Miasto

Busy przy ul. Słonecznej do końca września

Busy przy ul. Słonecznej do końca września

 

Busy przy ul. Słonecznej jeszcze przez 6 tygodni
Zgodnie z odstępstwem wydanym przez starostę myślenickiego, prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu przy ul. Słonecznej do końca września. Wciąż nie wiadomo jak będzie funkcjonować komunikacja zbiorowa po tym terminie
Prywatni przewoźnicy nadal nie wiedzą jak będzie wyglądać komunikacja zbiorowa po wygaśnięciu tymczasowego pozwolenia na korzystanie z placu na działce Kongregacji Kupieckiej przy ul. Słonecznej. Postawiono tutaj trzy przystanki, tablice z rozkładem jazdy, ławki oraz toalety. Miejsce to odgrywa rolę przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników.
Od dnia 1 lipca przewoźnicy nie mogą korzystać z placu przy ul. Słowackiego http://miasto-info.pl/myslenice/2827,prywatni-przewoznicy-na-plac-przy-ul-slowackiego-juz-nie-wjedziemy.html , gdyż umowę wypowiedziała im gmina Myślenice. W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele odrzucając ofertę PKS Myślenice http://miasto-info.pl/myslenice/2808,pks-proponuje-przewoznikom-2-zl-za-wjazd-na-dworzec.html  (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 lipca przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest http://miasto-info.pl/myslenice/2828,myslenice-prywatni-przewoznicy-rozpoczeli-strajk.html .
Starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa http://miasto-info.pl/myslenice/2831,starosta-czeka-na-wnioski-przewoznikow.html od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy mogą przez 2 miesiące korzystać z placu przy ul. Słonecznej. Obecnie czekają na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, do którego złożyli skargę. Jak podaje Dziennik Polski http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1166526-co-dalej-z-busami.html od jej treści zależeć będą dalsze kroki przewoźników.
Jakie one będą? Na łamach Dziennika http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1166526-co-dalej-z-busami.html Ryszard Lenart, jeden z właścicieli firmy przewozowej w Myślenicach zapowiada, że przewoźnicy chcieliby uniknąć protestu. Dziwi go, że przedsiębiorcy obsługujących linie o zasięgu poza powiatem myślenickim otrzymali pozwolenia z Urzędu Marszałkowskiego (na 5 lat) a obsługujący linie wyłącznie na terenie gminy Myślenice takich pozwoleń nie otrzymali.
W międzyczasie PKS Myślenice, po zawieszeniu kursów lokalnych z dniem 1 lipca http://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html , na swojej stronie internetowej zapowiada wprowadzenie nowego rozkładu jazdy z dniem 1 września 2011.

Zgodnie z odstępstwem wydanym przez starostę myślenickiego, prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu przy ul. Słonecznej do końca września. Wciąż nie wiadomo jak będzie funkcjonować komunikacja zbiorowa po tym terminie


Prywatni przewoźnicy nadal nie wiedzą jak będzie wyglądać komunikacja zbiorowa po wygaśnięciu tymczasowego pozwolenia na korzystanie z placu na działce Kongregacji Kupieckiej przy ul. Słonecznej. Postawiono tutaj trzy przystanki, tablice z rozkładem jazdy, ławki oraz toalety. Miejsce to odgrywa rolę przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników.

Od dnia 1 sierpnia  przewoźnicy nie mogą korzystać z placu przy ul. Słowackiego, gdyż umowę wypowiedziała im gmina Myślenice. W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele, odrzucając ofertę PKS Myślenice (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 sierpnia  przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest.

W związku z tym starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy mogą przez 2 miesiące korzystać z placu przy ul. Słonecznej. Obecnie czekają na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, do którego złożyli skargę. Jak podaje Dziennik Polski od jej treści zależeć będą dalsze kroki przewoźników.

Jakie one będą? Na łamach Dziennika Ryszard Lenart, jeden z właścicieli firmy przewozowej w Myślenicach zapowiada, że przewoźnicy chcieliby uniknąć protestu. Dziwi go, że przedsiębiorcy obsługujących linie o zasięgu poza powiatem myślenickim otrzymali pozwolenia z Urzędu Marszałkowskiego (na 5 lat) a obsługujący linie wyłącznie na terenie gminy Myślenice takich pozwoleń nie otrzymali.

W międzyczasie PKS Myślenice, po zawieszeniu kursów lokalnych z dniem 1 lipca, na swojej stronie internetowej zapowiada wprowadzenie nowego rozkładu jazdy z dniem 1 września 2011.

 

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Busiarze szarpnęli się na tablicę informacyjną "z którego przystanku gdzie jedzie bus". Nie czytałem całej, bo nie miałem czasu, ale wiem, że z przystanku nr 1 odjeżdżają busy do Tęczyna :D

  Dla niezorientowanych:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99czyn_(wojew%C3%B3dztwo_zachodniopomorskie )

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  dziwi mnie jedno, skoro na placu kongregacji wystarczają do utrzymania ruchu trzy przystanki to jeden z koronnych argumentów busiarzy mówiący o tym ze dworzec jest za mały ( 9 stanowisk) upadł. Pozdrawiam dusigroszy ;)

  11 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: ::)] Busiarze szarpnęli się na tablicę informacyjną "z którego przystanku gdzie jedzie bus". Nie czytałem całej, bo nie miałem czasu, ale wiem, że z przystanku nr 1 odjeżdżają busy do Tęczyna :D

  [/quote]
  TENCZYNA-jak już coś

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  mam pytanie do was - ostani raz jechałem busem pod koniec czerwca, później mnie nie było i nie wiem jak teraz wygląda rozkład. Możecie napisać gdzie są przystanki, który jest pierwszy a któy ostatni bo słyszałem że pod blokiem 18już nie jest pierwszy przystanek. Dzięki z góry

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Znowu zacznie się nagonka na busiarzy bo jakże by inaczej to oni winni wszystkiemu
  Czy w Polsce nadal obowiązuje zasada uczciwej konkurencji?
  Dlaczego inni przedsiębiorcy mają się poddawać dyktatowi jednego uprzywilejowanego przewoźnika?
  Czy ktoś jeszcze wierzy rzecznikowi tej firmy?
  Jeżeli ktoś ma krótką pamięć to proszę wpisać w wyszukiwarce wypowiedzi rzecznika MPK Łódź.
  PKS Myślenice praktycznie przestał istnieć więc teraz z lokalnymi busiarzami ma konkurować PKS Nowy Targ który jak mniemam od ręki otrzyma potrzebne zezwolenia.
  CO TO ZA WŁADZA LOKALNA KTÓRA WALCZY Z RODZIMYMI PRZEDSIĘBIORCAMI ZA POMOCĄ "KONIA TROJAŃSKIEGO"?????
  MPK ŁÓDŹ POZBAWIŁO PRACY TYLU MIESZKAŃCÓW I NADAL JEST POPIERANE.
  O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI? CZY CZUJĄ SIĘ TAK MOCNI ŻE MOGĄ WSZYSTKO?
  PORUSZANO JUŻ NA TYM FORUM SPRAWĘ DOTACJI DLA PKS KTÓRE ZOSTAŁY GDZIE INDZIEJ ZAKWESTIONOWANE .
  http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/13155,nik-o-ulgach-autobusowych
  PKS Myślenice też wygrywał przetargi na dowóz młodzieży dzięki temu że wystawiał bilety miesięczne na linie nieregularne i dzięki temu pobierał z Urzędu Marszałkowskiego dotację (tylko jedna gmina Dobczyce nie godziła się na bilety miesięczne podejrzewając pewnie w tym procederze coś nielegalnego)
  a teraz sam chce uczyć przestrzegania prawa innych przewoźników.
  Urząd pewnie nie sprawdzi tego bo wyszłoby że przez tyle lat to tolerowano albo że w Myślenicach obowiązuje inne prawo?
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html
  Czy tacy ludzie i ich podwładni maja uczyć myśleniczan przestrzegania prawa?
  CZY ONI NAPRAWDĘ MAJĄ WIĘKSZOŚĆ NAS ZA IDIOTÓW?

  32 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  najpierw niech busiarze zaczyna przestrzegać prawa (przede wszystkim kodeksu drogowego) w swojej codziennej pracy.
  Pozdrawiam

  16 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  "Nam, kierowcom, jest to obojętne, gdzie zlokalizowano przystanek, ale pasażerom już nie. Dlaczego nie można zezwolić busom na zatrzymywanie się przy Carrefourze? - zastanawia się jeden z kierowców. - Obserwowałem kiedyś starszą kobietę o kulach, która musiała z ulicy Słonecznej dotrzeć na ulicę Szpitalną."
  http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1166526-co-dalej-z-busami.html

  czy burmistrz nie ma litości? starsze, schorowane osoby zasuwające o kulach od szpitala do dworca to teraz codzienność. przystanek przy Carrefourze powinien być używany. a najlepiej stworzyć dodatkowy przy szpitalu, bo naprawdę wiele osób ma trudności z chodzeniem, a nie wszyscy mają w rodzinie samochód i nie wszystkich stać na taksówkę

  24 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: caramba] " Dlaczego nie można zezwolić busom na zatrzymywanie się przy Carrefourze? - zastanawia się jeden z kierowców. - Obserwowałem kiedyś starszą kobietę o kulach, która musiała z ulicy Słonecznej dotrzeć na ulicę Szpitalną." [/quote]
  Przecież jest przystanek przy carefou'rze i to jeszcze bliżej szpitala i nie trzeba przechodzić przez ruchliwą ulicę słowackiego . więc nie rozumiem tego stwierdzenia .

  7 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Ale zgodnie z posiadanymi zezwoleniami NIE WSZYSTKIE BUSY MOGĄ TAM SIĘ ZATRZYMYWAĆ.
  Pewnie uprzywilejowany PKS może?

  22 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: :)) :))] le zgodnie z posiadanymi zezwoleniami NIE WSZYSTKIE BUSY MOGĄ TAM SIĘ ZATRZYMYWAĆ. [/quote]

  dokładnie. osoba z mojej rodziny jechała jako pasażer busem i stojący na tym przystanku staruszek tego busa tam zatrzymywał. kierowca powiedział pasażerom, że niestety nie może się tu zatrzymać, choć wiele razy usiłują go zatrzymać stojące na tym przystanku starsze, schorowane osoby. ludzie w busie byli oburzeni ale cóż można zrobić. na urzędniczą zawziętość nie ma rady

  18 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  W całej to "wojnie" nie chodzi o dobro mieszkańców czy miasta ale o pokazanie kto tu rządzi i odegranie sie na niepokornych.
  http://www.youtube.com/watch?v=bOjVeqTMn9k&playnext=1&list=PL85438737651A091B
  Ale jak w każdej bajce kiedyś ten zły przegrywa.

  17 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: dejw] mam pytanie do was - ostani raz jechałem busem pod koniec czerwca, później mnie nie było i nie wiem jak teraz wygląda rozkład. Możecie napisać gdzie są przystanki, który jest pierwszy a któy ostatni bo słyszałem że pod blokiem 18już nie jest pierwszy przystanek. Dzięki z góry [/quote]

  1- Działka Kupców/dworzec
  2- Słowkackiego (koło starego kubusia)3
  3- Blok 18
  4- estakada

  Wczoraj jechałem busem i w tych miejscach się zatrzymal ale czy to na stałe to nie wiem

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Wreszcie skończy się ta cała samowolka busiarzy.

  12 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Busy na Madagaskar!
  Tylko ciekawe dlaczego tysiące ludzi dojeżdżały dotychczas busami?
  Czy władza w tym mieście nie ma innych problemów jak prywatna wojna z busiarzami?
  Jest tyle innych spraw ale urażona duma władzy nie pozwala na ustępstwa?
  Chyba że jest drugie dno-skuteczny sposób na odwrócenie uwagi od ważniejszych spraw?

  28 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Ale ja nie piszę nic na temat że powinni ich zniszczyć, a tylko że powinno się skończyć samowolkę. Pełna kontrola odjazdów i skończenie z jazdami na lewo bez biletów.

  9 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: popis] dziwi mnie jedno, skoro na placu kongregacji wystarczają do utrzymania ruchu trzy przystanki to jeden z koronnych argumentów busiarzy mówiący o tym ze dworzec jest za mały ( 9 stanowisk) upadł. Pozdrawiam dusigroszy ;) [/quote]

  Czy aby napewno na placu kongregacji to widziałeś?
  hmmm, to nie udało Ci się zauważyć parkujących tam kilku lub kilkunastu busów, które czakają na swój odjazd,
  tam przynajmniej mają odpowiednią ilość miejsca na przystanki i na wykorzystanie przerw miedzy kursami,
  nowy dworzec nadaje się co najwyżej na przystanek przelotowy ( zwłaszcza że dla busów miały być tylko trzy stanowiska ),
  a busy na kursy zapewne będą oczekiwać na parkingu przed galerią, bo zgodnie z artykułem :
  http://miasto-info.pl/myslenice/2788,galeria-dekada-myslenice-otwarcie-centrum-handlowego-wideo.html
  "Przed budynkiem wybudowano parking na 70 samochodów",
  podobno jest tam przecież 70 miejsc parkingowych ;)
  no mogą też jeździć wkoło macieju w oczekiwaniu na kurs

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  pks wroci z nowym rozkladem to mozna sie spodziewac ze busiarze zmienia takze i swoj by odjezdzac 5 minut wczesniej ;)

  8 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Z tego co widzę po wyprzedzanych na zakopiance autobusach PKS z krakowa i do krakowa, są on prawie pełne, więc busiarzom się trochę dostanie po kieszeni.

