Myślenice

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy

Po cyklu społecznych akcji, w pomoc medykom włączają się coraz większe firmy. Kolejni przedsiębiorcy namawiają do przekazywania darowizn dla myślenickiego szpitala.

„Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość” – mówią

Odkąd w Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, a następnie przekształcono go w stan epidemii, nie tylko w skali kraju, ale przede wszystkim w wymiarze lokalnym rośnie liczba przykładów samopomocy, solidarności i akcji pomocowych.

Zaczęliśmy dostrzegać przedstawicieli zawodów medycznych i pozostałych służb, które pozostają w ciągłej gotowości do walki z pandemią. To w tych ludziach większość z nas pokłada swoje nadzieje i jako społeczeństwo zaczynamy rozumieć, że od ich kondycji, wiedzy i przygotowania zależeć może nie tylko nasze zdrowie, ale także życie.

Mieszkańcy nie ustają w niesieniu pomocy. Jako pierwsza szycie maseczek rozpoczęła Dama Kier, następnie akcję „”My rozdajemy - Wy szyjecie!” rozpropagowała firma AS Garnitex ze Stróży, firma Wawel z siedzibą w Dobczycach przekazała dla personelu 1,5 tys. paczek z czekoladkami , a restauratorzy na co dzień dostarczają do szpitala darmowe posiłki.

 

Zbierają na sprzęt  

Wsparcie coraz częściej dotyczy potrzeb sprzętowych, a potrzebę jego zakupu dostrzegają kolejne osoby. Jedną z pierwszych obywatelskich zbiórek pomocowych, której celem jest kupno respiratora zainicjował Jurek Fedirko, a w ostatnich dniach firma Archon+ przekazała na rzecz szpitala 80 tys. zł na 2 respiratory transportowe. Teraz organizuje zbiórkę na karetkę transportową, zachęcając do wpłat darowizn na konto szpitala,  w tytule przelewu wpisując „koronawirus-karetka”. Niedawno ruszyła też #poMOCnaMaseczka – działanie w ramach którego kupując maseczkę-cegiełkę dokładamy się do sfinansowania kolejnego respiratora dla szpitala w Myślenicach.  

Wdzięczność za te działania w rozmowie z nami wyrażał dyrektor szpitala Adam Styczeń: „To bardzo miła i potrzebna forma wsparcia, tym bardziej, że ta inicjatywa wyszła właśnie od ludzi. Wiele osób pyta też o możliwość przekazania wpłaty na rzecz szpitala. Nie chciałbym prosić o pomoc finansową, ale jeśli ktoś miałby wolę, aby przekazać środki pieniężne w formie darowizny na zakup potrzebnego do leczenia sprzętu, m.in. respiratorów, będziemy bardzo wdzięczni. Numer konta widnieje na stronie internetowej szpitala” – mówił.

W najbliższych dniach do szpitala mają trafić też urządzenia zakupione z pieniędzy budżetu państwa i starostwa powiatowego (2,2 mln zł). Respiratory to sprzęt niezbędny do wspomagania walki z koronawirusem, ponieważ w przypadku zakażenia u pacjentów często dochodzi do niewydolności oddechowej. To dzięki nim, wiele osób może oddychać. Jak się jednak okazuje, na braki tego typu sprzętu cierpi coraz większa liczba placówek i nie ma szpitala, który nie przyjąłby kolejnego urządzenia. 

 

Z pomocą idą coraz więksi

Do działania na rzecz myślenickiego szpitala apeluje jedna ze spółek działająca na terenie miasta i gminy Myślenice. W odpowiedzi na apel dyrektora Adama Stycznia - Kart sp. z o.o. postanowiła przeznaczyć równowartość miesięcznego podatku od nieruchomości na rzecz szpitala w Myślenicach. Dzisiaj namawia pozostałe firmy, aby poszły wytyczoną przez nią ścieżką.

„Trwa walka o zdrowie i życie nas wszystkich. Nie możemy jej przegrać. W wielu zmagających się z wirusem szpitalach brakuje podstawowych środków ochrony oraz sprzętu. Nie miejmy złudzeń; myślenicki szpital nie jest priorytetowo traktowany, ani zaopatrywany przez ministerstwo.

