Myślenice

Koniec z parkowaniem za darmo. Przy ul. Szpitalnej stanęły parkomaty

Koniec z parkowaniem za darmo. Przy ul. Szpitalnej stanęły parkomaty

Jeden na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego i drugi na przecięciu Szpitalnej z ulicą Żwirki i Wigury. Ich obecność ma zwiększyć rotację wolnych miejsc parkingowych. To dalszy ciąg zapowiadanego przez samorządowców „uporządkowania ruch samochodowego w centrum miasta”

Z roku na rok w mieście coraz trudniej o znalezienie miejsca do zaparkowania. Rośnie liczba samochodów, a kierowcy zaczynają wykorzystywać każdy skrawek wolnej przestrzeni, aby zostawić tam swoje pojazdy.

W sytuacji, kiedy busy wypchane są do ostatniego miejsca stojącego, a praca wiąże się z koniecznością dojazdu – nie możemy sobie pozwolić na spóźnienie lub stratę czasu. Dlatego mieszkańcy powiatu coraz chętniej przesiadają się w swoje samochody. Te zostawiają w Myślenicach, gdzie docierają do pracy lub traktują miasto jako punkt przesiadkowy. W dodatku uczniowie od ścisku w busach, coraz częściej wybierają własny środek transportu.

W efekcie miasto zalewa samochodowa powódź, a jej efekty widać na kolejnych ulicach. Miejsca, które kiedyś uchodziły za spokojne i ciche, dzisiaj pełne są stojących tam aut. Najczęściej zgłaszacie to zjawisko na ulicach Dąbrowskiego, Wybickiego, Sikorskiego, Kniaziewicza, Średniawskiego, Sobieskiego, Armii Krajowej, Okulickiego, Maczka, Reymonta, Jagiellońskiej, czy Batorego.

 

Brak alternatywy?

Natomiast Szpitalna to jedna z najbardziej obleganych ulic na terenie miasta, gdzie znalezienie wolnego miejsca często graniczy z cudem. Wykorzystują to pacjenci szpitala, którzy nieustannie parkują na chodniku, ignorując stojący tam znak zakazu.

Zarówno policja jak i straż miejska od lat mają problem z egzekwowaniem przepisów w tym miejscu. To tutaj znajduje się szpital, przychodnie, apteki, sklepy, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz liceum ogólnokształcące.

W uzasadnieniu do uchwały o wprowadzeniu opłat na ul. Szpitalnej czytamy, że ta droga „charakteryzuje się deficytem miejsc postojowych, a dzięki nowym rozwiązaniom zostanie zlikwidowany problem uciążliwego i długotrwałego parkowania samochodów”. Nie wszyscy radni podzielają ten pogląd, zwracając uwagę na to, że płatności dokonuje się z góry, a odwiedzając szpital, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć ile czasu tam spędzimy.

Kolejna kwestia dotyczy przerzucania problemu na inne dzielnice. - Wprowadzając płatne miejsca parkingowe w tym miejscu nie dajemy alternatywy w postaci nowych, bezpłatnych miejsc, co doprowadzi do tego, że mieszkańcy będą zostawiać samochody na sąsiednich ulicach – w listopadzie zwracała uwagę Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów).

- Nie wyrządzamy nikomu krzywdy, podobne strefy funkcjonują przy szpitalach w innych miastach, takich jak Kraków, Wieliczka, czy Sucha Beskidzka. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie są to popularne decyzje – swój pogląd na ten temat podczas wspomnianej sesji wyrażał burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

 

Ile to kosztuje?

W maju 2019 roku na terenie Myślenic rozpoczął się montaż parkomatów oraz wyznaczanie płatnych stref parkingowych. Decyzję o ustaleniu Strefy Płatnego Parkowania w Myślenicach oraz zastąpienia parkingowych automatami, radni podjęli w marcu 2019 roku.

W efekcie w Śródmieściu stanęło 9 takich urządzeń. Dzisiaj kolejne 2 można spotkać przy wspomnianej ul. Szpitalnej. Tutaj podobnie jak w przypadki centrum obowiązkiem kierowcy jest uiszczenie opłaty, pobranie bloczka i umieszczenie go w widocznym miejscu za szybą samochodu. W przypadku braku biletu parkingowego lub przekroczenia opłaconego czasu postoju, kontroler będzie mógł naliczyć nam dodatkową opłatę w wysokości 50 zł.

