapłacić komuś za ten wywóz napiszą Regulamin, wywieszą go i wyślą patrole Mundurowych, które będą wypisywały Mandaty. Karność i Dyscyplina.

   21 4 Odpowiedz
   • mirek@ 17 lip

    Dokładnie! Ludzie nie potrzebują samych zakazów i nakazów ani życia pod wiecznym pręgierzem. Miasto oferuje puste zarabie i za mało koszy które są wiecznie przepełnione to w konsekwencji jest bajzel bo nie ma gdzie tych śmieci wyrzucać. To jeszcze za to mamy płacić mandaty? Od razu do więzienia bo ktoś w dzień wolny chciał wyjść ale nie miał dokąd to poszedł na zarabie i patrząc na rzeke wypił piwo

    19 5 Odpowiedz
 • 17 lip

  Panie Mateusz Suder za co pobieracie kase i jak nie umiecie temu zadaniu sprostać trzeba zrezygnować ze stanowiska

  47 7 Odpowiedz
 • 17 lip

  Może dawać nagrody tym co potrafią utrzymać czystość

  15 1 Odpowiedz
 • 17 lip

  A może brudasy najpierw same za sobą posprzątają? Jakim trzeba być ignorantem żeby wywalić na ziemie/zostawić w miejscu chlania bo się dupy nie chce ruszyć do kosza? Nie ma? To reklamówka i biorę ze sobą!!! 5 stówek mandatu dla tego gówniarstwa, bo to oni w 90% chleją na zarabiu i małpim Gaju.

  38 3 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 17 lip

  odpowiadam na apel i mam pomysl dla pana drugiego burmistrza jak beda ludzie plywac kajakami to moga wylawiac te butelki za znizki na kajaki

  22 3 Odpowiedz
 • 17 lip

  Fotopułapki i srogie kary bez litości

  21 3 Odpowiedz
 • Zofia 17 lip

  jak zwykle mondre rozwiazanie karac za wszystko mandatami zamiast sprzatac albo dac wiecej koszy. w miescie jest ich za malo tak samo lawek i jest po prostu brudno. ludzie musza robic raban zeby wladza cokolwiek zrobila

  16 10 Odpowiedz
 • 17 lip

  Jak długo jeżdżę na zarabie tak jeszcze ani razu nie widziałem tam organizowanych wyścigów samochodowych. Kogoś ładnie poniosło.

  7 20 Odpowiedz
  • 17 lip

   Pełna zgoda. Ale to są smutni ludzie z tego miasta. Mnie się bardzo podoba pomysł zlotów motocyklistów czy innych maszyn. Przynajmniej oni mają gdzie, a reszta spacerujących może popatrzeć sobie na fajne sprzęty. Może jeszcze kogoś to zachęci do tego, żeby też pojeździł...?
   Sam nie jeżdżę, ale im trochę zazdroszczę i cieszę się, że tam są. Motocykliści powinni być wizytówką tego miasta, bo tu wszystko nią być powinno. Może właśnie dzięki nim i innym, którym się chce cokolwiek jeszcze robić, coś się w tym mieście zmieni?
   Też bywam w tamtym miejscu i jakoś nie widziałem, żeby komukolwiek to przeszkadzało... No chyba, że komuś nawet rower przeszkadza, to wszystko co spalinowe i tak od kopa skazane jest na klasyczne "nie"....
   Dla mnie to fajny widok jak stoją zaparkowane motocykle, a ich właściciele sobie kaweczkę popijają i przyglądają się spacerującym ludziom. Gdyby ich było więcej to pewnie nawet coś pod nich by miasto w końcu zrobiło. A jak by ich przyjechało ze 2000 to w końcu to miasto by zaczęło tętnic życiem, a chętnych do pooglądania takich maszyn też by pewnie nie brakowało...

   Byle koszy na śmieci było wystarczająco.... :-)

   8 13 Odpowiedz
  • 20 lip

   Też nie widziałam, ale porszaki i inne BMW na krakowskich blachach często widuję, jak urządzają sobie głośne i pokazowe rajdy od B&W do małpiego gaju i spowrotem

   1 1 Odpowiedz
 • 17 lip

  A może więcej koszy na śmieci.? Jest ich zdecydowanie za mało , nie tylko na zarabie.