Wyposażenie jakie zostało do niego przekazane do walki z pandemią, na ten moment jest niewystarczające, a szczyt zachorowań jest dopiero przed nami. Wkrótce bez środków ochrony może się okazać, że to nam nie będzie miał kto pomóc, a nawet jeśli – nie zrobi tego bez odpowiedniego sprzętu.

Personel medyczny szpitala w Myślenicach podjął się trudnej misji, jaką jest walka z koronawirusem. Nie bądźmy obojętni, włączmy się w nią wszyscy. Pomóżmy tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią” – piszą w apelu rozsyłanym do przedsiębiorców .

Wcześniej władze spółki apelowały do burmistrza i radnych o pomoc lokalnym przedsiębiorcom poprzez obniżenie stawek podatku od nieruchomości na rok 2020.

- Czujemy się odpowiedzialni za miasto i gminę w której nasza spółka prowadzi działalność, stąd też naturalnym dla nas było zaangażowanie się w pomoc dla walczącego z pandemią szpitala w Myślenicach. Zwróciliśmy się również do Burmistrza z listem otwartym, wnioskując o zmniejszenie kwoty należnego podatku od nieruchomości, aby w tym trudnym czasie wspomóc lokalnych przedsiębiorców. Pomimo braku decyzji z jego strony, spółka Kart Sp. z o.o. przeznaczyła równowartość miesięcznego podatku od nieruchomości na rzecz szpitala w Myślenicach. Wierzymy, że te pieniądze są tam teraz najbardziej potrzebne. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w walkę z epidemią koronawirusa w myślenickim szpitalu. Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość – przekonuje Ryszard Rączka, prezes Kart Sp. z o.o. .

Jako organizator akcji pomocowej dla szpitala spółka ponosi koszty związane z jej przeprowadzeniem.

 

Jak pomagać?

Jak apelują organizatorzy zbiórki; Każda pomoc jest na wagę złota. Darowizny można przekazywać na konto wskazane przez dyrektora szpitala, wszelkie środki jakie zostaną na nie wpłacone trafią bezpośrednio na rachunek SP ZOZ, dlatego tak ważny jest tytuł wpłaty. Aby wesprzeć myślenicki szpital w walce z koronawirusem wpłat należy dokonywać na następujące dane:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach
ul. Szpitalna 2, 32-400 Myślenice
NIP: 681-16-90-668, REGON: 000300570, KRS: 0000008625

Nr konta bankowego:
Bank PEKAO S.A. 72 1240 5051 1111 0000 5237 6317
Tytuł wpłaty: „Darowizna koronawirus”.

Powyższe dane można zweryfikować na stronie internetowej: szpitalmyslenice.pl.

Powiązane tematy

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny
Myślenice 5

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny

Po trzech miesiącach pracy w trybie online, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraca do pracy stacjonarnej. W pierwszej kolejności otwarte zostanie kino, następnie zajęcia w głównym budynku oraz basen Wprowadzenie w kraju stanu epidemii w kulturze doprowadziło do hibernacji kin, teatrów, klubów, czy galerii sztuki. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sp...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 5

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...

Radni przeprowadzili sesję online. Udało się, mimo że początki nie były łatwe
Myślenice 0

Radni przeprowadzili sesję online. Udało się, mimo że początki nie były łatwe

Mimo wcześniejszych prób, które pokrzyżowała epidemia koronawirusa, radnym reprezentującym gminę Myślenice udało się przeprowadzić sesję rady w trybie online Odkąd w kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii w gminie Myślenice nie odbyła się planowana na 24 marca sesja rady. Została przełożona na 30 marca i miała b...

Komentarze

 • Marta 3 kwi

  Pięknie 💓💓💓. Razem możemy więcej!

  27 4 Odpowiedz
 • 3 kwi

  To piękny gest i wspaniała idea.
  Ale nie rozumiem w czym jest kłopot.
  Nie ma respiratorów czy pieniędzy na nie, i dlatego ta zbiórka ?
  Bo wczoraj, czytałem że rząd przelał jakimś osobom 10 mld zł i nazwa to "13-tak" czy "jarkowe", albo jakoś tak.
  Więc, jeżeli 10mld to za mało, na zakup 1 respiratora to nie wiem czy jesteśmy wstanie uzbierać więcej ?