Zostawiając samochód w płatnych strefach od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 18 (w Rynku od 8-18) przyjdzie nam zapłacić zgodnie z cennikiem:

1,00 zł – za postój do 30 minut (stawka minimalna)
2,00 zł - za pierwszą godzinę postoju
2,40 zł – za drugą godzinę postoju
2,80 zł – za trzecią godzinę postoju
2,00 zł – za czwartą i kolejne godziny postoju

Płacić można gotówką lub kartą zbliżeniowo w parkomacie lub za pomocą aplikacji mobilnych Pango oraz SkyCash. W soboty, niedziele i inne dni wolne od pracy nie obowiązują opłaty. 

Problem z deficytem miejsc parkingowych w Myślenicach istnieje od dawna, a pierwszą mapę parkujących niezgodnie z przepisami, wspólnie z mieszkańcami tworzyliśmy jeszcze w 2010 roku. Jednak na przestrzeni dekady deficyt wolnych miejsc nie był tak odczuwalny jak obecnie.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 3 mar

  Brawo nasza genialna władzo, świetny pomysł na rozwiązanie problemu. Można by też tym sposobem załatwić inne problemy, np kolejki do lekarzy. Proponuję dowalić opłaty kolejkowe, na początek 2 zł za godzinę stania i tym sposobem problem kolejek sam się rozwiąże a i kasiorka na premie wpadnie. Jest jeszcze wiele problemów do rozwiązania, idźcie za ciosem!
  Problem - dowalić opłaty - problem rozwiązany

  100 29 Odpowiedz
  • 3 mar

   Chłopie najpierw zaparkuj Jakimś cudem auto a potem wylewaj żale na kolejki u lekarza. Bo na dzień dzisiejszy, żeby się udać do szpitala to auto trzeba w rynku zostawić ! Bardzo dobrze gmina robi, ja bym montował wszedzie parkomaty, zdecydowanie rozwiązują one problemy z parkowaniem !

   38 116 Odpowiedz
   • 3 mar

    A nie lepiej po prostu zakazać aut?
    Uważam że każdą opłatę którą wprowadza jaśnie nam panująca władza trzeba tępić w zarodku i nie ważne z jakiej by byli opcji politycznej. Skoro to robią dla naszego dobra to czemu nie zrobią darmowej pierwszej godziny?

    61 15 Odpowiedz
    • 3 mar

     Czego zakazać ? Aut ? Widzisz już te protesty kodowcow, ze się im ogranicza swobodę ? Bo ja doskonale widzę te lamenty. A dlaczego robić darmowa pierwsza godzinę ? Gdzie tak parkomaty funkcjonują (gminne)? Dodatkowo jakim cudem ktoś miałby kontrolować ile takie auto już stoi ? Będziesz tam charytatywnie stał cały dzień i robił za parkingowego ? Jeżeli tak to zaproponuj w gminie taki układ.

     Złotówkę zapłacisz za 30 minut to zbiedniejesz ? Jeżeli żal kasy to proponuje szukać parkingów w dalszych rejonach miasta. Jaki w tym problem ? Wszystko za darmo byście chcieli...nie ma gdzie stanąć to zle, są parkomaty dzięki którym będzie można zaparkować, jeszcze gorzej. Ludzie z wami to jest jakiś dramat :)

     20 82 Odpowiedz
     • 9 mar

      Bolku, jesteś jednym z panujących nam władz. To czuć na odległość. Szkoda ,że nie zaszczepiłeś się antykodowską szczepionką. Radziłam Ci to w przeszłości. Byłbyś bardziej strawny.

      2 Odpowiedz
   • 5 mar

    ty, BOLEK .....? co żeś się tu przyszedł wyżalić do wszystkich, o wszystko , nie masz nikogo w domu do rozmów . Jak już tak wszystkich krytykujesz to wstań z tego taboretu i zrób coś pożytecznego dla społeczeństwa . A w sumie to ty lepiej nic nie rób .

    10 2 Odpowiedz
   • 9 mar

    Bolek,sądzę,ze jesteś pracownikiem Urzędu Miasta.Młodym wilczkiem.Nie musisz pójść do lekarza, bo jesteś zdrowym byczkiem. Nie musisz parkować przy Szpitalnej. Zazdroszczę.

    3 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 3 mar

  Ale Boguś przed szpitalem, jest nie do ruszenia.