  9 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: tom] pks wroci z nowym rozkladem to mozna sie spodziewac ze busiarze zmienia takze i swoj by odjezdzac 5 minut wczesniej ;) [/quote]

  kilka lat temu było podobnie, tylko z tego co pamiętam, to PKS puścił swoje kursy 5 min. przed busami

  13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: caramba] gość: tom napisał/a: pks wroci z nowym rozkladem to mozna sie spodziewac ze busiarze zmienia takze i swoj by odjezdzac 5 minut wczesniej ;)

  kilka lat temu było podobnie, tylko z tego co pamiętam, to PKS puścił swoje kursy 5 min. przed busami [/quote]

  Bzdury. Busiarz może zmienić rozkład albo wyjechać kilka minut wcześniej bez problemu, a PKS nie da rady. To busiarze doprowadzili PKS do upadku przez to że ścigali się z autobusami by przed nimi zbierać im klientów z PKS-owskich przystanków na których nie mieli prawa się zatrzymywać.
  Poza tym nie pisz takich głupot bo jakie szanse ma autobus z busem przy ściganiu się o to który pierwszy, komu podbierze pasażerów?

  12 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  haha wy to śmieszni jesteście piszecie wypowiedzi po kilka stron, przejmujecie się tym jakby to od was zależało, nadajecie na busiarzy, burmistrza itd... dyskusja jak w sejmie.. i po co wam to? myślicie że coś zmienicie? Możecie co najwyżej iść do wc i strzelić kupkę :)

  13 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Wszędzie słyszeliśmy zapewnienia, że zmienia się tylko "dworzec" a przystanki po staremu- zostają wszystkie-niestety realia są inne- o co w tym wszystkim chodzi? Dla dobra pasażera? Na pewno nie...

  16 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  A może by tak wziąć przykład od sąsiadów?

  http://beskidzki.glos24.pl/artykul/pikieta-przed-domem-burmistrza

  14 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  busy jezdzace do krakowa przez slukowice dojezdzaja do dworca i mimo ze jest troche dalej i gorsza droga, to bilet jest tanszy. poza tym przecietny bus jadacy przez s-ce jest lepszy od przecietnego z m-c. na stronie rda jest dokladny rozpis wszystkich kursow, wszystko tam mozna sprawdzic, gdzie, o ktorej, jaki przewoznik na ktorym przystanku. jak w XXI wieku. dobrze by bylo gdyby busiarze z m-c tez sie troche ucywilizowali.

  5 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Niestety buka, u nas nie wiadomo gdzie protestować - czy tam gdzie podobno faktycznie zamieszkuje czyli na terenie gminy Pcim, czy też tam gdzie "w dowodzie":)

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: ajaj] gość: ::) napisał/a: Busiarze szarpnęli się na tablicę informacyjną "z którego przystanku gdzie jedzie bus". Nie czytałem całej, bo nie miałem czasu, ale wiem, że z przystanku nr 1 odjeżdżają busy do Tęczyna :D

  TENCZYNA-jak już coś [/quote]

  No Tenczyna, Tenczyna.. Ale na tablicy informacyjnej busiarzy widnieje: Tęczyn :)

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  tak się teraz porobilo że przystanek na Osiedlu jest ostatnim przez co busy do Krakowa jak są już zaladowane do pelna to niekiedy nie podjerzdzają tutaj tylko tną prosto do krakowa, ostatnio byla taka akcja, bus 5.10 nie jechal, 5.22 też nie, 5.30 podjechal tak napakowany ze jak dopakowali na osiedlu to jeden dziadek mial glowe pomiędzy przednią szybą a tabliczką z napisem kraków. Dopiero do busa 5.40 udalo się wsiąść ale jak ktoś ma do pracy na 6.00 to ma przekichane teraz...

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  @dupodajka

  Rzeczywiście przekichane, nikt nie wpadł na to, żeby się przejść na plac KK zamiast stać jak kołek przez pół godziny ?

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  "przejsc" a to za kazdym razem mamy sobie wycieczke po myslenicach robic??? ale burmistrzowi zal ze mu taka kasa kolo nosa przechodzi

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  moje komentaże usunięto czyli jest cenzura !!!!!!!!!!!!!!! ale TOY TOYe postawili żeby się nikt obcy na działkę rodziców M.O nie odlewał nielegalnie (ale trzeźwo patrząc to ludziska skromną Kupką w pośpiechu zrobioną to by działeczkę nawieźli) i nic nikomu nie zawadza aby uregulować przejścia dla pieszych a w szczególności aby(wsiowe chamy się ogarneły gdzie stąpaja) bo to nie boisko w stodole i w Tesko nikt cukru nie wykupi

  11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  A ja chciałem zwrócić uwagę na co innego.... wyjazd w lewo z Rzemieślniczej na Słoneczną. Przez busy, dworzec, ciastkarnie zrobił sie taki niesamowity ruch że niemożna normalnie w lewo skręcić samochodem. A jak jeszcze jakieś za przeproszeniem BU*E parkują swe samochody na chodniku to już wogóle niewidac nic z lewej. Już kilka razy stłuczki tam były. Ja się pytam gdzie jest Straż Miejska?? Powinni mandaty dawać za parkowanie na chodnikach. Czasem niema jak sie przecisnąć obok samochodów zaparkowanych na chodniku. Żal i mizeria :(

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: kakało] @dupodajka

  Rzeczywiście przekichane, nikt nie wpadł na to, żeby się przejść na plac KK zamiast stać jak kołek przez pół godziny ? [/quote]
  Skoro odjerzdzają co 7 min. to skąd masz wiedzieć że następny nie pojedzie - przekonasz się dopiero po czasie - Twoja inteligencja poraża!

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Fano jakbyś był ze wsi to może byś takich chamski wyrazów nie pisał, bo ludzie na wsi sa bardziej kulturalni , tobie daleko do nich TO JEST TWÓJ CYTAT: nic nikomu nie zawadza aby uregulować przejścia dla pieszych a w szczególności aby(wsiowe chamy się ogarneły gdzie stąpaja) bo to nie boisko w stodole i w Tesko nikt cukru nie wykupi założę się że Ci słoma z butów wystaje int.........ny.

  6 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: Kalasanty Bonawentura] A ja chciałem zwrócić uwagę na co innego.... wyjazd w lewo z Rzemieślniczej na Słoneczną. Przez busy, dworzec, ciastkarnie zrobił sie taki niesamowity ruch że niemożna normalnie w lewo skręcić samochodem. [/quote]

  Masz rację, też mam ten problem z racji zamieszkiwania na Rzemieślniczej, ale rozmawialiśmy z urzędnikiem za to odpowiedzialnym i powiedział że coś z tym musi się zrobić ale głównie to sprawa starosty. Burmistrz też o tym wie i na pewno to będzie chciał przyspieszyć by poprawić tą sytuację. Zresztą każdy wie że burmistrza mamy takiego że każdemu chętnie pomoże jeśli tylko widzi że pomoc jest potrzebna.
  Naprawdę szczęściem jest że wreszcie jest dworzec i przeniesione busy, bo ten teren już prawie całkiem obumierał, a teraz można się będzie podnieść po latach bessy, aczkolwiek sprawy ruchu drogowego i parkingów muszą być poprawione. Moim skromnym zdaniem fajnie by było aby ten teren na którym są teraz busy mógł być zwykłym parkingiem dla ludzi, wtedy sytuacja by się całkowicie poprawiła i w sumie warto by było taki pomysł podać burmistrzowi skoro kongregacja i tak nic nie buduje a busy i tak tam nie pozostaną.

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: lol] Fano jakbyś był ze wsi to może byś takich chamski wyrazów nie pisał, bo ludzie na wsi sa bardziej kulturalni , tobie daleko do nich TO JEST TWÓJ CYTAT: nic nikomu nie zawadza aby uregulować przejścia dla pieszych a w szczególności aby(wsiowe chamy się ogarneły gdzie stąpaja) bo to nie boisko w stodole i w Tesko nikt cukru nie wykupi założę się że Ci słoma z butów wystaje int.........ny. [/quote]

  sam byłem dzis swiadkiem jak gościu jechał od świateł Słoneczną, chciał do galerii wstapić ale widać z wiochy był i do miasta przyjechał (blachy KMY) do galeri bo zamiast skręcić w prawo na parking pod galerią to pojechał prosto i na wyjeździe z galerii koło przejścia myknął pod prąd w prawo.... wiem że na wsiach panują inne obyczaje, że ludzie łażą po drogach jak chcą i że mają pierszeństwo przed samochodami (krowy też) ale niestety tutaj jest MIASTO i pewne reguły w mieście obowiązują. Więc popieram w pełni fano. Niech sie wsioki ogarną jak do miasta jadą, gdzie parkują i jak łażą po drogach. Mce to nie klepicho!!

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  A problem tkwi w tym że ktoś obiecał że zrobi wszystko aby dowieść klientów do nowo powstałej galerii a tu kicha.Ruch znikomy,lokale do wynajęcia na które nikt sie nie krzepi a te co istnieją padną po jakimś czasie i tyle.
  Więc o to ta wojna a nie o dobro pasażerów których przez tyle lat mieli gdzieś.
  Na to że PKS upadł złożyło się wiele przyczyn a główną było zarządzanie firmą i wyprowadzanie majątku a nie busiarze.
  Większość firm jakoś radzi sobie z konkurencją tylko PKS MUSI MIEĆ PARASOL OCHRONNY W POSTACI URZĘDNIKÓW,ITD I DIABLI WIEDZĄ CZEGO JESZCZE?
  Może wprowadzi się jakiś przepis zmuszający mieszkańców do korzystania z autobusów PKS np.za okazanie biletu miesięcznego ulga w podatku od nieruchomości?
  A panowie z zarządu niech dalej bawią się w zakładanie nowych spółek i sprzedaż majątku między nimi i obiecują gruszki na wierzbie.To jeszcze musi jakiś czas trwać a potem wszystko padnie ,nikt nie będzie ładował pieniędzy w tabor a średni przebieg aktualnego oscyluje pewnie koło miliona kilometrów.
  Jak można wierzyć komuś takiemu jak rzecznik tej firmy nie pamiętacie co wygadywał wcześniej?
  Najlepiej wszystko zwalić na busiarzy bo ludzie to kupią,ci spece od PR dobrze wiedzą że cechą narodową Polaka jest zazdrościć drugiemu gdy mu sie uda więc najlepiej wypuścić ludzi na busiarzy że przez ich zachłanność na pieniądze cały ten problem.
  A prawda jest taka że na przewozie zarabiają jakieś pieniądze ale PRAWDZIWY INTERES ZROBIŁ KTOŚ NA MAJĄTKU PKS I DZIAŁKACH.
  Precz z busiarzami.
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,jan_pietrzak,dyktator.html

  18 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: caramba] ... starsze, schorowane osoby zasuwające o kulach od szpitala do dworca to teraz codzienność. przystanek przy Carrefourze powinien być używany. a najlepiej stworzyć dodatkowy przy szpitalu, bo naprawdę wiele osób ma trudności z chodzeniem, a nie wszyscy mają w rodzinie samochód i nie wszystkich stać na taksówkę [/quote]

  Wielka walka o klienta, wielka pyskówka. A żaden z przewoźników nie ma ochoty na stworzenie linii od dworca w kierunku szpitala, Zarabia, osiedla. Sądzę, że taki wahadłowy autobus napewno zarobi na siebie. I niech odjeżdża np. co 30 -45 minut, według stałego rozkładu jazdy.

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  A busiarze co robią innego jak nie szyją na każdym kroku nie wydając paragonów i kancąc na zezwoleniach od urzędu. Jeżeli jest coś takiego jak zezwolenie urzędowe znaczy to że urząd musi mieć pełną kontrolę nad tym na co jest zezwolenie i jest to wymóg ustawowy. Dlatego też to urząd może wydać zezwolenie lub je cofnąć. W takim przypadku busiarze mogą jedynie liczyć na to że urząd tych zezwoleń im nie cofnie, a natarczywością tylko się od tego oddalają.
  Takie jest prawo i podobnie jak przy zezwoleniach na sprzedaż napojów wyskokowych tak i na przewozy decyzja należy do urzędu.

  4 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: Kalasanty Bonawentura] A ja chciałem zwrócić uwagę na co innego.... wyjazd w lewo z Rzemieślniczej na Słoneczną. Przez busy, dworzec, ciastkarnie zrobił sie taki niesamowity ruch że niemożna normalnie w lewo skręcić samochodem. A jak jeszcze jakieś za przeproszeniem BU*E parkują swe samochody na chodniku to już wogóle niewidac nic z lewej. Już kilka razy stłuczki tam były. Ja się pytam gdzie jest Straż Miejska?? Powinni mandaty dawać za parkowanie na chodnikach. Czasem niema jak sie przecisnąć obok samochodów zaparkowanych na chodniku. Żal i mizeria :( [/quote]

  Tu organizatorzy ruchu muszą coś z tym zrobić. Często jeżdzę do sklepu z olejami na Armii Krajowej. Wyjazd z tej ulicy graniczy z cudem, żeby nie wpaść pod inny samochód. Parkujące auta na chodnikach po oby stronach na Słonecznej skutecznie zasłaniają widok. A poza tym totalnie ograniczają szerokość chodnika. Straż Miejska DO ROBOTY.

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: muzyk]
  Wielka walka o klienta, wielka pyskówka. A żaden z przewoźników nie ma ochoty na stworzenie linii od dworca w kierunku szpitala, Zarabia, osiedla. Sądzę, że taki wahadłowy autobus napewno zarobi na siebie. I niech odjeżdża np. co 30 -45 minut, według stałego rozkładu jazdy. [/quote]

  Jest w planach i to możliwe że niedługich, że będzie taki autobusik który będzie jeździł po całym mieście - zarabie, osiedle z górnym przedmieściem oraz dolne przedmieście i Dekada.
  Nie wiem czy będzie za darmo czy nie ale ma być.

  5 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  pamiętam czasy dzikiego panoszenia się busiazy gdy to niemal 90% kursów rozpoczynało się 15 min przed odjazdem autobusu, natomiast gdy była 2 godzinna luka PKS'u żaden nie ustalał w tym czasie kursu.