  29 28 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Olej to co mówi rząd. To nasz szpital i my musimy chronić własne tyłki.
   Trzeba pomóc załogom szpitala bo wszystkiego brakuje.
   To wspaniała inicjatywa.
   Stara zasada głosi: umiesz liczyć licz na siebie.

   23 4 Odpowiedz
   • 4 kwi

    "Stara zasada głosi: umiesz liczyć licz na siebie."
    I pewnie, dla tego w Myślenickim szpitalu pojawiło się "zbrojne ramę" obecnej władzy. I od teraz, to ono decyduje kto jest poddawany testom na obecność koronawirusa a nie lekarze. (niezłe jaja no nie)
    Jesteś po prostu mega naiwny.
    I tu rodzie się we mnie poważna wątpliwość czy takie urządzenie nie zostanie skonfiskowane albo kto będzie decydował o jego użyciu.

    5 4 Odpowiedz
    • 5 kwi

     może jest naiwny, może nie ale nie będzie miał sobie nic do zarzucenia gdy ktoś mu powie : "nie pytaj co kraj zrobił dla Ciebie ale co Ty zrobiłeś dla kraju". Przy takim podejściu jak Twoje będziemy szli do przodu cofając się.

     4 4 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 3 kwi

  mysle ze kazde wsparcie dla szpitala i personelu jest teraz wazne a jak widac nie brakuje chetnych do pomocy. jesli przed nami zwyzka zachorowan to lada dzien tylko na nich bedziemy mogli liczyc. pozostaje miec nadzieje ze wyjdziemy z tej calej sytuacji calo. trzymajcie sie zdrowo. zawsze warto pomagac

  30 3 Odpowiedz
 • 3 kwi

  To już wiem na co bedzie następno zbiórka WOŚP. Może paru krytykantów przejrzy na ślypia ,jak na własny życi zaznajom koronawirusa,albo zagrożenia z jego strony.

  19 8 Odpowiedz
  • 4 kwi

   Maski, maski i jeszcze raz maski na każdej buzi. Piszę o tym od początku pandemii.
   Przyszłość jest prostsza niż myślimy. Na szczepionkę się przez najbliższe dwa lata nie doczekamy, bo jeżeli nawet będzie, to podanie jej każdemu obywatelowi świata to jest temat troszeczkę trudniejszy niż maska dla każdego a i z tym jest problem.'
   A więc musimy na najbliższe kilka lat przyzwyczaić się do masek, jak do majtek.
   To zatrzyma wzajemne zakażanie.

   2 2 Odpowiedz
 • 3 kwi

  - Zdarza się, że nie mamy dostępu nawet do zwykłych maseczek chirurgicznych. Cała Polska mogła zaś oglądać posłów w maseczkach z filtrem - mówi Interii prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. - Nie wysyłajcie nas z szablami na czołgi - apeluje do polityków.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-prezes-naczelnej-rady-lekarskiej-ponad-100-lekarzy-zakazonyc,nId,4417720#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  28 4 Odpowiedz
 • 3 kwi

  I jak zawsze ludzie ratują szpitale bo już dawno by padły ... ciekawe czy nasi posłowie zarobią mniej przez korona time... a może nasi radni którzy raz się spotykają na sesji a raz nie może by się zrzekli tak sami od siebie!!!

  31 4 Odpowiedz
 • 3 kwi

  Piękny gest mieszkańców oraz inicjatorów tej i podobnego typu akcji.
  Tego typu działania budują społeczeństwo aktywne. Wreszcie zamiast przechodzić obok, zaczynamy się interesować drugim człowiekiem .

  Jest również drugą strona medalu.
  Kiedy społeczeństwo wyręcza funkcje państwa i rolę rządu szyjąc maseczki, robiąc przyłbice, składając się na posiłek dla lekarzy, kupując wyposażenie szpitalów oraz środki higieny osobistej RZĄD PRZEZNACZA 2 MILIARDY NA TELEWIZYJNĄ PROPAGANDĘ. :-(

  Słyszał ktoś z Was słyszał, aby jeden czy drugi minister lub polityk przekazał swoją dietę dla potrzebujących szpitali ?
  Ludzie się składają a politycy mają to w poszanowaniu.

  31 7 Odpowiedz
 • 3 kwi

  Po co nam władze, rząd, rozbuchana biurokracja, 360 posłów, 100 senatorów i całe to garniturostwo skoro społeczeństwo jest w stanie poradzić sobie w kryzysie?