  25 11 Odpowiedz
  • Raphaell 5 mar

   Przecież Bogdan jest pracownikiem ZOZ-u.Jeśli dyr zechce to sobie postawi tam parkomat zamiast Bogdana:) Nie wiesz -nie pisz bzdur:)

   3 2 Odpowiedz
 • 3 mar

  Bardzo dobra decyzja władz gminnych ! W koncu będzie można normalnie zaparkować i udać się do lekarza czy apteki. Skończy się cwaniactwo uczniów i nauczycieli pobliskiej szkoły (o pracujących w Krakowie nie wspomnę). Dla malkontentów, którzy nie wiedza ile będą siedzieć u lekarze proponuje płacić za parking aplikacja. Wtedy zapłacicie tyle ile faktycznie będziecie stali. Brawo gmina !!!

  28 106 Odpowiedz
 • 3 mar

  Uwielbiam tych myślenickich obrońców poprzedniego układu :D nie było jak zaparkować to hejt na Burmistrza wprowadzono słusznie parkomaty dzięki którym można będzie zaparkować to dalej hejt na burmistrza :D:D:D co by nie zrobił będą beczeć :D nie ważne że co weekend przechleją dziesiątki jak nie setki złotych a szkoda im 2-3 złotych żeby komfortowo zaparkować przed szpitalem :D :D ja wasz proszę wyprowadźcie się z tego miasta i z tej gminy i nie zatruwajcie życia innym :D wieczni hejterzy i hiPOkryci.

  ŚWIETNA DECYZJA! BRAWO!

  34 101 Odpowiedz
  • 3 mar

   W samo sedno ! Dodać należy, ze przecież na terenie szpitala i w stronę prosektorium odkąd pamietam trzeba płacić za parking i to niektórym jakoś nie przeszkadza... to co Starosta może trzepać kasę na parkingach (starostwa jest jeden? Poprawcie mnie jak się mylę) a gmina już nie ? Śmieszne...

   26 96 Odpowiedz
   • 3 mar

    Serio, będziesz się cieszyć jak będą na tobie trzepać kasę i starostwo i gmina jednocześnie? Masz jakiś syndrom sztokholmski czy coś?

    36 16 Odpowiedz
    • 3 mar

     Nie, będę biedaka z siebie robił i lamentował o złotówkę za parking by pójść np. do apteki. To może zorganizuj jakas zrzutkę, chętnie Ci wpłacę pare złotych, żebyś miał na ten parking skoro taki finansowy dramat u Ciebie :) A i moze inni się dołącza. Dla mnie zdecydowanie ważniejsze jest komfortowe zaparkowanie auta w takim miejscu. Ps. Rzuć palenie, przyoszczedzisz trochę :)

     19 77 Odpowiedz
     • 3 mar

      Ale to gmina robi z siebie biedaka żebrząc ode mnie złotóweczkę na parkingu.

      40 14 Odpowiedz
      • 3 mar

       Wolę lumpowi zapłacić, przynajmniej auta popilnuje

       23 11 Odpowiedz
       • 3 mar

        Przyznam, ze zabawny sposób rozumowania. Rozumiem, ze na całym świecie gminy, urzędy itd. robią z siebie biedaków mając strefy płatnego parkowania :D chłopie co Ty chcesz lumpowi dać jak ty złotówki na parking nie masz ?:D może jeszcze komunikacje darmowa ma wam Burmistrz zrobić ? :D Od rana rozbawiacie mnie do łez panowie :D

        14 57 Odpowiedz
        • 3 mar

         Mam, nawet kilka ich mam i ciężko na nie pracuję. To co, należy mi je zabrać bo mam samochód? Myślisz że do tej pory jak nie było parkomatów to parking był darmowy? Policz sobie ile podatków płacisz i się zastanów. Tu nie ma nic darmowego

         20 7 Odpowiedz
 • 3 mar

  zdjecie

  16 23 Odpowiedz
 • 3 mar

  Bardzo się cieszę że Pan Szlachetka i pracownicy gminy wysłuchali mieszkańców i zamontowali parkometry pod szpitalem. Nie raz jadąc z chorym płaczącym dzieckiem chyba z 10 razy krążyłam w kółko żeby znaleźć miejsca do parkowania. .

  Mam nadzieje również, że dzięki temu samochody z chodnika także znikną, bo przejechać tam z wózkiem to był horror. Ta decyzja napewno poprawi sytuacje z parkowaniem. Super wiadomość.