  17 5 Odpowiedz
 • 17 lip

  A może by tak od samego początku ? Może warto najpierw usiąść i się zastanowić co wykluczy pozostawianie śmieci byle gdzie...? Ja bym zaczął od tego, żeby w sprzątaniu tego zaczęli partycypować producenci tego co naklejone jest na wyrzuconym śmieciu.
  A druga rzecz, to koniecznie należy zaprzestać sprzedaży jednorazowych opakowań. Nie umiem zrozumieć o co chodzi z tymi butelkami bezzwrotnymi. A niech każda kosztuje 1 PLN. Zobaczymy czy dalej na Zarabiu będzie leżało setki butelek... Podejrzewam, że przy takiej cenie to znajdą się tacy co nawet z wody je powyciągają... Kasa, kasa i jeszcze raz kasa... Proszę Państwa. To najskuteczniej wyleczy śmiecących z brzydkich nawyków. A nawet jeśli nie to zawsze sie znajdzie ktoś kto chętnie pozbiera i odda za wymierne wynagrodzenie.

  P.S. A jak by 2 PLN kosztowała każda szklana butelka to ani jednej na ulicy nie znajdziecie. Jestem tego absolutnie pewien.
  Pora zatem w ramach ratowania planety i matki ziemi, wrócić do komuny i mleko sprzedawać w szklanych, a nie plastikowych butelkach zwrotnych. Ja bym się nie obraził gdyby rano pod moimi drzwiami czekało na mnie mleko w abonamencie miesięcznym.... :-)

  24 1 Odpowiedz
  • 17 lip

   w Chorwacji każda butelka a nawet pojemnik na kefir kosztuje 0,5 kuny czyli o,30pln około
   i tam nie uświadczy takich rzeczy wyrzuconych bo nawet jak ktoś do kosza wyrzuci to są goście którzy co 2 godziny idą i wyciągają wszystko co da się spieniężyć

   13 Odpowiedz
  • 20 lip

   Obawiam się, że by Ci to mleko żule regularnie podprowadzaly, wylewały pod płotem a butelkę rekwirowały na skup

   Odpowiedz
   • 1 sie

    W przeszłości były butelki z mlekiem pod drzwiami. Nikt nikomu ich nie podprowadzał.

    Odpowiedz
  • 1 sie

   Pablo, święte słowa...

   Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip

  Wszak wystarczy że dadzą 5 stówek, za chwilę zrepolonizują media i wreszcie będzie można bęczytać tylko prawdę, bo to co się czyta we wrogich mediach to jest atak. Gnój został po poprzednikach i jest on tam dlatego żebyście pamiętali jak kiedyś było źle a jak teraz pięknie. Burmiszcz ze swoimi służbami już nic nie muszą. To czego chcecie? Jesteście na usługach totalnej opozycji, mord zdradzieckich i chamskiej chołoty?

  Sama prawda jest tylko w Wiadomościach TVP, przypominam 19.30.

  7 12 Odpowiedz
 • 17 lip

  Nie dajcie sobie wmówić że problem jest nowy i pojawił się wraz z rządami Szlachetki. Od ponad dekady mieszkańcy Zarabia interpelowali do UMiG w sprawach logistycznych, bez skutku. Brak odpowiedniej liczby koszy i regularne ich opróżnianie to zmora Zarabia od ponad 10 lat. Dodatkowo brak jakichkolwiek okresowych/sezonowych pielęgnacji otoczenia w tym drzew i roślinności doprowadzi wkrótce do stanu z przed "rewitalizacji".
  Pominę kwestię samego projektu "rewitalizacyjnego" parku i jego konsekwencje, nie wspominając nawet o 2 Milionach wyrzuconych w przysłowiowe błoto po powodzi w 2010 roku. Chodzi mi głównie o to że poprzednik miał 14 lat żeby zrobić porządek na Zarabiu a nie zrobił nic oprócz znanych już "inwestycji, inwestycji". Reszta parku i Jazu wkrótce będzie wyglądać tak samo jak 10 lat temu.
  Poczytajcie sobie choćby tu: https://forum.miasto-info.pl/myslenice/1187,zarabie-zaniedbane-czy-ktos-to-widzi.html
  To tak dla przypomnienia i ostudzenia atmosfery.

  13 15 Odpowiedz
 • 17 lip

  Ja jestem ciekaw na jakiego konto idą opłaty za parkingi na zarabiu...

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip

  A mówiłem że to siedzi po poprzednikach, po Ostrowskim, bo Kurowski nie śmiecił. To niech w takim razie sprząta poprzednicy a najlepiej żeby nie posprzątał, bo to będzie najoczniejszy dowód dla myśleniczan że koszy brakuje od 14 lat.

