Myślenice

Trwa remont na Osiedlu Tysiąclecia. Zamknięte skrzyżowanie i wyznaczone objazdy. Tak będzie do 15 lipca

Trwa remont na Osiedlu Tysiąclecia. Zamknięte skrzyżowanie i wyznaczone objazdy. Tak będzie do 15 lipca
Utrudnienia związane z remontem skrzyżowania ul. Pardyaka i Ogrodowej potrwa co najmniej do 15 lipca. Fot. Piotr Jagniewski

Prace remontowe na ulicy Pardyaka, czyli głównej drogi na Osiedlu Tysiąclecia przeniosły się w okolice bloku nr 1 i placu zabaw. Skrzyżowanie z ul. Ogrodową zostało zamknięte, a utrudnienia w tym miejscu potrwają do połowy lipca

 

W połowie maja zakończył się remont pierwszej części ul. Pardyaka na Osiedlu Tysiąclecia, a konkretnie skrzyżowania tej drogi z ul. Dunin-Brzezińskiego. Z drogi został usunięty próg zwalniający, natomiast jego rolę przejęło samo skrzyżowanie, ponieważ całe jest tzw. „wyspą”, która ma spowalniać wjeżdżające na nie samochody. Autobusy ponownie zatrzymują się na przystanku przy bloku nr 18.

Ulica Pardyaka to główna droga prowadząca przez Osiedle Tysiąclecia w Myślenicach. Poruszają się nią również busy oraz autobusy wożące pasażerów na trasie Myślenice - Kraków. Jednokierunkowa droga z ciasno zaparkowanymi po jednej z jej stron samochodami, jest jedną z najbardziej zatłoczonych w mieście.

Teraz drogowcy przenieśli się w okolice bloku nr 1 i placu zabaw. Skrzyżowanie ul. Pardyaka i Ogrodowej zostało zamknięte. Przejazd przez nie jest możliwy, ale kierowcy próbują dostać się pod same barierki, ponieważ miejsce parkingowe w tej części miasta jest na wagę złota. Oprócz bloków i działających tu sklepów, w obrębie skrzyżowania znajduje się przedszkole, a w jego sąsiedztwie kryta pływalnia.

„Wprowadzamy zmianę organizacji ruchu polegającą na zamknięciu skrzyżowania ulic Pardyaka i Ogrodowej dla ruchu kołowego. Objazdy będą się odbywać wyznaczonymi trasami. Ulica Pardyaka na odcinku od bloku nr 1 do bloku nr 6 na "starym osiedlu" będzie ulicą dwukierunkową i na jej odcinku wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania.

Z kolei przystanek autobusowy koło bloku nr 3 z ulicy Pardyaka zostanie przeniesiony na ulicę 3-go Maja koło ronda. Przywrócenia ruchu na skrzyżowaniu nie później niż 15 lipca 2022”

– wyjaśnia Pietrzak Paweł z firmy POL-BRUK Pietrzak Sp.J., która przeprowadza prace remontowe.

Do tej pory wykonano wstępne roboty przygotowawcze oraz rozbiórkowe. W miejscu skrzyżowania planowane jest położenie nawierzchni o zwiększonej szorstkości, po czym wykonawca przystąpi do przebudowy chodników i wyniesienia tarczy skrzyżowania podobnie, jak w przypadku poprzedniego miejsca przebudowy. Przebudowane zostanie również oświetlenie i odwodnienie od nawierzchni.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • mirek@ 27 maj

  Dwa miesiące jedno małe skrzyżowanie? A nie dało się więcej ludzi do tego zatrudnić żeby krócej ludziom uprzykrzać Życie?

  17 3 Odpowiedz
 • 27 maj

  Ten zakaz parkowania to jakaś kpina nie respektuja go ani właściciele samochodów ani straz miejska ani policja robi się tam naprawdę niebezpiecznie samochody stają na chodnikach nie zostawiając miejsc dla pieszych inne próbując się wyminąć wyjeżdżają na chodniki między ludźmi przez parkujacych na zakazie robia się zatory. Jest tam przecież monitoring jak narobili problemów niech go rozwiążą a nie udaja ze go nie ma

  16 2 Odpowiedz
 • 27 maj

  Ale Burmistrz będzie wstęgę przecinał

  8 1 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 27 maj

  na jednym obrazku cala rozpierducha jaka tam ma miejsce

  9 2 Odpowiedz

Zobacz więcej