  35 107 Odpowiedz
  • 3 mar

   No bez przesady :) tyle ulic w okolicy to chyba trzeba być zdolnym, żeby miejsca nie znaleźć tylko 10 razy krążyć :) Jagielońska, Szpitalna, Mickiewicza itd. :)

   30 21 Odpowiedz
   • 3 mar

    Widać typku, ze nie masz pojęcia o parkowaniu POD szpitalem :)

    23 81 Odpowiedz
   • 3 mar

    Mickiewicza jest pod szpitalem? umie Pan czytać ze zrozumieniem?. Wyraźnie napisałam z "małym dzieckiem". Równie dobrze przecież mogę zaparkować na nowym osiedlu albo na Zarabiu i iść kilka km. Tylko to nie jest rozwiązanie. Rozwiązaniem są parkometry. Ale skoro Pan nie ma absolutnie pojęcia o problemach rodziców to radzę się nie wypowiadać na ten temat.

    Z Mickiewicza też osoba z nogą w gipsie ma kuśtykać bo jedne z drugim auto na cały dzień zostawiają?

    18 61 Odpowiedz
    • 3 mar

     No rzeczywiście wielka różnica 100 czy 200 m czy stanę na końcu szpitalnej czy nie wiem np. pod mokisem lub koło pizzeri na mickiewicza :) Ale jak kto lubi :) Ja Pani na Zarabiu stawać nie każę :) Mówiłem tylko o okolicznych ulicach szpitala :)

     14 9 Odpowiedz
     • 3 mar

      Zresztą jak ta gmina taka świetna i Pani woli stawać na osiedlu to proszę skorzystać z profesjonalnej i jakże świetnie przystosowanej dla niepełnosprawnych i poszkodowanych osób linii miejskiej :) wtedy będzie Pani już prawie pod samymi drzwiami :)

      22 9 Odpowiedz
  • 18 mar

   Aneczko, mylisz się. Kilka razy podjechałam z chorym dzieckiem, innym razem z osobą ze złamaną nogą. Do samego szlabanu. Powiedziałam o co chodzi.Za każdym razem zostałam wpuszczona. Pod sam budynek. Pan przy szlabanie poprosił tylko, żebym w miarę możliwości szybko odjechała.. Tak zresztą robiłam.

   2 Odpowiedz
 • 3 mar

  Dorzucił bym do tego jeszcze prawą stronę Żwirki i Wigury patrząc od ul Jagiellońskiej.
  Na zakazie i tak wszyscy stają (co widać na zdjęciu) i bez konsekwencji, bo nikt zakazu nie egzekwuje.
  Więc pod zakazem zrobiłbym tabliczkę:
  dot. pow.. 30 min ,
  Postój do 30 min
  płatny 10 zł.

  17 10 Odpowiedz
 • 3 mar

  Dlaczego post został usunięty? Przecież pomyłki się zdarzają... Redakcja krytykuje błędy przystankowe a do swoich się nie przyznaje?!

  17 45 Odpowiedz
 • 3 mar

  Bardzo dobra decyzja , za symboliczną cenę ( w Krakwie 6zł/godz ) w całym mieście powinien być postój płatny , a dla mieszkańców identyfikatory .

  21 14 Odpowiedz
  • 3 mar

   Poczekaj, będzie i u nas 6zł. To co teraz to jest cena początkowa, żeby się tłuszcza nie buntowała

   25 18 Odpowiedz
 • 3 mar

  Antypatus (i obecne KODziarstwo), dalej manipuluj tymi minusami dzieciuchu :) ale jak to twój sposób na leczenie kompleksów to śmiało. Żal mi Ciebie :) prawdy nie ukryjecie :) żałośni manipulatorzy....

  21 75 Odpowiedz
  • 3 mar

   Co się dziwisz? przecież to zakompleksiony lewak. Widziałem na dole że w ciągu 3 minut 30 minusów ci nabił :D :D :D :D poza tym kto normalny patrzy na te minusy. Miasto info zamiast coś z tym zrobić, wyłączyć tą opcje nawet skoro nie umieją takich praktyk ukrócić to dalej pozwala na festiwal żenady urzadzany przez kodziarstwo :D :D :D ja tam z tego minusowania to mam niezłą bekę a kilka filmów mam nagranych jak żenująco manipulują :D

   17 66 Odpowiedz
   • 4 mar

    "Widziałem na dole że w ciągu 3 minut 30 minusów ci nabił :D :D :D :D poza tym kto normalny patrzy na te minusy."
    No i sam przyznajesz, że jesteś nienormalny, jak każdy pisowski pseudoprawak,