  9 7 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 lip

   Ja czekam na 1000+ za drugą żonę, pamiętajcie Kurski i wydanie Wiadomości.

   12 7 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    17 lip

    Wiadomości na TVN i Polsat nie są tak koszerne

    4 3 Odpowiedz
 • 17 lip
  maktor napisał/a:

  A mówiłem że to siedzi po poprzednikach, po Ostrowskim, bo Kurowski nie śmiecił. To niech w takim razie sprząta poprzednicy a najlepiej żeby nie posprzątał, bo to będzie najoczniejszy dowód dla myśleniczan że koszy brakuje od 14 lat.

  Napiszę tak, żeby nie przedłużać:
  Sięgam pamięcią do lat ubiegłych i nie przypominam sobie Twoich komentarzy odnośnie "syfu" na Zarabiu. Wyłącznie moja spekulacja (sarkazm) ale może nie przeszkadzało Ci to wtedy, kiedy burmistrzem był Ostrowski? A może "nie mogłeś" skomentować tego na forum bo zależności były zbyt duże? Nie będę wnikał. Fakt jednak pozostaje:
  Zamiast polepszać jakość życia wszystkich mieszkańców, polepszyło się jedynie "przyjaciołom królika". Nie będę wymieniał bo każdy Myśleniczanin wie o kogo chodzi.
  A reszta, zapłaci "wyższe podatki Szlachetki" - pozostałośc po sarmackich rządach poprzedniej ekipy.
  Mam nadzieje że Szlachetka nie będzie grał na tych samych skrzypcach i weźmie się za tragiczny stan dumy naszego miasta czyli "Strfy Wolnego Czasu" aka Międzyzdrojów Małopolski.
  SIC.

  6 9 Odpowiedz
  • mirek@ 17 lip

   czyli to ze nie sprzatali poprzedni ma oznaczac ze obecni tez nie beda sprzatac przez kilka lat? no no dobra zmiana

   10 3 Odpowiedz
   • 18 lip
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Mam nadzieje że Szlachetka nie będzie grał na tych samych skrzypcach i weźmie się za tragiczny stan dumy naszego miasta czyli "Strfy Wolnego Czasu" aka Międzyzdrojów Małopolski.

    3 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 17 lip

  Patrole tak ale całodobowe Po zmierzchu w wozie opancerzonym z przyczepą "suką"!!!

  6 4 Odpowiedz
 • 17 lip

  Jak pojawił sie artykuł, jak to nad zalewem w Sulkowicach robi się śmietnik to wszyscy narzekaliscie ze, cyt ""Sułkowice to stan umysłu" lub "Sułkowice najsmutniejsza miejscowość powiatu". Może teraz uderzycie sie w pierś i powiecie to o Myślenicach? Wszędzie zdarzają sie gowniarze, którzy robią za czarna owce w mieście czy na wsi. I nie obrazajcie jakiejś miejscowości tylko na podstawie wybrykow paru % mieszkańców, ew, przyjeżdżających tu z pobliskich wsi. W amfiteatrze jakoś potrafią posprzątać za soba, tylko ze tam bawią sie duzo bardziej kulturalne młode osoby. I w Sulkowicach i w Myślenicach i w Krakowie znajdą się gowniarze którzy niszczą, smieca itd... Sposob? Monitoring i częste patrole policji która jak kilka razy wypisze mandaty, to może przyniesie to efekty.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lip

  Ja siem bijem w pierś żem nie jest burmiszcz i nie mogem tam posłać woza coby te chińskie plastiki wydalić precz z czystej myślenickiej ziemi!

  Albo trawa, albo sztuczny grzyb, toż gospodarz z radom sposób wynaleźć musi, na tom ilość wysypu potrzebna asekuracja, że mieszkańcy dzwoniom na telefon podany od burmiszcza i zgłaszają śmieć do odebrania. Burmiszcz dostaje za to pieniądz i na fejsbuku lajki. Mieszkańcy mogą się opalać na czystej trawie.

  Uwaga, jak sobie burmisz z poradzi ze śmieć, będzie w Dzienniku, 19.30.
  :)

  5 8 Odpowiedz
 • 18 lip

  Tak to jest jak rzadzi krajem pis a jakos za PO takiego syfu na Zarabiu nie bylo i wszedzie bylo czysto. Odkad pis rzadzi wszedzie jest taki sam balagan. Trzeba zmienic zarzadzajacych Myslenicami bo ta wladza nie radzi sobie z niczym.