  Teraz nagle busiarze przypomnieli sobie hasła o ZDROWEJ I CZYSTEJ KONKURENCJI. Żal czytać

  7 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Nie musi byc darmo. Wystarczy mała opłata 1-2 zł

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  [quote=gość: Kramer] Jest w planach i to możliwe że niedługich, że będzie taki autobusik który będzie jeździł po całym mieście - zarabie, osiedle z górnym przedmieściem oraz dolne przedmieście i Dekada.
  Nie wiem czy będzie za darmo czy nie ale ma być. [/quote]

  Kolego, o tych planach była mowa chyba ponad rok temu i dalej nic z tego, więc nie mów, że coś w tym temacie drgnęło..
  Nikomu tak naprawdę nie zależy na tym aby choć po części zmniejszyć natężenie ruchu w mieście bo przecież mnóstwo ludzi poruszałoby się taką miejską komunikacją zamiast kombinować gdzie tu zaparkować. A i zmniejszyłyby się korki (albo w ogóle zniknęły) z naszych skrzyżowań.

  Czy ktoś myśli logicznie w naszych urzędach czy wszystko muszą im ludzie podpowiadać ?!

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  Cytat"Wielka walka o klienta, wielka pyskówka. A żaden z przewoźników nie ma ochoty na stworzenie linii od dworca w kierunku szpitala, Zarabia, osiedla. Sądzę, że taki wahadłowy autobus napewno zarobi na siebie. I niech odjeżdża np. co 30 -45 minut, według stałego rozkładu jazdy."
  Bo taki kurs z wielu względów nie dość że nie rentowny to nie ma sensu.
  1.Ile ludzi musiałoby jeździć do szpitala aby zapełnić chociaż połowę busa w każdym kursie?
  2.Czy ktoś kto przyjedzie z odległej miejscowości będzie czekał np. 2 30 minut na busa di szpitala gdy na piechotę ma 5 minut?
  3.Ile musiałby kosztować bilet aby linia wychodziła na zero?
  Linia miejska w takim zadupiu jak Myślenice nie ma najmniejszego sensu i bez dotacji nigdy się nie utrzyma,ktoś kto uważa że jest inaczej nie ma zielonego pojęcia o komunikacji
  zbiorowej .
  GDYBY TO BYŁO OPŁACALNE JUŻ DAWNO JAKIŚ PRZEWOŹNIK BY TO ROBIŁ.
  Osławiony PKS wyszedł z taką propozycją pod publiczkę ale pod warunkiem dotacji z UM a czemu nie otworzą ?
  Przecież według oświadczeń dysponują tak nowoczesnym taborem i tabliczki od lat leżą w PKS na pamiątkę po czasach gdy gmina była właścicielem.Przecież wtedy już prawie linie były gotowe tylko ktoś rozsądny tego nie uruchomił.To były czasy,wszystko sterowane na telefon,nawet za komuny tak nie sterowali z komitetu PKSem.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  @podpowiadacz
  czy byłeś kiedykolwiek w jakikmkolwiek urzędzie i zgłosiłeś jakąś chęć usprawnienia czegokolwiek w naszym mieście?
  forum to nie miejsce na takie wnioski..
  a co do komunikacji to myśle że są ważniejsze sprawy niż autobusy podmiejskie, ważniejszy jest raczej szpital czy drogi po których miałyby jeździć takowe autobusy.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2011

  [quote=gość: obi wan kenobi] @podpowiadacz
  czy byłeś kiedykolwiek w jakikmkolwiek urzędzie i zgłosiłeś jakąś chęć usprawnienia czegokolwiek w naszym mieście?
  forum to nie miejsce na takie wnioski..
  a co do komunikacji to myśle że są ważniejsze sprawy niż autobusy podmiejskie, ważniejszy jest raczej szpital czy drogi po których miałyby jeździć takowe autobusy. [/quote]

  A ja myślę, że od usprawniania życia w mieście są wybrani odpowiedni (ale czy kompetentni ?) ludzie. Im za to płacą, mnie ktoś inny płaci za myślenie. Szpitalem zajmuje się ktoś inny, komunikacją w mieście ktoś inny.

  A co do wniosków na forum... głowę daję, że urzędasy czytają systematycznie forum tylko z tych podpowiedzi sobie nic nie robią; czy zgłoszę jakiś pomysł osobiście, czy napiszę na forum - da to taki sam efekt.

  Szpital ? Hmmm... ja osobiście uważam, że każdej złotówki szkoda na dofinansowywanie tej instytucji. Ani warunki do leczenia czy leżenia ani specjaliści w nim leczący ale to już inny temat, tutaj dyskutujemy na temat komunikacji.

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2011

  [quote=gość: podpowiadacz]
  Szpital ? Hmmm... ja osobiście uważam, że każdej złotówki szkoda na dofinansowywanie tej instytucji.[/quote]

  Obyś nie musiał tam trafiać. Tylko pamiętaj że każdego to czeka wcześniej czy później.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2011

  Dobrze że PKS przywraca kursy od 1.09 ostatnie miesiące pokazały że Busy nie są wstanie podołać potrzebom ludzi. Nie sztuką jest jeździć w dogodnych dla siebie godzinach i na rentownych trasach. Problem z kursami w godzinach wczesno rannych oraz wieczornych. Wystarczy zobaczyć co się dzieje na trasie Kraków-Myślenice po 20tej. Zlikwidowano kursy PKS do Myślenic i do Bogdanówki busy nie obsadziły tych kursów i efektem tego są makabrycznie przepełnione busy. Jedyną odpowiedzią busów na nową sytuację była podwyżka ceny przejazdu. Mam nadzieje, ze nowy kurs PKSu przywróci te połączenia bo są one potrzebne.

  7 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2011

  Frej o czym ty sobie marzysz powodzenia ci życzę, to dlaczego do tej pory PKS olewał pasażerów?
  Nie powiesz że nastał CUD i nagle PKS się zatroszczył o pasażerów nie ośmieszaj głębiej.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2011

  Myślę że ta sytuacja udowadnia, że komunikacja publiczna jest niezbędna. Znam przypadek dziewczyny która musiała zrezygnować z pracy w Krakowie ponieważ nie miała czym dostać się do domu po pracy, mieszka w okolicach Bogdanówki a PKS o 21 był jedynym transportem.
  Wiem że gminy mogą dotować PKS w celu utrzymania nierentownych kierunków celem zapewnienia mieszkańcom niezbędnej komunikacji.

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2011

  To czyja to wina -busiarzy?
  Przecież to PKS obsługiwał tą linię i z dnia na dzień zawiesił komunikację i wcale nie z przyczyn ekonomicznych czy nieuczciwej konkurencji busiarzy.Akurat linia do Bogdanówki była jedną z bardziej dochodowych dla PKS.
  Czasowa likwidacja kursów jest elementem pewnej gry tego przewoźnika i ewentualnej walki o dotacje.
  Ten postkomunistyczny moloch (notabene zarządzany przez MPK które wszystkie żyją na garnuszku władz miast w których funkcjonują)nie potrafi odnaleźć się w realiach wolnego rynku.Dawniej winiono za wszystko związki zawodowe które rzekomo nie chcą zrezygnować z przywilejów a teraz wyszło że wszystkiemu winni są nieudolnie zarządzający firmą którzy znaleźli sie na stanowiskach nie wiadomo z jakiego klucza bo na pewno nie decydowały o tym kwalifikacje.
  Jedno co mają opanowane to dobry PR który skutkuje tym że całą winę próbuje się przypisać wrednym busiarzom.
  Jak to jest że w całym kraju próbuje się większość firm prywatyzować widząc w tym szansę na poprawę efektywności tylko w Myślenicach stwarza się jakąś enklawę starego systemu i faworyzuje państwowego molocha walcząc wszelkimi sposobami z prywatną konkurencją(PKS jest własnością MPK w którym 100% udziałów ma miasto Łódź czyli nawet coś gorszego niż firma państwowa nad którą jakąś kontrolę ma MSP a tutaj nie wiadomo kto)

  17 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2011

  OSTROWSKI DO DYMISJI.

  22 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2011

  Informacja dla tych co patrzą a nie widzą. Wiat przystankowych na Słonecznej jest CZTERY , a stanowisk odjazdowych DWANAŚCIE I POZA TYM WYSTARCZAJACO MIEJSCA ABY MOZNA BYŁO WYRÓWNAĆ CZAS DO ODJAZDU.

  11 7 Odpowiedz
 • 21 sie 2011

  [quote=gość: big] Informacja dla tych co patrzą a nie widzą. Wiat przystankowych na Słonecznej jest CZTERY , a stanowisk odjazdowych DWANAŚCIE I POZA TYM WYSTARCZAJACO MIEJSCA ABY MOZNA BYŁO WYRÓWNAĆ CZAS DO ODJAZDU. [/quote]
  WOW! Super jest już ToyToy są też wiaty jeszcze tylko brakłuje budki z kiełbasą i muzyczki DiscoPolo i jesteśmy w EŁROPJE ;)

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sie 2011

  Sprostowanie stanowisk jest czternaście , jedno rezerwowe , jedno tylko dla wysiadających a kierunków , jak widać na tablicy informacyjnej. A tobie jak nie odpowiada to nie przychodż i disco polo zrób w stodole u dziadka żałosny ełropejczyku!

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sie 2011

  Osobiście wolę jazdę PKSem niż busem, lecz cóż sytuacja jest taka że jadąc np. do Krakowa jestem skazany na busy. Obiektywnie oceniam nowy "dworzec busów" lepiej niż poprzedni, lokalizacja jest dobra, samo miejsce również nadaje się pod tego typu działalność. Ktoś '-dziesiąt' lat temu planując otoczenie byłego budynku dworca myślał bardzo ponadczasowo;-)
  Wyganianie stamtąd busiarzy byłoby dużym błędem, no chyba że w grę wchodzą jakieś nieznane motywy pod przykrywką oficjalnie podawanych, bo jak jak stwierdził pan T. Bąbol Kierownik Wydz. Zarządzania Ruchem, Komunikacji i Transportu SP w Myślenicach, żadnych przeszkód prawnych dla takiego zagospodarowania działki nie ma...

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sie 2011

  a ja mam w dupie tych busiarzy.ONI MIELI PASAŻERÓW W DUPIE ZAWSZE!TERAZ MACIE ZA SWOJE

  11 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sie 2011

  Ostrowski pójdziesz boso!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sie 2011

  [quote=gość: lolll] a ja mam w dupie tych busiarzy.ONI MIELI PASAŻERÓW W DUPIE ZAWSZE!TERAZ MACIE ZA SWOJE [/quote]
  w dupie to PKS miał pasażerów przez dwa ostatnie miesiące !!!

  11 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sie 2011

  [quote=gość: lolll] a ja mam w dupie tych busiarzy.ONI MIELI PASAŻERÓW W DUPIE ZAWSZE!TERAZ MACIE ZA SWOJE [/quote]
  w dupie to PKS miał pasażerów przez dwa miesiące !!! teraz chcą ośmieszyć busiarzy ,jacy to oni są nie udolni bo nie uzupełnili luki po PKS !!! i oni muszą wrócić bo busiarze tylko potrafią podnosić ceny !!!! LUDZIE NIE BĄDŹCIE NAIWNI !!!!!!zobaczcie sobie na cennik PKS Nowy Targ !!!!

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 sie 2011

  Ale ci zwolennicy PKS u się ośmieszają ,jak są tak wspaniali to dlaczego tak walczą o te Busy? biedni nie długo to zaczną płakać tu na Forum żal mi was.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  [quote=gość: :( :( :(] Ale ci zwolennicy PKS u się ośmieszają ,jak są tak wspaniali to dlaczego tak walczą o te Busy? biedni nie długo to zaczną płakać tu na Forum żal mi was. [/quote]

  Nikt nie będzie walczył o TE busy, bo zezwolenia dostaną nowe firmy przewozowe, które chętnie pójdą na warunki wyjazdów z dworca. A TE busy będą mogły ewentualnie pojeździć sobie jeszcze raz w strajku do czasu aż skończy się kasa na paliwo.

  Mogę się założyć że tak się to wszystko skończy.

  4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  [quote=BouBou] Super jest już ToyToy są też wiaty [/quote]

  A gdzie są rozkłady jazdy na przystankach przelotowych ???
  Na tyle busiarzy nie stać ?!

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  Wiecie co zrobi nasz jedyny, wspaniały i nieomylny Pan burmistrz ?
  Zrobi z busami to co na tym filmie
  http://moto.wp.pl/kat,121,title,Na-Litwie-parkuj-tylko-prawidlowo,wid,13649899,wiadomosc.html?ticaid=1ce30

  Nie chcemy busów w Myślenicach, nie chcemy PKSu. Tacy ludzie jak burmistrz i ja jeździmy tylko dobrymi samochodami, a reszte nierobów nas nie interesuje. Niech chodzą pieszo.

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  PO dróżny cyt A gdzie są rozkłady jazdy na przystankach przelotowych ???
  Na tyle busiarzy nie stac?
  A CO NIE DOWIDZISZ JA JECHAŁAM WCZORAJ Z PRACY I WŁAŚNIE CZYTAŁAM ROZKŁAD.
  Biedny jesteś nie dość że gł..... to jeszcze ślepy , ale tak się robi z tej zawiści.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  Też słyszałam że te busy które do tej pory jeżdżą już niedługo pojeżdżą i będą nowe koncesje dla nowych przewoźników. Podobno rozmowy z nowymi przewoźnikami już trwają i na dniach mają być już umowy przedwstępne.

  4 8 Odpowiedz
 • 22 sie 2011

  widze ze teraz zaczyna straszenie sie na tym forum.... ej no, busiarze szybko podpisujcie umowy bo inni zjedza takie pyszne ciasto zamiast was. Straszne jest takie stuczne napedzanie zawisci ludzkiej.

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  jakie straszenie? Obawiam się że nawet jakby chcieli to chyba dostaną po łapkach, bo wtedy jak się dowiedzą że są inne firmy, będzie już za późno, a jak widać z poprzednich sytuacji teraźniejsi przewoźnicy zawsze na swoją niekorzyść czekają do ostatniego dnia, a potem będą wielce oburzeni że zostały wydane nowe koncesje :)
  ja jestem za tym by niepokornych cwaniaków nauczyć tego kto tu rządzi.