  28 3 Odpowiedz
 • mirek@ 3 kwi

  szacunek dla wszystkich którzy włączają się w pomoc! DAMY RADĘ!

  25 2 Odpowiedz
 • 3 kwi

  Zamknięte dla osób z zewnątrz- w środku pracują. Wszystkie.

  7 15 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Urzędnicy, są ludźmi, mają swoje rodziny i wypełniają swoje obowiązki Chwała im za to. Dzięki temu jest stabilizacja. Są też ofiarami świadomymi bądź nieświadomymi czasem kiepskich aktów prawnych, kiepskiej jakości zarządzania państwem, ofiarami kumoterstwa, korupcji, nepotyzmu, fanaberii rzondzoncych, populizmu, strachu przed konsekwencjami mówienia prawdy. Czasem mam wrażenie, że urzędnik radziłby sobie lepiej niż jego szef. I to o nich mi chodzi. I jeszcze do osoby "Z dolnego" wypowiedź wcześniejsza: I jak chcą to pomagają" lekko niefortunna. To podatnicy płacą podatki i utrzymują urzędników by mieli pensje. Więc mają w obowiązku pomagać a nie jak chcą. Chyba, że się mylę.

   21 7 Odpowiedz
   • 3 kwi

    A urzędnik nie płaci podatków? Czyż nie jest podatnikiem??
    Jest podatnikiem i płaci!
    Bo pracuje tak jak każdy inny!
    Tak samo jak pozostałe społeczeństwo.
    A teraz to chyba nawet bardziej -np. urzędy skarb owe, bo sa zobowiązne do pomocy podatnikom.

    6 17 Odpowiedz
    • 3 kwi

     Płaci. Jest podatnikiem. Pracuje.
     Znosi jeszcze do tego złości innych ludzi, czasem niemiłe słowa, może nawet upokorzenia. Bywa, że i od szefa mu się dostanie. No i czasem ma gówniane przepisy, z którymi skrycie się nie zgadza.
     Jest jednak coś co w dobie kryzysu widać najlepiej. Nic nie wytwarza. Żadnego produktu. Respektuje przepisy, dba o prawne uwarunkowania, daje zezwolenia i inne tego typu rzeczy, które są ważne w społeczeństwie.
     I ja do nich nie mam nic. Mam do rządzących! Po to mają władzę, stanowiska, uposażenie i wiele osób pod sobą by z NASZYCH podatków zapewnili NAM warunki do zdrowia, edukacji i innych praw wymienionych w konstytucji a w czasach PANDEMII zapewnili nam BEZPIECZEŃSTWO.
     A artykuł jest o tym, że robią to przedsiębiorcy, firmy, organizacje społeczne, zrzeszenia formalne i nieformalne ludzi. Dla mnie, bo to tylko moje zdanie, rzondzoncy nie sprawdzają sie w dobie tego kryzysu. Nie bierz tego do siebe personalnie, proszę.

     13 4 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Ciekawe co tam robią jak petentów nie wpuszczają .

   16 7 Odpowiedz
 • 3 kwi

  Szkoda ze nasz burmistrz który jest wszędzie gdzie się tylko da zrobić ładne zdjęcie na fejsbuka albo do gazet nie potrafi publicznie wystąpić a przecież lubi robić konferencje briefingi itp I nie umie publicznie pochwalić podziękować zachęcić czy chociaż wziasc czynny udział w akcji z maseczkam itp

  36 3 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Chłop nimo charyzmy przywódcy.Wygroł bo był reprezentantem PISu.Trudne czasy weryfikują wszystko I wszystkich.

   33 3 Odpowiedz
   • 3 kwi

    👍

    11 1 Odpowiedz
   • 4 kwi

    Burmistrz za opcją którą reprezentuje, jest zaprogramowany na wrogów i swoich.
    Wrogowie to wszystko co nie jest z nadania PiS.
    Szpital do takich należy, więc należy go kopnąć.

    19 1 Odpowiedz
 • 3 kwi

  A my mamy burmistrza? ????

  38 3 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Mamy jak jest kampania albo afera związana z poprzednia władza aha mamy jeszcze jak kościelna impreza się odbywa i jak Beata Sz wpadnie na kawe!