    9 7 Odpowiedz
    • 4 mar

     Wszystko lepsze niż zakompleksione lewaki, które manipulują na tym forum :D

     2 12 Odpowiedz
 • mirek@ 3 mar

  rozumiem porządkowanie parkowania w miescie, ale wprowadzenie wszedzie oplat to zadne rozwiazanie. mozna zaparkowac w rynku i zaplacic, albo zaparkowac przy muzeum za darmo i przejsc kawalek i to jest ok, ale tutaj chcac skorzystac ze szpitala, mokisu czekogolwiek musisz placic a gmina nie daje nic w zamian. przynajmniej pierwsza godzina powinna byc darmowa

  38 12 Odpowiedz
  • 3 mar

   Będziesz tam stał i egzekwował czy ktoś stoi za darmo godzinę czy może 1.5 ? Zgłoś się w takim razie do urzędu, charytatywnie coś zrobisz dla społeczeństwa i kieszeni obywateli. W każdym mieście są parkomaty, tylko myslenickie cebulaczki lamentują jak by im ktoś chleb zabierał... ale puste parkingi by chcieli mieć wszędzie :) Bo przecież on pan i władca musi mieć miejsce do parkowania I koniecznie za darmo. Nie dogodzi :D

   16 78 Odpowiedz
   • Mariusz Marioosz 3 mar

    Bo tak naprawdę to powinien być tam szlaban. Pobierasz bilecik przy wjeździe, płacisz przy wyjeździe. No i wtedy ewentualnie pierwsza godzina mogłaby być bezpłatna. Zmieścisz się w tej godzinie, to nie płacisz.

    25 3 Odpowiedz
    • 3 mar

     To tez byłby dobry pomysł. Wtedy owszem można by było wprowadzić godzinę za darmo. Obstawiam, ze gdyby nie dojazd do domów prywatnych, takie rozwiązanie by zastosowano. Jednak postawili parkomaty i lepsze to niż ten cyrk co był do tej pory.

     9 62 Odpowiedz
   • 3 mar

    Co za pierdoły piszesz. Pod dekadą bierzesz darmowy bilet na pierwszą godzine i tyle. Co chwile przewija się surowy pan i sprawdza czy ktoś nie zagiął czasoprzestrzeni.

    28 3 Odpowiedz
    • 3 mar

     Tak i ten surowy pan stoi na JEDNYM parkingu, Gość ma jeden parking a ty do całej strefy porównujesz :D myślisz ze specjalnie kogoś zatrudnia żeby stał pod szpitalem żeby ty i tobie podobni nie lamentowali o złotówkę ? :D Może jeszcze frytki do tego :D poumieracie normalnie z głodu z braku tej złotówki :D Pazera jesteś ? to zostaw auto na zarabiu ZA DARMO i na nogach się przejdź ;) ja jestem zadowolony i mam nadzieje ze co raz więcej parkomatów będzie w newralgicznych punktach miasta.

     8 36 Odpowiedz
     • 4 mar

      Już któryś raz widzę Twoje komentarze i zawsze mają kąśliwy charakter. Więc może w Twoim stylu(ale w miarę grzecznie), może masz na tyle wyprany muzg i lubisz jak Cię rżną na każdym kroku, ale nie wszyscy myślą jak Ty i reszta świty. Uważasz że podjeżdżając do apteki na parę minut powinno się płacić, choćby tą symboliczną złotówkę mało jest już w tym grajdołku rządzonym przez ratownika basenowego opłat i obciążeń. Nie mało!

      20 1 Odpowiedz
 • Pietja 3 mar

  A w Krakowie już nawet w sobotę trzeba bulić.

  11 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 mar

  A czy to nie chodzi znów o 'dojenie' z mieszkańców? Czy jednak o ochronę chorych?

  Identyfikator pacjenta (tabliczka ze szpitala zostawiona za szybą samochodu) lub bloczek z automatu za '0' złotych to się wtedy może nazywać troską o chorych.

  25 7 Odpowiedz
 • 3 mar

  Nareszcie ktoś o tym pomyślał. Tego brakowało przy szpitalu, bardzo dobra decyzja.

  M.T z Krzyszkowic

  15 32 Odpowiedz
 • 3 mar

  Idioci jesteście. Cieszycie się że parkomaty powstają.... Czemu się nie wezmą za tych co stają na ulicy zamiast u siebie na podwórku
  Ja jestem tylko ciekawy gdzie te pieniądze idą z parkomatów no na pewno nie na parkingi

  33 11 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 3 mar

  Nie ma gdzie stanąć w tym mieście auta zajmują połowę ulic bo kierowcy zostawiają je na jednym pasie i idą sobie bóg wie gdzie. Zamiast działać w tym kierunku to robią płatne strefy a nowych miejsc nie ma tylko plac plac i płać to co? Teraz zostaje wprowadzić opłatę za wjazd na zarabie

  29 11 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 3 mar

   Jak zrobią remont na rynku to za wejście na płytę też będziemy płacic?