  6 8 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 22 sie 2011

  Już od paru miesięcy toczy się ta sprawa i dyskusja nad nią. Ci którzy spierali sie ze mną od samego początku kiedy twierdziłem że przeniesienie busów niczego dobrego dla mieszkańców nie przyniesie, jakoś dziwnie nie wypowiadają się teraz. Słychać natomiast ciągłe narzekania niezadowolonych ludzi. Można mówić o paraliżu informacyjnym. Zwłaszcza kiedy burmistrz mówi że busy na terenie działki kupców być nie moga a okazuje się że jednak są.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  [quote=gość: :( :( :(] A CO NIE DOWIDZISZ JA JECHAŁAM WCZORAJ Z PRACY I WŁAŚNIE CZYTAŁAM ROZKŁAD.
  Biedny jesteś nie dość że gł..... to jeszcze ślepy , ale tak się robi z tej zawiści. [/quote]
  Zobacz na przystanku pod szkołą trójką. Jest tylko rozkład jazdy PKS GRUPA a zatrzymują się tam również busy (sam wysiadałem).

  Nie obrażaj nikogo nie będąc pewnym (-ą), to taka mała moja dygresja...

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  Co krzyczy złodziej jak ucieka?
  Łapać złodzieja.
  I o to chodzi ,aby odwrócić uwagę od rzeczy ważnych.
  Ale nami manipulują,to są naprawdę fachowcy od robienia wody z mózgu.To tworzenie spółek wokół PKS,ta PKS grupa zarejestrowana pod tym samym bodajże adresem co Ellida która znowu utworzyła inną spółkę.
  Czy ktoś jest w stanie w tym sie połapać?
  A DYŻURNE CYNGLE WYPISUJĄ CO SZEF KAŻE.
  Jak zadałem konkretne pytania to PKSBOY nabrał wody w usta a teraz pisze na stronie ogłoszenie że przyjmą mechaników.
  To po co zwalniali starych?

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  [quote=gość: frey] Myślę że ta sytuacja udowadnia, że komunikacja publiczna jest niezbędna. Znam przypadek dziewczyny która musiała zrezygnować z pracy w Krakowie ponieważ nie miała czym dostać się do domu po pracy, mieszka w okolicach Bogdanówki a PKS o 21 był jedynym transportem.
  Wiem że gminy mogą dotować PKS w celu utrzymania nierentownych kierunków celem zapewnienia mieszkańcom niezbędnej komunikacji. [/quote]
  Do PKS te pretensje ,jak mogli 16.06.2011r.ogłosić że z dniem 01.07.2011r rezygnują z linii lokalnych i postawić pasażerów w takiej sytuacji !!!!,busiarze w tak krótkim czasie nie są wstanie załatwić zezwoleń a jeszcze do tego dochodzi obecna sytuacja z przystankiem początkowym i końcowym !!!!

  10 1 Odpowiedz
 • 22 sie 2011

  Po mojemu to urzędasy powinny beknąć za ten paraliż komunikacyjny, najlepiej odebraniem prawka na czas urzędowania niech pasożyty sami tłoczą się jak bydło i biegają z dworca na busy i z powrotem.

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2011

  [quote=Malatesta] Po mojemu to urzędasy powinny beknąć za ten paraliż komunikacyjny, najlepiej odebraniem prawka na czas urzędowania niech pasożyty sami tłoczą się jak bydło i biegają z dworca na busy i z powrotem. [/quote]

  tak i dać władzę busiarzom, nienachapanym kasy obleśnym spotniakom? Oni by wam pokazali gdzie raki zimują. Chyba sami nie wiecie czego sobie życzycie.

  1 11 Odpowiedz
 • 22 sie 2011

  Nie, oddać władzę: mieszkańcom, pasażerom i obywatelom, nie urzędasom, politykom i ich bzdurnym i często prywatnym pomysłom. Niech wreszcie pijawy zaczną odpowiadać za swoje decyzje bo tylko kasę ciągną z podatków ciężko tyrających rodaków a za ich decyzję to my ponosimy codziennie odpowiedzialność. Tak jak i w tym przypadku.

  9 1 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  Nie tyle ponosimy odpowiedzialność co odczuwamy skutki i konsekwencje niegospodarności środkami publicznymi. Skoro politycy wdrażają "swoje bzdurne i prywatne pomysły" powinni za te bzdury odpowiadać prywatnym majątkiem. Nasz kraj ma problem z politykami bo większość z nich to dorobkiewicze. Dopóki klasa rządząca w Polsce będzie z biedoty, doputy sytuacja polityczna w kraju będzie taka jaka jest teraz.
  Jak to mówią: które grabie, grabią od siebie?

  12 1 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  Tu raczej nie chodzi o to czy władza pochodzi "od Boga" czy "z ludu" z biedoty czy arystokracji. Moim zdaniem chodzi raczej o bierność obywateli. Zauważ że wirtualnie to jest mnóstwo protestujących co nie przekłada się niestety na rzeczywistość. Jako społeczeństwo wstydzimy, boimy czy po prostu zasłaniając się popularnym "co to da ?" nie wierzymy w skuteczność protestów co jest błędem moim zdaniem. Zobacz co wywalczyli właśnie busiarze którzy wydawać by się mogło byli bez szans w starciu z machiną biurokratyczną dzięki zorganizowaniu się i po prostu "cisnąc" władzę. Wiadoma sprawa że działali we własnym i tylko własnym interesie ale tak właśnie "kontroluje" się idiotyczne pomysły władzy.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=Malatesta] Nie, oddać władzę: mieszkańcom, pasażerom i obywatelom, nie urzędasom, politykom i ich bzdurnym i często prywatnym pomysłom. Niech wreszcie pijawy zaczną odpowiadać za swoje decyzje bo tylko kasę ciągną z podatków ciężko tyrających rodaków a za ich decyzję to my ponosimy codziennie odpowiedzialność. Tak jak i w tym przypadku. [/quote]
  Tylko że zwróć uwagę że wtedy będzie tak że ile obywateli tyle zdań i który wtedy będzie miał większą rację? Zawsze ktoś musi podjąć decyzję i podejmie ją na korzyść tego który alb się bardziej wydziera albo ma większe plecy.
  To też nie jest dobry sposób, bo wtedy i tak stworzy się elita, która będzie uważała że jej interes jest najważniejszy, a tych co mniej krzyczą - nie ważny.
  Czyli wracamy do punktu wyjścia.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Nie tyle ponosimy odpowiedzialność co odczuwamy skutki i konsekwencje niegospodarności środkami publicznymi. [/quote]
  kolego Myśleniczaninie... odczuwamy skutki ale swojego głupiego wyboru panującego. Gdyby szef był inny to i podległych miałby innych.
  A tak... mamy kogo mieliśmy a nawet gorzej.

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  I myślisz, że ci inni byli by lepsi. Stworzyliby nową watahę, którą musieliby od nowa zacząć wyżywiać stanowiskami i kasą i co niby byłoby w tym lepszego. Może to że taki Myśleniczanin lub ty miałby szansą załapać się na śmietankę i mógłby coś ugrać dla siebie?
  O to ta całą nagonka?

  1 11 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 23 sie 2011

  Nagonka? Obiektywny przetrzyj oczy! ludzie są poprostu niezadowoleni z tego że nie mają czym dojechać do pracy. Nie wiedzą czy od nowego roku ich dzieci będą miały czym jechać do szkół. Złoszczą się i szukają winnych. To co burmistrz uwaza za niemożliwe staje się prawdą, a ludzie nie wiedzą dlaczego tak to wszystko funkcjonuje i czemu nikt im nie potrafi jasno powiedzieć co będzie.

  7 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  Władza sprawowana zbyt długo staje się dyktaturą. Dyktatura to nic innego jak sposób sprawowania rządów, narzucony społeczeństwu; dyktaturę często wprowadzano siłą, wyklucza ona udział społeczeństwa w decyzjach dotyczących ustroju państwa i prowadzi do ograniczenia podstawowych swobód obywatelskich, a nawet terroru wewnątrz tego państwa. Nic dodać, nic ująć.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Władza sprawowana zbyt długo staje się dyktaturą. Dyktatura to nic innego jak sposób sprawowania rządów, narzucony społeczeństwu; dyktaturę często wprowadzano siłą, wyklucza ona udział społeczeństwa w decyzjach dotyczących ustroju państwa i prowadzi do ograniczenia podstawowych swobód obywatelskich[/quote]

  A wyniki wyborów? Dlaczego piszesz o braku udziału społeczeństwa, gdy większość opowiedziała się za?
  Sam wypowiedziałem się za i jestem przekonany że zrobiłem dobrze. Ty twierdzisz że tobie to nie pasuje - trudno jesteś w mniejszości i przegrałeś swoje wizje o władzy. Czas się z tym pogodzić, albo czekać 3 lata i ponownie spróbować, może się uda.
  Nie narzucaj innym swoich wizji i swojego sposobu postrzegania, bo w tych wyborach właśnie to zadecydowało o wielkiej przegranej Kielana i Gowina. Ludzi siłą nie zmusisz do zmiany, bo to nie Białoruś.
  Ostrowski z tego co mi się wydaje w przyszłych wyborach już nie będzie startował więc twój problem sam się rozwiąże, bez walki i ponownego rozczarowania.

  4 13 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  Nie rozumiemy się, niestety. Zaślepiony stawiasz tezy które tylko udowadniają że władzy, krytyka jest niewygodna. Jak wybrało społeczeństwo to niech teraz nie narzeka. Musisz w końcu zrozumieć że nawet gdyby burmistrzem został Wiktor czy Leszek i prowadziliby taką politykę jaką prezentuje ulubieniec tłumów (w co szczerze wątpię), to spotkaliby się z taką samą krytyką z mojej strony. Post-komunistyczne społeczeństwo nauczone jest strachu przed zmianą. Lepszy gorszy ale "swój", "znany" niż nowy "który będzie się uczył" lub "wprowadzi swoich". Mentalnie jesteśmy daleko za Białorusią. Chociaż jeszcze u nas nie strzela się do dziennikarzy...

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Lepszy gorszy ale "swój", "znany" niż nowy "który będzie się uczył" lub "wprowadzi swoich" [/quote]

  Dokładnie tak wyglądały ostatnie wybory.
  Ludzie myślą że lepiej nic nie zmieniać. " Bo ci się nakradli to już im wystarczy".
  Nic bardziej mylnego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia..

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  GDZIE JEST WSZECHWŁADNY WÓDZ MYŚLENIC.
  WIDAĆ JAK SIĘ INTERESUJE SIĘ DOJAZDEM DZIECI DO SZKÓŁ OD NOWEGO ROKU SZKOLNEGO, NAJLEPIEJ SCHOWAĆ GŁOWĘ W PIASEK I UDAWAĆ ŻE WSZYSTKO W PORZĄDKU.
  OSTROWSKI MUSI ODEJŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  15 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=gość: buka] Mysleniczanin007 napisał/a: Lepszy gorszy ale "swój", "znany" niż nowy "który będzie się uczył" lub "wprowadzi swoich"

  Dokładnie tak wyglądały ostatnie wybory.
  Ludzie myślą że lepiej nic nie zmieniać. " Bo ci się nakradli to już im wystarczy".
  Nic bardziej mylnego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.. [/quote]

  To sobie nawet nie chcę wyobrażać jaki apetyt mieli by ci którzy chcieli tą władzę przejąć - bo wyglądali na nieźle wygłodniałych :)

  2 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=gość: ufo] GDZIE JEST WSZECHWŁADNY WÓDZ MYŚLENIC.
  WIDAĆ JAK SIĘ INTERESUJE SIĘ DOJAZDEM DZIECI DO SZKÓŁ OD NOWEGO ROKU SZKOLNEGO, NAJLEPIEJ SCHOWAĆ GŁOWĘ W PIASEK I UDAWAĆ ŻE WSZYSTKO W PORZĄDKU.
  OSTROWSKI MUSI ODEJŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/quote]
  Nie karmię trolli :)

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Jak wybrało społeczeństwo to niech teraz nie narzeka. [/quote]

  A kto tu narzeka? Przecież nie ja, bo ja wybrałem i cieszę się że wybrałem dobrze i to mój kandydat wygrał. Narzekać mają prawo i pewnie narzekają ci którzy chcieli kogoś innego, więc niech sobie nadal narzekają. Ja jestem zadowolony może nie na stówę ale na 80 procent z decyzji burmistrza i z tego co w czasie jego panowania się robi. Dlatego nie zgadzam się całkowicie z Tobą, wybacz.

  4 6 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  Jesteś zadowolony? No tak.
  Tania, krystalicznie czysta woda, ścieki też. Śmieci najtańsze w województwie, podatki od nieruchomości też niewielkie.
  Pracy w gminie pod dostatkiem, strefa przemysłowa pęka w szwach - pracodawcy wprost biją się o pracowników. A zarobki powyżej średniej krajowej. Urząd pracy niedługo zawiesi działalność.
  A przedsiębiorcy walczą o możliwość inwestowania w gminie bo gmina stosuje ulgi dla najprężniej rozwijających się firm.
  Miasto kwitnie turystycznie, mamy mnóstwo atrakcji turystycznych: park na zarabiu, ogólnodostępna strzelnica sportowa, hala sportowa, boisko "Dalinu" ze sztuczną murawą. Dwie otaczarnie i Zakład Zagospodarowania Odpadów.
  Nie zapominajmy również o nowo powstałych sklepach sieciowych których miało nie być a są. "Nowatorskie" rozwiązanie połączenia handlu i transportu oraz powstające nowe obiekty z których możemy być dumni na "skalę europejską".
  Nasze rozwiązania komunikacyjne minimalizują wszystkie problemy transportu w gminie, że o transporcie sensus stricte nie wspomne.
  Doskonale utrzymana pomoc socjalna dla rodzin w trudnej sytuacji, gdzie specjalne programy socjalne z Funduszy Europejskich pomagają tym ludziom stanąć na nogi. Zresztą Ośrodek Pomocy Społecznej świeci pustkami bo de facto potrzebujących tej pomocy "prawie" nie ma.
  Co weekend MOKiS organizuje pikniki rodzinne połączone z integracją społeczną: konkursy, wystawy zajęcia w plenerze. Oczywiście wieczorem czas na relaks: seanse kinowe w trzech wymiarach.