   36 4 Odpowiedz
 • 3 kwi

  Burmistrz burmistrzem,kożdy widzi jaki jest w czasie próby, ale gdzie jest Makrela, Timmermansy I inni złotouści "eksperci"

  17 11 Odpowiedz
 • 3 kwi

  Przykre jest to, że gabinetowcy potrafią wprowadzić zakaz za zakazem, ale na linii frontu lekarze i my zostaliśmy sami ;) Jako że zostaliśmy sami to musimy sobie radzić i rosną serducha widząc takie akcje, jest ich już tak wiele nawet w naszym powiecie.

  Z drugiej strony patrząc: odwalamy robotę za rząd, oni zamiast na szpitale dadzą na TVP albo na kiełbasę wyborczą lub swoje nagrody. To nie tak powinno być... :(

  29 9 Odpowiedz
  • 13oddział 3 kwi

   Rząd jest zajęty wyborami- musimy radzić sobie sami .

   32 8 Odpowiedz
  • 5 kwi

   jakie pierdoły....masakra. "Lekarze i my" :-))) a na jakim Ty jesteś froncie, chyba tutaj walczysz najmocniej takim graniem na emocjach ale na pewno nie pomagasz

   6 9 Odpowiedz
  • 5 kwi

   To musisz być waćpan niezwykle mocny człek, skoro dajesz sam rade.Ja na ten przykład bez pomocy to bym się pewnie ze dwajścia razy zakaził I to dziadostwo na swoją I cudzą chałpe przywlekł.

   4 5 Odpowiedz
 • 4 kwi

  Ostrowski jaki był to był i swoje za uszami ma (nie jestem jego wyborcą), ale po jego kilkunastu latach burmistrzowania mam nieodparte wrażenie, że podjął by bardziej zdecydowane działania niż ta mimoza, która sama sobie du*y nie podetrze bez pozwolenia centrali partyjnej. Nawet podatków ludziom nie zamroził na kwartał...
  JAROSŁAWIE SZLACHETKO - ZAWIODŁEŚ NAS!

  42 10 Odpowiedz
 • 5 kwi

  jak z tymi lekarzami co zostali poddani testom, po tym jak zmarł pjent na koreonawirusa? bo ucichła sprawa

  5 1 Odpowiedz
  • 5 kwi

   2 pielęgniarki i 1 pacjent z pulmunologii, z którymi kontakt miał chory - z dodatnimi wynikami...

   10 Odpowiedz
 • 13oddział 5 kwi

  Prawda jest taka że służbę zdrowia każda ekipa rządząca miała gdzieś (i nadal tak jest). Czasem rzucili jakieś drobne pielęgniarkom na otarcie łez za to pluli na lekarzy, szkalowali rezydentów , olewali ratowników. O kolejnych super reformach jak na królikach doświadczalnych nie wspominając. Gdy nadchodzi przewidywalna epidemia naród i tak musi się ściepać na wszystko bo niczego nie ma. Państwo jedyne co umie to zamienić kraj w państwo policyjne i grozić wysokimi mandatami. Szwaczki szyją maseczki nawet po godzinach, supermarkety dziękują swoim pracownikom nazywając ich bohaterami - gdy minie kryzys a oni pozwolą sobie upomnieć o podwyżki dostaną wielkiego wała. Będą rozczeniowcami, nieukami , niech sobie zakładają firmy lub zmieniają prace jak im się nie podoba. Zwolnienia w wielkich firmach się posypią bo oczywiście zamiast zmniejszyć godziny pracy- politycy je wydłużyli. Dla mnie ci ludzie pracy zawsze byli codziennymi bohaterami- nie tylko w czasie zarazy i zamierzam ich po tym szaleństwie dalej wspierać a polityczne gierki zostawiam prawdziwym łajdakom.

  12 1 Odpowiedz
 • 5 kwi

  Czytając komentarze na różne tematy zastanawiam się nad jedną rzeczą Otóż 70% komentarzy jest przeciwko PIS więc jakim cudem oni są u władzy? ?wiem że to nie na temat ale nurtuje mnie to

  11 2 Odpowiedz
  • 6 kwi

   hmm jakby Ci to powiedzieć... Poza internetem też toczy się życie (a może zwłaszcza tam). Poza tym tu jest kilkadziesiąt komentarzy, a w naszej gminie głosować pewnie może z 20 000 mieszkańców.