   29 12 Odpowiedz
  • 3 mar

   Za niedługo to nawet pod domem jak będzie auto stało to będą chcieli żebyś płacić...

   16 6 Odpowiedz
 • 3 mar

  Nie, wy będziecie mieli wszystko za darmo. A cebulą to czuć od was nawet przez głośniki :)

  13 70 Odpowiedz
  • 3 mar

   Ale olej potaniał i to bardzo ...

   20 4 Odpowiedz
   • 4 mar

    Skoro wyhaczyłeś tylko słowo olej tzn. ze zamiast łba masz papke serwowaną z tv i jak typowy leming w kółko powtarzasz co w niej usłyszałeś. Chyba ciężko jest żyć z tak ograniczonym światopoglądem?

    4 34 Odpowiedz
  • 3 mar

   Jak ty taki bogaty dzbanie to zasponsoruj coś?
   Np wszystkich 1 darmowego parkowania.

   2 14 Odpowiedz
   • 3 mar

    Tobie pazero jak nie odpowiada cywilizowany parkomat to na nogach łaź a nie wylewaj żali w internecie :D typowy Janusz, dramat.

    8 35 Odpowiedz
   • Jacek Karwatowski 4 mar

    a za co my placimy podatki w tym drogowy? chyba za to zeby nam sie wygodnie poruszalo po miescie a nie dodatkowo dorzucac do skarbonki urzednikow pieniadze bo im malo

    13 7 Odpowiedz
    • 4 mar

     No to przecież przeprowadź się na wieś gdzie parkomatów nie ma, kto Ci broni ? W każdym cywilizowanym mieście są i jak nie pasuje to sprzedaj auto i kup rower. Proste i logiczne :) Parkomaty rozwiązują problemy zostawiania samochodów na cały dzień na parkingach. Jest większa rotacja. Ale pazery nigdy nie zrozumieją bo na każdym kroku ktoś przecież czycha na ich złotówkę :D nie pasuje, nikt nie zmusza cię zebys tam parkował :) proste

     7 47 Odpowiedz
 • 3 mar

  Ja mam za to pytanie z innej beczki do naszej szanownej Milicji ... Jak to jest, że na przeciwko szkoły na Reja była pani adwokat czy też sędzina SAMOWOLNIE stawia sobie pachołki na miejscach parkingowych przy drodze i przestawia je gdy tylko podjeżdżają osoby wynajmujące lokale w tamtym miejscu ? Jakim prawem dopuszcza się takiej samowoli ? Gdy tylko ktoś obcy staje i przesuwa te pachołki zaraz wylatuje i " drze paszczę", że stawać tam nie można. Jak dla mnie to jest niezgodne z prawem, oznakowany jest tam teren do parkowania, nigdzie nie pisze teren prywatny!! Może więc Milicja/Policja wlepi tejże Pani kilka mandacików za utrudnienia i ustawianie przeszkód w pasie drogowym to ją zniechęci do takich praktyk.

  47 3 Odpowiedz
 • 3 mar

  ........przez te zasrane parkometry wszyscy parkują teraz na osiedlu , a ja wracając z pracy krążę po osiedlu ( jednym i drugim) , szukając kawałka wolnego miejsca i klnąc jak szewc !!...DOKĄD TEN ŚWIAT ZMIERZA ?.......

  21 7 Odpowiedz
  • 3 mar

   A do kogo należy parking na osiedlu ? Jeśli do spółdzielni to wystarczy wprowadzić firmę zakładającą blokady osobom bez identyfikatora(mieszkańcy otrzymują zezwolenia). To nic nie kosztuje, firma zarabia na blokadach, metoda sprawdzona w wielu miastach na wielu osiedlach.

   12 9 Odpowiedz
 • 3 mar

  Wszystkie ogólnodostępne miejsca parkingowe na terenie miasta powinny być płatne.
  Chcesz zaparkować w mieście, stać Cię na samochód to i stać Cię na opłatę parkingową.
  Budowa parkingów w miastach jeszcze bardziej powoduje napływ samochodów do centrum miast. Dziwne, że dopiero teraz na to wpadli, mam nadzieje, że strefa płatnego parkowania będzie rozszerzana o kolejne parkingi.