  A to w 80% zasługa Twojego kandydata. Gratuluję.

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  a teraz mi pokażesz jakiekolwiek miasteczko wielkości Myślenic w świecie, które spełni twoje kryteria :)
  Piszesz o rzeczach fantastycznych, których nie jest w stanie spełnić żaden człowiek z takimi możliwościami jakie niesie za sobą budżet tak małego miasta.
  Piszesz że podatki od nieruchomości winny być niewielkie, woda tania, tanie ścieki? A zarazem żeby organizowano pikniki , konkursy, wystawy, otwarto kino 3D (choć to jest w realizacji),. Żądasz większego socjalu, a bronisz unikających płacenia podatków prywatnych przewoźników. Psioczysz na nowe tanie sieciówki a zarazem stwierdzasz fakt że ludzie nie mają pieniędzy i nie stać ich na nic. Tyle zaprzeczeń, co w twoim wpisie, nawet nie byłem w stanie sobie wyobrazić.
  Z pustego to nawet Salomon nie naleje, nie wspominając o kryzysie który się pogłębia i pogłębiał będzie. Ja myślałem że takie głupoty może wymyślić jedynie Korwin Mikke, ale widocznie się myliłem. Najlepiej byłoby zero podatków, pełen luz fiskalny, zwolnienie od obowiązku płacenia ZUS, groszowe podatki od nieruchomości dla gminy, woda i ścieki przynajmniej 70% tańsze ale wymagać należałoby wszystkiego to co napisałeś łącznie z pełnym socjalem, obowiązkowo wybudowanie stadionu w Myślenicach i bezpłatnej komunikacji :)

  Niektórym to się już w głowach poprzewracało, bo jak inaczej nazwać twoje wymagania? fantazjami?

  A potrafisz wymienić co zrobiono i co jest w trakcie realizacji? Pamiętasz o pieniądzach które przepadły na usuwanie skutków zeszłorocznej powodzi? Ciekawe jednobiegunowe myślenie przez ciebie przemawia, dlatego to ja jestem obiektywny a ty tylko agent 007.

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  Ciągle wszyscy piszą że wiekszość wybrała a to największe kłamstwo demokracji.Jeżeli ponad połowa nie chodzi na wybory a wybiera większość z tej mniejszej która idzie to jaka to większość?

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  No niestety tak jest, bo gdyby tak nie było to większość wyborów nie zostałaby rozstrzygnięta. Dlatego jest to większość. Pamiętać należy także że wśród zwolenników Wiktora lub Leszka na pewno prawie wszyscy oddali swoje głosy, więc wcale tak różowo nie było. ci co nie oddali głosów to są tacy którym obecna władza ani nie przeszkadza ani nie drażni.
  Takie są fakty.

  1 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=gość: obiektywny] a teraz mi pokażesz jakiekolwiek miasteczko wielkości Myślenic w świecie, które spełni twoje kryteria :) [/quote]

  choćby Dobczyce (nawet mniejsze niż Myślenice) i ich sławny burmistrz

  http://miasto-info.pl/myslenice/2801,ranking-samorzadow-2011-dobczyce-na-3-myslenice-na-58.html

  6 1 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  Oto 10 najbogatszych gmin w Polsce (dochody podatkowe na mieszkańca):

  1. Kleszczów - 33,45 tys. zł

  2. Nowe Warpno - 19,15 tys. zł

  3. Polkowice - 5,20 tys. zł

  4. Grębocice - 4,77 tys. zł

  5. Suchy Las - 4,76 tys. zł

  6. Mielnik - 4,41 tys. zł

  7. Kobierzyce - 4,37 tys. zł

  8. Konstancin-Jeziorna - 3,85 tys. zł

  9. Rewal - 3,81 tys. zł

  10. Nadarzyn - 3,71 tys. zł.

  A teraz Oświecony, poczytaj sobie w necie dlaczego, kto i jak nimi zarządza i co oferuje w zamian mieszkańcom każda z wyżej wymienionych gmin.

  Dobczyce, nasz sąsiad jest najprężniej rozwijającą sie gminą w Małopolsce. Niedługo proszę Państwa Fitch Ratings ogłosi kolejne notowania dla gmin które nieomieszkam natychmiast umieścić na swoim blogu. Okazuje się że kredyty z Unii to nie wszystko. Wielomilionowe pożyczki trzeba będzie spłacić a kto będzie te kredyty spłacać? No właśnie kto?
  Ostrowski buduje własne zaplecze zamiast działać na korzyść mieszkańców miasta i gminy, jak to Malatesta świetnie ujął : "politykom i ich bzdurnym i często prywatnym pomysłom."
  "Nic nie może przecież wiecznie trwać"...

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  Ty chyba się czegoś napaliłeś Myśleniczanin jeżeli myślisz że w tych miastach jest sielanka (w każdej z tych miejscowości jestem ci w stanie znaleźć problemy o przyczyny), pewnie admin usunie te przykładowe linki do sielanek w tych miejscowościach, co zajęło mi niespełna 2 minuty :

  http://www.rewal.net.pl/dyskusje/Nasze_Wladze,_Polityka_-62-Dlaczego_gmina_Rewal_zwleka_ze_sporzadzeniem_miejscowych_planow_zagospodarowania_przestrzennego-99/

  http://www.rewal.net.pl/dyskusje/Urzad_Gminy-61-Opinia_o_sprawozdaniu_z_wykonania_budzetu_za_2009_rok-178/

  CBA u wójta gminu Kleszczów :)

  http://www.kleszczow.net/viewtopic.php?f=12&t=228&sid=910107c86a1f6ac84915ab1b4d8388b2

  Mały początek sprawy:
  Agenci CBA do domu wójt Kleszczowa zapukali między godz. 6-7.
  – Wszystko odbyło się spokojnie – mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.
  Czynności procesowe prowadzono w domu w Kleszczowie. Stąd Kazimiera T. została przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie, która zarzuca pani wójt, jako funkcjonariuszowi publicznemu, przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, za co grozi od roku do lat 10 więzienia.

  Dochody Kleszczowa:
  Dochody gminy w tym roku zamkną się w kwocie 240,9 mln zł z czego aż 219,2 mln zł to wpływy z podatków lokalnych m.in. z bełchatowskiej kopalni. Wydatki w gminie na ten rok to z kolei 222,6 mln zł. W zaplanowanym na ten rok budżecie Kleszczów będzie miał aż 18,3 mln zł nadwyżki.

  Ciekawe jakby Ostrowski chciał wybudować kopalnię na Borzęcie - ty pewnie byś pierwszy go chciał zlinczować.

  Jak sam widzisz twoja prawda to gó...o prawda.

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  Nowe Warpno - też jest sielanka jak wszędzie. Bluzgi na władzę która nic nie robi a tylko garnie pod siebie, tak jak u nas samowolka :)

  http://www.nowewarpno.vcity.pl/Forum/tabid/33110/forumid/5340/postid/61350/view/topic/Default.aspx

  Ale Myśleniczanin ty wiesz lepiej. Tam jest o wiele lepiej niż u nas ?!

  Nie chce mi się czytać o innych wymienionych przez ciebie miejscowościach, bo mało mnie to obchodzi. Ja wiem że w Myślenicach jest OK i tyle. Ale jak widać w każdej nawet najbardziej dochodowej miejscowości znajdzie się kilku takich Myśleniczaninów, którzy zrobią z nich Sodomę i Gomorę.

  2 9 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  I jaki był finał postawionych oskarżeń? Napisz.
  Odnośnie linków dotyczących Rewala, są to prywatne żale mieszkańców.
  Napisz co oferują te gminy mieszkańcom. Jakie benefity mają z zakładów przemysłowych, form produkcyjnych i gospodarki zasobami naturalnymi.
  Napisz która z tych gmin posiada więcej sklepów i galerii niż nasza gmina.
  Konkrety Oświecony, konkrety.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] I jaki był finał postawionych oskarżeń? Napisz.
  Odnośnie linków dotyczących Rewala, są to prywatne żale mieszkańców.
  Napisz co oferują te gminy mieszkańcom. Jakie benefity mają z zakładów przemysłowych, form produkcyjnych i gospodarki zasobami naturalnymi.
  Napisz która z tych gmin posiada więcej sklepów i galerii niż nasza gmina.
  Konkrety Oświecony, konkrety. [/quote]

  Jak zwykle odwracasz kota ogonem. Żale mieszkańców? A ty czyje żale wylewasz bo na pewno nie mieszkańców, tylko swoje.
  Napisałem wcześniej że mnie nie interesuje czyjeś tam podwórko. Mnie jest tu super i dlatego nie żałuję że jestem wygranym w wyborach w przeciwieństwie do ciebie.
  A jak chcesz sobie poczytać o innych gminach, to net stoi otworem, możesz sam marnować swój czas na bzdury. Mnie w to nie wciągniesz.

  Piszesz żebym poczytał jaki był finał oskarżeń wójta Kleszczowa?
  A od kiedy to Ty tak patrzysz na finały afer? Przecież jak jest mowa o oskarżeniach Ostrowskiego i ostatecznie wygranej w sądzie to wtedy znów odwracasz kota ogonem, mówiąc że ręka rękę myje i że wyroki są załatwiane :)

  Sam sobie zaprzeczasz i wyciągasz tylko te fakty które ci są w tym momencie na rękę. W Rewalu wyrok jest ważny a u nas wyrok jest nie ważny ważniejsze jest to co ty napiszesz i oskarżysz.

  Zastanów się nad sobą bo stajesz się coraz mniej wiarygodny w swoich tekstach.

  3 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  Więcej konkretów nie potrzebujesz - myślę. Te są przynajmniej dla mnie wystarczające by zgasić twoją płonącą główkę :)

  cześć bo szkoda czasu na marnowanie go w rozmowie z kimś tak manipulującym słowami jak ty.

  2 10 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  [quote=gość: Afroman]
  Tylko że zwróć uwagę że wtedy będzie tak że ile obywateli tyle zdań i który wtedy będzie miał większą rację? Zawsze ktoś musi podjąć decyzję i podejmie ją na korzyść tego który alb się bardziej wydziera albo ma większe plecy.
  To też nie jest dobry sposób, bo wtedy i tak stworzy się elita, która będzie uważała że jej interes jest najważniejszy, a tych co mniej krzyczą - nie ważny.
  Czyli wracamy do punktu wyjścia. [/quote]
  Jestem raczej zwolennikiem : http://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja_uczestnicz%C4%85ca . Przy czym zawsze twierdzę że społeczeństwo to nie klocki lego i nikt nie posiada gotowego schematu na zbudowanie idealnego zamku (tylko kłamcy i fanatycy)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  [quote=Malatesta] Przy czym zawsze twierdzę że społeczeństwo to nie klocki lego i nikt nie posiada gotowego schematu na zbudowanie idealnego zamku (tylko kłamcy i fanatycy) [/quote]

  oj tam, oj tam. tu ten zamek już stoi i będzie trudno zaprowadzić jakiekolwiek zmiany. to nic, że wszyscy wyrabiamy na jego rzecz pańszczyznę. ludzie są naiwni i nie znają swoich podstawowych praw. dlatego zamek rozbudowuje się, umacniane są wały obronne, a my mieszkańcy małych chatek utrzymujemy go wraz z całym dworem i przyjaciółmi jaśnie pana ;)

  7 1 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 24 sie 2011

  Ja proponuje żeby panowie "Mysleniczanin007 " oraz "obiektywny " spotkali się kiedyś na piwie i na spokojnie przedyskutowali wszystko zamiast spierać się na forum. Napewno jesteście w stanie dojść do wspólnych wniosków które następnie razem przedstawicie na forum.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  Ja myślę że Obiektywny nie zmieni swoich przekonań bo tacy ludzi jak On zawsze mają to swoje Ego.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  A myślisz że Myśleniczanin zmieni swoje?
  Każdy ma swoje zdanie i jego będzie bronił. Ja tam uważam że większość przeciwników burmistrza to osoby którym wszedł on w drogę z jakimiś decyzjami i czują się przez to źle za karę obrzucając go błotem.
  Porównywanie Myśleniczanina naszej gminy do innych jest nie na miejscu, bo jakże porównywać nasze środowisko z innym którego tak na prawdę nie znamy osobiście. I dobrze napisał obiektywny, że wystarczy się zagłębić w szczegóły tych gmin które tak tutaj chwali M007 by stwierdzić że nie jest wcale tak różowo.
  Jak to mówią: Wszędzie jest lepiej, tam gdzie nas nie ma. I to się potwierdza.
  Wybraliśmy, wg mnie dobrze i przynajmniej cieszmy się życiem i osładzajmy sobie je bo jest ono krótsze niż nam się wydaje i szkoda marnować je na ciągłe narzekanie i niezadowolenie, chyba że ktoś już na prawdę nic od życia nie oczekuje, wtedy pozostają warczenia na lewo i prawo i ewentualnie rozglądanie się za okazyjną działką pod ulicą Bergela.