   3 Odpowiedz
 • 13oddział 6 kwi

  1) Frekwencja- ok. 50 % uprawnionych ma to gdzieś 2) Nie każdy aktywny wyborca siedzi na miasto info i naparza komentarze.
  Ja się nie wybieram na wybory- na te oraz żadne inne (poza referendami) dla mnie nie ma znaczenia kto rządzi- ważne jest dla mnie jaki mam wpływ na owych polityków gdy coś mi nie pasuje w ich "rządzeniu". Dołączam do protestów, wychodzę na ulicę i normalnie drę ryja, protestowałem przeciwko SLD, PO i PiS gdy mi coś nie pasowało , nie mam z tym najmniejszych oporów (różnie to bywało z tym "wpływem" ale dla mnie to najlepszy na nich sposób ). Poza tym jestem anarchistą i jestem anty polityczny- hierarchię i władzę proponuję zastąpić współpracą (obecny kryzys pokazuje że państwo sobie zupełnie nie radzi a pomocy udzielają sobie i szpitalą zwykli ludzie ).

  2 1 Odpowiedz
 • 6 kwi

  Dajcie spokój szkoda pisania lepiej poczytać choć jaka książkę ! Sytuacja jest tragiczna ludzie stracą prace z zasiłki nie utrzymają się
  Prawdziwy kryzys dopiero przed nami bo to ze zmarło 110 osób to ciul z tego 79% nie było z punktu widzenia gospodarki produktywne... problem nastąpi dopiero gdy 30-45% obywateli w wieku 18-60 straci prace i zacznie się głód ubóstwo prostytucja choroby i wtedy dopiero problemy! Dziś przed kompem możecie się śmiać a za kilka mce beda jaja!!! Rząd nie pomoże bo z czego? Kosztowne reformy , odchodzący sędziowie z gigantycznymi odzszkodawaniami,jednoosobowe działalności na l4, ci którym wakacje w Egipcie wystarczały , małe rodzinne firmy etc. Wszystko padnie a państwo zawieszeniem zusu czy pożyczka do 5tys podpina sztuczny defibrylator który się wykaczy hak prądu braknie a braknie szybko bo państwo na państwowych etatach i przywilejach nas nie utrzyma a unia jest w takiej dupie ze jak się wygrzebie to się skończy !!!!!!!!!

  5 1 Odpowiedz
  • 7 kwi

   wszystko sie robi coraz jaśniejsze.. szczepienia pzymusowe , kryzys gospodarczy bogaci beda jeszcze bardziej bogatsi. biedni jeszcze biedniejsi.. i śmiercionosne anteny 5G na całym świecie..montuja za naszymi plecami.. hasło siedz w domu temu służy.. aby ludzie nie mieli jak strajkowac!!

   2 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 8

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Nie wszędzie będziemy musieli chodzić w maseczkach. Zobacz co się zmienia od 30 maja
Koronawirus 18

Nie wszędzie będziemy musieli chodzić w maseczkach. Zobacz co się zmienia od 30 maja

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 30 maja 2020 r., czyli od soboty, zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej, o ile zostanie zachowany dystans społeczny (2 m) Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie to kolejny, czwarty już etap odmrażania kraju. Premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie wice...

W powiecie od tygodnia nie potwierdzono przypadku koronawirusa. Kiedy ściągniemy maseczki?
Koronawirus 6

W powiecie od tygodnia nie potwierdzono przypadku koronawirusa. Kiedy ściągniemy maseczki?

Od tygodnia wśród mieszkańców powiatu myślenickiego nie odnotowano nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W Małopolsce w tym czasie przybyło 55 przypadków W ostatnim tygodniu nie zmienia się liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców powiatu myślenickiego. Od 16 maja utrzymuje się na poziomie 148, co wciąż utrzymuje powiat...

Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Minister zapowiada zniesienie obowiązku, ale nie wszędzie
Koronawirus 3

Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Minister zapowiada zniesienie obowiązku, ale nie wszędzie

„Maseczki nie będą już obowiązkowe, ale nie wszędzie” – w programie "Graffiti" na antenie Polsat News zapowiedział minister zdrowia „Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej” – w programie „Graffiti” Łukasz Szumowski zaznaczył też, że ostateczna decyzja będzie zal...