  14 28 Odpowiedz
  • 3 mar

   No debil... Widać że człowiek pokroju inteligencji wyborców pisu
   Dali 500+ 13+ to trzeba na nich głosować
   Walić to że odbierają 2 razy więcej ale ważne że dajom

   20 13 Odpowiedz
   • 3 mar

    A po za tym pragnę przypomnieć że myslenice służą głównie za przerzutkę na inny transport typu bus itd.

    11 7 Odpowiedz
   • 3 mar

    Andrzejku nie obrażaj mnie bo nic o mnie nie wiesz. Akurat PiS mi nic nie daje, Nie wiesz po co wprowadza się w miastach strefy płatnego parkowania to się po prostu nie odzywaj.
    Żal dupę ściska że inni mają 2 zł na parking a Ty nie ? A może jesteś z Tych co jak zaparkują za darmo to potem przezywają cały tydzień jak wyruchali system i są 2 zeta do przodu ?

    11 16 Odpowiedz
    • 3 mar

     Nie przejmuj się kolego, Andrzej to typowa myslenicka pazera która zmoczy się zaraz z nerwów o ta złotówkę na parkomat :D cebulowy Janusz chciałby mieć wszystkie parkingi wolne ale i koniecznie DARMOWE :D chciałby żyć w europejskim mieście ale najlepiej nie płacić podatków. Co dzień rano wstaje i przeklina wszystkich dookoła bo musi iść do roboty której nienawidzi a i nawet nie da mu ona profitów na choćby parkowanie w strefie :D wiesz to taki typ z cyklu „nie potrzebuje ale jak za darmo to biere” :D Takim nie dogodzi nigdy :D

     11 40 Odpowiedz
     • 4 mar

      Ja ci już powiedziałem jak taki bogaty to zasponsoruj coś...
      I wiesz jak co dziennie masz płacić za parkowanie to na koniec miesiąca się ładnie uzbiera....

      10 9 Odpowiedz
      • 4 mar

       Trzeba było się uczyć to może dzisiaj złotówka na parking by się znalazła. No chyba nie oczekujesz, ze ja będę cię utrzymywał :D Jak nie masz kasy, to Myslenice są na tyle mała mieścina, ze bez problemu wszędzie na nogach możesz dojść. Nie rozumiem ludzi, którzy kupują auta i całe życie lamentują ze musza opłacać OC, naprawiać je, tankować i płacić za publiczne parkingi :D

       9 49 Odpowiedz
       • 4 mar

        Mnie nie przeraża to że ty możesz publicznie się wypowiadać czy obrażać mnie przeraża to że ty mnie obrażasz. Mnie przeraża to że ty masz prawo do głosowania...

        10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 mar

  @Bolek, co tam, jemu nie przeszkadza że opłaty się sumują, śmieci idą o 100 proc., prąd, woda, ceny żywności. Zarabiając 10 tyś, najlepiej z pieniędzy podatnika, te 2 zł na godzinę nawet nic, ba poczeka w kolejce 2-3 godziny to ciągle żaden uszczerbek, nawet jak będzie codziennie stawiał auto na płatnym parkingu.

  18 6 Odpowiedz
  • 4 mar

   Chłopie co mnie w temacie parkomatów śmieci i woda interesuje ? Czemu przy okazji nie napiszesz ze pensja minimalna z 1600 na ponad 2k wzrosła hipokryto ? Jak nie parkujecie pod szpitalem to nie zabierajcie głosu bo pojęcia o sprawie nie macie. Pazery o złotówkę będą lamenty tygodniami teraz ciągnąć...

   8 55 Odpowiedz
 • 4 mar

  Można się oburzać na nowe zasady parkowania i pobieranie opłat. Za podjechanie do szpitala, przychodni czy apteki w okolicach szpitala i pozostawienie auta na pół godziny czy godzinę i zapłacenie 1 zł czy 2 złote nie uszczupli żadnej kieszeni. Dla każdego potrzebującego je do zniesienia. Natomiast wielogodzinne parkowanie to nic innego jak zajmowanie miejsca tym, którzy tego potrzebują. Rotacja jest wskazana.

  16 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 mar

  Hmm, pół godziny stać przy szpitalu to chyba każdy by chciał, lecz chcieć i móc nie koniecznie parami...

  7 6 Odpowiedz
 • 4 mar

  O co te awantury? przecież bez parkometrów i tak nikt nie był w stanie zaparkować tam samochodu w ciągu dnia. Teraz przynajmniej będzie taka możliwość a komu szkoda złotówki niech parkuje pod estakadą albo, jak już jakiś inteligent wspomniał wyżej "w okolicznych uliczkach". Zawsze może też za szlaban wjechać, da 5zł cieciowi i stoi ile chce. Jaki tu jest problem?

  8 59 Odpowiedz
 • 4 mar

  Awantury o 2 zł, myślę że nawet menel z nad Bisinki miałby 2 zeta żeby zapłacić za parking.
  Miejmy tylko nadzieję że strefa płatnego parkowania będzie rozszerzana o kolejne strefy, dzięki czemu zwiększy się rotacja parkujących samochodów.

  5 22 Odpowiedz
  • 4 mar

   Eee ja myśle że oni mają kase ale łikeeend się zbliża i zaś trzeba ochlać gębę tanią wódą :D wiesz na chlańsko to mają co weekend ale na parking to już nie bo to złodziejstwo w biały dzień :D

   5 30 Odpowiedz
 • 4 mar

  zdjecie

  20 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 mar

  Ceny rosną, ale musicie Państwo wiedzieć że rosną PRZEJŚCIOWO 😄😁😅

  9 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 mar

   zdjecie

   9 3 Odpowiedz
   • 6 mar

    Ceny systematycznie spadają, np tanie loty, tanie imprezy turystyczne.
    Chciałbym znać tajemnicę rządzących jak się do takiej tanioch doprowadza?

    2 1 Odpowiedz
 • 4 mar

  Te ceny powinny być 2x wyższe, dopiero było by widać rotację samochodów. Ludzie zastanowiliby się 2 razy czy pchać się do miasta samochodem.
  Najlepszy zrealizowany pomysł burmistrza jak do tej pory

  14 24 Odpowiedz
 • 4 mar

  Rozumiem że zamontowano parkometry , ale postawcie jeszcze przy nich automaty rozmieniające pieniądze , kiedyś przez 15 min biegałem po rynku od sklepu do sklepu , żeby rozmienić kasę i zapłacić za parkowanie . Mamy 2020rok i automat nie wydaje reszty ? co za szajs. ? DO POPRAWKI!!!

  20 5 Odpowiedz
  • 5 mar

   Polecam płacić przez aplikację, nie trzeba gonić za bilonem a płacisz tyle ile faktycznie stoisz a nie za pełne godziny. To taki myk dla tych którzy dalej użalają się nad tą złotówką :D nie dziękujcie :D

   8 39 Odpowiedz
   • 5 mar

    Aplikacja żeby auto zaparkować? Bez jaj! Powiedz to emerytowi który ledwo zwykły telefon ogarnia.

    20 4 Odpowiedz
   • 9 mar

    Chłopie widzisz ile masz minusów? Szczęść Boże...

    2 Odpowiedz
  • 5 mar

   Ale mamy 2020 rok i mamy do dyspozycji karty.

   3 28 Odpowiedz
   • 9 mar

    Chłopie, oprócz Ciebie żyją inni.Niekoniecznie tak rozwinięci jak Ty.

    3 Odpowiedz
 • 6 mar

  To jest pomysł godny władz,jakie sobie suwerenie wybrałeś. Ja nie spodziewałam się niczego innego. Łupić kasę przymykając oczy na problem braku miejsc do parkowania .
  Poza tym pojęcie wykluczenia komunikacyjnego dla obecnych władz jest pojęciem z kosmosu.
  Już wiem, przyjadę do szpitala, jeżeli potrafię, to zapłacę . Wizyta mi się przedłuży.Zapłaciłam za mało za parkowanie. Przychodzi smętny pan, widać ,po oczach widać, wypisz, wymaluj wyznawca burmistrza.
  Chce mnie skasować na 50 zł. To jest spory procent mojej tak zwanej trzynastki, czyli zatrutego ochłapu wyborczego.
  Jeżeli jestem pacjentką chirurgii i mam kule, mogę się odwdzięczyć. Ale wyznawca burmistrza wezwie policję Policja jest o jedną przecznicę dalej. Zjawia się natychmiast. Dla mnie może się to skończyć zarzutem ataku na funkcjonariusza publicznego.

  8 2 Odpowiedz
 • Marta 6 mar

  za wszystko placic niedlugo sklepy beda pobierac oplate za samo wchodzenie

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 mar

  Ot, cały PiS w kilku słowach:
  1. Najważniejsze hasło Koryto+,
  2. Potem : 500+
  3. Puste łby
  4. Niewidzialna ręka w naszych portfelach

  https://finanse.wp.pl/skad-pochodza-pieniadze-na-500-na-podatki-idzie-pol-pensji-polaka-6477142515751041a

  7 1 Odpowiedz

Zobacz więcej