  3 7 Odpowiedz
 • 24 sie 2011

  Biorąc przykład z burmistrza należy szukać działki raczej poza Myślenicami. Co do zadowolenia i uciechy z życia, Mylisz się Kramer vel Obiektywny vel Podziemie vel Lakukaraczia. Otóż notorycznie unikasz odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie. Dobrze to się u nas żyje się tylko "przyjaciołom króliczka". A reszta karmiona jest ochłapamia z pańskiego stołu. Zarabie dawno powinno być gotwe, strzelnica już stoi. Zachodnie Obejście miasta nadal w planach, Zakład Zagospodarowania Odpadów już stoi. Co ważniejsze z klauzulą NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI i w dodatku bez wymaganych pozwoleń. Wiadukt na zakopiance dawno wybudowany a otaczarnia powoli wrasta w architekturę miasta. Dworzec zaprzepaszczony i wyprzedany za bezcen a na jego miejscu kilka sieciówek i mini dworzec. A burmistrz szarpie się z busami w imieniu PKS Grupa którą wcześniej z kolesiami położył. Żeby tylko wymienić problemy najświeższe.
  No więc teraz uczciwie i bez kręcenia tematami odpowiedz no prosze Kramer/Oświecony/Podziemie/Lakukaraczia czy Bóg wie jeszcze kto, co gmina, żeby nie adresować bezpośrednio, robi takiego dla mieszkańców? Dla wszystkich mieszkańców? Co takiego podnosi poziom zadowolenia z życia w gminie dając mieszkańcom satysfakcje z bycia podatnikami w Gminie Myślenice?
  Tylko nie pisz że Dni Myślenic bo tylko się ośmieszysz.

  [quote=Toksyk napisał/a:]

  Ja proponuje żeby panowie "Mysleniczanin007 " oraz "obiektywny " spotkali się kiedyś na piwie i na spokojnie przedyskutowali wszystko zamiast spierać się na forum. Napewno jesteście w stanie dojść do wspólnych wniosków które następnie razem przedstawicie na forum.[/quote]

  Propozycja kusząca jednak ja nie pijam piwa - gustuje w innych trunkach. Odpuszczę więc jednak zaproszenie bo mogło by się okazać że byłby to kolejny spory wydatek na koszt podatnika. ;) Na forum macie za darmo (nie licząc kosztów prądu i internetowego łącza) a w dodatku wszyscy możecie śledzić dyskusję. ;)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  zapomniałeś dodać vel Ostrowski vel Wisełka vel ........ i jeszcze innych vel. Ty naprawdę myślisz że może istnieć tylko jedna osoba na tym forum której polityka burmistrza się podoba ?
  Ależ z ciebie spiskowiec ?!

  4 6 Odpowiedz
 • 24 sie 2011

  Cierpliwie czekam.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  V[quote=Mysleniczanin007]
  No więc teraz uczciwie i bez kręcenia tematami odpowiedz no prosze Kramer, co gmina, żeby nie adresować bezpośrednio, robi takiego dla mieszkańców?
  Tylko nie pisz że Dni Myślenic bo tylko się ośmieszysz.
  [/quote]

  Nie ma takiej rzeczy którą można zrobić i która by zadowoliła WSZYSTKICH mieszkańców i dobrze o tym wiesz.
  boisko zadowoli lubiących pograc w pilkę oraz kibicować, strzelnica lubiących bron, basen dla lubiących popływać, kino 3D dla tych których cieszą dobre filmy.
  Nowa nawierzchnia czy rondo dla nie posiadających samochodu jest zbędnym wydatkiem, podobnie jak nowy plac zabaw dla młodzika chodzącego do gimnazjum.
  dobrze to wiesz i dobrze to rozumiesz, więc nie zadaj takich nieprecyzyjnych pytań, bo na nie odpowiedź cię nigdy nie usatysfakcjonuje.
  Nie ma takiej decyzji ani inwestycji która zadowoli wszystkich, chyba że obiecanie każdemu po 1000zł na konto? ale znając życie zaraz ktoś niezadowolony napisał by : a co z tymi co konta nie posiadają? Albo że burmistrz działa na zlecenie konkretnego banku w którym trzeba założyć konto. Sam dobrze wiesz jak by to wyglądało, a potem ty lub tobie podobni oskarżyli by go o sprzeniewierzanie pieniędzy gminnych, więc sam widzisz że piszesz o rzeczach nierealnych.

  tak się składa że nie trafiłeś z powiązaniem mnie z tymi o których napisałeś, ale mam to gdzieś bo tłumaczą się tylko winni.

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] co gmina, żeby nie adresować bezpośrednio, robi takiego dla mieszkańców? Dla wszystkich mieszkańców? [/quote]

  to wyżej dotyczyło się tego cytatu

  3 Odpowiedz
 • 24 sie 2011

  Otóż mój drogi Kramer, muszę wyprowadzić Cię z błędu. Jest wiele kwestii które podniosły by zadowolenie z życia w gminie. Wbrew pozorom nie są to wcale żadne z inwestycji które wymieniłeś. Zresztą słusznie bo jak sam napisałeś służą one tylko części z mieszkańców, żeby nie napisać mniejszości. Nawet nie wspominam o cenach za wynajem/użytkowanie tych obiektów.

  Jest wiele kwestii które traktuje się "po macoszemu" bo nie da się na nich zarobić. Wyjaśniam - nie da się ustawić kolesi. Tematy są na tyle niewygodne że nie warto ich ruszać. Jakie tematy? Choćby woda w gminie. Jaka jest - każdy widzi (sic!) i czuje.
  Kanalizacja. Pomysły na rozwiązanie tej kwestii padały w kampanii wyborczej zeszłego roku.
  Dotacje dla mieszkańców budujących lub stosujących w swoich domach rozwiązania energooszczędne.
  Organizacja służb porządkowych w mieście i gminie. Wiadomo o co chodzi.

  Kwestia promocji Strefy Przemysłowej, aby odciążyć obowiązek podatkowy mieszkańców, zwłaszcza że teraz przyjdzie zacząć spłacać te wielomilionowe długi (o tym już wkrótce).
  Kwestia rozwiązania uciążliwych rozwiązań komunikacyjnych. Są tematy w których wrze dyskusja bo mieszkańcy mają już dosyć nieładu i haotycznych rozwiązań nie zdających egzaminu.
  Zaplecze wypoczynkowe w gruzach. Wystarczy przejść sie po Zarabiu. Zapytaj mieszkańców ilu z nich zamieniło by Strzelnicę czy sztuczną murawę na park wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia z powiedzmy małym parkiem wodnym? Plus miejsce na rodzinne pikniki z placem zabaw dla dzieci.
  Zapytaj ilu mieszkańców skarży się na niewystarczającą liczbę koszy w mieście i okolicy, gdzie śmiecie walają się wszędzie.

  Na koniec zostawiam najważniejszą kwestę ktorej pozytywy można zaobserwować u naszych sąsiadów - Trzeba słuchać głosu mieszkańców tak jak to robi burmistrz Pawlak.
  Polecam przeczytać sobie ten artykuł

  [u]
  Nie sztuka robić coś na pokaz, sztuka zrobić tak, żeby mieć co pokazać.
  [/u]

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  1. jak większość mieszkańców gminy nie uprawiam sportu na hali
  2. jak zdecydowana większość mieszkańców gminy nie chodzę na strzelnicę
  3. sprzeciwiam się wycinaniu drzew gdzie popadnie, bo potem w takie upały jak teraz nie ma się gdzie schronić.
  4. poniżające było tak długie oczekiwanie na dworzec, który ostatecznie jest o wiele za mały. ponad kilkuletnie czekanie na mrozie, chodzenie po błocie.
  5. jak wielu mieszkańców czekam na obejście zachodnie
  6. jak większość mieszkańców nie zgadzam się na podtruwanie nas przez asfaltownię
  7. nie podoba mi się to jak z niejasnych powodów stawia się busiarzy pod sianą nakazując im przeniesienie się na pseudo dworzec
  8. nie podoba mi się zadłużanie gminy
  9. nie podoba mi się robienie na obrzeżach miasta śmietniska dla wielu miejscowości spoza naszej gminy
  10. nie podobają mi się warunki jakie mają ludzie w gminnych mieszkaniach socjalnych w Jaworniku
  11. nie chce ronda w śródmieściu, bo wystarczy zmienić tam organizację ruchu, by osiągnąć zamierzony efekt
  12. nie chcę tu kina 3d bo i tak jeżdżę do takiego do Krakowa i nie zamierzam tego zmienić
  13. nie podoba mi się zniszczenie wielu drzew w parku i przy placu zabaw na Zarabiu
  14. nie podoba mi się zaniedbane Zarabie, które jako dzielnica rekreacyjna ma ogromny potencjał
  itd

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  dotacje na kolektory słoneczne były już dawno temu z funduszu ochrony środowiska.
  Woda nie jest zła, nie przesadzaj, przecież możesz to skontrolować bo badanie są na bieżąco wywieszane.
  Kanalizacja że droga, cóż ścieki kosztują, można się odlączyć i płacić za wywózkę, ale wyjdzie ci to kilkakrotnie więcej, z busami się rozwiąże sprawa niedługo, bo dlaczego gmina ma tracić na ich kombinacjach przewozowych, park jak wszystko w fazie budowy nie może być czysto, jazz i tereny nad rabą to nie tylko zarząd urzędu, co wiesz, park wodny i reszta calego kompleksu wypoczynkowego też pewnie wiesz że miała być wybudowana, ale co też wiesz mieszkancy się nie zgodzili a za nimi radni.

  Widocznie w Dobczycach jest mniej tobie podobnych i dlatego zamiast oskarżać rozmawiają? Może coś w tym jednak jest?

  camea - a nie zastanawiałeś się nad przeprowadzeniem do Dobczyc? Przecież nikt na siłę nikogo nigdzie nie trzyma.
  Ja gdybym miał tyle co ty punktów ktore mi sie nie podobają już dawno mieszkałbym gdzie indziej i tam zaczął tworzyć ponownie punkty dla nowego miejsca i tak do śmierci ;)

  2 10 Odpowiedz
 • 24 sie 2011

  Ja nadal czekam na odpowiedż;
  Co takiego podnosi poziom zadowolenia z życia w gminie dając mieszkańcom satysfakcje z bycia podatnikami w Gminie Myślenice?

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Ja nadal czekam na odpowiedż;
  Co takiego podnosi poziom zadowolenia z życia w gminie dając mieszkańcom satysfakcje z bycia podatnikami w Gminie Myślenice? [/quote]

  Znów pytasz o to co zadowala i co satysfakcjonuje wszystkich, a takiego czegoś nie ma.

  Ostra ręka burmistrza i bezwzględność dla działań mających na celu straty gminnych pieniędzy, oraz totalne olewanie krzykaczy i zabijanie ich milczeniem.To mnie najbardziej zadowala i przez to czuję się bezpieczniej.

  1 10 Odpowiedz
 • 24 sie 2011

  Czyli uczciwie napisz że nie ma z czego być zadowolonym i skończmy tę farsę.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Czyli uczciwie napisz że nie ma z czego być zadowolonym i skończmy tę farsę. [/quote]

  Napisałem nieuczciwie, bo nie chce mi się wymieniać wszystkiego z czego jestem zadowolony bo i tak w rozmowie z tobą nic to nie zmieni, wiec po co strzępić palce ?
  podobnie jak większość która tak wybrała ja także jestem zadowolony z tego co się w mieście dzieje i co jest zaplanowane.

  3 12 Odpowiedz
 • 25 sie 2011

  Nie chcesz? Czy nie masz o czym pisać? Strzępisz palce na chwaleniu inwestycji, burmistrza i jego zasług, jak to nie chce "lepi" dla mieszkańców, a tu nagle "nie chce mi się wymieniać wszystkiego z czego jestem zadowolony bo i tak w rozmowie z tobą nic to nie zmieni, wiec po co strzępić palce ?"
  Skąd nagle taka zmiana? Ty, najtrwalszy piewca zasług Najjaśniejszego Słońca Myślenic nie napiszesz że jego poddani są zadowoleni? Oj, odbije się to na bonusie, oj odbije.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  [quote=gość: camea] Pytania : [/quote]

  1. Nie korzystasz z Hali? Nie uprawiasz sportu halowego? Zacznij uprawiać, bo w pluchę będziesz tył.
  2. Nie podoba ci się strzelnica? Zainteresuj się strzelectwem, zobaczysz ze ci się spodoba
  3. Nie masz się gdzie schronić? Ale komputer masz :)
  4. Dworzec jest za mały więc wróć do odpowiedzi 1, chyba że faktycznie plucha ci nie przeszkadza, więc błotko pewnie też.
  5. Ja też czekam, tylko że ja jestem cierpliwy, zażyj melisę.
  6. też się nie zgadzam, ale autem jeździsz i na to się zgadzasz, gdy ci rurą zaraz przy domku spalinki się wydobywają? Może zapoczątkuj modę SAMOCHODOM STOP, bo one w sumie podtruwają kilka tysięcy razy bardziej nawet w samym naszym mieście.
  7. Pewnie że na dworzec bo jak sam napisałeś wyżej byłeś przeciwko czekaniu w błocie, na deszczu, mrozie czy upale. Dlatego dworzec jest OK.
  8. Mi też się nie podoba każde zadłużenie, wolałbym aby to u mnie inni mieli długi, ale takie czasy że nawet Ameryka jest na skraju bankructwa, a ty oczekujesz cudów.
  9. Śmietnisko już jest i było. Teraz będzie segregacja i odzysk tego co się do tego nadaje. Mnie się to bardzo podoba i tak powinno być już lata temu.
  10. To może zafunduj im nowe meble, telewizory, pralki, lodówki, tylko się nie zdziw jak przyjdziesz za 2 tygodnie i tego już nie będzie bo zostanie przemienione w Wino Patykiem Pisane. Dasz wtedy dużo szczęście większości tam mieszkającym.
  11. A ja chcę rondo w śródmieściu bo dużo jeżdżę po europie i dopiero teraz gdy są nowe trzy ronda w mieście zaczyna się jeździć płynnie w tych miejscach. Rondo w śródmieściu musi być zrobione jak najszybciej.
  12. Jeździsz do Krakowa do Imaxa? Pewnie często, więc jesteś burżuj, bo na pewno nie jeździsz busami czy PKSem. Nie wszystkich na to stać a poza tym szkoły także z tego bardzo skorzystają. Jestem za obiema rękami.
  13. Mi się nie podoba wiele rzeczy, ale najbardziej brak wody i jedzenia w krajach i wielka umieralność dzieci z tego powodu. I też nic nie mogę zrobić. A będzie ci się podobało jak będą wycinać drzewa pod obejście zachodnie?
  14. Mnie też się nie podoba, ale tam gdzie trwa przebudowa zawsze nie jest pięknie przynajmniej do jej zakończenia.