  11 10 Odpowiedz
 • Marta 18 lip

  w tym miescie nic sie niedzieje nawet dni myslenic odwolali to sie dziwia ze ludzie siedza i pija jak tu nie ma nic innego do roboty?

  3 6 Odpowiedz
 • 18 lip

  To niech piją jak mają ochotę Wypić piwo czy zrobić flaszke na zarabiu w parku oczywiście kulturalnie to nic złego ale SPRZĄTAĆ PO SOBIE! !!!!!!!!!!!

  7 2 Odpowiedz
 • 19 lip

  To w duzej mierze wina samych mieszkancow, ktorzy gdzies maja porzadek i smieca gdzie popadnie. Rozumiem, ze w przypadku przepelnionych koszy smieci zaczynaja zbierac sie wokol nich, ale zdjecia powyzej przedstawiaja smieci lezace bezposrednio na parkingu czy butelki porozrzucane na murku nad jazem. Ich wlasciciele chyba nawet nie zadali sobie trudu zeby znalezc kosz. Brak kultury i oglady, zero odpowiedzialnosci za dobro wspolne ktorym jest miasto. W niektorych azjatyckich krajach w miastach koszy jest jak na lekarstwo, ale mimo wszystko jest czysto, nawet tam gdzie roi sie od turystow. Wychowany czlowiek jest w stanie powstrzymac sie od wyrzucenia smiecia na ulice i skoro gdziesdoniosl ta butelke czy inne opakowanie, to moze zadac sobie trochę trudu aby gdzies dalej, po drodze wyrzucic je jak nalezy. Tak samo, jezeli ktos wybiera sie na szlak to w duzej mierze moze jakos zuzyte butelki wlozyc do plecaka i zniesc je na dol, a tutaj wielki problem bo trzeba szukac kosza. Ludzie zachowuja sie jak malpy a potem szukaja winnych we wszystkich tylko nie w sobie. Pewnie, dostawienie lub powiekszenie koszy to dobry pomysl, skoro sie przepelniaja. Ale smiecenie w Rabie i w krzakach to nie wina braku koszy, a wychowania.

  3 Odpowiedz
 • 19 lip
  Marine napisał/a:

  Rozumiem, ze w przypadku przepelnionych koszy smieci zaczynaja zbierac sie wokol nich, ale zdjecia powyzej przedstawiaja smieci lezace bezposrednio na parkingu czy butelki porozrzucane na murku nad jazem. Ich wlasciciele chyba nawet nie zadali sobie trudu zeby znalezc kosz.

  Brednie. W całym mieście jest plaga przepełnionych koszy i nie możesz za to winić mieszkańców. Tym bardziej oskarżać o brak kultury/ogłady. Dlaczego nie obwiniasz służb odpowiedzialnych za ich częstsze opróżnianie? Sami mieszkańcy mają je oprózniać? A co z tymi koszami "co ich nie ma"? Też sami mieszkańcy mają zasponsorować? I co jeszcze?
  To jest piękne zdjęcie:

  zdjecie

  5 Odpowiedz
 • 19 lip

  kosz pelen smieci. Malpi gaj, to miejsce gdzie spotykaja się mlodzi ludzi, w celu bezcelowej jazdy po terenie myslenic, pewnie dlatego, że miasto nie daje im możliwości satysfakcjonujacej do spelniania swoich zachcianek motoryzacyjnych, kto w ogole ochrzcil tak to miejsce Malpi gaj, zrobcie ludziom tor gokartingowy, i nie pobierajcie astronomicznych oplat, to kolejne pokolenia wyrastajace na mlodych kubicow nie będą korzystac z drog publicznych do pokazywania swoich umiejętności, tylko ucisza swoj poped samochodowy w innym miejscu... A co do smieci, to i tak efekt wychowania, jeżeli ktoś nie ma kultury nauczyc się jej trudno, mlodemu chlopakowi powinni zaserwowac za takie wybryki prace spoleczne, troche by spokornial i nauczyl się na wlasnych bledach, że smiecic moze tylko we własnym ogrodku.

  4 2 Odpowiedz
 • 10 sie

  Do roboty niech się wezmą urzędasy, od roku co najmniej smród i bród. A nad Raba tragedia śmieci rozbite szkło, Rabą płynie wszystko normalne szambo.

  2 Odpowiedz
 • 11 sie

  Ha ha się sam nabrałem... Jakie patrole straży miejskiej w soboty i niedziele.? Przecież straż miejska nie pracuje w soboty i niedziele... 😂 Sami nie wiecie co mówicie w tych wywiadach... 😂😂

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej