Miasto

Busy przy ul. Słonecznej do końca września

Busy przy ul. Słonecznej do końca września

 

Busy przy ul. Słonecznej jeszcze przez 6 tygodni
Zgodnie z odstępstwem wydanym przez starostę myślenickiego, prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu przy ul. Słonecznej do końca września. Wciąż nie wiadomo jak będzie funkcjonować komunikacja zbiorowa po tym terminie
Prywatni przewoźnicy nadal nie wiedzą jak będzie wyglądać komunikacja zbiorowa po wygaśnięciu tymczasowego pozwolenia na korzystanie z placu na działce Kongregacji Kupieckiej przy ul. Słonecznej. Postawiono tutaj trzy przystanki, tablice z rozkładem jazdy, ławki oraz toalety. Miejsce to odgrywa rolę przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników.
Od dnia 1 lipca przewoźnicy nie mogą korzystać z placu przy ul. Słowackiego http://miasto-info.pl/myslenice/2827,prywatni-przewoznicy-na-plac-przy-ul-slowackiego-juz-nie-wjedziemy.html , gdyż umowę wypowiedziała im gmina Myślenice. W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele odrzucając ofertę PKS Myślenice http://miasto-info.pl/myslenice/2808,pks-proponuje-przewoznikom-2-zl-za-wjazd-na-dworzec.html  (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 lipca przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest http://miasto-info.pl/myslenice/2828,myslenice-prywatni-przewoznicy-rozpoczeli-strajk.html .
Starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa http://miasto-info.pl/myslenice/2831,starosta-czeka-na-wnioski-przewoznikow.html od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy mogą przez 2 miesiące korzystać z placu przy ul. Słonecznej. Obecnie czekają na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, do którego złożyli skargę. Jak podaje Dziennik Polski http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1166526-co-dalej-z-busami.html od jej treści zależeć będą dalsze kroki przewoźników.
Jakie one będą? Na łamach Dziennika http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1166526-co-dalej-z-busami.html Ryszard Lenart, jeden z właścicieli firmy przewozowej w Myślenicach zapowiada, że przewoźnicy chcieliby uniknąć protestu. Dziwi go, że przedsiębiorcy obsługujących linie o zasięgu poza powiatem myślenickim otrzymali pozwolenia z Urzędu Marszałkowskiego (na 5 lat) a obsługujący linie wyłącznie na terenie gminy Myślenice takich pozwoleń nie otrzymali.
W międzyczasie PKS Myślenice, po zawieszeniu kursów lokalnych z dniem 1 lipca http://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html , na swojej stronie internetowej zapowiada wprowadzenie nowego rozkładu jazdy z dniem 1 września 2011.

Zgodnie z odstępstwem wydanym przez starostę myślenickiego, prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu przy ul. Słonecznej do końca września. Wciąż nie wiadomo jak będzie funkcjonować komunikacja zbiorowa po tym terminie


Prywatni przewoźnicy nadal nie wiedzą jak będzie wyglądać komunikacja zbiorowa po wygaśnięciu tymczasowego pozwolenia na korzystanie z placu na działce Kongregacji Kupieckiej przy ul. Słonecznej. Postawiono tutaj trzy przystanki, tablice z rozkładem jazdy, ławki oraz toalety. Miejsce to odgrywa rolę przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników.

Od dnia 1 sierpnia  przewoźnicy nie mogą korzystać z placu przy ul. Słowackiego, gdyż umowę wypowiedziała im gmina Myślenice. W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele, odrzucając ofertę PKS Myślenice (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 sierpnia  przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest.

W związku z tym starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy mogą przez 2 miesiące korzystać z placu przy ul. Słonecznej. Obecnie czekają na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, do którego złożyli skargę. Jak podaje Dziennik Polski od jej treści zależeć będą dalsze kroki przewoźników.

Jakie one będą? Na łamach Dziennika Ryszard Lenart, jeden z właścicieli firmy przewozowej w Myślenicach zapowiada, że przewoźnicy chcieliby uniknąć protestu. Dziwi go, że przedsiębiorcy obsługujących linie o zasięgu poza powiatem myślenickim otrzymali pozwolenia z Urzędu Marszałkowskiego (na 5 lat) a obsługujący linie wyłącznie na terenie gminy Myślenice takich pozwoleń nie otrzymali.

W międzyczasie PKS Myślenice, po zawieszeniu kursów lokalnych z dniem 1 lipca, na swojej stronie internetowej zapowiada wprowadzenie nowego rozkładu jazdy z dniem 1 września 2011.

 

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (156)

  • Brak zdjęcia
    19 sie 2011

    Znowu zacznie się nagonka na busiarzy bo jakże by inaczej to oni winni wszystkiemu
    Czy w Polsce nadal obowiązuje zasada uczciwej konkurencji?
    Dlaczego inni przedsiębiorcy mają się poddawać dyktatowi jednego uprzywilejowanego przewoźnika?
    Czy ktoś jeszcze wierzy rzecznikowi tej firmy?
    Jeżeli ktoś ma krótką pamięć to proszę wpisać w wyszukiwarce wypowiedzi rzecznika MPK Łódź.
    PKS Myślenice praktycznie przestał istnieć więc teraz z lokalnymi busiarzami ma konkurować PKS Nowy Targ który jak mniemam od ręki otrzyma potrzebne zezwolenia.
    CO TO ZA WŁADZA LOKALNA KTÓRA WALCZY Z RODZIMYMI PRZEDSIĘBIORCAMI ZA POMOCĄ "KONIA TROJAŃSKIEGO"?????
    MPK ŁÓDŹ POZBAWIŁO PRACY TYLU MIESZKAŃCÓW I NADAL JEST POPIERANE.
    O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI? CZY CZUJĄ SIĘ TAK MOCNI ŻE MOGĄ WSZYSTKO?
    PORUSZANO JUŻ NA TYM FORUM SPRAWĘ DOTACJI DLA PKS KTÓRE ZOSTAŁY GDZIE INDZIEJ ZAKWESTIONOWANE .
    http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/13155,nik-o-ulgach-autobusowych
    PKS Myślenice też wygrywał przetargi na dowóz młodzieży dzięki temu że wystawiał bilety miesięczne na linie nieregularne i dzięki temu pobierał z Urzędu Marszałkowskiego dotację (tylko jedna gmina Dobczyce nie godziła się na bilety miesięczne podejrzewając pewnie w tym procederze coś nielegalnego)
    a teraz sam chce uczyć przestrzegania prawa innych przewoźników.
    Urząd pewnie nie sprawdzi tego bo wyszłoby że przez tyle lat to tolerowano albo że w Myślenicach obowiązuje inne prawo?
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html
    Czy tacy ludzie i ich podwładni maja uczyć myśleniczan przestrzegania prawa?
    CZY ONI NAPRAWDĘ MAJĄ WIĘKSZOŚĆ NAS ZA IDIOTÓW?

    32 10 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    19 sie 2011

    Busy na Madagaskar!
    Tylko ciekawe dlaczego tysiące ludzi dojeżdżały dotychczas busami?
    Czy władza w tym mieście nie ma innych problemów jak prywatna wojna z busiarzami?
    Jest tyle innych spraw ale urażona duma władzy nie pozwala na ustępstwa?
    Chyba że jest drugie dno-skuteczny sposób na odwrócenie uwagi od ważniejszych spraw?

    28 6 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    19 sie 2011

    "Nam, kierowcom, jest to obojętne, gdzie zlokalizowano przystanek, ale pasażerom już nie. Dlaczego nie można zezwolić busom na zatrzymywanie się przy Carrefourze? - zastanawia się jeden z kierowców. - Obserwowałem kiedyś starszą kobietę o kulach, która musiała z ulicy Słonecznej dotrzeć na ulicę Szpitalną."
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1166526-co-dalej-z-busami.html

    czy burmistrz nie ma litości? starsze, schorowane osoby zasuwające o kulach od szpitala do dworca to teraz codzienność. przystanek przy Carrefourze powinien być używany. a najlepiej stworzyć dodatkowy przy szpitalu, bo naprawdę wiele osób ma trudności z chodzeniem, a nie wszyscy mają w rodzinie samochód i nie wszystkich stać na taksówkę

    24 4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    19 sie 2011

    Ale zgodnie z posiadanymi zezwoleniami NIE WSZYSTKIE BUSY MOGĄ TAM SIĘ ZATRZYMYWAĆ.
    Pewnie uprzywilejowany PKS może?

    22 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    20 sie 2011

    OSTROWSKI DO DYMISJI.

    22 6 Odpowiedz

Zobacz więcej