  Masz może jeszcze jakieś pytanie na które mógłbym ci odpowiedzieć?

  2 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  Tak czytam i widzę że tam gdzie brakuje argumentów to dokładasz inwektywy Kramer..

  A argument
  [quote=gość: Kramer] Nie podoba ci się strzelnica? Zainteresuj się strzelectwem, zobaczysz ze ci się spodoba [/quote]
  Jest na poziomie przedszkolaka.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  A co mam ci napisać? Jedni lubią piłkę nożną inni Kosza, jeszcze inni wolą siłownię. To dziwne że są tacy którzy lubią strzelectwo? Byłeś? Strzelałeś? Ja byłem i tylko z braku czasu nie było mnie tam przeszło 2 miesiąca, ale przyjdzie jesień, zima i zamiast na paintballa będziemy chodzili ekipą na strzelnicę. W lecie paintball jest dla mnie znacznie atrakcyjniejszy, a i ruchu jest więcej niż na strzelnicy.

  Nie chce mi się konkretnie argumentować głupich i stronniczych pytań. Jednemu się podoba innemu nie. Jeden korzysta drugi nie. Jest wolność i nikt nikogo nie zmusza do określonego zachowania, a ja wyrażam swoje subiektywne opinie.

  11 Odpowiedz
 • 25 sie 2011

  Otóż różnica pomiędzy Twoim brakiem argumentów a moją retrospektywą jest oczywista. Ty nie masz co przedstawić bo jak okiem sięgnąć oprócz kilku inwestycji, inwestycji na pokaz niewiele robi sie w kierunku poprawy życia mieszkańców miasta i gminy. Odnośnie samego stanowiska w polemice, pozwolę sobie zacytować Twoją wypowiedź jako kwintesencję tej dyskusji. Myślę że reprezentuje ona Twoje spojrzenie na rzeczywistość;
  " Ciekawe jednobiegunowe myślenie przez ciebie przemawia, dlatego to ja jestem obiektywny a ty tylko agent 007."
  Otóż w kontradycji do Twojego powyższego postu to ja jestem w tej dyskusji obiektywny a Ty tylko Kramer (i Twoje subiektywne opinie).

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  Wiesz że Ja podobnie jak wielu tutaj czyta cię z przymrużeniem oka? a tak na marginesie to nie jest mój cytat i nie wtykaj mi w usta nie moich słów. To że tak czynisz w czasie osobistej walki z MO i on cię olewa, nie upoważnia cię do bawienia się w ten sposób ze mną. A tak ap-ropo ciekawe jaki jest powód tego że MO olewa wszystko co mu zarzucasz? Może on coś wie czego my nie wiemy? Bo sam pisałeś że się znacie osobiście?

  2 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  [quote=gość: Kramer] gość: camea napisał/a:Pytania : 1. Nie korzystasz z Hali? Nie uprawiasz sportu halowego? Zacznij uprawiać, bo w pluchę będziesz tył.2. Nie podoba ci się strzelnica? Zainteresuj się strzelectwem, zobaczysz ze ci się spodoba3. Nie masz się gdzie schronić? Ale komputer masz :)4. Dworzec jest za mały więc wróć do odpowiedzi 1, chyba że faktycznie plucha ci nie przeszkadza, więc błotko pewnie też.5. Ja też czekam, tylko że ja jestem cierpliwy, zażyj melisę.6. też się nie zgadzam, ale autem jeździsz i na to się zgadzasz, gdy ci rurą zaraz przy domku spalinki się wydobywają? Może zapoczątkuj modę SAMOCHODOM STOP, bo one w sumie podtruwają kilka tysięcy razy bardziej nawet w samym naszym mieście.7. Pewnie że na dworzec bo jak sam napisałeś wyżej byłeś przeciwko czekaniu w błocie, na deszczu, mrozie czy upale. Dlatego dworzec jest OK.8. Mi też się nie podoba każde zadłużenie, wolałbym aby to u mnie inni mieli długi, ale takie czasy że nawet Ameryka jest na skraju bankructwa, a ty oczekujesz cudów.9. Śmietnisko już jest i było. Teraz będzie segregacja i odzysk tego co się do tego nadaje. Mnie się to bardzo podoba i tak powinno być już lata temu.10. To może zafunduj im nowe meble, telewizory, pralki, lodówki, tylko się nie zdziw jak przyjdziesz za 2 tygodnie i tego już nie będzie bo zostanie przemienione w Wino Patykiem Pisane. Dasz wtedy dużo szczęście większości tam mieszkającym.11. A ja chcę rondo w śródmieściu bo dużo jeżdżę po europie i dopiero teraz gdy są nowe trzy ronda w mieście zaczyna się jeździć płynnie w tych miejscach. Rondo w śródmieściu musi być zrobione jak najszybciej.12. Jeździsz do Krakowa do Imaxa? Pewnie często, więc jesteś burżuj, bo na pewno nie jeździsz busami czy PKSem. Nie wszystkich na to stać a poza tym szkoły także z tego bardzo skorzystają. Jestem za obiema rękami.13. Mi się nie podoba wiele rzeczy, ale najbardziej brak wody i jedzenia w krajach i wielka umieralność dzieci z tego powodu. I też nic nie mogę zrobić. A będzie ci się podobało jak będą wycinać drzewa pod obejście zachodnie?14. Mnie też się nie podoba, ale tam gdzie trwa przebudowa zawsze nie jest pięknie przynajmniej do jej zakończenia.Masz może jeszcze jakieś pytanie na które mógłbym ci odpowiedzieć? [/quote]

  Coś z głową masz nie tak ? Żenada.

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  [quote=gość: Marcy%u015B]

  Coś z głową masz nie tak ? Żenada. [/quote]

  Bardzo inteligentne, zasłużyłeś na brawa i masz ode mnie Plusika:)

  1 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  [quote=gość: Kramer] ciekawe jaki jest powód tego że MO olewa wszystko co mu zarzucasz? Może on coś wie czego my nie wiemy? Bo sam pisałeś że się znacie osobiście?

  MACIEJ JEST BARDZO LITOŚCIWY DLA NIEKTÓRYCH OSOBNIKÓW, CZYTA ICH Z POLITOWANIEM I DLATEGO NIC NIE ROBI. PEWNIE ŚMIEJE SIĘ Z ICH WPISÓW Z CAŁĄ RODZINĄ W NIEDZIELNE POPOŁUDNIE, A ICH PRZEZ TO IGNOROWANIE CHYBA SZLAK TRAFIA. PRODUKUJCIE SIĘ DALEJ MYŚLENICZANIN, NIE KOŃCZCIE KABARETU. POWINNO SIĘ ZROBIĆ JAKIŚ KONKURS NA KABARECIARZA ROKU MIASTO-INFO, W KTÓRYM BYŚ ZAJĄŁ PEWNE MIEJSCE NA PODIUM.
  [/quote]

  2 8 Odpowiedz
 • 25 sie 2011

  Maciej jest ostry, litościwy, nieugięty, pobłażliwy, zawzięty, wybacza - władca pełną gębą!
  Że czyta to wiem doskonale bo mam opinię z pierwszej ręki a czy się śmieje czy nie to jest jego prywatna sprawa. Ten się jednak śmieje kto się śmieje ostatni. Z poprzedniego forum się też "pewnie śmiał" i co? Forum przepadło, takie zaczynało być dla niego śmieszne. Skoro pewne fakty kogoś bawią i uważa je za kabaret - proszę bardzo. Przecież to on sam jest reżyserem i twórcą tego kabaretu i tak de facto śmieje się z własnego scenariusza. Gratuluję poczucia humoru. ;)

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  Ci piszący ze strony Mo widać jak jesteście wierni.
  Kramer twoje wpisy na pewno trafiają do osób twojego pokroju i do osób niemyślacych inaczej osób którym może jest wszystko jedno kto wygra wybory. W taki sposób wygraliście wybory. Myślisz, że Myśleniczanin jest tylko jeden, to sprawdź wynik wyborów, ilu wyborców zagłosowało na kogo innego niż na jaśnie pana. W gminie nie dzieję się źle ale bardzo źle. Oj co Wy byście dali żeby Myśleniczanin, Sedno i inni zamilkli.
  Taki przykład odnośnie kanalizacji. Kilku znajomych szuka przydomowej oczyszczalni bo perspektywa opłat za ścieki jest niejasna i przerażająca. Jak myślisz jeżeli część mieszkańców gminy nie podłączy się do budowanej kanalizacji to opłata z tego powodu dla pozostałych zwiększy się czy nie?
  A słyszałeś poza forum od nauczycieli Wf-u jakim utrudnieniem są wyjazdy na Zarabie na hale sportową? Przecież jest to sztuczne utrzymanie tego obiektu za pieniądze z Gminy.
  A strzelnica, no cóż mam trzy wiatrówki i koszt mojego strzelania do cen na strzelnicy to wielka przepaść cenowa. A za tamto draństwo budowę strzelnicy też musiałem zapłacić płacąc podatki.
  Może wymienisz dokładnie z czego jesteś zadowolony bo oprócz wygarnia wyborów przez Twojego przełożonego to innych przykładów nie zauważyłem.

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  [quote=gość: Kramer] 1. Nie korzystasz z Hali? Nie uprawiasz sportu halowego? Zacznij uprawiać, bo w pluchę będziesz tył.
  2. Nie podoba ci się strzelnica? Zainteresuj się strzelectwem, zobaczysz ze ci się spodoba
  3. Nie masz się gdzie schronić? Ale komputer masz :)
  4. Dworzec jest za mały więc wróć do odpowiedzi 1, chyba że faktycznie plucha ci nie przeszkadza, więc błotko pewnie też.
  5. Ja też czekam, tylko że ja jestem cierpliwy, zażyj melisę.
  6. też się nie zgadzam, ale autem jeździsz i na to się zgadzasz, gdy ci rurą zaraz przy domku spalinki się wydobywają? Może zapoczątkuj modę SAMOCHODOM STOP, bo one w sumie podtruwają kilka tysięcy razy bardziej nawet w samym naszym mieście.
  7. Pewnie że na dworzec bo jak sam napisałeś wyżej byłeś przeciwko czekaniu w błocie, na deszczu, mrozie czy upale. Dlatego dworzec jest OK.
  8. Mi też się nie podoba każde zadłużenie, wolałbym aby to u mnie inni mieli długi, ale takie czasy że nawet Ameryka jest na skraju bankructwa, a ty oczekujesz cudów.
  9. Śmietnisko już jest i było. Teraz będzie segregacja i odzysk tego co się do tego nadaje. Mnie się to bardzo podoba i tak powinno być już lata temu.
  10. To może zafunduj im nowe meble, telewizory, pralki, lodówki, tylko się nie zdziw jak przyjdziesz za 2 tygodnie i tego już nie będzie bo zostanie przemienione w Wino Patykiem Pisane. Dasz wtedy dużo szczęście większości tam mieszkającym.
  11. A ja chcę rondo w śródmieściu bo dużo jeżdżę po europie i dopiero teraz gdy są nowe trzy ronda w mieście zaczyna się jeździć płynnie w tych miejscach. Rondo w śródmieściu musi być zrobione jak najszybciej.
  12. Jeździsz do Krakowa do Imaxa? Pewnie często, więc jesteś burżuj, bo na pewno nie jeździsz busami czy PKSem. Nie wszystkich na to stać a poza tym szkoły także z tego bardzo skorzystają. Jestem za obiema rękami.
  13. Mi się nie podoba wiele rzeczy, ale najbardziej brak wody i jedzenia w krajach i wielka umieralność dzieci z tego powodu. I też nic nie mogę zrobić. A będzie ci się podobało jak będą wycinać drzewa pod obejście zachodnie?
  14. Mnie też się nie podoba, ale tam gdzie trwa przebudowa zawsze nie jest pięknie przynajmniej do jej zakończenia.

  Masz może jeszcze jakieś pytanie na które mógłbym ci odpowiedzieć? [/quote]

  przysłowiowe pieprz ... enie kotka za pomocą młotka, co by go odwrócić do góry ogonkiem ;)
  młodzież określa to krótko; żal.pl
  nie stać cię na bardziej merytoryczne odpowiedzi adekwatne do sytuacji w naszej gminie?

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  [quote=gość: Kramer] 1. A ja chcę rondo w śródmieściu bo dużo jeżdżę po europie i dopiero teraz gdy są nowe trzy ronda w mieście zaczyna się jeździć płynnie w tych miejscach. Rondo w śródmieściu musi być zrobione jak najszybciej.

  12. Jeździsz do Krakowa do Imaxa? Pewnie często, więc jesteś burżuj, bo na pewno nie jeździsz busami czy PKSem. Nie wszystkich na to stać a poza tym szkoły także z tego bardzo skorzystają. Jestem za obiema rękami. [/quote]

  buhahaha ... rozwaliłeś mnie tym co napisałeś, a tym, co jest zacytowane powyżej najbardziej!
  jeśli tak dużo jeździsz po Europie jest jesteś większy burżuj niż ja, skoro ja tylko do Krakowa?

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2011

  [quote=gość: camea]
  buhahaha ... rozwaliłeś mnie tym co napisałeś, a tym, co jest zacytowane powyżej najbardziej!
  jeśli tak dużo jeździsz po Europie jest jesteś większy burżuj niż ja, skoro ja tylko do Krakowa? [/quote]

  No na pewno cię rozwaliłem :) Jeżdżę bardzo dużo po Europie z racji prowadzonego interesu , a nie dla własnej przyjemności, ale tobie trudno to było wydedukować i od razu osądziłeś po swojemu.

  Nie pasuje to się wyprowadzam, trudno to zrozumieć?

  Myśleniczanin: "Ten się jednak śmieje kto się śmieje ostatni." - czy ja tego twojego hasełka nie widuję tutaj od kilku lat, a ze zwiększoną częstotliwością w okresach przedwyborczych?

  I kto zawsze się śmieje? Ty na pewno się nie zaśmiejesz, bo to będzie ostatnia kadencja twojego pupilka, a odejdzie z własnej nieprzymuszonej woli zostawiając sobie godnego zastępcę, na którego będziesz musiał od nowa szukać haków i tak zleci ci życie na niczym. Chyba że to wszystko cię podnieca?

  I też się cieszę że ta parodia ci się podoba, przynajmniej mamy podobny gust satyryczny :)

  PS. A kiedy wkleisz swój znak firmowy, bo chyba już czas?

  1 9 Odpowiedz
 • 25 sie 2011

  [quote=Kramer]Ty na pewno się nie zaśmiejesz, bo to będzie ostatnia kadencja twojego pupilka, a odejdzie z własnej nieprzymuszonej woli [u]zostawiając sobie godnego zastępcę[/u], na którego będziesz musiał od nowa szukać haków i tak zleci ci życie na niczym.[/quote]

  Ciekawie piszesz Kramer. Pamiętaj że nie tylko ja czytam to forum. A mną się nie martw. Ja mam czas na różne ciekawe rzeczy, które Ciebie mogą ominąć gdy będziesz podróżował. A co do gustów, to o nich nie będę rozmawiał. Zwłaszcza o rzeczach które mnie nie śmieszą. I nie tylko mnie.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 sie 2011

  Kramer napisał/a:

  Nie pasuje to się wyprowadzam, trudno to zrozumieć?

  A może ktoś inny by o tym pomyślał , bo jak widzę to większość społeczeństwa jest niezadowolona, bardzo mnie śmieszą te wpisy Twoje.
  Dla Twojej wiadomości ja w cześniej się urodziłem i zamieszkałem w tym nie po to teraz przez jedną osobę mam się wyprowadzać śmiech.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 sie 2011

  [quote=gość: ????] bo jak widzę to większość społeczeństwa jest niezadowolona [/quote]

  jaka większość? Mówisz o kilku tutejszych userach, którzy dwoją się i troją pod różnymi nickami by stworzyć wrażenie wielu, a wychodzi im co najwyżej kopa ludzi?

  Sam dobrze wiesz kto miał w wyborach za sobą większość i pogódź się z tym wreszcie bo już prawie rok minął od porażki a wy dalej macie kompleksy

  1 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 sie 2011

  Sorry. Poprawka. Po ilościach zatwardziałych przeciwników i minusach przy odpowiednich wpisach, śmiem twierdzić że nie jest was tu nawet Kopa, a co najwyżej 1,2 tuzina :lol:

  1 13 Odpowiedz
 • 26 sie 2011

  Obiektywny vel Kramer, proponuje Ci zrobic to samo co Twój protektor - zamiast wypisywać tu te swoje brednie, zacznij się z rodziną śmiać z komentarzy w niedzielne popołudnia. Oszczędzi to temu tuzinowi czytelników dawania Ci minusów a mnie zmuszania Cię do polemiki zamiast prowadzonego przez Ciebie monologu.
  Kończ Waść, wstydu sobie oszczędź...

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 sie 2011

  Kremer jeździsz po Europie w interesach,czyżby brakło rur kamionkowych i byłeś zamówić kolejną partię?

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2011

  A co się stało z PODZIEMIEM ?
  Wrócił/a już z urlopu ?

  Ten urlop podobno w nagrodę za wpisy na miasto-info.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2011

  Rudy Podziemie jest aktywne cały czas tylko pod innym nickiem.

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2011

  [quote=gość: :)) :))] Rudy Podziemie jest aktywne cały czas tylko pod innym nickiem. [/quote]

  Podziemie to nie jeden człowiek. To sztab którego celem jest przeciwdziałanie społecznemu zakłamaniu rzeczywistości, które to jest bardzo konsekwentnie kontynuowane przez pewną grupkę zainteresowaną, której celem jest przejęcie władzy nie przebierając w sposobach dywersyfikacji medialnej każdej decyzji burmistrza.
  Jak to mówiła zawsze moja babcia, co może nie jest do końca w tym przypadku pasujące: "swołoczy należy się postawić bo ściągnie się do swojego poziomu"

  2 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Obiektywny vel Kramer, proponuje Ci ... [/quote]
  Kramer to nie obiektywny i nie Podziemie, Lakukaraczia, Wisełka czy ktoś tam inny, którego wymieniałeś. Wiem że tak byś chciał i na rękę jest stwierdzać że tak jest, ale cię rozczaruję że nie jest to jedna osoba. Jest nas dużo więcej.

  Po małej analizie muszę stwierdzić że Obiektywny się myli i nie jest was nawet 1.2 tuzina, bo po ilości minusów z kilku dni widzę że jest was niecały tuzin.
  Marna ta wasz opozycja. Co łatwo zauważyć minusików jest o wiele mniej niż osób które się wypowiadają tutaj przeciw władzy, więc wynika z tego że każda jedna persona pisze pod różnymi nikami.

  2 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2011

  A ja zrobię Ci psikusa, raz dam plus, raz dam minus. Żenujące są te Twoje wyliczenia... a tym bardziej wspominanie ich w co drugim poście. Pozdro600

  8 1 Odpowiedz
 • 27 sie 2011

  [quote=Kramer]
  Podziemie to nie jeden człowiek. To sztab którego celem jest przeciwdziałanie społecznemu zakłamaniu rzeczywistości, które to jest bardzo konsekwentnie kontynuowane przez pewną grupkę zainteresowaną, której celem jest przejęcie władzy nie przebierając w sposobach dywersyfikacji medialnej każdej decyzji burmistrza.
  Jak to mówiła zawsze moja babcia, co może nie jest do końca w tym przypadku pasujące: "swołoczy należy się postawić bo ściągnie się do swojego poziomu"[/quote]

  Kramer nasuwasz mi porównanie do pewnej znajomej postaci;
  "Legion– demon biblijny, a właściwie wspólne imię dla wielu demonów, które opętały jednego mieszkańca Gadary w grobowcach do czasu, kiedy ten ujrzał Jezusa Chrystusa, który nakazał duchom, aby wyszły z tego człowieka. Złe duchy tylko szarpały nim, nawet jak wiązano łańcuchami, to łańcuchy te rozrywał, a demony pędziły go na pustynię. Wtedy Jezus pozwolił duchom wejść w stado świń, które po opętaniu rzuciły się do jeziora i utonęły. A kiedy Jezus chciał opuścić to miejsce, człowiek oswobodzony z demonów prosił go, by zabrał go ze sobą. Jednak Jezus nakazał mu, żeby rozpowiedział po mieście, jakie wielkie rzeczy uczynił mu Bóg. I odszedł rozpowiadając, co uczynił mu Jezus."

  Źródło; Biblia Mt 8,28-34 Łk 8,26-39 Mk 5,1-20

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Kramer napisał/a:
  Podziemie to nie jeden człowiek. To sztab którego celem jest przeciwdziałanie społecznemu zakłamaniu rzeczywistości, które to jest bardzo konsekwentnie kontynuowane przez pewną grupkę zainteresowaną, której celem jest przejęcie władzy nie przebierając w sposobach dywersyfikacji medialnej każdej decyzji burmistrza.
  Jak to mówiła zawsze moja babcia, co może nie jest do końca w tym przypadku pasujące: "swołoczy należy się postawić bo ściągnie się do swojego poziomu"

  Kramer nasuwasz mi porównanie do pewnej znajomej postaci;
  "Legion– demon biblijny, a właściwie wspólne imię dla wielu demonów, które opętały jednego mieszkańca Gadary w grobowcach do czasu, kiedy ten ujrzał Jezusa Chrystusa, który nakazał duchom, aby wyszły z tego człowieka. Złe duchy tylko szarpały nim, nawet jak wiązano łańcuchami, to łańcuchy te rozrywał, a demony pędziły go na pustynię. Wtedy Jezus pozwolił duchom wejść w stado świń, które po opętaniu rzuciły się do jeziora i utonęły. A kiedy Jezus chciał opuścić to miejsce, człowiek oswobodzony z demonów prosił go, by zabrał go ze sobą. Jednak Jezus nakazał mu, żeby rozpowiedział po mieście, jakie wielkie rzeczy uczynił mu Bóg. I odszedł rozpowiadając, co uczynił mu Jezus."

  Źródło; Biblia Mt 8,28-34 Łk 8,26-39 Mk 5,1-20 [/quote]

  Świetne...
  Brkuje jeszcze X Natanka :)

  rzekłem

  1 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007]
  Kramer nasuwasz mi porównanie do pewnej znajomej postaci;
  "Legion– demon biblijny, a właściwie wspólne imię dla wielu demonów, które opętały jednego mieszkańca Gadary w grobowcach do czasu, kiedy ten ujrzał Jezusa Chrystusa, który nakazał duchom, aby wyszły z tego człowieka. Złe duchy tylko szarpały nim, nawet jak wiązano łańcuchami, to łańcuchy te rozrywał, a demony pędziły go na pustynię. Wtedy Jezus pozwolił duchom wejść w stado świń, które po opętaniu rzuciły się do jeziora i utonęły. A kiedy Jezus chciał opuścić to miejsce, człowiek oswobodzony z demonów prosił go, by zabrał go ze sobą. Jednak Jezus nakazał mu, żeby rozpowiedział po mieście, jakie wielkie rzeczy uczynił mu Bóg. I odszedł rozpowiadając, co uczynił mu Jezus."

  Źródło; Biblia Mt 8,28-34 Łk 8,26-39 Mk 5,1-20 [/quote]

  A więc nakazuję ci Myśleniczaninie, opuszczenie ciał niewinnych mieszkańców i nie mącenie już im w głowach swoimi prywatnymi rozrachunkami z władzą. W zamian proponuję stado gołębi z rynku.

  4 7 Odpowiedz
 • 29 sie 2011

  Tak Was dużo, a nikt z Was nie czyta ze zrozumieniem. Prawdziwe opętanie.

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 sie 2011

  Ty interpretujesz to po swojemu, ja po swojemu :)

  2 9 Odpowiedz
 • 29 sie 2011

  Z Wami tak już jest, jak nie rozumiecie lub nie chcecie zrozumieć to interpretujecie i tak właśnie nie idzie z Wami porozmawiać... Zamiast interpretacji faktów, napiszcie jakieś konkrety bo jestem już znudzony pokrętną zmianą tematów ( Waszą interpretacją).

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Z Wami tak już jest, jak nie rozumiecie lub nie chcecie zrozumieć to interpretujecie i tak właśnie nie idzie z Wami porozmawiać... Zamiast interpretacji faktów, napiszcie jakieś konkrety bo jestem już znudzony pokrętną zmianą tematów ( Waszą interpretacją). [/quote]

  Problem mój drogi polega na tym że Ty nie chcesz się przekonać do racji np Kramera a On do Twoich...
  reasumując skończmy ten temat czas pokaże kto miał racje :)

  rzekłem

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sie 2011

  [quote=gość: jam] Mysleniczanin007 napisał/a: Z Wami tak już jest, jak nie rozumiecie lub nie chcecie zrozumieć to interpretujecie i tak właśnie nie idzie z Wami porozmawiać... Zamiast interpretacji faktów, napiszcie jakieś konkrety bo jestem już znudzony pokrętną zmianą tematów ( Waszą interpretacją).

  Problem mój drogi polega na tym że Ty nie chcesz się przekonać do racji np Kramera a On do Twoich...
  reasumując skończmy ten temat czas pokaże kto miał racje :)

  rzekłem [/quote]

  Zgadza się. To jest jego problem, bo ja jestem rad z jego upartości. Serwuje sobie Go raz z rana a raz z wieczora zamiast kawy i wiele oszczędzam nie tylko zdrowia :lol:

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 sie 2011

  Kramer podpowiedź do wyliczeń o ile dalej prowadzisz - tym razem plus.

  Wiadomo co z busami bo tych 6 tygodniach?

  Wiadomo co z obiecywanym na 1.09 nowym rozkladem PKS?

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2011

  [quote=gość: ChodnikowyObserwator]

  Wiadomo co z busami bo tych 6 tygodniach?

  Wiadomo co z obiecywanym na 1.09 nowym rozkladem PKS? [/quote]

  O to musisz zapytać PKSboya i Podziemie. To nie moja działka ;)

  1 5 Odpowiedz
 • 31 sie 2011

  I tu masz całkowitą rację. Działka jest Marka Koźmińskiego...

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] I tu masz całkowitą rację. Działka jest Marka Koźmińskiego... [/quote]

  ... jak również zyski

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2011

  [quote=gość: Kramer] gość: ChodnikowyObserwator napisał/a:
  O to musisz zapytać PKSboya i Podziemie. To nie moja działka ;) [/quote]
  Przepraszam za wprowadzenie w błąd - pytanie było do wszystkich, po prostu mielimy w kółko o tym kto kogo lubi a kogo nie, a o samej sprawie nie ma żadnych nowych informacji.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2011

  [quote=gość: dupodajka] tak się teraz porobilo że przystanek na Osiedlu jest ostatnim przez co busy do Krakowa jak są już zaladowane do pelna to niekiedy nie podjerzdzają tutaj tylko tną prosto do krakowa, ostatnio byla taka akcja, bus 5.10 nie jechal, 5.22 też nie, 5.30 podjechal tak napakowany ze jak dopakowali na osiedlu to jeden dziadek mial glowe pomiędzy przednią szybą a tabliczką z napisem kraków. Dopiero do busa 5.40 udalo się wsiąść ale jak ktoś ma do pracy na 6.00 to ma przekichane teraz... [/quote]

  Pomyśl, że przedtem tak mieli ludzie wsiadający na ulicy Słowackiego, sama zimą chodziłam na osiedle żeby zmieścić się do busa jak musiałam być w pracy na czas. Tak zawsze było tylko na innym przystanku...

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej